Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 45

Téma: Enermax Liberty 500W- ,,uživí,, ještě jeden disk?

Obyvatel SHW Avatar uživatele pepos01
    Registrace
    Mar 2008

Zdravím a zároveň se na Vás obracím s prosbou o radu.Mám PC sestavu ( viz. můj profil ) a potřeboval bych si dokoupit další, třetí disk ( o velikosti 640GB - 1TB ).Jediné, čím si ale nejsem jist, je můj zdroj- Enermax Liberty 500W.Sice jsem si spočítal na ,,internetové kalkulačce,, všechny komponenty ( včetně všech větráků- celkem mám v case 3 )- výsledek činí 487W, ale nejsem osobně přesvědčený, zda-li je to rozumné řešení nebo bude lepší koupit nový, silnější zdroj.Předem díky!
    Odpovídat lze po přihlášení

Nováček
    Registrace
    Jul 2008

tvoje sestava nemůže v žádnym případě žrát 487w ... maximálně něco kolem 300w v plnym vytížení... disky žerou něco kolem 10w takže jeden navíc zdroj nevytrhne...navíc enermax jsou velice kvalitní zdroje

Obyvatel SHW / Pilot TMF Avatar uživatele grapherX
    Registrace
    Jan 2008

Zdroj to s přehledem zvládne. Ty internetové kalkulačky jsou akorát tak na dvě věci... Jak již je psáno výše tvá sestava může mít spotřebu kolem těch 300W v plné zátěži.

Starousedlík SHW
    Registrace
    May 2006

Bude to IMHO něco kolem 330W ale furt naprosto bezproblémový. Navíc málokdy, když jede grafika na plnej výkon, zároveň zaměstnáváš oba disky, ne? Takže maximální zátěž buide furt +- stejná...

Registrace
    Mar 2008

Díky Vám... teď již mám úplné jasno

Obyvatel SHW Avatar uživatele Kozouš
    Registrace
    Jun 2008

Pozor, ono také dost záleží na tom, jak je zdroj starý.

Starousedlík SHW
    Registrace
    May 2006

Enerovi bych tak nejmíň pět let věřil... (Teda pokud by běžel nonstop, tak možná jen čtyři a půl :-)).
    Hlavně IMHO jsou enery kvalitní zdroje, takže většinou maj dostatečnou ochrtanu a když odejdou, tak s sebou neberou nic dalšího - i když zas na to spoléhat....

Starousedlík SHW Avatar uživatele trodas
    Registrace
    Oct 2007

Mno ja bych rek, ze to s dalsim diskem pomerne rychle odejde.
    Je pretezovany uz ted.
    Zdroje nevydrzi stale svou jmenovitou zatez, ale to uz se tu probiralo a vyznavaci poddimenzovanych zdroju me ukriceli, takze si delejte co chcete

Logout -
    Enerovi bych tak nejmíň pět let věřil... (Teda pokud by běžel nonstop, tak možná jen čtyři a půl :-))
    Jo, ja Enerum take docela verim. Jenze kdyz jsem dal kamosovi do sestavy 620W Liberty Enera tak odesel jeste pred vyprsenim dvoulete zaruky. Pri zapnuti hazel cirka 1cm jiskru. Nic jineho nastesti neodeslo...

Ten samy Ener mam v hlavnim pocalu, jenze s vymenenymi kondiky a jede 4 rokem v pohode. Takze Enery od ty doby, co zacaly pouzivat spatny kondiky uz nejsou take co bejvaly. Prvni serie Modu Eneru se zdaj ze maj dobry kondiky, ale starsim Liberty verzim neverit ani nos mezi ocima. Bez recapu jsou to casovane bomby asi jako EC...

Registrace
    Mar 2008

Citace Původně odesláno od trodas Zobrazit příspěvek
    Mno ja bych rek, ze to s dalsim diskem pomerne rychle odejde.
    Je pretezovany uz ted.
    Zdroje nevydrzi stale svou jmenovitou zatez, ale to uz se tu probiralo a vyznavaci poddimenzovanych zdroju me ukriceli, takze si delejte co chcete

Logout -
    Jo, ja Enerum take docela verim. Jenze kdyz jsem dal kamosovi do sestavy 620W Liberty Enera tak odesel jeste pred vyprsenim dvoulete zaruky. Pri zapnuti hazel cirka 1cm jiskru. Nic jineho nastesti neodeslo...

Ten samy Ener mam v hlavnim pocalu, jenze s vymenenymi kondiky a jede 4 rokem v pohode. Takze Enery od ty doby, co zacaly pouzivat spatny kondiky uz nejsou take co bejvaly. Prvni serie Modu Eneru se zdaj ze maj dobry kondiky, ale starsim Liberty verzim neverit ani nos mezi ocima. Bez recapu jsou to casovane bomby asi jako EC...
    Teď jsi mě docela znejistil.... a hlavně s tím, že je přetěžovaný už teď?!

Starousedlík SHW
    Registrace
    May 2006

Jo, o problémech starších libert jsem slyšel - ale měl jsem za to, že to byly nějaký výrobní chyby, že právě odcházeli buď hodně rychle, nebo pak držely. Vnitřnosti jsem ale neviděl, jestli to bylo kondíkama, tak :-(

Co se týče přetěžování, tak ale přece ta sestava nebude mít spotřebu moc nad 350W v zátěži a to by 500W měl zvládat, ne?

pepos01: Nechceš si pučit v datartu watmeter a schválně to změřit?
    PS: Ale jestli to říká trodas, tak by se to mělo brát v úvahu, větší odborník přes zdroje tady na fóru asi neni. :-)

Registrace
    Mar 2008

Citace Původně odesláno od Logout Zobrazit příspěvek
    Jo, o problémech starších libert jsem slyšel - ale měl jsem za to, že to byly nějaký výrobní chyby, že právě odcházeli buď hodně rychle, nebo pak držely. Vnitřnosti jsem ale neviděl, jestli to bylo kondíkama, tak :-(

Co se týče přetěžování, tak ale přece ta sestava nebude mít spotřebu moc nad 350W v zátěži a to by 500W měl zvládat, ne?

pepos01: Nechceš si pučit v datartu watmeter a schválně to změřit?
    PS: Ale jestli to říká trodas, tak by se to mělo brát v úvahu, větší odborník přes zdroje tady na fóru asi neni. :-)
    Myslím, že pro svůj klid to udělám.... a pak se uvidí, zda-li bude nutné zakoupit silnější zdroj

Registrace
    Oct 2007

pepos01 -
    je přetěžovaný už teď?!
    Nepovazuji za rozumne z dlouhodobeho hlediska zatezovat zadny zdroj na vic jak 75% jeho nominalniho vykonu kvuli jeho zivotnosti a preziti soucastek, proto ta formulace. Jini to ale mohou videt jinak...

Logout -
    Jo, o problémech starších libert jsem slyšel
    Tak uz tady je nutna preformulace - o problemech VSECH Enermax Liberty modelu jsi mel slyset. Je toho plny net...

měl jsem za to, že to byly nějaký výrobní chyby, že právě odcházeli buď hodně rychle, nebo pak držely. Vnitřnosti jsem ale neviděl, jestli to bylo kondíkama, tak :-(
    Vsechny Enermax Liberty maji v podstate stejny vnitrek, lisi se to jen minimalne a to typy regulatoru a obcas decentne i kapacitou kondiku. Vyrobni chyby? Jake? Navrh Liberty zdroju je skvely a zpracovani jeste lepsi. Krome Zippy zdroju (tam se ale bavime o zcela jine cenove kategorii) se malo kdy vidi neco tak dobreho, jako jsou Enermax Liberty zdroje.
    Vent kondiky, na druhou stranu, jsou jistou cestou do pekel, bez ohledu na kvalitu navrhu zdroje i provedeni. Odchazeni hodne rychle potvrdit z cirka 5 ks nemohu. Vzdy vydrzely tesne k zaruce - nebo tyden po ni. Oni to maj soudruzi kapitalisticti dobre spocitany... Jake to melo nasledky na kondicich na mobu/grafice je snad jasny, ne? Nejdrive odejde PSU, vymenis a po par mesicich masina nenaskakuje, protoze grafika a kondiky na ni, jsou tak dobity, ze to nepostuje...
    Vymena Jpcon shitu (kupodivu ani se nevyboulovaly ani nebylo videt ze tecou, to az po odpajeni pod nimi bylo videt...) za Samxon GC:
    GeForce 7300 GT, passive cooling, Point of View, 350/300, 256MB 128bit DDR2, recap:
    5x 1500uF 6.3V d10 Samxon GC
    4x 470uF 16V d8 Samxon GC
    2x 120uF 16V d6.3 Panny FM
    ...a masina s grafikou opet dobre jede. Ted je otazkou, kdy odejdou kondiky na mobu. Tipuji 3 - 4 mesice. Nasledky po Ventech nejsou zadna svanda a ty kondiky na Asusu pouzite podle me nejsou originalni Panny FJ ale fejky...

Paradoxem bylo, ze malo zatezovane Liberty odesly katastrofalnejsimi zpusoby (1cm vyboj ze zdroje pri zapnuti a vypadek jisticu jednoho znervozni...) zatimco zatezovane Liberty drive projevily svou nestabilitu a zavcas jim byly vymeneny kondiky (ci zdroje byly vymeneny cele) a jedou dale.
    Jediny dobry kondik v celem Enermax Liberty zdroji je 390uF Hitachi HP3 na vstupu. Zbytek jsou Vent shity, coz muze byt rebrabded OST/Teapo stejne jako katastrofalni Fuhyuu ... Dobrej navrh zdroje, dobrej vstupni kondik, skvele tlumivky a regulatory a spoooooousta keramickych kondicku tyhle shit kondiky drzi nad vodou, ale jak je u spatnych kondiku pravidlem - vseho docasu.

Pokud by me bezel bez vymeny kondiku Enermax Liberty zdroj 4 roky (to bude svetak) tak se pomodlim k zidakovi, pomodlim se k alah-salamovi a uctim budhu - a vypnu sestavu a nezapnu ji, dokud nebudu mit zdroj prosty spatnych kondiku.

Nasledne ovsem po takovem zahulu, jaky jim Vent kondiky davaji, musis vymenit i - prinejmensim - vstupni kondiky na vsech regulatorech na desce a na grafice take (a hlavne) Proc? Protoze dik zvlneni ktery Vent kondiky vypousteli budou dost nacnute a tipuji ze uz budou se svymi hodnotami tak -50% z puvodnich...

Jinymi slovy, bezet na spatnejch kondikach s poddimnezovanym zdrojem, to se fakt vyplaci

Starousedlík SHW
    Registrace
    May 2006

Nepovazuji za rozumne z dlouhodobeho hlediska zatezovat zadny zdroj na vic jak 75% jeho nominalniho vykonu kvuli jeho zivotnosti a preziti soucastek....
    Ale s tim bych souhlasil :-) IMHO je nejlepší zdroj dimenzovat tak, aby v zátěži bylo cca 70% - když je to míň, tak zas v idle je to pod 20% a tam už zas bejvá nic moc účinnost, což je škoda (je fakt, že taky záleží na poměru idle/load - pokud se na PC furt jen hrajou hry, tak se možná vyplatí jít ještě trochu níž).
    No a 70% z 500 je 350, což myslím ta sestava mít nebude - ale třeba se pletu :-).
    Ale jestli je Enermax taková časovaná bomba, tak by asi stálo za to uvažovat
    o recapu...

Ještě když už jsme u toho, kolik je cenovej rozdíl mezi ventem a kvalitnim kondíkem - tzn. kolik Ener ušetřil tim, že tam nacpal takový šmejdy?

Registrace
    Oct 2007

2 - 3$

Cize nejde o usetreni, ale jde o navrzeni zdroje od zacatku tak, aby se pokazil. Rika se tomu "Planned obsolescence" ... jinymi slovy, navrzeno pro vyhozeni.

Nechci rypat, ale tohle se praktikuje ve svete od cirka 50 let minuleho stoleti, takze by jsis toho mohl eventualne vsimnout Pokud ne, tak ve zkratce a zjednodusene to mas zde: http://video.google.com/videoplay?do...48226048886347

Starousedlík SHW
    Registrace
    May 2006

No to znam, ale přecijenom se mi zdálo, že ener měl natolik dobrý jméno, že s nim hazardovat.... Navíc dost těch zdrojů odešlo před zárukou.... a kdyby mi Ener vyhořel,
    tak myslim, že už by další zdroj od nich nebyl.....
    Podivuhodné jsou cesty manažerů.....

Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 18-12-2008, 09:07
  2. Enermax Liberty - rusenie ostatnych zariadeni
    Od faugusztin v sekci Zdroje
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 08-06-2008, 15:41
  3. problem se zdrojem Enermax Liberty
    Od N3$T34 v sekci Zdroje