reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Front Audio

menethor (12)|4.3.2009 22:47
Mozna uz tu podobny dotaz byl, ale ja jej nenasel. Nemam zadny HW problem, jako spise bych se chtel zeptat jestli jde nejakym zpusobem vypnout to, ze se pri vsunuti jacku do predniho panelu pocitace vypnul zvuk do bednicek ze zadniho panelu? Desku mam P5K Premium Wifi/AP a soft ke zvuku SoundMAX.

Je to sice zbytecnost, ale kdyz uz jsem si poridil bednu s prednim zvukem, tak bych chtel mit ve predu strceny sluchatka a kdyz neco nekomu chci pustit v bednach, tak je opravdu dost otravne porad sluchatka vytahovat.
EditorPO (2819)|4.3.2009 23:10
Neda sa v tom Sound MAXe nastavit, aby nedetekoval pripojenie zariadeni na predny panel?

Mrkni sa este do BIOSu, mala by tam byt moznost nastavenia audia pre predny panel.
robky (3195)|4.3.2009 23:27
V SoundMaxe hľadaj "jack sensing"
menethor (12)|8.3.2009 10:52
Sorry, ze jsem neodepsal drive, ale nejak jsem nestihal a toto neni tak akutni zalezitost.

Tak v BIOSu je ohledne zvuku pouze dve veci. High Definition Audio, ktere lze zapnout ci vypnout. A kdyz je tato moznost zapla, tak se jeste objevi Front Panel Type, kde lze zvolit bud HD Audio nebo AC97.
Bohuzel jsem to nemohl vyzkousel, pac kdyz to zmenim ze zakladniho (Zaple HD Audio a Front Panel tez HD), tak mi SoundMax nahlasi, ze se zmenilo nastaveni a chce po me abych jej preinstaloval. Hacek je v tom, ze na mych 64bitovych Vistach SP1 se nejak nechce odinstalovat. Kdyz je to v puvodnim nastaveni BIOSu a zvuk funguje, tak mi to pri odinstalaci nahlasi, ze neni muj OS podporovan a nic se neodinstaluje. Kdyz je to v nejakem jinem nastaveni BIOSu, tak mi pri odinstalaci zas vyskoci chybova hlaska, ze nemuze najit soubor smwdm.sys (ten hleda na instalacce - tu mam original, ale soubor tam nikde neni) a odinstalovani tez neprovede. Pri instalaci, to nejdriv odinstalovava, takze ani tu nedokazu provedst.
Je to zvlastni, protoze jak verze ze stranek Asusu, tak verze na CD podporuje Visty AMD64.

Nastaveni v ovladacich a SoundMaxu (jestli se tomu da rikat vubec nastaveni) je pouze toto (viz obrazky):

Zkousel jsem samostatne sluchatka na prednim panelu a potom to pouze dela to, ze se mi v ovladacich objevi i sluchatka, ale zvuk jede pouze v jednom. Jede pouze vychozi zarizeni, bud bedny nebo sluchatka - takze je tu jisty posun. Nemusim vytahovat jack, staci mi pouze prehodit zarizeni. I to je ale celkem otravne. :(
Richmond (8084)|8.3.2009 11:03
Nepochopil jsem otazku, ani ty hovadsky vobrazky...
menethor (12)|8.3.2009 14:10
No otazka je snad uplne jasne recena v prvnim prispevku. Proste kdyz pichnu jacka od sluchatek do predniho panelu tak mi zmlknou bednicky zapojene vzadu. A nevim jak to vypnout.
Obrazky jsem sem dal hlavne kvuli tomu, ze jsem nikde nenasel v ovladaci zadny nastaveni. Prijde mi to spis jako nejaky debilni prehravac nez soft na zvukovku. A zda se mi to dost divne, pac i na me stare skoro 4 roky desce jsem si toho mohl nastavit mnohonasobne vice. Ale jiny software ohledne zvuku jsem proste nikde nenasel - ani na strankach Asusu, ani na DVD prilozene k desce.
Tak se chci zeptat jestli neexistuje nejaky externi program, kde se toho da vice nastavit a rozezna moji integorvanou zvukovku.
Richmond (8084)|8.3.2009 14:25
Zaskrtni NEZAVISLA PREDNI SLUCHATKA
menethor (12)|8.3.2009 15:13
Jak uz jsem psal, samostatne predni sluchatka problem neresi zcela.

[QUOTE=menethor;227095]Zkousel jsem samostatne sluchatka na prednim panelu a potom to pouze dela to, ze se mi v ovladacich objevi i sluchatka, ale zvuk jede pouze v jednom. Jede pouze vychozi zarizeni, bud bedny nebo sluchatka - takze je tu jisty posun. Nemusim vytahovat jack, staci mi pouze prehodit zarizeni. I to je ale celkem otravne. :-([/QUOTE]
Richmond (8084)|8.3.2009 15:20
problem je v tom ze ty to chces presne na opak nez je front audio urceny :notsure
https://www.svethardware.cz/forum/showpost.php?p=222810&postcount=7 tam je rozpis zapojeni a schema spinani front panelu. Jako alternativa uz mi pak napada jenom jack-rozdvojka
menethor (12)|8.3.2009 16:12
No je to divny, ale treba u brachy na desce od MSI tu moznost ma. No pokud to nejde tak to vyřesim prodlužkou a rozdvojkou. V tom neni problem, ja jen kdyby to slo tak, ze abych si zbytecne nemusel delat prodluzku.
EditorPO (2819)|9.3.2009 09:41
V principe ti to funguje presne tak ako to fungovat ma. To znamena, ze ked zapojis suchatka do predneho vstupu, tak ti odpoji repraky pripojene do zadneho vstupu.
Je trochu nelogicke pozadovat, aby ti hrali aj sluchatka a repraky zaroven. Ked mas na hlave sluchatka, nepotrebujes repraky. A ked chces pustit repraky, aby napriklad mohol pocuvat aj niekto iny, tak v tej chvili su ti sluchatka zbytocne. Normalne to ries vytahovanim sluchatiek. Inak fakt len tou rozdvojkou.
speedsnail (4876)|9.3.2009 10:04
Musím se zastat menethora, zásadně mám sluchátka připojená stále a pro domácí použití mi to přijde tak nějak logičtější.. pokud potřebuji zvuk, mám na vybranou jestli zapnu hi-fi věž, nebo si nasadím sluchátka (že sluchátka na poličce potichu hrají když jsou puštěné bedny rozhodně nevadí - nejsou slyšet). Připojování 2-3x denně by mě rozhodně otravovalo, mám to vyřešené rozdvojkou jacku na zadním výstupu (můj case nemá front audio, takže tenhle konkrétní problém neřeším). Funkce odpojení beden při připojení sluchátek mi přijde určitě užitečná u notebooku.
Richmond (8084)|9.3.2009 10:13
Pokud se nemylim tak pri pouziti jack-rozdvojky se zvuk ztlumi ne?
Myslim ze pro tento pripad by mohlo poslouzit jiz drive zminovane tema a zapojit to podle robkyho https://www.svethardware.cz/forum/showthread.php?p=222810#post222810 tzn. nezapojovat sense smycky aby nedochazelo k zapinani/vypinani