reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

NVidia a Linux

Semik_old1 (112)|8.12.2006 10:04
Neví někdo, kde by se dali stáhnout freeware ovladače na karty NVidia pro Linuxy ??
Madagio (8)|8.12.2006 10:22
že by na nVidia.com?
Download drivers -> Linux ...

ale lepší je instalovat ovladače přes balíčkovací systém, v závislosti jakou máš distribuci
Semik_old1 (112)|8.12.2006 10:50
A nejsou to náhodou nějaké shareware ??
Semik_old1 (112)|8.12.2006 10:50
Pokud vím, tak Nvidia neuvolňuje freeware ovladače pro OS Linux..
Madagio (8)|8.12.2006 11:12
To si krapet pleteš licence. nVidia nemá ovladače v licenci slučitelnou s většinou distribucí linuxu, proto na cd/dvd není. Ale to že si ji stáhneš z jejich stránek nevadí, jen si je stahuješ s jinou licencí, ale platit nic nemusíš.
wizaard (913)|9.12.2006 00:10
[QUOTE=Semik]A nejsou to náhodou nějaké shareware ??[/QUOTE]
No, jestli Ti jde vážně o to, zda jsou "zdarma" či ne, zdarma JSOU. :) Já jsem ještě žádné zpoplatněné ovladače na zařízení neviděl... každopádně jsem nVIDIA Linux driver nějakou dobu používal (konkrétně pod Mandrake Linux 9.1 s GeForce2 MX400) a byly OK (sice jsem oproti klasickým ovladačům z instalace Linuxu zaznamenal pouze jediný rozdíl - při startu systému se zobrazilo fullscreen logo nVIDIA, ale aspoň pro dobrý pocit ;)).
Ritchie83 (369)|9.12.2006 20:56
[QUOTE=wizaard]Já jsem ještě žádné zpoplatněné ovladače na zařízení neviděl...[/QUOTE]
Já ano, konkrétně Linuxové ovladače k "modemům" (hardwarově jsou to spíš zvukovky) s chipem conexant.

[QUOTE=wizaard]každopádně jsem nVIDIA Linux driver nějakou dobu používal (konkrétně pod Mandrake Linux 9.1 s GeForce2 MX400) a byly OK (sice jsem oproti klasickým ovladačům z instalace Linuxu zaznamenal pouze jediný rozdíl.[/QUOTE]
Za nejvýznamnější rozdíl bych považoval fungující 3D akceleraci. Co na to říkala glxgears?

[QUOTE=wizaard]při startu systému se zobrazilo fullscreen logo nVIDIA, ale aspoň pro dobrý pocit ;)).[/QUOTE]
Option "NoLogo" "1" v xorg.conf, viz dokumentace
wizaard (913)|10.12.2006 22:28
[QUOTE=Ritchie83]1) Já ano, konkrétně Linuxové ovladače k "modemům" (hardwarově jsou to spíš zvukovky) s chipem conexant.

2) Za nejvýznamnější rozdíl bych považoval fungující 3D akceleraci. Co na to říkala glxgears?

3) Option "NoLogo" "1" v xorg.conf, viz dokumentace[/QUOTE]
Ad 1 - Dobré vědět ;)
Ad 2 - Nevím ;).
Ad 3 - Jednak nevím, jaký má tahle informace význam, ale budiž, samozřejmě tam tahle funkce je :).
boumba (29)|19.12.2006 22:46
doporučuji Suse 10.2 , s nVidií 6600 fachčí i compiz. Sice je nastavení trochu "linuxovské", ale kam se hrabe Aero ve Vistě
eraser (0)|20.12.2006 01:10
Je to jednoduché, MS prichádza s Aero vo veľkom štýle, reklame, atď. jak je u nich neho zvykom a nikoho nenapadne, že je daná technológia dávno prekonaná, typický MS, ale svojou stratégiou žnú úspech, ale to je na dlhú debatu...

Inak ja mám tiež SUSE 10.2 a Compiz nepoužívam... i keď má dačo do seba, veď už len pohľad na bežnú konzolu napovie viacej.