reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

kopirovanie .wav súborov

dalibor dovicin (11)|6.3.2009 21:45
dobrý den, chcel by som sa spytat či pri kopirovaní .wav alebo flac súborov z jedneho hardisku na druhý dochádza k strate kvality nahrávky, dalibor.
Salamander (6177)|6.3.2009 22:09
Ano, pokud budes soubor kopirovat hodnekrat, nakonec zmizi upne :(

// delam si legraci, z disku na disk se kopiruji cista data, jednicky a nuly, tam ke ztrate kvality nedojde :)
Logout (4018)|6.3.2009 22:10
Pokud neni disk vadnej, tak nesztrácí - stejně jako při jakymkoli digitálnim přenosu.

Jedinou ztrátu kvality může nastat při grabování z audiocd, kdy data na CD jsou sice digitálně, ale oproti datovejm CD nepoužívá tolik samoopravnejch mechanismů (aby se tam vešlo tý hudby víc), takže může dojít ke špatnýmu čtení CD - proto je dobrý pro grabování používat nějakej kvalitní program, třeba exact audio copy. Po nagrabování už může dojít ke ztrátě pouze vyloženě chybou (disku, diskovýho řadiče), běžně by se to stát nemělo.


PS: to sumec: ne, nemáš pravdu, když se to bude kopírovat hodně často, tak se tam pomíchaj tóny, přeci :-)
Intri (3490)|6.3.2009 22:17
Pánové, obávám se, že se mýlíte jako polena. Žádná kopie ničeho není nikdy úplně dokonalá - když se kopírují data, někdy prostě dojde k záměně jedničky za nulu a naopak. Bohužel, je to dáno nedokonalostí elektroniky - holt, dokonalé není nic.

Jednou se mi stalo, že jsem kopíroval ryze klavírní skladbu. Měl jsem ji na disku hodně dlouho, několik let ( možná někdo zná autora - Carly Commando ). Pak jsem si ho jednoho dne chtěl pustit na čerstvě nainstalovaném a zkopírovaném disku a zjistil jsem, že klavír už tam nikde není - byla to virtuózní houslohra.

Takže závěr? Ke ztrátě kvality rozhodně dochází, ale ne vždy je to na škodu.
trodas (1753)|7.3.2009 00:26
Tak to spis doslo k zmene nastroju v ovladaci zvukovky (ci k chybe) nez v tom mid souboru ;)

Interpretace MIDu zavisi na databazi zvuku zvukovky a lisi se kus od kusu, casto markatne.
dalibor dovicin (11)|7.3.2009 10:25
no díky za odpovede, pesničky grabujem cez Exact Audio Copy a chcem ich kopirovat z harddisku na exterý disk,tak podla vašich ohlasov myslím že strata kvality bude minimálna a ovela doležitejšie pre audio kvalitu je asi grabovanie do pc.
mstejska (2912)|7.3.2009 10:40
Pokud kopirujes z disku na disk jakykoliv soubor, nejen wav, tak jakakoli kopie, ktera neni absolutne stejna indikuje poskozeny disk nebo jine problemy s pocitacem.
grafnev (69)|12.3.2009 16:16
[QUOTE=Intri;226688]Pánové, obávám se, že se mýlíte jako polena. Žádná kopie ničeho není nikdy úplně dokonalá - když se kopírují data, někdy prostě dojde k záměně jedničky za nulu a naopak. Bohužel, je to dáno nedokonalostí elektroniky - holt, dokonalé není nic.

Jednou se mi stalo, že jsem kopíroval ryze klavírní skladbu. Měl jsem ji na disku hodně dlouho, několik let ( možná někdo zná autora - Carly Commando ). Pak jsem si ho jednoho dne chtěl pustit na čerstvě nainstalovaném a zkopírovaném disku a zjistil jsem, že klavír už tam nikde není - byla to virtuózní houslohra.

Takže závěr? Ke ztrátě kvality rozhodně dochází, ale ne vždy je to na škodu.[/QUOTE]


Vase odpoved je matouci a naprosto k nicemu. Navic principialne odporujici typu souboru, ktery je uveden v dotazu. Vymizeni jednoho nastroje z formatu obsahujiciho zaznam kompresovaneho nebo nekompresovaneho signalu je nesmysl (asi existuje nejaka pravdepodobnost srovnatelna s napsanim shakespeara opici (viz. google), ale predpokladam, ze se tak nestalo).

Nevim zda se z Vasi jedna o recesi, provokaci, neznalost nebo neco jineho. Kazdopadne Vase odpoved je tazeteli k nicemu.

Pro poradek sice uz asi po 150: Soubory budou stejne.
Intri (3490)|12.3.2009 17:37
[QUOTE=grafnev;228790]Vase odpoved je matouci a naprosto k nicemu. Navic principialne odporujici typu souboru, ktery je uveden v dotazu. Vymizeni jednoho nastroje z formatu obsahujiciho zaznam kompresovaneho nebo nekompresovaneho signalu je nesmysl (asi existuje nejaka pravdepodobnost srovnatelna s napsanim shakespeara opici (viz. google), ale predpokladam, ze se tak nestalo).

Nevim zda se z Vasi jedna o recesi, provokaci, neznalost nebo neco jineho. Kazdopadne Vase odpoved je tazeteli k nicemu.

Pro poradek sice uz asi po 150: Soubory budou stejne.[/QUOTE]

No, myslel jsem, že je to jasné, ale asi není - on to měl být vtip. Na debilní otázku ještě debilnější odpověď... Už jen to, že tu vidíme takové dotazy, dokazuje, že s PC pracují lidi, kteří nikdy ani neleželi vedle nějaké informace o tom, jak PC funguje...

Ale dejme tomu, tomu se zabránit nedá, ale o to blbější tenhle dotaz je, že to stačí jenom vyzkoušet... Stačí si jenom zkopírovat nějaký hudební soubor a poslechnout si ho, zjistit, jestli došlo ke ztrátě kvality. Nic víc.