Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 30

Téma: Poškozený životně nutný text. soubor :-/!

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Mar 2009

Stala se mi dost nemilá věc. Pracoval jsem na PC a měl otevřeno více programů (Total commnader, ICQ atd.), znáte to. Měl jsem otevřený i jeden textový soubor ve wordpadu (asi formát rtf ted si nejsem jistý). Chtěl jsem spustit jeden program a najednou buch, PC se natvrdo restartlo jakobych dal reset na skříni PC... Poslední dobou se mi to děje při spouštění různých programů docela často. Pc mi zase nabootovalo ale ani neproběhl scandisk, tak jako vždy když se mi tedka poslední dobou nějak divně restartne (před nějakou dobou jsem to skanoval, vir tam nebyl).
    Problém, že když se mi to PC samo restartlo, tak jsem měl otevřený ten textový dokument a myslím že i aktivní okno bylo zrovna to okno wordpadu. Bohužel, po tom restartu nemuzu tenhle textový soubor otevřít! A je pro mě životně nutný, informace v něm obsažené...! Hlásí to chybu disk read error. Program neotevřu ani v Notepadu, ani přes F4 v total commanderovi (oetvře se prázdné okno). Nefungoval ani program na zachranu dat (zachranil prazdny soubor). Tento poškozený textový soubor nejde ani překopírovat někam jinam (disk read error). Zálohy tohoto souboru mám ale jsou staré! Potřebuju nějak ten soubor zachránit... Nenachází se jeho kopie třeba někde v Temp složce windowsu! Jak mám zachránit ten obsah tohoto textového souboru? Vážně to životně nutně potřebuju... Poradí mi někdo?
    Odpovídat lze po přihlášení

Obyvatel SHW Avatar uživatele pepos01
    Registrace
    Mar 2008

Dle mých zkušeností soubor, který si sám neuložíš, se jinak restartem/vypnutím vymaže/ztratí.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Mar 2009

Ale ještě takhle samozřejmě...

Já ho měl uložený! X měsíců, vždyt jsem psal že mám zalohy (ale starý). On byl uložený, vždyt jsem to sem psal...

Fakt jsem z toho na prášky... Jen kvůli blbýmu restartu... a to jsme ten soubor ani zrovna neukládal když se to restartlo... Nechápu teda, jak se mohl tak moc posr... jen když jsem ho měl otevřený :-(... Fakt jsem z toho dost mimo a totálně nas...

StD StD je offline
    Starousedlík SHW Avatar uživatele StD
    Registrace
    Feb 2007

Tak, tak - neuložené už nikdo nikdy nenajde = musíš si to napsat znovu. Jinak na uložené věci ER aka EasyRecovery.

Starousedlík SHW
    Registrace
    May 2006

Nejdřív by bylo dobrý zjistit, jestli ten disk read error je SW nebo HW chyba - teda jestli je poškozená FAT/MFT, nebo je chyba přímo na disku.
    Zasekne se počítač na chvíli, než hodí ten disk read erro popř. ozývaj se z disku zvuky typu vržržržn, vržržržn, když se to snaží disk číst?
    Co udělá, když spustíš chkdsk?

PS: Ale radši disk pomocí chkdsk neopravuj, pokud tam máš někde "zbytky" toho souboru a opravíš to chkdiskem, tak tam nemusí zbejt už nic.
    PPS: Pokudmožno na tom disku nepracuj, jestli sou am zbytky souboru, můžeš je přepsat a zničit.

Starousedlík SHW Avatar uživatele mstejska
    Registrace
    Dec 2007

Nejlepe pouzit nejaky program na vytvoreni image toho disku a teprve pak si hrat s obnovovanim souboru. Pak muzes spustit scandisk ci chkdsk

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Mar 2009

No... já jsem už chkdsk zkoušel... :-(... :-/

Recuva ani nic jineho nepomohlo...
    Ten soubor na disku porad je, ma tu samou velikost jako předtím... "Jen" nejde otevřít...

Disk jestli muzu posoudit zadny zvlastni a nebezny zvuky nevydává...
    Je teda nějaká šance jak ten soubor zachránit....??? :-(

Starousedlík SHW Avatar uživatele xmarek
    Registrace
    May 2008

Zkuste tento program http://www.nirmaltv.com/2008/05/02/r...pairmyword/cs/
    Nezaručuji, že se to podaří, ale jak se říká tonoucí se stébla chytá.

Registrace
    Dec 2007

Jeste jeden napad: Live distribuce linuxu. Jenom zkus prekopirovat ten soubor jinam.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Mar 2009

Citace Původně odesláno od mstejska Zobrazit příspěvek
    Jeste jeden napad: Live distribuce linuxu. Jenom zkus prekopirovat ten soubor jinam.

No to já ted nevím co to je a kde to muzu stáhnout...? To si to pak jako vypálím na CD a nabootuju z toho...?

Starousedlík SHW Avatar uživatele astec
    Registrace
    Jun 2008

Ano, přesně tak

Registrace
    Dec 2007

Staci i na flask disk, napr DSL ti bude stacit (Damn small linux)

Starousedlík SHW Avatar uživatele astec
    Registrace
    Jun 2008

Trochu OT. Každý má svou LIVE distribuci, co takhle založit vlákno a trochu se tam rozepsat o těchto distribucích??

Starousedlík SHW Avatar uživatele trodas
    Registrace
    Oct 2007

najednou buch, PC se natvrdo restartlo jakobych dal reset na skříni PC... Poslední dobou se mi to děje při spouštění různých programů docela často.
    Aha, takze PC je uz dost nestabilni (asi je starsi a odchazeji kondiky ci moc pretaktovane? ...a proto dochazi k restartum) a ty na nem ukladas zivotne dulezita data a informace? Asi uz to vis sam, ale pro jistotu ti to zopakuji - jsi hazarder a dobre ti tak. Jakmile PC vykazuje znamky nestability tak je ho treba opravit a ne pouzivat dale. Jinak si vyslovene rikas o tenhle problem.
    (chapu, ze je to jako sypat nekomu sul do otevrene rany, ale je to treba jasne a durazne rici - koledoval jsis o to)

Kopie souboru byla urcite v tmp adresari, nicmene pokud jsi uz nabootoval znovu a na disk COKOLIV zapsal, tak je nenavratne stracena. Navic na nestabilnim PC mohla byt uz ta kopie v TMP ulozena s chybou/spatne.

Neni IMHO nejmensi sance na zachranu, je mi lito.

Starousedlík SHW Avatar uživatele Draken
    Registrace
    Aug 2007

Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední

Podobná témata

1. poškozený soubor erightsoft
    Od primax v sekci Software denní potřeby
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 21-10-2014, 20:35
  2. Vypne se pc a nutný přeinstal windowsů