Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 8 123 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 112

Téma: Víkendová diskuze: Jaký byl váš první počítač?

Čestný člen Avatar uživatele husky14
    Registrace
    Jun 2007

Je před námi konec týdne, proto Vás tímto zveme na naši víkendovou diskuzi s tématem:

Jaký byl váš první počítač?

Zavzpomínejte s námi na začátky počítačové gramotnosti v Čechách a na Slovensku a vaše začátky a pochlubte se ostatním, jaká byla vaše první vysněná počítačová sestava. Jakým strojem jste kdysi ohromovali své kamarády a známé? Ať už byly vaše začátky jakékoli - vyjádřete se, zapojte se s ostatními do diskuze!

Do diskuze se mohou zapojit i neregistrovaní uživatelé. Pro napsání příspěvku stačí stisknout tlačítko "Odpověď", které se nachází u levého okraje této stránky (nad a pod výpisem jednotlivých příspěvků).
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele xmarek
    Registrace
    May 2008

Když nepočítám počítače co jsem si půjčoval tak to byl Intel Pentium 133 (později přetaktován na 166). 16MB paměti, 14" monitor (CRT samozřejmě), grafika S3 Trio 4MB.
    Zpočátku byl provozován jako bezdisková stanice (RAM Disk), protože jsem už neměl prachy na hadr. Později jsem si do něj koupil 4,3 GB WD (5.400). Pak jsem si koupil i nějakou tu CD mechaniku (NEC, to byl shit, hučel jak letadlo při startu ).

Starousedlík SHW Avatar uživatele meeee
    Registrace
    Jun 2007

Zamáčknu slzu do oka se deroucí při vzpomínce na osmibitový Amstrad CPC (na model si nevzpomenu)

A ty skvělý pařby typu Paratrooper nebo J-bird...

Starousedlík SHW
    Registrace
    Sep 2007

Tak nebyl to primo muj, ale pouzival jsem ho (doma) - puvodne asi naka 386, ale ja se k nemu dostal az kdyz to bylo P1 100MHz s 16MB RAM a 512kB VGA (nemam nejmensi tuseni jaka). Pozdeji byla dokoupena 8x CD-ROM mechanika a mys . A na tom jsem fungoval az do roku 2001

Nováček
    Registrace
    Oct 2007

Od roku 1982 to byl Sinclair ZX81 - doplnění o 64KB modul paměti. Bohužel ho neuměl celý adresovat a využít se dalo jen 48KB. Modulem se připojoval na parallelní rozhraní, ke kterému se ještě dala připojit jiskrová tiskárna. Programy se ukládaly na kazety (kazetový magnetofon).
    Od roku 1985 jsem pak měl doma Sinclair Spectrum - ale kupodivu s tím jsem již tolik času nestrávil - vzápětí přišel čas PC XT a disket a tak manipulace s kazeťákem už nebyla ono.

Nováček Avatar uživatele Jan Machalik
    Registrace
    May 2006

Zacinal jsem pomerne pozde, prvni pocitac jsem dostal na Vanoce roku 2000, a to byl Celeron 366MHz, nejaka Tomato deska s i810, intg. grafika, 32MB SDRAM, 4.3GB Seagate, 15ka monitor.Byl jsem z toho docela vyjukanej, pocitac jsem predtim videl ve skole a to jeste s MS DOS, tady jsem mel jiz Win98 Prvni pul rok jsem z toho byl docela vedle, ale pak se PC stal moji zalibou a postupne jsem se dostal na uplne jinou uroven

Občasný diskutér
    Registrace
    May 2006

Tak moj pvi PC - PMD 85 -2 s basic modulom. Jaj to boli casi, trapenie sa s paskami a vzdy dufat, ze hru manic nacita . Nidky na to nezabudnem, ze som sa niekolko hodin trapil s basicom a nakoniec my tesne pred samotnym RUN programu vypadla elektrika Skoro som rozkusal televizor. Potom som mal obcas pozicanu 386 SX potom aj DX a potom som si kupil P100 16 MB ram a 1 MB s3 grafika - asi o 2 roky som updatoval na P200/233 a zohnal som 3DFx Voodo 3 2000 PCI - ta my vyrzala neuveritelnych 9 rokov Stala v tedy 9000 sk - to bola ale palka .

Pravidelný diskutér Avatar uživatele Ihales
    Registrace
    Dec 2008

muj prvni pocitac jsem dostal v 1997 a byl to 386 s crt (asi)16". Tehdy spis jen na hry az v roce 2001 jsem dostal neco "lepsiho" celeron 700.

Nováček
    Registrace
    Jan 2008

zrovna dneska uvažuju o tom, že opráším ATARI MEGA STE a zjistím jestli pořád funguje

CPU: Motorola 680020
    RAM: 4MB
    HDD: SCSI 50MB

od té doby jsem nikdy v životě neviděl GUI OS tak rychle nahozený (do 20sec.!)

kdyby ATARI (nebo taky AMIGA) neskončilo s výrobou počítačů, tak jsme mohli být mnohem dál...
    místo toho jsme se celá devadesátá léta dostávali od DOSu "zpátky" k Windows :-D

ti šťastnější z nás měli samozřejme Apple a tenhle krok z5 nikdy nemuseli absolvovat.

Erb Erb je offline
    Nováček
    Registrace
    Apr 2007

První počítač jsem měl od září 1989 pašovaný Commodore 64 s kazetovou mechanikou. Později jsem dokoupil disketovku a tiskárnu Star LC10C. Je stále funkční. Mám ho schovaný dodnes a za nic ho nevyměním.
    V roce 1994 jsem si koupil první PC - Intel 386 33MHz s HD 20MB a grafickou kartou Trident. A pak vylepšoval a ...

Neregistrovaný

Tak můj první stroj byl Didaktik Gamma, následně jsem osedlal 386 SX 25 MHz, 1 MB RAM, VGA card a hlavne - 40 MB HDD !!!
    Jo, byla to krasna leta....

Neregistrovaný

Tak jsem nějak nepochopil, zda první jako vlastní(doma), nebo obecně první.
    Takže úplně první byl elektronkový (pašovaný) LGP30 a tranzistorový NE503b.
    Doma jsem začínal s PC/XT, pak 286,386,486,...až po dnešní s WinXPh a Vistou64.
    Kromě všech možných OS i neOS, DOS,..., taky RedHat, Suse, Mandrake/Madrive, Slax,...
    Co mě mrzí, že než jsem se kdysi rozhoupal, tak náš releový obr v Dlouhé ulici shořel.
    Zdraví "pamětník" DICK.
    PS: určitě se najdou takoví, co pamatují ještě víc.

Občasný diskutér
    Registrace
    May 2006

V tom case som sa vyznal do pocitacov ako hus do piva, ale nieco si pamatam: AMD 386DX 40 MHz, 4MB RAM, 170MB HDD, 14" monitor ktory nezvladal SVGA, Mys, neskor pribudla 4x CD mechanika mitsumi

Občasný diskutér
    Registrace
    Aug 2008

No tak z prvního počítače si pamatuju jenom to, že CPU mělo 90 MHz.

Nováček
    Registrace
    Dec 2007

Já začal dost pozdě, až léta páně 1997. Tehdy jsem pořídil použitý něco od IBM. Běhalo to na 120Mhz, 32MB RAM a Grafka S3 virge (myslim že tak nějak se to psalo), obrovkej disk 1,2GB... 8x CD-ROM. 14 monitor co zvládal 640x480...
    NO strávil jsem u toho neskutečnej počet hodin, dnem i nocí. Krásná doba. Hlavně když sem se na tom učil metodou pokus omyl. Asi 3x sem ukecal kámoše aby pohoh a rozchodil to. Pak sem se to musel naučit sám.
    Chybí mi

Strana 1 z 8 123 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. Víkendová diskuze: První krůčky s Mega
    Od Pavel Kovač v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 13
    Poslední příspěvek: 03-02-2013, 18:52
  2. Reakcí: 58
    Poslední příspěvek: 26-01-2013, 11:50
  3. Reakcí: 19
    Poslední příspěvek: 19-02-2010, 15:12
  4. Víkendová diskuze: Jaký je váš ideální počítač?
    Od husky14 v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 32
    Poslední příspěvek: 16-04-2009, 23:05
  5. Víkendová diskuze: Počítač za vysvědčení?
    Od Karel Polívka v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 36
    Poslední příspěvek: 02-07-2008, 16:48