Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 3 z 8 PrvníPrvní 12345 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 31 až 45 z 112

Téma: Víkendová diskuze: Jaký byl váš první počítač?

Občasný diskutér
    Registrace
    Jul 2008

náš první počítat byl 386ka, který měl nainstalovanou demoverzi Win 95 a nepoužívali sme ho k ničemu jinýmu, než k přehrávání CDček a potom bylo pentium nacpaný dosovskýma hrama.. tam jsem se učil s m602
    Odpovídat lze po přihlášení

Redaktor SHW / Digimanie Avatar uživatele Milan Šurkala
    Registrace
    May 2006

Pokud nepočítám Atari 800XL, tak prvním počítačem byla naprosto úchvatná 486 od Compaqu. Byl to sice již starší stroj (snad rok 1996-97, už nevím), ale stále skvělá. Měla procesor Intel 486DX2 66MHz, 16MB RAM, 660 MB disk, grafiku nevím, ale mělo to zvukovku a CD-ROM, což bylo fajn, to zas tak moc kompů nemělo :-)

Starousedlík SHW Avatar uživatele ICE_D
    Registrace
    Oct 2007

Cervenec 1996 - 486DX2-80Mhz, 4MB EDO, 253MB HDD, Mistumi 4x, Tident 0,5MB

Nejlepsi parba do zacatku: Tyrian, Prince of Pesia, Hocus Pokus, Jazz Jackrabbit, Duke Nukem atd.

jojojo

Apple Power Mac 8500 (133MHz Power PC, 64MB RAM, 1 GB SCSI HDD)

Nováček
    Registrace
    May 2008

Tak to si pamatuju jako dneska rok 99 Vánoce, první PC.

AMD K6/2 - 400Mhz
    deska něco od VIA, vím že měla spoustu ISA slotů, spoustu PCI a pomalé AGP
    S3 Trio 3D 4MB - přes spoustu trojek v názvu jsem na tom v životě žánou D3D nebo OpenGL hru nerozjel
    32MB RAM, i 98 se sekaly
    Samsung HDD 4GB ehm
    Samsung CD ROM

Monitor Samtron 15"

Byl to hrozný předražený krám, jméno výrobce LEO PC mě straší dodnes. PC bohužel vybíral otec a nechal se natáhnout. Skoro za 40k jsme měli PC které se sekalo i ve winech, každou chvíli něco padalo, nejely na tom 3D hry, nemělo USB, síťovou kartu, divx se sekal i s přidanými 128 RAM, windows na tom nedokázal nainstalovat nikdo a při instalaci síťovky kvůli rychlýmu netu se konečně odebral do věčných lovišť a já si koupil nový. Od té doby mám odpor k sestavám a komponety si vybírám sám.

Ale zase jsme měli externí modem, net jsem měl jako první ve třídě, tak to bylo dobrý . Ten chrlavý zvuk při vytáčení, minuta nedočkavosti . A kolem 9. hodiny vždycky fronta . Ještě že je tahle doba za náma .

Ale zase mi nikdo nevymluví, že v té době vznikaly nejlepší hry. RPG od BI, Bioware, MDK2, Pharaoh, Diablo 2, Starcraft (dřív), AoE 2, Giants, hmmm

Nováček
    Registrace
    Sep 2006

Starý dobrý Commodore C64 + kazetová mechanika.

Obyvatel SHW Avatar uživatele xstreetfighter
    Registrace
    Nov 2007

Intel celeron 400; 6,4 Gb HDD, 32MB RAM paměti z toho 8MB integrovaná, CRT 14 ". Stál 36 000,- Kč rok 98? :-)
    Když jsme ho měli 2.den tak sem nějak špatně vložil CD do mechaniky, to se tam skříplo a nechtěla se bestie vysunout. Museli sme to zavést do opravny a vypadali sme jak exoti...Trapas jak cip

neprihlaseny Tom

Puvodne od kamarada pujcovane ZX spectrum a od 86. roku ZX Spectrum+ na kterem jsem psal diplomku a delal obhajobu pres barevny televizor coz na tehdejsi pomery byla celkem bomba :-), jen si pamatuji ze mi pri psani DP nekdy v 1 hodinu rano odesla tepelna pojistka na napajecim transformatoru a nekolik stranek napsane DP bylo v čudu, zatimco moji spoluzaci mohly rozbalit zmackanou stranku z psaciho stroje, kterych za nimi bylo na podlaze mnoho, ja jsem to musel psat z hlavy znovu.
    Pak to bylo Atari STE 512, kde ekvivalent Excelu byl na 720 kB diskete, melo to graficky a zvukovy koprocesor a pokud clovek koukal na koncerty svetovych skupin typu Deep Purple, tak tam to "sve" Atari ST videl u zvukaru. Pak bohuzel prechod na PC 486SX a radu PC to vse kvuli okoli a kompatibilite, nechtel jsem stracet cas sice s lepsi a vykonejsi masinou, ale ve spouste vecech nekompatibilni :-(

Neregistrovaný

Můj první byl notebook, Compaq Armad 1700
    Intel Pentium II 266 Mhz
    64 Mb Ram
    4 GB HDD
    grafika 2 Mb

Neregistrovaný

Muj prvni pocitac na ktery jsem si sahnul byl Sinclair ZX81 v roce 1982. Od te doby se vpodstate nic nezmenilo, rivalita i kvalita jednotlivych OS zustala stejna
    Apple dela svoje, windows se snazi byt nadcasove. Pirkazova radka vladne svetu i ve svete windows a jinak je nam vsem dobre .
    Tak nejak zustavam nad veci v tematickych diskusich

Nováček
    Registrace
    Mar 2007

tak ja mel nejdrive didaktika gammu s kazetakem a posleze presedlal na C64 s kazetakem, casem pribyla i disketovka a rozsirujici karta... kde jsou ty casy ;-)

ale byla to doba krasnych her, napaditych programatoru :-) pamatujete napr. na GeOS?

Občasný diskutér
    Registrace
    Sep 2008

486 na 66...nejlepší mašina široko daleko...:-) celé prázdniny jsem na ní dřel...:-) měla disk 420MB (ale už nevím jestli to byl přímo tak veliký disk nebo jestli to bylo už komprimované...:-) ), nemělo to zvukovku ani CD-ROM... Kolik tam bylo RAmek už nevím... smažil jsem na to Heroes of M and M 1 a 2. A taky Mortal kombat 1. Dvojka nešla, protože ta chtěla myslím 4MB Ram a to jsem neměl...:-) Jo a nejlepší hra na ní byla UFO-Enemy unknown...:-) no je to už 14 let...

Obyvatel SHW Avatar uživatele pepos01
    Registrace
    Mar 2008

Pokud nepočítám Commodore 64 ( procesor MOS Technology 6510 na 1 Mhz, paměť RAM je 64 kilobajtů ... ) tak moje první ,,pécéčko,, byla 386SX na 33MHz, RAM cirka 8MB, grafika ( vůbec již netuším- integrovaná ), bez zvukové karty a CD-ROMu, disk cirka 200MB a na tomto všem jely Windows 3.1

Starousedlík SHW / Pilot TMF Avatar uživatele Deee-aN
    Registrace
    Jan 2008

Můj první počítač - zdůrazňuji můj - stojí vedle mě na stole a jeho složení je v podpisu (v tomhle vláknu mě snad nebudete popotahovat kvůli tomu, že se sestava v podpisu může změnit...). Snil jsem o něm cca 20 let....

Občasný diskutér Avatar uživatele AlbiDC
    Registrace
    May 2008

Jsem na tom jako Deee-aN, ale můj první počítač byl Sinclair ZX Spectrum se 48kb paměti. Hry jsem do něj nahrával z kazeťáku přes výstup na sluchátka. Měl jsem asi 12 kazet a na každou se vešlo tak kolem 10-15 her. Začátek hry se hledal buď podle počítadla na kazeťáku, nebo podle sluchu a odhadu. Hry, jejiž "zápis" zněl jako takové táhlé pískání a pak škvrklání a brčení se daly kopírovat na dvojčeti, nebo ve vyšší kvalitě přes takový prográmek.
    Naposledy upraveno uživatelem AlbiDC: 07-03-2009 v 00:32

Strana 3 z 8 PrvníPrvní 12345 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. Víkendová diskuze: První krůčky s Mega
    Od Pavel Kovač v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 13
    Poslední příspěvek: 03-02-2013, 17:52
  2. Reakcí: 58
    Poslední příspěvek: 26-01-2013, 10:50
  3. Reakcí: 19
    Poslední příspěvek: 19-02-2010, 14:12
  4. Víkendová diskuze: Jaký je váš ideální počítač?
    Od husky14 v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 32
    Poslední příspěvek: 16-04-2009, 22:05
  5. Víkendová diskuze: Počítač za vysvědčení?
    Od Karel Polívka v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 36
    Poslední příspěvek: 02-07-2008, 15:48