reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Počítač si "nepamatuje" datum a čas

Lechy (7)|8.3.2009 08:27
Pokaždé, když zapnu počítač, musím znovu nastavovat datum a čas. Mohlo by to být baterií? Pokud ano, kde se v počítači nachází, jak vypadá a jak zkušený musím být, abych ji zvládl vyměnit? Jde to vůbec?
meeee (1110)|8.3.2009 09:12
Ano, může to být baterií. Nachází se na základní desce (přesné umístění najdeš v manuálu), je to "knoflíková" baterka, zkušeností netřeba, jednoduše ji vyloupneš (pokud to tedy není nějaká exotická deska s řešením vymykajícím se normálu).
grapherX (888)|8.3.2009 09:17
Musíš nastavovat čas v Biosu nebo jen v OS ? Pokud pouze v OS tak si jej nastav v Biosu. A OS si jej už bude pamatovat. Jinak na výměně baterie není nic složitého.
kevin00 (10238)|8.3.2009 23:53
Otevři case, na motherboardu je baterka (CR 2032). K vyndání Ti pomůže malý šroubováček, protože baterka je v držáku zaaretována malým perkem. Výměna Ti bude trvat 5 minut ;)
trodas (1753)|9.3.2009 01:10
Tipuji, ze nejdriv by se mel ale vypravit do obchodu pro novou baterii :D

...ja vim, je to jen nemistne rypani, ale je to nutne :) Baterka je totiz ocividne v haji zelenem...



grapherX - ktery pocitadlo ti kdy nastaveni casu ve Win nereflektovalo v biosu? Ja jsem za 20 let praxe na nic takoveho nenarazil, tak se ptam, protoze se mi to jeste nestalo a clovek se muze ledasco priucit a zapochybovat i o tom, co povazoval za vzdy platny fakt ;)
Krome pripadu spatne baterie vzdy najdu v biosu to, co ve Win nastavim...
thomasos (0)|4.10.2017 09:08
Já mám podobný problém, jen si počítač čas nedrží ani zapnutý... Baterku jsem měnil a nic to nepomohlo. Večer jsem třeba nastavil vypnutí za hodinu a ráno to ukazovalo vypnutí za hodinu a osmnáct minut (časovač v AIMP3). Často se mi stává, že čas při zapnutí připomíná spíš čas při posledním vypnutí (pokud jsem ho ovšem aktualizoval) než současný. Nespadne to tedy do nějakého přednastaveného času, ale zpozdí se o pár hodin/dní. Jedná se o notebook neustále připojený do sítě (mj. má retardovaný vypínač, který podle nálady samovolně spíná, takže je většinu času odpojen)
Díky