Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 4 z 8 PrvníPrvní ... 23456 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 46 až 60 z 112

Téma: Víkendová diskuze: Jaký byl váš první počítač?

kolemjdoucí cizinec

Ten si pamatuji celkem dobře. Bylo to IQ 151, učili jsme se na něm Basic. Bylo to v roce 1990-1991, v Poděbradech. Jeden kamarád na něm napsal program, který podle narození vypíše takovou "charakteristiku" toho dotyčného. Naše učitelka zadala své datum narození a program slavně vypsal: "Jste stará opice." Byla to čistě náhoda, ale stejně zmáčkla ten čudlík a smazala celý program z paměti.
    Odpovídat lze po přihlášení

Občasný diskutér
    Registrace
    May 2006

První počítač který jsem dostal pod ruce bylo Atari 800XL, první co jsem vlastnil byl asi jako u mnoha jiných Didaktik Gama. Měl jsem tu čest taky s PMD 85 a jeho odvozeninami. Tehdy jsem potkal první PC 286, ale na atárka nemělo. Následovalo setkání s Amigou 500, proti které bylo všechno dříve jmenované o třídu níž. Doma jsem pak na dost let navázal Amigou 1200, postupně vylepšovanou kam až to šlo (HDD, turbokarty, bigtower..) paralelně s rodiči pořízeným PC 386SX. No a po Amize pak už jen PC. Krásný časy to byly...

Starousedlík SHW / Pilot TMF Avatar uživatele Deee-aN
    Registrace
    Jan 2008

Citace Původně odesláno od kolemjdoucí cizinec Zobrazit příspěvek
    Ten si pamatuji celkem dobře. Bylo to IQ 151, učili jsme se na něm Basic. Bylo to v roce 1990-1991, v Poděbradech. Jeden kamarád na něm napsal program, který podle narození vypíše takovou "charakteristiku" toho dotyčného. Naše učitelka zadala své datum narození a program slavně vypsal: "Jste stará opice." Byla to čistě náhoda, ale stejně zmáčkla ten čudlík a smazala celý program z paměti.
    Nj, íkvina! Vyráběly se u nás v Boru v ZPA. V kroužku Výpočetní techniky jsme jich měli v roce cca '85 dvanáct. Pařili jsme jak zběsilí...

Neregistrovaný

Když na to vzpomínám je to už hooodně let a nostalgie mi skoro vhání slzy do očí První počítadlo bylo Atari 800 XE + kazeťák ATARI + ČB televize Merkur, dostal jsem ho v 8-mé třídě ještě za vlády "komančů". První PC jsem si už musel koupit z 50% za svoje (2 měsíce brigáda + jsem prodal svou Javu 50ccm Mustang :-D) a bylo to v druháku na střední, sestavu si pamatuju dodnes:

386 DX 40 MHz
    4 MB RAM
    120 MB HDD
    3,5" FDD
    VGA Trident 512 kB
    VGA Monitor

Cena 32 000,-

Občasný diskutér Avatar uživatele orgi
    Registrace
    May 2006

V roku 1989 m otec v Tuzexe kúpil ATARI 800XE a v roku 1990 v Rakúsku magnetofón XC12 a dva joysticky....Doteraz ma mrzí že som ho predal.....Bežala na ňom každá hra plynule....Žiadne upgrady...žiadna slabá grafika,procesor......

Nováček
    Registrace
    Jun 2006

Ak sa dobre pamatak tak moj prvy komp bolo atari 800XL poctivo prepasovane z DDR , bez upravy na turbo

Nováček
    Registrace
    Jun 2006

Citace Původně odesláno od Deee-aN Zobrazit příspěvek
    Nj, íkvina! Vyráběly se u nás v Boru v ZPA. V kroužku Výpočetní techniky jsme jich měli v roce cca '85 dvanáct. Pařili jsme jak zběsilí...
    pamatate sa na IQ158 a programcek Strycek Sam?

Nováček
    Registrace
    Sep 2006

Tak taky se po čase zapojím.

Pamatuji se na to jako by to bylo včera!

AMD 950MHz 133 za baj voko 3500Kč
    Asus 133 MICRO ATX s integrovanou S3 za 4500Kč
    Seagatte 10Gb za 3500Kč
    256MB 133MHz za 3500Kč
    Toshiba CDRW za 4100Kč
    FDD za 550Kč
    CASE 2000Kč
    Monitor za bezmála 6000Kč

Ty ceny byly prostě strašně šílený na tehdejší platy! Psal se rok 2000

PS: s té sestavy mi nakonec do dnešní doby zbyl jen CASE který byl prostě dost dobrý a dnes v něm tiká naprosto něco jiného. Před cca rokem jsem si pořídil "herní" notebook a tak PC dal k "ledu" NT se mi osvečil natolik, že neuvažuji už o tom koupit si kdy PC.

Nutno dodat, že na updaty HW PC jsem za těch cca 8 let dal přes 60tis!!

Nováček Avatar uživatele Zbycho
    Registrace
    Mar 2007

Můj první vlastní počítač byl v roce 1995 za hubičku (odvoz) Slušovický TNS s procesorem 8088, 640 kB RAM, 2x 5 1/4 floppy (později jedna přehozena za 3,5" floppy), 20 MB SCSI HDD Seagate (velikost 5 1/4), 12" monochromatický CRT, 9-ti jehličková tiskárna, MS-DOS 3. Case vypadala přibližně jak na tom obrázku. Tehdy jsem zrovna neměl moc peněz, bo sem kupil kvartyr, a potřeboval jsem něco na texty do školy.

Zůstala z něho pouze klávesnice (přesně ta co je v odkazu), HDD, tiskárna a zdroj. Ostatní v roce 2001 skončilo u popelnice , no dnes si říkám , že jsem byl . To už jsem měl za sebou 386DX 33MHz (rozebrána na ND) a na stole mi trůnila 486 , která se tu stále valí vedle mně v pracovně (tu už ku kontejneru nedám ).

Občasný diskutér
    Registrace
    Sep 2008

Tak moje zkušenosti s počítačy začínají až rokem 2002/2003, kdy mě a bratrovi byl k vánocům nadělen "superpočítač" z tehdejší Primy, od kterého mám ještě stále leták s texty "upervýkonný procesor Celeron" a "superrychlá grafika Geforce 4 MX" jak už teyd výstřižky z letáku napovídají, měl jsem Brave Blue Line s Celeron 2GHz, GF 4 MX 440, 256MB SDR 133 Ram, 55GD HDD WD, deska Stuttle NV42, CD (později i DVD) palírna a 220W zdroj k dnešnímu dni je "poladěn na 256MB DDR a 256MB SDR, GF 4 Ti 4200 a Maxtor 50GB.. bohužel přetaktovat se mi nepodařilo a navíc deska disponuje AGP pouze 4x, takže grafika se fláká a procesor se přetaktovad nedá ani v BIOSu..

No a abych ještě dodal offtopic, tak momentálně pracuji na ASUS M2N MX, Athlon 64 3800+, 2x1GB Geil BD 800MHz, ASUS EAH 4670 (512MB), Fortron Saga2 450W+, WDC 250GB ve skříni EC ML 5410, s 2x DVD palárnou a vyzdobením rudýma katodama, plánuju sacemodd, ale zatím rodiče nepovolili
    POtřeboval bych u něj zvednout výkon, nejspíš mi to brzdí procesor, ale nevím jaký, a ne nějaký lepší nejsou peníze

Nováček
    Registrace
    Mar 2009

Když pominu didaktik tak můj první stolní počítač byl Penituim 100, 16mb ram, 1mb grafický adaptér, 1,3gb hdd a 14 palcový monitor. Člověku je skoro do pláče když si vzpomene že za něco takového utratil 36 tisíc korun.

Nováček
    Registrace
    May 2008

Moj prvy pocitac som mal v roku 2000.Bol to INTEL Pentium II Celeron(Mendocino) 300MHz pretaktovany na
    450MHz.Zakladna doska bola Biostar.Graficka karta S3 Savage 2000 16MBVRAM.Disk 20GB a 64MB SDRAM.
    Monitor som mal 14'' ale zvladal 1024x768.

Fenris

Když vynechám poče co jsem dostal, tak první vlastní PC jsem si pořídil až Athlon 900 s 256MB DDR na desce ECS K7S5A. Ta paměť stála pouze 1800,- a další dva roky se DDRka držely na vyšší ceně, takže to byl pro mě nákup života .

Nejstarší PC jsem vlastnil PMD 85, to bylo dokonce dělo s 16+16KB pamětí. Samozřejmě k tomu byl magneťák, a když člověk nenastavil správně hlasitost, tak to nefungovalo. Nicméně představa, že BASIC bude sloužit dětem, ženám v domácnosti a starým lidem jako jednoduchý programovací jazyk je opravdu veselá... Jo a dokonce jsem k tomu měl i plotter na A4 papíry s dvěma jehličkama!

Starousedlík SHW Avatar uživatele Salamander
    Registrace
    May 2006

No, ja jsem zacinal se ZX Spectrem, jeste ho snad i nekde mam, ale to jsem si to jeste vazne nedaval , ale kazetova mechanika byla uzasna
    Pak prisla 486 ... to uz byla jina kava

Nováček
    Registrace
    May 2006

Jujda, to už je dáááávnooo :-) tušim rok 1997. Byl to použitý Compaq DeskPro 575 + 15" DIGITÁLNÍ CRT monitor (cena celé legrace bratru 15000), tuším dovozý z Reichu, asi z nějaký banky. Byl vybaven Pentiem na 75MHz a jen jednoduchym přepnutim dvou přepínačů jsem z něj udělal 120MHz - to bylo turbooo v základu 24MB RAM a 640MB Western, kterej se během 2 měsíců poroučel do křemíkového nebe. A samosebou nepostradatelná 3,5" floppyna. A pak už přišla rozšiřování jako CD-ROMka, lepší grafika - místo integrovanýho Cirrus Logic 512kb nastoupil SiS se 4MB, RAMku jsem rozšířil nejdřív pomocí dvou 4MB a následně dvojicí 32MB SIMMů (to byla pálka, byly ze třetí ruky ale i tak drahý jako čert), největší disk co jsem v tom měl bylo 10GB Fujitsu :-D a pak mě v roce ±2000 opustil výměnou za "závodní" Škodu 120@135 a na jeho místo nastoupil první opravdu "můj" vlastnoručně postavený kompík na desce FIC AZ11 s ukrutnym Duronem 700MHz a 128MB SDRAM PC133. To sem už ale nepatří. Jinak můj první monitor i pecko u jiných majitelů slouží dodnes

Strana 4 z 8 PrvníPrvní ... 23456 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. Víkendová diskuze: První krůčky s Mega
    Od Pavel Kovač v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 13
    Poslední příspěvek: 03-02-2013, 17:52
  2. Reakcí: 58
    Poslední příspěvek: 26-01-2013, 10:50
  3. Reakcí: 19
    Poslední příspěvek: 19-02-2010, 14:12
  4. Víkendová diskuze: Jaký je váš ideální počítač?
    Od husky14 v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 32
    Poslední příspěvek: 16-04-2009, 22:05
  5. Víkendová diskuze: Počítač za vysvědčení?
    Od Karel Polívka v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 36
    Poslední příspěvek: 02-07-2008, 15:48