reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

"Barvné" popisky ikon

astec (1823)|4.3.2009 21:18
Windows XP, aktualizované. Po jednom zapnutí se všechn popisky ikon zmodraly (styl jako když vybereš více ikon). Vím že je to riviální věc, určitě řešená, ale nejsm schopen s tím hnout. Díky za rady.
Draken (1578)|4.3.2009 22:16
tohle máš nastavený stejně?
1.JPG 2.JPG
EditorPO (2819)|4.3.2009 22:25
Ovladaci panel > System > Spresnenie > Výkon/Nastavenie > Vizualne efekty

tam zvolis Nechat system Windows zvolit ....., alebo Nastavit s cielom dosiahnutia najlepsieho vzhladu

niekedy ked to takto zblbne, tak staci len prepnut a potom vratit naspat


EDIT: v podstate sa jedna o polozku Pouzivat tiene na menovkach ikon na pracovnej ploche, musi byt zafajknuta
astec (1823)|5.3.2009 08:21
[QUOTE=Draken;226163]tohle máš nastavený stejně?[/QUOTE]

JJ to mám kromě toho vyhlazování písem, zapnuto stále stejný stav, po restaru, v nouzovém režimu, přeinstalovány ovladače. Od dnešního rána to dělá i druhá mašina. Ani jedna z nich není na netu, a vzhledem k obsluze nepřpedppokládám že by něco instalovali...
astec (1823)|5.3.2009 08:22
Vyzkoušeno, taktéž bez výsledku....... Kdyby to nebylo u ředitele jedné fabriky, tak to prohlásím za standart...
kevin00 (10238)|5.3.2009 10:11
TuneUp Utilities nabízí opravu špatně zobrazovaných ikon. Zkusil bych i změnit téma a pak zase změnit zpět i když na ikony to asi vliv mít nebude.
Sieben (513)|5.3.2009 11:01
můžeš nahodit screen?

Nestalo se taky, že když chceš nějakou ikonku spustit, stačí na ní kliknout 1x a spustí se ten program? -> tzn. že nemusíš 2x klikat? Chová se to jako www odkazy na webu?
astec (1823)|5.3.2009 13:30
[QUOTE=Sieben;226232]můžeš nahodit screen?

Nestalo se taky, že když chceš nějakou ikonku spustit, stačí na ní kliknout 1x a spustí se ten program? -> tzn. že nemusíš 2x klikat? Chová se to jako www odkazy na webu?[/QUOTE]

Dobrá trefa, ale musí poklepat 2x. Ale nápad skvělý.

Produkty druhých stran bych tam nerad instaloval. Nemaji to radi. Jsou takoví cimpdlich. Jak řákám, bohužel nejsem MS a nemohu to prohlásit za standart..... :cry :cry :cry :cry :runaway
r34ktor (7477)|5.3.2009 13:56
Modrý popisek u ikony symbolizuje komprimovaný soubor. Nezačali jste pro úsporu místa používat NTFS kompresi (podívej se ve vlastnostech souboru)?
astec (1823)|5.3.2009 17:24
[QUOTE=r34ktor;226275]Modrý popisek u ikony symbolizuje komprimovaný soubor. Nezačali jste pro úsporu místa používat NTFS kompresi (podívej se ve vlastnostech souboru)?[/QUOTE]

No vzhledem k tomo jaký je to pyrotechnik, tak bych se nedivil, ale toto opravdu ne. Normálně jsou ikony na ploše modré, jako kdyby jsi vybíral myší jednu po druhé, až budou všechny vybrané - modré. A já su strašně líný najet 180 km a koukat na to jak puk a nemoci s tím hnout.
r34ktor (7477)|5.3.2009 17:26
Co zkusit použít Obnovení systému?
astec (1823)|5.3.2009 17:29
[QUOTE=r34ktor;226355]Co zkusit použít Obnovení systému?[/QUOTE]

To si chci nechat jako poslední možnost, to bych tam musel jet a to se mi nechce. Je tam relativně šikovný vrátný, ale na toto nemá. Á hlavně kdyby se to po.... tak se mohu uplatnit ve společnosti kastrátů. Na 100000 % jsem to někde četl, docala běžný jev
Draken (1578)|5.3.2009 17:33
Vlastnosti na tento počítač/upřesnit/výkon nastavení/zaškrtnout použít stíny popisků ikon na ploše
nemáš NVIDIA nView Desktop Manager?co máš za systém?

cituji jednu uživatelku na jednom foru která měla stejný problém:
jóooooooooooooooooooo!
je to pryč!
pro všechny s velmi omezenými znalostmi IT jako jsem já dodávám, že jsem to udělala následovně - ovládací panely - zobrazení vlastnosti - plocha - vlastní nastavení plochy - položky na ploše - web - a tam odškrtnout cokoliv, co je zobrazeno v poli webové stránky (např. aktuální domovská stránka, já tam měla zaškrtlé následující, pro mě nepochopitelný .gif file:///C:/DOCUME 1/magi/LOCALS 1/Temp/msohtml1/01/clip_image001.gif)
pak už jen oukie doukie a použít.

mooooc vám všem děkuji za pomoc a máte u mě vobrovskou virtuální pusinu!
Magdi

snad to pomůže...
astec (1823)|5.3.2009 17:58
[QUOTE=Draken;226358]Vlastnosti na tento počítač/upřesnit/výkon nastavení/zaškrtnout použít stíny popisků ikon na ploše
nemáš NVIDIA nView Desktop Manager?co máš za systém?

cituji jednu uživatelku na jednom foru která měla stejný problém:
jóooooooooooooooooooo!
je to pryč!
pro všechny s velmi omezenými znalostmi IT jako jsem já dodávám, že jsem to udělala následovně - ovládací panely - zobrazení vlastnosti - plocha - vlastní nastavení plochy - položky na ploše - web - a tam odškrtnout cokoliv, co je zobrazeno v poli webové stránky (např. aktuální domovská stránka, já tam měla zaškrtlé následující, pro mě nepochopitelný .gif file:///C:/DOCUME 1/magi/LOCALS 1/Temp/msohtml1/01/clip_image001.gif)
pak už jen oukie doukie a použít.

mooooc vám všem děkuji za pomoc a máte u mě vobrovskou virtuální pusinu!
Magdi

snad to pomůže...[/QUOTE]

WIN XP, čudlík začudlen na vyhlazování,

1. PC
ASUS P5N-EM HDMI Gb LAN GeForce 7100 RAID
socket: LGA 775
čipset: NVIDIA GeForce with CUDA 7100/nForce 630i
int. VGA: GeForce with CUDA 7100 GPU GPU, max. rozlišení 1920x1440/75Hz, HDMI, DVI výstup

2. PC
ASUS P5E-VM HDMI/DVI Gb LAN, G35, RAID, IEEE
socket: LGA 775
čipset: Intel® G35
int. 3D VGA Intel® GMA 3500
Sieben (513)|6.3.2009 15:33
2astec: Produkty druhých stran bych tam nerad instaloval. -coto meleš? prostě Printscreen a vložit do malování. DONE... :stupid nebo si myslel něco jinýho ? :cool::)
2astec: tys něco pil? uniká mi souvislost s tvou odpovědí na Drakenův příspěvek...

btw. použil jsem google a taky jsem našel info, že řešením by mělo být

Jinak přikládám screen -takhle vypadaj ty ikonky? Způsobilo to zaškrtnutí toho webu...
Nenapadl mu ten PC nějakej vir? ty občas zapínají zobrazení www na ploše...

astec (1823)|6.3.2009 17:00
[QUOTE=Sieben;226575]2astec: Produkty druhých stran bych tam nerad instaloval. -coto meleš? prostě Printscreen a vložit do malování. DONE... :stupid nebo si myslel něco jinýho ? :cool::)
2astec: tys něco pil? uniká mi souvislost s tvou odpovědí na Drakenův příspěvek...

btw. použil jsem google a taky jsem našel info, že řešením by mělo být

Jinak přikládám screen -takhle vypadaj ty ikonky? Způsobilo to zaškrtnutí toho webu...
Nenapadl mu ten PC nějakej vir? ty občas zapínají zobrazení www na ploše...
[/QUOTE]

Co to melu? bylo nabídnuto TuneUp Utilities
btw. použil jsem google a taky jsem našel info, že řešením by mělo být ??? to myslíš ten přiložený screen? Jestli ano, tak tam jsem se díval a ne. Nejsou připojeni na net, nepoužívají výměnná média, nejsou na síti,nemají viry.

Jinak došlo k výpadku elekřiny, PC se natvrdo vypnuly a je po problému....... Zároveň si teď prý uvědomiuli, že barevné pozadí naskočilo taktéž po restartu.

Takže všem zůčastněným děkuji, ale proč to vzniklo je mi záhadou.
Sieben (513)|7.3.2009 10:20
2astec: ok, já to pochopil jako odpověď na můj návrh poslat screen obrazovky :)

Zlatý restart :D:D:D