reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

HD Tach pod 64bit Vista nejede ani v režimu kompatibility

meeee (1110)|4.3.2009 21:43
Pánové (a dámy samozřejmě taky, byť nepředpokládám, že by se tu nějaká objevila),
furt mi to vrtá hlavou.


Chtěl jsem si zahrát ten úžasnej HD Tach, ale nejsem schopnej ho pod Vista HP 64bit rozjet ani v režimu kompatibility.

Když ho spustím bez režimu kompatibility, vyhodí mi tu klasickou hlášku "HD Tach requires Windows 2000 or Windows XP.", jakmile ho spouštím v režimu kompatibility (vyzkoušeny všechny co mi Vista nabídla), spustí se sice (ve Správci úloh je vidět, nebere si nic z výkonu CPU, RAM si ukusuje různě v rozmezí 2608-2628kB, SirReal plug-in na G15 mi ho jako kousnutej nehlásí), ale nenaběhne GUI, navenek jako by vůbec neběžel.


Nenapadá vás kde je problém?
cool.user (2822)|4.3.2009 21:46
Spustit ho jako spravce :p
meeee (1110)|4.3.2009 21:46
No jako správce ho spouštim...
cool.user (2822)|4.3.2009 21:48
[QUOTE=meeee;226151]No jako správce ho spouštim...[/QUOTE]

Spoustis ho pod admin uctem nebo vylozene s "jako spravce"?
meeee (1110)|4.3.2009 21:51
Pod admin účtem i konkrétně se "Spustit jako správce"
//při obojím se to chová navenek 100% stejně



btw. ta Vista je se SP1, jestli neni Punťa zakopanej někde kolem něj...



//jo a chová se takhle kromě 3.0.4 i 3.0.1


////no, mizim, když bych neodpovídal, neznamená to, že na to kašlu, jenom se zejtra dostanu k netu až někdy odpoledne. cool: dík za snahu
Zoidik (1405)|5.3.2009 06:55
a máš ten hd tach x64? pokud by byl x 86 tak nemáš šanci ho spustit.... když tak stáhni jinou x64 verzi
cool.user (2822)|5.3.2009 08:27
[QUOTE=Zoidik;226194]a máš ten hd tach x64? pokud by byl x 86 tak nemáš šanci ho spustit.... když tak stáhni jinou x64 verzi[/QUOTE]

1) x64 HD tach imho neexistuje
2) Nevidim jedinej duvod proc by x86 hd tach nemel jit spustit na x64 vistach.

meeee (1110)|5.3.2009 14:54
:mistakeProblém vyřešen, bylo to vypnutým UAC, když ho zapnu, HD Tach jede.


Ťuklo mě to až po tom coolovo screenu, kde má zaškrtnutej boxík "Spustit tento program jako správce". Já to spuštěl s tím vypnutým UAC po kliknutí pravým na exáč a rovnou "Spustit jako správce", ten boxík ve "vlastnostech" pod záložkou "Kompatibilita" je totiž při vypnutým UAC zašedlej.
cool.user (2822)|5.3.2009 15:10
[QUOTE=meeee;226297]:mistakeProblém vyřešen, bylo to vypnutým UAC, když ho zapnu, HD Tach jede.


Ťuklo mě to až po tom coolovo screenu, kde má zaškrtnutej boxík "Spustit tento program jako správce". Já to spuštěl s tím vypnutým UAC po kliknutí pravým na exáč a rovnou "Spustit jako správce", ten boxík ve "vlastnostech" pod záložkou "Kompatibilita" je totiž při vypnutým UAC zašedlej.[/QUOTE]

Ono to funguje i bez toho zaskrtavatka. Ono to zaskrtkavatko dela jen to ze si to pri startu vyzada admin prava, tedy to same muzes udelat i manualne. (to se tyka jen toho pokud si z meho postu vyvodil to ze to jde spustit jen s timhle zaskrtnutym)

Kazdopadne, ted vidis jaky trest te stihl za to ze vypinas uac :p
meeee (1110)|5.3.2009 15:15
[QUOTE=cool.user;226305]Ono to funguje i bez toho zaskrtavatka. Ono to zaskrtkavatko dela jen to ze si to pri startu vyzada admin prava, tedy to same muzes udelat i manualne. (to se tyka jen toho pokud si z meho postu vyvodil to ze to jde spustit jen s timhle zaskrtnutym)[/QUOTE]

:) Jasný, jenom mě to naťuklo k tomu zkusit ten UAC vypnout, co kdyby... ...a ono jo. Divný, že jsem na to nikde nenarazil.

A stejně ho zase vypnu, šmejda :p
Na PC mi nikdo (kromě matky, která nic neinstaluje a nespouští) nechodí.
//cool: myšleno i zvenku :p
cool.user (2822)|5.3.2009 15:19
[QUOTE=meeee;226309]Na PC mi nikdo (kromě matky, která nic neinstaluje a nespouští) nechodí.[/QUOTE]

Nejde o to kdo ti na PC chodi, ale o to co se ti spousti :p