reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

HDD vadné sektory

Aichi (16)|8.12.2006 10:01
Poradí mě prosím někdo jak se pokusit zachránit disk SG60 Giga.
Při formátování se sekne.Při kontrole sektorů jsou některé vadné.
Má cenu se to nějak snažit opravit?
tequilla (1015)|8.12.2006 10:26
[QUOTE=Aichi]Poradí mě prosím někdo jak se pokusit zachránit disk SG60 Giga.
Při formátování se sekne.Při kontrole sektorů jsou některé vadné.
Má cenu se to nějak snažit opravit?[/QUOTE]

Pokud se na disku objevili vadne sektory, tak to je spatny znameni. IMHO se uz takovej disk ani nevyplati zachranovat, protoze je velka pravdepodobnost toho, ze vadne sektroy budou pribyvat a data by jsi nikdy nemel v bezpeci. Nejlepsi je samozrejme koupit novy disk (80GB se da sehnat kolem litru) a ten stary reklamovat (vzhledem k tomu, ze se jedna o Seagate, ktery ma 3 roky zaruku by se snad jeste do ty zarucni doby mohl vejit)...
tgfh (2985)|8.12.2006 10:30
Stáhni si toto:
http://www.seagate.com/support/disc/download/dwse_en.exe

Je to program přímo od Seagate na HDD. Tento programek vytvoří 2 diskety, ze kterých pak nabootuješ. Celý HDD ti zformátuje popřípadě podle potřeb rozděli.
!Pozor smaže všechna data na celém HDD!
Potom bych nainstaloval Windows a ještě disk zkontoloval.

Jestli na disku máš nějaké chybné sektory tak ty zase až tak moc nevadí, ale jestli se ti kontrola disku seká, atd. jak píšeš tak nevím jestli ten disk půjde ještě nějak obnovit.

Zkus ten postup a napiš.

EDIT: Jestli máš HDD v záruce, nic neřeš a reklamuj!
Styryx (351)|8.12.2006 12:00
Jedině to zkusit nízkoúrovňovým formátem (Low Level Format), normální formátování nestačí. Mám velmi pozitivní zkušenosti s Maxtor Low Level Formatter (maxllf, llfutil), "obnovil" jsem takto na jednom disku vadné sektory. Ale nemusí se to podařit pokaždý, už jsem měl jeden disk kterej se zasekával i při LLF a ten už byl mrtvej.
aldafallout (194)|8.12.2006 12:07
Pokud by jste mel na disku zivotne dulazita data za spoustu penez tak existuji firmy, ktere Vam tyto data zachrani. Pokud tam ale data nemate, tak neni co resit. Tento disk nema cenu nejak extra zachranovat. Nizkourovnovy format bych moc nedoporucoval, snad uz jenom jako posledni mozne reseni.
Aichi (16)|8.12.2006 12:28
No pravě v záruce už asi není dostal jsem ho. Používám ho v šuplíku. Mám ho jen jako uložiště neduležitých dat.
instinct_bob (97)|8.12.2006 12:41
Když data nejsou důležité ... prubnul bych tedy, jak už psal Styryx ten nizkoúrovňový formát. Mám taky dobrou zkušenost s Seagate Barracuda 7200/200GB. Nakonec jsem zjistil, že vadné sektory byli jen dva úseky, které jsem tím opravil. Jak, to nevím, ale pomohlo to.
Aichi (16)|8.12.2006 13:06
Jak se jmenuje te soft? Dám mu kartáč když to nepude tak si ho rozmontuji a vystavím jako jinou veteš muzejní.
tequilla (1015)|8.12.2006 13:14
[QUOTE=Aichi]Jak se jmenuje te soft? Dám mu kartáč když to nepude tak si ho rozmontuji a vystavím jako jinou veteš muzejní.[/QUOTE]

Low Level format muzes u nekterych desek najit primo jako volbu v Biosu, pokud ne, zkus pouzit napr. http://www.seagate.com/support/disc/drivers/discwiz.html. Vyber si bud verzi pro vytvoreni bootovacich disket nebo CD (podle toho jestli mas disketovku nebo jen CD/DVD mechaniku). Az z diskety nebo CD nabootojes, pouzijes volbu Zero Fill - Full.
Aichi (16)|8.12.2006 13:37
Heh to si budu muset pořídit FFD s DC mě to nechodilo nenašlo to mojí LG GSA H20L.
Aichi (16)|8.12.2006 14:04
[FONT=Times New Roman]Jak budu mít čas tak se nato vrhnu dikes všem.:thumb [/FONT]