reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Need for Speed: Shift - podzim 09

cool.user (2822)|5.3.2009 00:31
Preview

Ja nevim jak vy panove, ale ja z toho preview zacinam byt na shift znacne nateseny...

btw: prvni post bude prubezne aktualizovany.
Salamander (6177)|5.3.2009 00:33
Ja uz nevim, vzdycky se o novem dile NFS mluvi jako o velke revoluci a jak bude super ... a jak to potom dopada :(
cool.user (2822)|5.3.2009 00:40
[QUOTE=Salamander;226187]Ja uz nevim, vzdycky se o novem dile NFS mluvi jako o velke revoluci a jak bude super ... a jak to potom dopada :([/QUOTE]

Tentokrat to dela naprosto jiny team a z toho review je par hodne zajimavych veci typu:

[QUOTE]autoři tvrdí, že hru nemohou nazvat čistým simulátorem. Spíš takový mix, ze 75% simulátor a z 25% arkáda.[/QUOTE]

[QUOTE]Boural jsem tedy tak dlouho, než to došlo do takového stavu, kdy auto začalo produkovat silný kouř a následně nebylo možné zařadit vyšší stupeň než jedničku. Pak už jen klesala maximální možná rychlost z nějakých 30 km/h až k nule.[/QUOTE]

A hlavne mi prijde ze shift ma konkurovat gridu (ktereho osobne moc nemusim), kazdopadne preview na me udelalo skvely dojem :thumb
Smeli (2302)|5.3.2009 06:50
První kouknutí mi připomíná spíš GRID.
husky14 (4214)|5.3.2009 08:15
[QUOTE=Smeli;226193]První kouknutí mi připomíná spíš GRID.[/QUOTE]To je jedině dobře, GRID vůbec nebyl špatnej.... jen ať se mu NFS série aspoň přiblíží :)

A s ohledem na tvůrčí tým (GTR) si myslím, že to tak i bude. Každopádně se těším a věřím, že už to konečně bude aspoň trošku simulátor s aspoň trošku reálným fyzikálním modelem....

I když já si celkem s chutí zahrál většinu NFS :p
Devil... (122)|5.3.2009 14:44
Mám na to stejný názor. Podívám na prewiev a kdyby tam bylo napsáno NFS: Shift řekl bych že se dívám na screeny z Gridu.

Vždy jsem se těšil na nové série NFS, ale od Pro Streetu to je čim dál tim horší a horší. Arkada jako prasee....Nejlepší mi přijdou Most Wanted...
Těšil jsem se šíleně na Undercover, ale jízdní vlastnosti mě opravdu nepřekvapili.. hrůůza běs.

Každopádně jsem na Shift zvědavý aa třeba i překvapí :)
Richmond (8084)|10.3.2009 05:45
[quote=Devil...;226292]Mám na to stejný názor. Podívám na prewiev a kdyby tam bylo napsáno NFS: Shift řekl bych že se dívám na screeny z Gridu.[/quote]
Tak presne tohle jsem psal na jine forum, GRID jak vystrizenej, vcetne toho mesta ;)
Devil... (122)|10.3.2009 17:19
přesně tak.....ale uvidíme jak moc se to Gridu bude podobat...
Draken (1578)|20.3.2009 14:37
přál bych si grafiku gridu,fyziku, hratelnost a adrenalin Flatoutu,příběh jak vystřižený z kurýra
a hromadu tuningu jako z NFS:U+NFSU2+NFS:MW dohromady...
uvídal bych konečně taky nějaký evropský město
všechny denní a roční období...takový závod ve sněhové vánici...to by bylo
Gouranga (699)|20.3.2009 15:24
teda vypadat velice pekne, ale uvidime, jak to dopadne az vyjde aspon demo... pohled zevnitr auta pamatuju naposledy z High stakes...coz uz par let bude (ikdyz porsche to mozna melo taky..to jsem tak trochu vynechal a nikdy nevidel)
Richmond (8084)|20.3.2009 15:32
[quote=Draken;231357]...a hromadu tuningu jako z NFS:U+NFSU2+NFS:MW dohromady...[/quote]
Me teda tuning nezajima dokud se nebude projevovat v souladu s realitou, co se tyce vizualniho tuningu tak ten je mi uplne fuk. Kazdopadne ocekavam ze ve vozovem parku bude R34, R35, Supra popr. i starsi kousky :cool: a nepohrdnu ani nejakym vozidlem z DTM. Naopak Lamborghini a ostatni "supersporty pro deti" bych klidne ozelel.
Richmond (8084)|23.3.2009 17:57

[FONT=Verdana]Need for Speed Shift teaser trailer - stažitelná verze (59 MB, HD) [/FONT]
Devil... (122)|23.3.2009 22:44
[QUOTE=Richmond;232450]
[FONT=Verdana]Need for Speed Shift teaser trailer - stažitelná verze (59 MB, HD) [/FONT][/QUOTE]opravdu mi to prijde jako kopie Gridu s upravenymi a pridanymi efekty ... uvidime treba prekvapi :)
Richmond (8084)|28.4.2009 22:17
Na Tiscali se objevila ingame videa - http://games.tiscali.cz/news/news.asp?id=32588&r=top
Draken (1578)|1.5.2009 21:56
čím dál víc mi přijde, že to bude pro street v undercover kabátku :hmm
Devil... (122)|3.5.2009 11:51
[QUOTE=Draken;245257]čím dál víc mi přijde, že to bude pro street v undercover kabátku :hmm[/QUOTE]
taky mi to tak přijde, uvidíme jestli překoná Grid
Dufinos (422)|6.5.2009 14:00
[QUOTE=husky14;226200]To je jedině dobře, GRID vůbec nebyl špatnej.... jen ať se mu NFS série aspoň přiblíží :)

A s ohledem na tvůrčí tým (GTR) si myslím, že to tak i bude. Každopádně se těším a věřím, že už to konečně bude aspoň trošku simulátor s aspoň trošku reálným fyzikálním modelem....

I když já si celkem s chutí zahrál většinu NFS :p[/QUOTE]

Souhlasím... S RD: GRIDU jsem byl po hraní NFS: Pro Street naprosto unešený a již několikrát jsem jej dohrál, protože celkově ta diferenciace jak automobilů tak tratí je výborná... Jenom mi tam trochu chyběl tuning aut a jejich nastavení jako např. v tom NFS... To by se hodilo... Přeci jenom v reálných závodech si týmy auta nastavují...
lukyss (203)|14.5.2009 18:28
jak sem četl název NFS Shift tak sem si poprve myslel že to je bez f
Draken (1578)|25.5.2009 15:37
no možná nejsi daleko od pravdy... s tim f

mrkněte na tohle



je to jak ubohý datadisk k NFS pro steet... nemohu se dočkat GRID 2 ...
moc sem se těšil že undercover bude podle filmu kurýr... ale jak to vypadá tak nikdy takový díl NFS nebude
a budou se snažit dohnat Grida... což se nepovede
je to smutný :cry
cool.user (2822)|25.5.2009 15:57
2 draken: To ze to bude jako prostreet soudis jen podle toho ze to ma stejne jako prostreet zobrazenou "idealni lajnu" nebo proc? Kazdopadne to dela naprosto jiny team, jenz je prevazne slozen z lidi kteri se podileli na GTR2/GTL hrach. Doopravdy nechapu proc tu hru odsuzujete aniz by jste si to nekdo zkusil vubec zahrat...

Az vyjdou negativni recenze a spatne demo, tak tu hru s radosti odsoudim, ale doopravdy nejak nechapu tohle kopani jen proto ze je to nfs...
husky14 (4214)|25.5.2009 16:14
[QUOTE=cool.user;252653]....ale doopravdy nejak nechapu tohle kopani jen proto ze je to nfs...[/QUOTE]Souhlas, úplnej DD přístup :stupid

Já v tom videu vidím Grid a tým tvůrců mi tak trochu dává záruku, že to tak (doufám) i bude. Osobně se těším :thumb
Draken (1578)|25.5.2009 21:34
tak já bych byl taky rád kdybych se spletl a NFS by se stala opět legendou...uvidíme
Richmond (8084)|19.9.2009 19:37
[quote=Draken;252774]tak já bych byl taky rád kdybych se spletl a NFS by se stala opět legendou...uvidíme[/quote]
Hraju to treti den a zatim krome debilniho ovladani cislama v menu je to dost slusny, auta jsou prijemne realna, neco mezi tezsim GranTurismu a lehcim RichardBurns Rally. Graficky to ujde, rozmazavani se mi libi ;) mile me prekvapila cast Nurburgringu :thumb
maniiax (75)|21.9.2009 22:30
ma to krasnou grafarnu a auta sou dobře propracovany:)ale nějak jsem od toho očekával trochu víc.a upřimně mi chybi styl most wanted nebo underground 2. to ze nemuzes rozbit auto,ze muzes pouzivat zkratky a ze muzes jezdit po meste a demolovat policajty. to je pro me nfs. ne to ze jezdiš okruhy a ze se to podoba cim dal vice realite je pekne ale proste chci zase tu fantasmagorickou hru ktera me chytla :)
CommanderZ (512)|21.9.2009 23:26
[quote=maniiax;294826]ma to krasnou grafarnu a auta sou dobře propracovany:)ale nějak jsem od toho očekával trochu víc.a upřimně mi chybi styl most wanted nebo underground 2. to ze nemuzes rozbit auto,ze muzes pouzivat zkratky a ze muzes jezdit po meste a demolovat policajty. to je pro me nfs. ne to ze jezdiš okruhy a ze se to podoba cim dal vice realite je pekne ale proste chci zase tu fantasmagorickou hru ktera me chytla :)[/quote]

Ona to v zacatcich (I a II) byla okruhova hra ;)
Richmond (8084)|21.9.2009 23:35
[quote=CommanderZ;294858]Ona to v zacatcich (I a II) byla okruhova hra ;)[/quote]
+ se jezdily prevazne useky z bodu A do bodu B (a to se me libilo nejvic) - tohle Shift trosicku kompenzuje Nurburgringem ;)
Podle me je "simulator" krokem kupredu - spousta lidi uz serii NfS opustila uz jen kvuli arkadovosti a posledni dobou ji nemohla prijit ani na jmeno...
Richmond (8084)|22.9.2009 20:43
Mame tu prvni patch[SIZE=2] [13MB][/SIZE]
[FONT=Verdana]tento PC patch obsahuje pouze dvě funkce. Tou první je doplnění hraní přes LAN, po němž tolik volala hráčská komunita a vývojářský tým tento požadavek promptně vyřešil. Je pro něj vyžadováno připojení k internetu k rychlému ověření pravosti kopie hry, ale poté je možné se zase odpojit. Druhá oprava vylepšuje ovládání myši tak, aby s ní uživatel mohl procházet a ovládat všechna menu. Mimochodem, již vydaný PS3 patch opravoval některé nedostatky v úrovních poškození vozu v důsledku kolize. Na PS3 si hra stahuje a aplikuje opravu automaticky.[/FONT]
CommanderZ (512)|22.9.2009 23:30
Jezdeni to je zda se zajimavy, ale optimalizace grafiky je naprosto tragicky uboha.

Kdyz si to dam na nativni rozliseni (1680*1050), bez AA a na stredni detaily, tak to je celkem vyrazne skubane a pritom graficky to vypada dost podobne jako treba DiRT (ktery mam na celkem vysoke deialy a jede plynule). A kdyz si to dam na nenizsi detaily, tak to porad neni plynule a z te grafiky je mi naprosto na blyti (okoli trate uplne rozmazane, silnice rovnez, auta nepekna).
Richmond (8084)|22.9.2009 23:34
No ja nevim, ale me na 1680x1050 to jede vse na high (krome snad stinu) a 4xAA na +/- 40 fps, silnice ostra, stejne tak textury uvnitr auta. Je fakt, ze kamosovi na 4850 to jede o poznani pomaleji (ne skubane, ale pomaleji) :notsure
petr.svec (320)|23.9.2009 12:20
[quote=cool.user;226186]Preview

Ja nevim jak vy panove, ale ja z toho preview zacinam byt na shift znacne nateseny...

btw: prvni post bude prubezne aktualizovany.[/quote]

vzhledem k tomu, že při načítání dema se vyskytla neočekávaná modrá smrt... je mi naprosto jasné, že to bude stejná bomba jako minulé díly...

to co jsi viděl v trailerech bude to co ve hře nikdy neuvídíš ha ha

bohužel je to škoda, že to tak vždy dopadne
petr.svec (320)|23.9.2009 12:30
taková drobnost, všimli jste si jak hra pět nevychází z fyziky???

- kouř při brždění má takovou dynamiku rozptylu, že když si by si prdnul japonec, tak bych se v čechách musel do hodiny udusit
- schválně počítejte kolikrát to ten kluk plesknul levou stranou o zeď a mantinely... zajímavé je, že zrcádko je stále nepoškozené, že?
- ještě jeden postřech: taky jste si všimli, že všechny auta se začali rozpadat ve stejný okamžik a do té doby byly všechny nepoškozené?

[quote=Draken;252647]no možná nejsi daleko od pravdy... s tim f

mrkněte na tohle
YouTube - Need For Speed Shift tested by EA eu
je to jak ubohý datadisk k NFS pro steet... nemohu se dočkat GRID 2 ...
moc sem se těšil že undercover bude podle filmu kurýr... ale jak to vypadá tak nikdy takový díl NFS nebude
a budou se snažit dohnat Grida... což se nepovede
je to smutný :cry[/quote]
HEAD (235)|24.9.2009 16:46
Me to jede jak z praku 1280x1024 vse max, 8xQAA 16AF + ambientni stiny natvrdo v ovladacich a zatim mi to nikdy nespadlo pod 60FPS.
Pro me je to spolu s NFS5 nejlepsi dil...
Kaizer Soze (58)|28.9.2009 08:27
Caves chalani, mam taky problemik, na mojej zostave mi to jednoducho odmieta bezat plynule NEZALEZI na rozliseni ani na nastaveni od 640x480 minimum detaily, az po 1680x1050 max detaily mi to nebezi viac ako 22-32FPS max, zalezi na pocte vozov na trati. zostavu na to mam tak som s toho jelen, neviete niekto kde by mohol byt problem ? Este na klavesnici som vypozoroval ze hra vyuziva iba jedno jadro, je to normalne ?

/hra mi bezi jedine v mode kompatibility pre win 98SE/

Athlon x2 6400+, GTX275 1792MB, 4GB RAM, Corsair 750W HXEU.

Prosim poradte bavi ma to dost slusne ale ma vytaca oneskorenie v ovladani a konstantne zaseky.

OS mam win7 RTM legal
kevin00 (10238)|28.9.2009 11:15
IMHO s tvým procesorem víc jak +/- 30 FPS nečekej. Sice máš grafickou kartu GTX275, ale procesor AMD Athlon X2 6400+ jí určitě dost brzdí. Jestli podle Task Manageru hra využívá pouze jedno jádro, tak tomu zřejmě tak je. S tím nic neuděláš, plno her neumí využít vícejádrové procesory.
Jaké používáš drivery ke graf. kartě. Zkoušel jsi instalovat nové a tyto korektně odinstalovat a před instalací nových driverů v nouzovém režimu systém očistit od zbytků pomocí Driver Sweeperu.
Richmond (8084)|28.9.2009 11:37
[quote=kevin00;296969]IMHO s tvým procesorem víc jak +/- 30 FPS nečekej.[/quote]
...mala blbost :stupid
Me to jede kolem 45 a mam 2x-3x pomalejsi grafiku (cpu taktovan lehce nad 6400+). Mozna, ze je to Win7, mozna ovladacema, mozna ti bezi neco na pozadi...
Kaizer Soze (58)|29.9.2009 08:30
[quote=kevin00;296969]IMHO s tvým procesorem víc jak +/- 30 FPS nečekej.... [/quote]

drivery su nahodene najnovsie (190,62) na cistu instalaciu OS , nemyslim si ze by to bolo pomale koli windows 7, nakolko rovnake fps som mal aj na viste.

Ake CPU by ste mi odporucali k tejto zostave, aby nebolo limitujuce pre GTX 275 ??
Pomoze OC ?? ak ano cca kolko ? :oP


Akoze som dost sklamany cakal som ze mi ten procacik vydrzi dlhsie....:(
husky14 (4214)|29.9.2009 08:50
[quote=Kaizer Soze;297339]Ake CPU by ste mi odporucali k tejto zostave, aby nebolo limitujuce pre GTX 275 ??
Pomoze OC ?? ak ano cca kolko ? :oP[/quote]Mám teda na sestavě E8200 @3,5 GHz a 8800 GT taky kolem 40-45 fps (podobně jako Richmond), takže když vezmu tvojí sestavu (VGA o dost silnější, CPU o něco slabší), tak by ses měl dostat minimálně na ty samý fps jako já....

Nějak nevím, jestli by ti OC CPU pomohlo (a kolik), zkoušels třeba nějaký testy (3D Marky)? PhysX si nechal nainstalovat ty ze hry? Máš PhysX v ovladačích povolený pro GPU? Netrápí se s tím procesor? :notsure
husky14 (4214)|29.9.2009 09:02
[quote=meeee;297343]Ten se s tím trápí vždycky, NFS:S jede na CPU PhysX.[/quote]Určitě? Tak je to možný, zas tak jsem to nezjišťoval....

Stejně si myslím, že by mu to mohlo jet víc :notsure

EDIT: jo tak s tím PhysX máš pravdu, jede opravdu jen přes CPU.
meeee (1110)|29.9.2009 09:07
[quote=husky14;297344]Stejně si myslím, že by mu to mohlo jet víc :notsure[/quote]
To stopro. Možná bude zakopanej Punťa v tý dvojnásobný paměti grafiky, 1792MB přeci jenom není standard, počkal bych na další drivery (//klidně zkoušet bety), případně patch...
Kaizer Soze (58)|29.9.2009 09:15
[quote=husky14;297342]Mám teda na sestavě E8200 @3,5 GHz a 8800 GT taky kolem 40-45 fps (podobně jako Richmond), takže když vezmu tvojí sestavu (VGA o dost silnější, CPU o něco slabší), tak by ses měl dostat minimálně na ty samý fps jako já....

Nějak nevím, jestli by ti OC CPU pomohlo (a kolik), zkoušels třeba nějaký testy (3D Marky)? PhysX si nechal nainstalovat ty ze hry? Máš PhysX v ovladačích povolený pro GPU? Netrápí se s tím procesor? :notsure[/quote]

3D mark mam ku karte vantage ale este som test nerobil skusim aj ten aj 3D mark 06, postnem skore.

Ohladom PhysX mam najnovsie z ovladacov a aj tie z hry sa nainstalovali korektne.

Grrrrr, nedavno som vysolil 370 € na GPU+PSU combo a vidim ze mozem kupovat dalsie prasiatko na Phenoma X4 965 :mistake :runaway ...

EDIT// najviac ma vytaca ze FPS sa nemenia pri zmene detailov od low po max stale rovnake FPS ani zmena AA a AF nema na FPS vplyv :angry
Richmond (8084)|3.10.2009 00:50
[quote=Kaizer Soze;297347]...najviac ma vytaca ze FPS sa nemenia pri zmene detailov od low po max stale rovnake FPS ani zmena AA a AF nema na FPS vplyv :angry[/quote]
Na zkousku bych uplne vypnul AA a V-Sync (vyzaduje restart hry). Udajne nekomu pomuze spoustet SHIFT.exe v rezimu kompatibility Windows 95 (nezkousel jsem)

Kaizer Soze (58)|8.10.2009 11:11
[quote=Richmond;298849]Na zkousku ...
[/quote]

diky za radu ale to som uz vsetko skusal, btw inak ako v mode kompatibility mi to ani nejde
Richmond (8084)|8.10.2009 12:06
Tak jsem to zkousel spustit v rezimu kompatibility (Vista Ultimate + SP2) a skube se mi to taktez :notsure takze mozna nebude ani tak chyba ve Win7 (legal :D)
lexxxa (714)|4.11.2009 16:00
vyjde druhy patch,co prinese noveho?


Obecná herní zlepšení stability a výkonu
Lepší manipulace s autem
Špatné zobrazování trávy
Fix pro občasné problémy ve statistikách duelu
Fix pro špatné počítání výsledků v drift módu (především on-line)
Opraveno mnoho problémů při nastavení vozu v pokročilém tuningu
Opraven nájezd do prvního kola časovky (i útoku na čas)
Opraveny problémy při diskvalifikaci hráče
Opraveno občasné zamrzávání při načítání nebo při závodě
Opraveno zamrzávání v My Cars při stisknutí několikrát po sobě X
Fix na některé problematické vozy
Fix pro Lamborghini, vzniká problém při upgradu nízké a nejvyšší rychlosti
Fix pro Corvettu Z06 a Dodge Vipera – auta se občas zaseknou při startu
Fix pro některé AI závodníky
Fix pro skákání závodníka v autě při restartování auta

Zlepšení pouze pro PC verzi:

Vylepšená podpora grafický karet od ATi
Lepší optimalizace výkonu na všech počítačích
Nestabilita hry na některých PC už by neměla být tak drastická
Opravena černá obloha
Fix pro klienta, co založil LAN hru
Kaizer Soze (58)|12.11.2009 16:49
mno takze som tam fukol toho phenoma a HLA fps ostalo na rovnako, potom som vypol rezimy kompatibility a zacalo sa FPS peklo :D 75-90 FPS pri najnarocnejsich scenach z max poctom spolujazdcov.

Jedno mi nejde do hlavy : preco to z athlonom muselo ist v mode kompatibility pre win95 a bolo vyuzite iba jedno jadro a teraz z phenomom mozem kompatibilitu uplne vypnut a bezia vsetky jadra.

napada ma len ze by to mohlo mat nejaky suvis z amd virtualizaciou, athlon ju nemal... :confused:
Richmond (8084)|17.11.2009 14:00
[quote=Kaizer Soze;313782]Jedno mi nejde do hlavy : preco to z athlonom muselo ist v mode kompatibility pre win95 a bolo vyuzite iba jedno jadro a teraz z phenomom mozem kompatibilitu uplne vypnut a bezia vsetky jadra.[/quote]
Duvod c.1 - spatny crack (nebo cim se to zprovoznuje) ;) Mam X2 a jede mi to v pohode (originalka), zkusil jsem ten rezim kompatibility a je to fakt hruza - jakoby to laguje.
Kaizer Soze (58)|28.11.2009 12:36
[quote=Richmond;315678]Duvod c.1 - spatny crack (nebo cim se to zprovoznuje) ;) Mam X2 a jede mi to v pohode (originalka), zkusil jsem ten rezim kompatibility a je to fakt hruza - jakoby to laguje.[/quote]


crackom to nebude lebo jedine co som vymenil je CPU, hra ostala nainstalovana. Jedine ze by sa mi to zlegalizovalo vymenou CPU :P

PS. len tak BTW zadelil som do masinky este aj wd raptor na system (zatial aj na hry) a FPS sa zvysilo o zhruba 5-8%

OT: akoze niezeby som nieco este riesil len sa chvalim :D :rolleyes:
Richmond (8084)|28.11.2009 13:29
[quote=Kaizer Soze;320845]crackom to nebude lebo jedine co som vymenil je CPU, hra ostala nainstalovana. Jedine ze by sa mi to zlegalizovalo vymenou CPU :P[/quote]
Ja mel na mysli spousteni v rezimu kompatibility - pokud mas origo tak to jde spustit normalne ;) a nemusis vymejslet kraviny....
Richmond (8084)|8.12.2009 19:22
Vysel patch 1.02, ktery pridava auta (Toyota Supra Mk IV, 1967 Shelby GT500, 1967 Chevrolet Corvette Stingray, 1969 Dodge Charger R/T and the 1971 Dodge Challenger R/T) a zvysuje vykon na ATInach ;) Vice info na Tiscali.games
Stahovat muzete ZDE

edit: tak jsem testnul Supru, muzu vrele doporucit :thumb
jacobsen (102)|9.12.2009 10:45
coze? 1967 Shelby GT500??? tak to jdu hned stahnout :D
skoda zvyseni vykonu na ATi, potreboval bych spis na NVidie :D