reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Téma: Marcel Divín, produktový manažer Epson

8.3.2009 09:15
husky14Máme tu další rozhovor ze série Ptáme se za vás , v němž můžete pokládat otázky přímo vy - čtenáři Světa hardware. Tentokrát je ve znamení společnosti Epson .

Tímto dáváme úvodem prostor, aby se pan Marcel Divín , produktový manažer společnosti Epson, několika vlastními slovy představil.

----------------------------------------------------------------------------------------------------

[SIZE="3"]Marcel Divín se představuje[/SIZE]

"Ve společnosti Epson se zaměřuji na obchodní a technickou podporu partnerské sítě s produktovým zaměřením na tiskové technologie a spotřební materiál. Hlavním cílem je přiblížit nové moderní tiskové technologie běžným uživatelům, ukázat výhody využití rozdílných tiskových technologií v jednotlivých aplikacích a vyzdvihnout výhody a úsporu při použití originálního spotřebního materiálu v praxi.

V tiskových technologiích se pohybuji již více než 15 let na různých pozicích od koncového uživatele po práci u jednoho z lídrů v tiskových a zobrazovacích technologiích. Tyto zkušenosti mi dávají maximální přehled v dostupných technologiích a tím i možnost rychle a pružně reagovat na přání zákazníků. Pokud zrovna nepracuji, tak se věnuji sportu, rodině. Mezi mé velké záliby patří také relaxační procházky po horách, kde velmi rychle načerpám nové síly."


Marcel Divín, produktový manažer společnosti EpsonO společnosti Epson

Společnost Epson je předním globálním výrobcem zobrazovacích a tiskových zařízení včetně tiskáren, multifunkčních zařízení, projektorů 3LCD a malých a středně velkých displejů LCD. Cílem společnosti je překonávat vize a očekávání zákazníků po celém světě prostřednictvím produktů, které jsou známy pro svoji vynikající kvalitu, funkčnost, nenáročnost na prostor a úsporu energie. Společnost Epson představuje síť 88 925 zaměstnanců ze 109 společností po celém světě a je hrdá na to, jakým způsobem přispívá k ochraně životního prostředí a ke každodennímu životu v oblastech, v nichž působí. Je vedena japonskou společností Seiko Epson Corp. Celkový prodej této skupiny činil ve fiskálním roce 2007 1 347 miliard jenů.

Hlavními směry rozvoje v následujících letech bude implementace nových inkoustových technologií pro výkonný kancelářský tisk při zachování extrémně nízkých nákladů na tisk. Budeme i nadále rozvíjet segment produktů pro malé a střední kanceláře, kde se zaměříme na výkonná inkoustová zařízení se srovnatelnými nebo nižšími náklady na tisk oproti srovnatelným laserovým technologiím a s možností potisku všech dostupných typů médií od běžného recyklovaného papíru přes vysokogramážové papíry až po specialní foto papíry. Také v sekci projekční techniky postupně uvádíme nové produkty jak v segmentu kancelářských prezentací, tak i v segmentu domácího kina a to včetně systému all-in-one, tedy projektorů VŠE V JEDNOM s integrovaným DVD přehrávačem a reproduktory pro sledování filmů bez nutnosti složitého propojování kabelů, pro poslech hudby, hraní počítačových her a možnosti dalšího interaktivní využití.


----------------------------------------------------------------------------------------------------

[SIZE="3"]Jak pokládat otázky?[/SIZE]

Po dalších 7 dní můžete psát své otázky (zobrazí se v tomto tématu). Musí být dodržováno pravidlo 1 příspěvek = 1 otázka . Pokud máte otázek více, vytvořte každou zvlášť.Abyste byli s odpovědí spokojení, bude záležet na:

  • co nejpřesnější formulaci otázky a jejím vztahu k zaměření rozhovoru
  • zda jde o informaci, kterou lze zveřejnit (v dané době)
  • zda jde o informaci, která je k dispozici (otázky týkající se budoucnosti)

Příspěvky odbíhající od zaměření rozhovoru nebo porušující pravidla fóra jsou mazány.

Po týdnu bude téma uzamčeno, redakce vybere 10 nejzajímavějších otázek (případně přidá vlastní) a zašle je k zodpovězení. Po obdržení odpovědí je zpracujeme a typicky další pátek rozhovor zveřejníme v magazínu jako nový článek.
9.3.2009 10:56
Návštěvník Jméno tazatele: Roman Posmyk

Znění otázky:
Myslíte si že může inkoustová technologie konkurovat v kancelářském prostředí technologii laserové a proč?

Doplňující komentář:
9.3.2009 01:52
Návštěvník Jméno tazatele: Martin

Znění otázky:
Skutečně si myslíte, že dávat čip do cartdridge, tak aby se uživatelům co nejvíce stížila možnost refillu, je rozumný nápad ? Co vím, tak nikdo z mých známých nemá tiskárnu od Epson právě kvůli této skutečnosti a to pamatuji časy, kdy jehličkové tiskárny měli všichni od Epson.

Doplňující komentář:
9.3.2009 02:10
mstejska Jméno tazatele: mstejska

Znění otázky:
Mužete prosim říci proč jsou ceny inkoustových náplní do tiskáren tak vysoké?

Doplňující komentář:
9.3.2009 02:37
Návštěvník Jméno tazatele: Anton

Znění otázky:
Dobry den.
Asi dva roky som pouzival tlaciaren R2400, nakoniec som bol vsak nuteny kvoli vysokej spotrebe atramentu pri cisteni trysiek ju vymenit za iny model ineho vyrobcu. Ak bola zaschnuta co i len jedna tryska z celkoveho poctu 1440, preplachovala sa vzdy komplet cela hlava a v pripade potreby viacnasobneho cistenia (co bolo takmer vzdy) bol ubytok atramentu naozaj viditelny.
Je pre spolocnost Epson velmi narocne vyvinut riesenie, pri ktorom by sa automaticky preplachovali len naozaj zaschnute trysky; pripadne v ramci ovladacov k tlaciarni dat uzivatelovi moznost vybrat manualne, ktore trysky chce vycistit (t.j. bude moct vybrat farbu, pri tlaci ktorej dochadza k problemom)?
Sucasne riesenie mi pripada byt navrhnute s cielom vyplytvat co najviac atramentu a tym padom vytiahnut z vrecka pouzivatela co najviac penazi.

Doplňující komentář:
Blizsie informacie pre ostatnych citatelov: Tlaciaren R2400 pouziva pri tlaci sucasne 8 farebnych atramentov, kazda farebna napln ma vyhradenych 180 trysiek. Ovladac k tlaciarni umoznuje vytlacit testovaciu stranku, kde je jasne viditelne, ktore trysky su upchate. Pri beznom pouzivani ich byva upchatych iba zopar (napr. 10 pri CYAN a 8 pri MAGENTA). Pri cisteni hlavy (preplachovanie hlavy atramentom) sa to vsak nezohladnuje - nie je moze vybrat, ze chcem cistit len CYAN a MAGENTA trysky, preplachuje sa vzdy cela hlava a spotrebuje sa ovela viac atramentu, nez ako je podla mojho nazoru naozaj nutne.
9.3.2009 09:06
Martteen Jméno tazatele: Martteen

Znění otázky:
proč neprodáváte čistící inkousty

Doplňující komentář:
měl jsem starou tiskárnu C40 a zanesla se mi tisková hlava( po záruce). Po tom co jsem si od jednoho neorginálního výrobce sehnal čistící roztok a naplnil jím jednu prázdnou cartrige, jsem hlavu vyčistil a tiskárnu ještě rok bez problémů používal, do té doby než odešla vodící kladka.
9.3.2009 09:14
Návštěvník Jméno tazatele: Miloš Calda

Znění otázky:
Hodlá Vaše firma prodávat v ČR své údajně vynikající fotopřístroje Epson R-D1 Digital Rangefinder a nyní i R-D1x (kompakt se senzorem APS-C a slučitelný s objektivy Leica M a L) ???

Doplňující komentář:
10.3.2009 07:31
wanrouter Jméno tazatele: Matej Bórik

Znění otázky:
Dobrý deň, ako Vaša spoločnosť počíta výťažnosť tonerov.

Väčšinou sa uvádza pokrytie 5% avšak 5% textu je na jednej strane A4 len +- 5 riadkov fontu Arial 12

Doplňující komentář:
10.3.2009 07:51
Návštěvník Jméno tazatele: Draco

Znění otázky:
Dobry den, planuje Epson fototiskárnu pro domácnosti s maximální konektivitou (USB, LAN, wifi) s možností potisku CD/DVD pro formát A4 nebo pro formát A3

nejvice by se toto zarizení mohlo podobat Epson Stylus Photo PX700W ale bez sceneru proste jen pro tisk

Doplňující komentář:
10.3.2009 11:45
Návštěvník Jméno tazatele: Eso Rimmer

Znění otázky:
Dobrý den,
jak vidíte budoucnost technologie domácích tiskáren v následujících cca 10 letech? Dá se očekávat úplný přechod na laser (případně nějakou jinou technologii), nebo se inkoustové tiskárny udrží i nadále?

Doplňující komentář:
11.3.2009 08:21
Návštěvník Jméno tazatele: Jirka

Znění otázky:
Proč neexistují pro zařzení, která se prodávají v ČR plně lokalizované ovladače a obslužný software. Např. pro řadu Epson Stylus Photo. Pokud vím tak konkurence s tímto problém nemá.

Doplňující komentář:
Koupil jsem si Stylus Photo RX620 a protože jsem s ní byl spokojen, koupil sem ji i otci, který chtěl nějaké multifunkční zařízení. Po zjištění, že na něj soft pro obsluhu scaneru či tisku nemluví česky putovalo zboží zpět do krabice a horko těžko se nám ho povedlo vyměnit za jiné multifunkčí NEepson zařízení.
11.3.2009 10:02
trodas Jméno tazatele: Pavel

Znění otázky:
Proč se doporučuje nechávat inkoustové tiskárny zapnuté? Většinou se uvádí spotřeba inkoustu - no ale přeci by snad šlo udělat tak, aby ty tiskárny nespotřebovávaly tolik inkoustu při zapnutí, ne? Nebo je třeba uživatelům za každou cenu zvyšovat spotřebu inkoustu?

Doplňující komentář:
11.3.2009 08:56
Návštěvník Jméno tazatele: wju

Znění otázky:
- kdy bude v nabídce tiskárna A2+ s inkousty UltraChrome® HDR
- kdy bude v nabídce tiskárna A3+ s inkousty UltraChrome® HDR

Doplňující komentář:
kdyby pán produkt manager věděl kolik budou stát a ráčil se s námi o informaci podělit tak mu dám pusu
:-)
no, a kdyby pán produkt manager chtěl třeba pustit informaci proč jsou v evropě tiskárny citelně dražší než v emerice tak budu taky ráda
:-(
11.3.2009 09:39
trodas Jméno tazatele: Pavel

Znění otázky:
Proč tiskárny Epson nepovolí tisk černé (běžný textový dokument) pokud dojde třeba žlutá cartridge inkoustu?

Doplňující komentář:
11.3.2009 09:40
trodas Jméno tazatele: Pavel

Znění otázky:
Jak je vůbec možné, že se prodávají na trhu zařízení, do kterých není přesné složení inkoustu známo a publikováno výrobcem, aby trh mohl zafungovat a konkurencí snížit ceny inkoustových náplní?

Doplňující komentář:
12.3.2009 10:43
kevin00 Jméno tazatele: kevin00

Znění otázky:
Proč jsou ceny inkoustových cartridgí tak vysoké a množství inkoustu v samotných cartridgích je malé ? Jak je možné, že alternativní výrobci mohou stejnou cartridge naplnit "více" a cena je nižší ?

Doplňující komentář:
15.3.2009 08:46
husky14Rozhovor je zpracovaný, odpovědi jsou k dispozici zde:
http://www.svethardware.cz/ptame-se-za-vas-marcela-divina-z-epsonu/25906