reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problém s Aspire 8920G a výstupem HDMI

milangr (6)|6.3.2009 22:37
Vlastním notebook Aspire 8920G, který má ve výbavě HDMI výstup a Blueray mechaniku. Můj problém je v tom, že když chci pustit film na blueray přes HDMI kabel(přehrávač Power dvd deluxe) na lcd televizi tak na tv vydím místo filmu pouze černou obrazovku, filmy na dvd hrají normálně a pracovní plochu vydím také bez problémů.Pokud se pokusím blueray pustit přes přehrávač Acer Arcade deluxe tak mi vyskočí hláška "Nekompaktibilní grafický ovladač zkontrolujte zda ovladač grafické karty splňuje minimální systémové požadavky".Ovladače jsou nainstalovány nejnovější.Zkoušel jsem psát přímo na Acer a to už 2x a ani jednou žádná odpověď.
Pokud by mi někdo dokázal poradit byl bych moc vděčný.Děkuji
Intri (3490)|6.3.2009 22:42
Není ta plocha spíš tmavě modrá než černá? Mě se toto stávalo kdysi s analogovým spojením. Video se v přehrávači nezobrazilo, přestože očividně běželo. Bylo to proto, že TV nebyla zvolená jako primární displej.

Ale nevím, jestli to dneska ( v době digitálních propojení ) vůbec ještě platí, už dlouho jsem nespojoval TV s PC.

Jinak ten aktuální ovladač máš odkud? Ze stránek Aceru nebo přímo od nVidie?
milangr (6)|6.3.2009 22:50
no je možný že na tv je spíše tmavě modrá, každopádně už jsem zkoušel i nastavovat primární i sekudární a pořád to samé.
Co se týče ovladačů zkoušel jsem snad ovladače odevšad teď tam snad mám ze stránek Nvidie.
Jinak děkuji za snahu.
Intri (3490)|6.3.2009 22:57
V případě ovladačů nVidie není div, že ten přehrávač hlásí nekompatibilní ovladač - bohužel, jak AMD, tak nVidia se vzdaly odpovědnosti za ovladače pro mobilní grafiky. Je to teď plně v rukou servisní podpory výrobců notebooků. A zrovna tak bohužel ti musím sdělit, že sis sehnal notebook od výrobce, jehož podpora je daleko, daleko za ostatními velkými výrobci.

Každopádně měl bys mít nainstalované ovladače stáhnuté ze stránek Aceru. Jinak co ostatní kabely ( DVI, D-Sub ), jsou na tom stejně?
milangr (6)|6.3.2009 23:09
Upřímě řečeno ostatní kabely jsem ani nezkoušel, ani nevim proč, každopádně to můžu zkusit.Určitě by to ale mělo chodit přes HDMI.Vykouším a uvidím.
Děkuji za nápad.Měj se.
Intri (3490)|6.3.2009 23:12
Upřímně řečeno si myslím, že ti to nepojede tak ani tak.:-) Tipl bych to na chybějící kodek, ale to by mělo být vyloučeno přítomností Power DVD Deluxe. Je to normální originální BluRay film?
milangr (6)|6.3.2009 23:15
Jó jasně mám Kvasku na Blueray originál a Gympl.
Ani jeden ani ťuk.Na lcd notebooku jedou krásně radost pohledět, teď by to ještě chtělo rozjet to na TV.
Intri (3490)|6.3.2009 23:17
Hmm, poslední, co mě napadá, je HDCP. Má ta TV jeho podporu?
milangr (6)|6.3.2009 23:20
I to jsem samořejmě řešil a tv je HDCP kompatibilní i kabel i výstup na notebooku a zkoušel jsem to i na jiné tv a taky nic.Už mě vážně nenapadá v čem to je.Když jsem volal na infolinku Aceru tak jsem se taky nic nedozvěděl, protože toho operátora ani nenapadlo jestli mám nejnovější ovladače, vlastně ho nenapadlo vůbec nic.
Intri (3490)|6.3.2009 23:23
No jo, tak tady bohužel končím, víc mě toho nenapadá ( snad se objeví někdo, kdo bude vědět víc ). Maximálně tě ještě můžu přivítat v klubu těch, co se nechali zlákat nízkými cenami toho šmejda.:-)
milangr (6)|6.3.2009 23:26
Tak i přesto děkuji za pomoc a za členství v klubu:-)