reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Poškozený životně nutný text. soubor :-/!

roamn (295)|7.3.2009 20:17
Stala se mi dost nemilá věc. Pracoval jsem na PC a měl otevřeno více programů (Total commnader, ICQ atd.), znáte to. Měl jsem otevřený i jeden textový soubor ve wordpadu (asi formát rtf ted si nejsem jistý). Chtěl jsem spustit jeden program a najednou buch, PC se natvrdo restartlo jakobych dal reset na skříni PC... Poslední dobou se mi to děje při spouštění různých programů docela často. Pc mi zase nabootovalo ale ani neproběhl scandisk, tak jako vždy když se mi tedka poslední dobou nějak divně restartne (před nějakou dobou jsem to skanoval, vir tam nebyl).
Problém, že když se mi to PC samo restartlo, tak jsem měl otevřený ten textový dokument a myslím že i aktivní okno bylo zrovna to okno wordpadu. Bohužel, po tom restartu nemuzu tenhle textový soubor otevřít! A je pro mě životně nutný, informace v něm obsažené...! Hlásí to chybu disk read error. Program neotevřu ani v Notepadu, ani přes F4 v total commanderovi (oetvře se prázdné okno). Nefungoval ani program na zachranu dat (zachranil prazdny soubor). Tento poškozený textový soubor nejde ani překopírovat někam jinam (disk read error). Zálohy tohoto souboru mám ale jsou staré! Potřebuju nějak ten soubor zachránit... Nenachází se jeho kopie třeba někde v Temp složce windowsu! Jak mám zachránit ten obsah tohoto textového souboru? Vážně to životně nutně potřebuju... Poradí mi někdo?
pepos01 (518)|7.3.2009 20:22
Dle mých zkušeností soubor, který si sám neuložíš, se jinak restartem/vypnutím vymaže/ztratí.
roamn (295)|7.3.2009 20:30
Ale ještě takhle samozřejmě...

Já ho měl uložený! X měsíců, vždyt jsem psal že mám zalohy (ale starý). On byl uložený, vždyt jsem to sem psal...

Fakt jsem z toho na prášky... Jen kvůli blbýmu restartu... a to jsme ten soubor ani zrovna neukládal když se to restartlo... Nechápu teda, jak se mohl tak moc posr... jen když jsem ho měl otevřený :-(... Fakt jsem z toho dost mimo a totálně nas...
StD (1963)|7.3.2009 20:32
Tak, tak - neuložené už nikdo nikdy nenajde = musíš si to napsat znovu. Jinak na uložené věci ER aka EasyRecovery.
Logout (4018)|7.3.2009 20:44
Nejdřív by bylo dobrý zjistit, jestli ten disk read error je SW nebo HW chyba - teda jestli je poškozená FAT/MFT, nebo je chyba přímo na disku.
Zasekne se počítač na chvíli, než hodí ten disk read erro popř. ozývaj se z disku zvuky typu vržržržn, vržržržn, když se to snaží disk číst?
Co udělá, když spustíš chkdsk?

PS: Ale radši disk pomocí chkdsk neopravuj, pokud tam máš někde "zbytky" toho souboru a opravíš to chkdiskem, tak tam nemusí zbejt už nic.
PPS: Pokudmožno na tom disku nepracuj, jestli sou am zbytky souboru, můžeš je přepsat a zničit.
mstejska (2912)|7.3.2009 22:10
Nejlepe pouzit nejaky program na vytvoreni image toho disku a teprve pak si hrat s obnovovanim souboru. Pak muzes spustit scandisk ci chkdsk
roamn (295)|7.3.2009 22:26
No... já jsem už chkdsk zkoušel... :-(... :-/

Recuva ani nic jineho nepomohlo...
Ten soubor na disku porad je, ma tu samou velikost jako předtím... "Jen" nejde otevřít...

Disk jestli muzu posoudit zadny zvlastni a nebezny zvuky nevydává...
Je teda nějaká šance jak ten soubor zachránit....??? :-(
xmarek (1676)|7.3.2009 22:44
Zkuste tento program http://www.nirmaltv.com/2008/05/02/repair-corrupt-word-files-with-repairmyword/cs/
Nezaručuji, že se to podaří, ale jak se říká tonoucí se stébla chytá. :(
mstejska (2912)|7.3.2009 23:48
Jeste jeden napad: Live distribuce linuxu. Jenom zkus prekopirovat ten soubor jinam.
roamn (295)|8.3.2009 14:20
[QUOTE=mstejska;226974]Jeste jeden napad: Live distribuce linuxu. Jenom zkus prekopirovat ten soubor jinam.[/QUOTE]



No to já ted nevím co to je a kde to muzu stáhnout...? To si to pak jako vypálím na CD a nabootuju z toho...?
astec (1823)|8.3.2009 14:21
Ano, přesně tak
mstejska (2912)|8.3.2009 15:03
Staci i na flask disk, napr DSL ti bude stacit (Damn small linux)
astec (1823)|8.3.2009 15:10
Trochu OT. Každý má svou LIVE distribuci, co takhle založit vlákno a trochu se tam rozepsat o těchto distribucích??
trodas (1753)|8.3.2009 21:40
[QUOTE]najednou buch, PC se natvrdo restartlo jakobych dal reset na skříni PC... Poslední dobou se mi to děje při spouštění různých programů docela často.[/QUOTE]

Aha, takze PC je uz dost nestabilni (asi je starsi a odchazeji kondiky ci moc pretaktovane? ...a proto dochazi k restartum) a ty na nem ukladas zivotne dulezita data a informace? Asi uz to vis sam, ale pro jistotu ti to zopakuji - jsi hazarder a dobre ti tak. Jakmile PC vykazuje znamky nestability tak je ho treba opravit a ne pouzivat dale. Jinak si vyslovene rikas o tenhle problem.
(chapu, ze je to jako sypat nekomu sul do otevrene rany, ale je to treba jasne a durazne rici - koledoval jsis o to)

Kopie souboru byla urcite v tmp adresari, nicmene pokud jsi uz nabootoval znovu a na disk COKOLIV zapsal, tak je nenavratne stracena. Navic na nestabilnim PC mohla byt uz ta kopie v TMP ulozena s chybou/spatne.

Neni IMHO nejmensi sance na zachranu, je mi lito.
Logout (4018)|9.3.2009 13:59
Draken: Jak by ten program moh fungovat, když ten soubor nejde ani přečíst. Mysli chlape!
(ten program je na opravu souboru, kterej jde přečíst, ale v jeho struktuře jsou chyby).

Obávám se, že jak psal trodas, máš prostě smůlu. Eště jestli si nezkusil, tak dobrej program na obnovu nedobytnejch souborů je pc inspector file recovery, ale bojim se, že ty data na disku prostě už nejsou.

A´t už se Ti obnova souboru povede či ne, tak OPRAV POČÍTAČ a pak taky oprav ten filesystém (nejlíp přehrát data jinam, formát, přehrát zpět).
Jestli používáš FAT/FAT32, tak přejdi na NTFS, na tom je i při náhlym pádu systému daleko menší šance na ztrátu dat.
Draken (1578)|9.3.2009 15:13
program viz:
Možná se vám již někdy stalo, že jste díky technické závadě přišli o rozepsaný dokument. Tento program vám v takové situaci může pomoci. Umí obnovit data z poškozených dokumentů MS Word (DOC). Podporuje všechny verze - 6.0/95/97/2000/XP.

přečíst zjevně nejde protože nejde otevřít....čím bys to chtěl přečíst-otevřít když je soubor někde porušenej ?
ten soft udělá jen to že nečitelnou část převede na znaky (klikyháky apod.)
a zbytek pak půjde otevřít
Logout (4018)|9.3.2009 15:28
Znova - ten soubor nejde ani přečíst! Nejde prostě z disku získat jeho obsah, protože je zrušenej filesystém. Proto ani nejde zkopírovat, nejde prohlídnout v notepadu, nejde nic. Pravděpodobně na tom disku ani neni, je jen záznam ve FAT (popř. MFT).

Tendle program slouží k tomul, že opraví strukturu doc souboru. Tzn. když máš soubor, kterej sice jde přečíst, ale jsou v něm chyby a word ho neotevře, tak mu upraví srukturu tak, aby ho word otevřel. Tzn. je tady úplně na nic.

Jako kdybys poradil člověku, kterýmu nejde nastartovat, aby dojel s autem do servisu, že mu tam auto opravěj...
astec (1823)|9.3.2009 16:16
Pak jen zbývá fyzická editace sektorů - nepřeju to nikomu, nebo specializované frmy. Ale pokud jsi s tím dělal to co říkáš, tak asi nee
EditorPO (2819)|9.3.2009 17:38
Pri takychto problemoch pouzivam HDDRegenerator z Hiren's BootCD
Logout (4018)|9.3.2009 18:01
Jo, to by mohlo pomoct, pokud se pokazil disk - ale já se bojim, že má pokaženej filesystém. Nicméně za pokus todle rozhodně stojí, dobrej tip.
trodas (1753)|9.3.2009 19:29
Obavam se, pratele, ze nejdrive musite mit stabilni PC, abyste mohli neco zkusit obnovovat. A protoze uzivatel instaloval/zapisoval na disk mnohokrat od toho padu, tak je sance na obnoveni 0,0001% ...

Musel by se manualne projit disk, sektor za sektorem, a podle toho co tam v tom fajlu ma byt by se hledalo...
Logout (4018)|9.3.2009 20:00
Jojo - správnej postup je vyndat disk, sehnat jinej a s nim opravit počítač a pak si se starym hrát a doufat v zázrak.
StD (1963)|9.3.2009 20:07
@Logout - tak, tak - EasyRecovery dokáže pitvat i na několikrát rozcupované části souborů - zvlášť když vím, co hledám - ale základ je mít to kam do zdravého prostoru ukládat...
trodas (1753)|9.3.2009 20:18
Nastesti se Easy Recovery nemusi instalit, takze ho muze clovek mit na USB Fleshce a spustit ho z ni a jedes... D opravujes na C zalohujes :)
Marenek (239)|9.3.2009 20:52
jak moc jsem daleko od pravdy, když odhaduju, že jsi měl soubor na systémovým disku, ze kterého jsi už x-krát nabootoval? to velmi velmi snižuje šance na záchranu :-(
EditorPO (2819)|9.3.2009 22:05
HDDregenerator je asi ta najzakladnejsia utilita, ktoru treba pouzit v pripade vadnych, prekrizenych suborov...co sa prejavuje hlavne necitatelnymi subormi, nemoznostou kopirovania suborov, nestabilitou OS, problemami s bootovanim a pod. HDDregenerator nezaujima suborovy system, je mu jedno ci je to FAT, NTFS alebo nejaky Linuxovy. Detekuje fyzicky vadne sektory, je schopny ich opravit. Dokonca opravi poskodenia, s ktorymi si neporadi ani low-level format. Pri oprave pomocou HDDregenerator nedochadza k strate udajov. Bez pouzitia tohoto programu budes zbytocne dolovat data niecim inym, respektive ich vydolujes, ale budu poskodene. Napriklad vydolujes obrazok, alebo word dokument, ale neotvoris ich.
K poskodeniu mohlo dojst napriklad vypadkom el.prudu, vynutenym tvrdym resetom a pod. Preto ti aj pada system, lebo niektore subory su "poskodene" chybou na sektore.
Logout (4018)|9.3.2009 22:16
EditorPO: se všim bych souhlasil, až na ty překřížený soubory - to je snad záležitostí filesystému a HDDREgenerátor je snad o vrstvu níž, ne?

Nicméně pokud má rozvrtanej filesystém, a v něm někde zbytky toho souboru, tak sice samotnej hddregenerátor neuškodí a možná i pomůže, ale samotný nabootování, instalace regenerátoru atd... mu snížuje šanci na záchranu toho souboru (jestli je chyba ve filesystému, což je dosti pravděpodobný).
EditorPO (2819)|9.3.2009 22:22
JJ asi mas pravdu s tymi prekrizenymi subormi, aj ked to moze byt nasledok poskodeneho sektoru, na ktory odkazuje MFT.
HDDRegenerator sa neinstaluje, je na Hiren's BootCD
Logout (4018)|10.3.2009 01:17
Jo, tak to jo, z toho to jde spustit naprosto bez obav. Ja znam verzi spustitelnou z windows (nastesti jsem vzdycky kdyz jsem neco takovyho resil vedle funkcni windowsy).