reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

hp zdroje

Raulito7 (1)|6.3.2009 17:56
Dobry den, zrovna se mi pokazil hp zdroj k memu starsimu hp notebooku (nc6320).

Muj adapter mel parametry 65w, 3,5A, 18,5V.

S adaptery mam uz par let problemy. Tohle byl jiz treti, ktery jsem k pocitaci mel. Zacalo to tim, ze se mi obejevila na NB zprava, ze vykon adapteru nestaci. Po nejakem case uz nesel vubec.

Mam tedy dotaz jestli neni lepsi koupit adapter s parametry 90w, 4,74A, 19V.?

Respektive jaky by byl vubec rozdil.

Dekuju za odpoved.
Logout (4018)|6.3.2009 19:56
No, nerozumim tomu zcela, ale nejdeou náhodou notebooky primárně na baterky, a adaptér se užívá jen na dobíjení baterky? Z toho pohledu se mi ta zpráva zdá divná. Obzvlášť jestli blbne už třetí adaptér - neni to spíš chyba baterky?

Co se týče jinýho adaptéru, tak zaprvý má jinej adaptér často jinej konektor, zadruhý i kdyby byl stejnej konektor, tak bych si moc netroufal koupit adaptér s jinym napětim, než který notebook žere. Jak moc vadí napětí o 0.5V jiný ale nevim, je možný, že to ntrb v pohodě skousne - ale jestli to nebude mít např. vliv na životnost baterky, popř. nabíjecí elektroniky, nevim...
mstejska (2912)|6.3.2009 20:08
Bud kup orig adapter, nebo kup univerzalni. k tomu se dodavaji ruzne koncovky pro ruzne napeti. ale cena je asi vyssi. Rozhodne davej pozor na napeti. Kdyz bude mit adapter vyssi 'vykon' tak by to vadit nemuselo. Proste nepojede na 100%.