reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Mozna mam reseni na piskani zdroje

krabicka3 (5)|4.3.2009 01:20
Na zacatek bych rad rekl, ze za 8 mesicu mam 3. Enermax.
1. Liberty 620W...zacal piskat po pul roce
2. Liberty 620W...od zacatku vetracek vydaval lehce slysitelne zvuky (kling, kling...jako by bylo spatne lozisko ve vetracku), piskal obcas a porad bzucel (pomerne nizky ton, takze nevadil tolik)
3. MODU82+ 625W...mam ho tyden, vse je super (celkove o neco tissi nez Liberty), ale taky zacal obcas piskat.

To jsem dosel k zaveru, ze to musi byt statisticka ******, kor u Enermaxu.
Zdroj piska i pri vypnutem stavu (primo zdroj je vypnuty). V zoufalstvi jsem pomoci 10m prodluzovacky zacal zkouset ruzne zasuvky po baraku. V mem pokoji a v koupelne to stale piskalo, ale kdyz jsem to zapojil vedle v loznici, tak piskani prestalo. Pak jsem to zase zkusil v pokoji a zase piskal, pak zase v loznici a zase prestal.
Z toho plyne, ze mam naprostou jistotu, ze v zasuvkach v koupelne a mem pokoji dochazi obcas k nejakym interferencim, a ze ZDROJ ZA TO NEMUZE.
Premyslim o nejakem sitovem filtru, ale nevim, jestli to pomuze. Ikdyz moje prepetova ochrana APC (P5BT-FR) udajne nejaky filtr v sobe ma, tak zjevne nestaci.
Vrele vitam napady a nazory, diky
mech13 (5526)|4.3.2009 06:40
UPS jsi zkousel?

btw co mas za zakladni desku? muzes to pls pridat i sem: https://www.svethardware.cz/forum/showthread.php/17659-piskajici-zdroje-uvadejte-konfigurace ? (jen konfiguraci tveho PC)
johny__g (6387)|4.3.2009 08:55
Jak starý je ten barák? Rozvody jsou hliník nebo měď? Nemáš nějakého známého elektrikáře, aby se vám na tu elektriku podíval? Taky se podívej, co je všechno připojené na ten okruh, kde zdroj píská.
krabicka3 (5)|4.3.2009 12:53
UPS jsem nezkousel, zadnou nemam.
Vypis meho HW jsem pridal do podpisu, tak snad se zobrazi (jsem tu opravdu uplne novy)
Co se tyce baraku, postaveny od Central Groupu, stary cca 5-6 let.
Netusim, jake jsou rozvody. Prijde mi, ze co je zapojene na tom okruhu nijak nezalezi. Muj pokoj a koupelna jsou na jednom okruhu, a oboji umi vyhodit proudovou ochranu.
Jinak otcuv PC (HP xw4600) je pripojen do zasuvky presne pod tou moji (o patro niz), a obcas piska taky!

2 mech13: Do piskacich zdroju nebudu psat ty zdroje, protoze zjevne v mem pripade za to muze zasuvka. To bych tam musel vypsat 4 de facto nove zdroje velmi kvalitnich vyrobcu (3x Enermax, 1x Hewlett-Packard)
Draken (1578)|9.3.2009 21:44
je to divný ale mě pískal 120mm větrák a po zapojení na třípin(původně čtyřpin-modrý kablík navíc) to přestalo
jinak zdroj mam už dva roky chieftech 560W a pískání jsem nikdy na něm nezaznamenal...
krabicka3 (5)|22.3.2009 13:49
Tak jsem si od pritelky pujcil UPSku. Mam ji zatim jenom 2 dny, ale nic nepiska. Vypada to, ze sitovy filtr v ni je lepsi nez v me prepetove ochrane.
krabicka3 (5)|23.3.2009 23:52
Hmmm...tak smolik. Zdroj piska i s UPSkou. :( btw obcas taky piska i zdroj v monitoru, to jsem uplne na zacatku mozna zapomnel pripsat.