reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Výběr LCD- prosba o radu

pepos01 (518)|8.3.2009 14:49
Zdravím.Můj stávající 19ti palcový CRT monitor se již dočkal času, kdy jej chci vyměnit- a tak přemýšlím, že je na čase si také pořídit LCD.Ovšem ve výběru ( technologie, poměry stran apod. ) se vůbec neorientuji... prošel jsem si pár stránek, ale nedošel jsem k závěru, který bych mohl považovat za směrodatný.Cena tohoto LCD by se měla pohybovat mezi 4.000- 5.000,-, využití spočívá v: brouzdání netem, prohlížení fotografií, občas filmové DVDčko a také hry.Který byste mi doporučili?Zároveň Vás ještě prosím o radu: na co si dát při koupi LCD monitoru pozor ( co vybírat, co ne apod. )?Pokusím se ještě nalézt nějaké další info na netu.... předem díky! :)
matyyy (2527)|8.3.2009 15:13
vzhledem k tvojemu rozpočtu vem jakoukoliv 22" s DVI - pamarametry budou vždy velmi podobné a pro běžného uživatele rozdíly těžko postřehnutelné.
bonusem pro tebe může být: vesa(pro montáž na zeď) pak různě polohovatelný stojan a pivot(možnos otočit monitor na výšku dobrý pro exel nebo brouzdání netem)
vyhnul bych se lesklýmu provedení plastů monitoru (někem ho vystavit je fajn, ale ty odlesky moc dobrý nejsou)
Logout (4018)|8.3.2009 19:08
LG je slušná značka (v "levnejch" LCD), takže klidně.
pepos01 (518)|8.3.2009 19:18
Díky.... nyní mám rozhodování mnohem jednodušší! :)
pepos01 (518)|9.3.2009 20:21
Tak již mám doma Samsunga 2243BW a ,,zatím,, si jej pochvaluji.... snad to vydrží! :confused: :)
Logout (4018)|10.3.2009 12:29
Dobrá volba, tak ať slouží!
pepos01 (518)|10.3.2009 19:12
[QUOTE=Logout;227833]Dobrá volba, tak ať slouží![/QUOTE]

Díky:thumb

Jen mám malý dotaz..... kdykoliv spustím windows ( při startu, restartu ) nebo při spuštění jakékoliv hry se mi dokola objevuje na lcdčku hláška, že monitor má mít optímální pracovní rozlišení 1680x1050 při 60Hz.Ale já mám např. zrovna windows takto správně nastavené.Po pár ( cirka 20 sekundách ) toto hlášení zmizí.... dá se někde nastavit ,,potlačení,, zobrazování této informace? :notsure
Logout (4018)|10.3.2009 19:27
To je divný....máš to opravdu na 60Hz?
pepos01 (518)|10.3.2009 19:34
Ano, mám.... jako nemohu říci, že by mi to hodně vadilo, jen jsem z práce zvyklý, že nic takového se na display neobjevuje :).
pepos01 (518)|10.3.2009 22:23
Tak jsem ještě zkusil všechna možná nastavení ( včetně HW urychlování vypnout a znovu zapnout ) a nic.... stále při spuštění ,,widlí,, a všech her se na nějaký čas zobrazí hlášení, že monitor není v optimálním nastavení :mad:
robky (3195)|10.3.2009 22:41
V menu monitora si hľadal?
Túto hlášku zjavne vypisuje samotný monitor - pri POSTe, pri načítaní hry - je použité iné rozlíšenie ako je natívne rozlíšenie monitora.
pepos01 (518)|10.3.2009 22:47
[QUOTE=robky;228131]V menu monitora si hľadal?
Túto hlášku zjavne vypisuje samotný monitor - pri POSTe, pri načítaní hry - je použité iné rozlíšenie ako je natívne rozlíšenie monitora.[/QUOTE]

Přesně tak, hlášku vypisuje monitor samotný.... při startu windows, při startu her.Co se týká menu, tak jsem jej prošel celé ( ani zmínka o něčem takovém ). :runaway
pepos01 (518)|11.3.2009 08:45
Zkusil jsem ( pro jistotu ) i přeinstalovat ovladače mé GK.A stále se hlášení objevuje.Tak nevím- zkusím napsat mému prodejci :confused:
Marenek (239)|11.3.2009 09:38
prodejci klidně napiš. řekne ti prd. klidně napiš samsungu a budeš mít štěstí, jestli ti vůbec něco odpoví.

já bych se domníval, že jak při staru woken tak při spouštění hry projde grafárna pro lcd nenativními režimy a lcd na to velmi zbrkle reaguje tou hláškou.

taky bych se domníval, že nějakej degen u samsungů zapomněl nastavit jednu jedinou konstantu ve firmware, než to pustili do výroby.

pokud to máš koupený přes net, tak to vrať.
pepos01 (518)|11.3.2009 09:43
[QUOTE=Marenek;228221]prodejci klidně napiš. řekne ti prd. klidně napiš samsungu a budeš mít štěstí, jestli ti vůbec něco odpoví.

já bych se domníval, že jak při staru woken tak při spouštění hry projde grafárna pro lcd nenativními režimy a lcd na to velmi zbrkle reaguje tou hláškou.

taky bych se domníval, že nějakej degen u samsungů zapomněl nastavit jednu jedinou konstantu ve firmware, než to pustili do výroby.

pokud to máš koupený přes net, tak to vrať.[/QUOTE]

No, teď tedy nevím.... ještě počkám na jejich odpověď ( ovšem také otázkou je, zda-li mi taková reklamace dojde uznání ).
pepos01 (518)|11.3.2009 20:46
Nakonec jsem v manuálu našel toto:

Úvodní nastavení
Pomocí klávesy se šipkou nahoru nebo dolů zvolte jazyk.
Zobrazený obsah zmizí po uplynutí 40 sekund.
Přepněte vypínač do polohy vypnuto a poté znovu zapnuto. Zobrazí se znovu.
Je možné jej zobrazit až třikrát (3). Před dosažením maximálního počtu zkontrolujte, zda jste nastavili
rozlišení počítače.
Poznámka
Optimální rozlišení tohoto výrobku je rozlišení zobrazené na obrazovce.
Nastavte rozlišení počítače na stejnou hodnotu, jako je optimální rozlišení tohoto výrobku

- a tak jsem to tedy zkusil: několikrát jsem tedy monitor vypnul a ( samozřejmě v pokud možno dlouhých intervalech- a jak píšou, vypínáčem ) zapnul ( nikoliv dotykovým vypínačem na předu displeje ).Nic se nezměnilo....
matyyy (2527)|11.3.2009 20:55
zkus napsat(spíš zavolat) dilerisu dělá v čr Samsungu servis
pepos01 (518)|11.3.2009 21:03
Máš mé uctivé díky!Zkusím to..... :)
Logout (4018)|11.3.2009 21:48
No a nemůže bejt problém v tom, že ve windowsech je rozlišení a frekvence správná, ale jinde ne? Třeba při postu je 100% jiná.
A tak to monitor hlásí furt, protože se občas dostane do toho správnýho rozlišení a pak zas ven? Nedělá Ti GK nějaký brikule, že ve hrách změní frekvenci monitoru?
Muj monitor (taky samsung) má v menu položku information - jestli ji tam máš, tak zkus zjitit, jaký je tam rozlišení a frekvence, když si monitor stěžuje.
pepos01 (518)|11.3.2009 21:51
[QUOTE=Logout;228543]No a nemůže bejt problém v tom, že ve windowsech je rozlišení a frekvence správná, ale jinde ne? Třeba při postu je 100% jiná.
A tak to monitor hlásí furt, protože se občas dostane do toho správnýho rozlišení a pak zas ven? Nedělá Ti GK nějaký brikule, že ve hrách změní frekvenci monitoru?
Muj monitor (taky samsung) má v menu položku information - jestli ji tam máš, tak zkus zjitit, jaký je tam rozlišení a frekvence, když si monitor stěžuje.[/QUOTE]

V OSD v položce informace je napsáno:
Digital
64,8kHz 60Hz PN
1680x1050
Logout (4018)|11.3.2009 23:29
To je ale správně..... Co si stěžuje. Jestli si fakt stěžuje i na správný rozlišení tak je to na reklamaci. Zkus ho přehodit na špatný.... to si zastěžuje určitě.... a pak až si odstěžuje ho přehoď zpátky na dobrý. Stěžuje si i tak?
pepos01 (518)|12.3.2009 07:34
Tak milí kamarádi :) ... nevím, co se přes noc stalo ( po vypnutí počítače jsem monitor vypnul nejen dotykovým vypínačem na předním panelu, ale také samotným vypínačem vzadu ) a ono hlášení se již neobjevuje! :thumb :cool:
xmarek (1676)|12.3.2009 08:28
Má zkušenost se Samsungy je, že ty monitory si nejspíš žijou vlastním životem. Mám SyncMaster 2433BW připojený k DOCKu od Lenova a jednou jsem odešel domů a monitor jsem nevypínal. Na druhý den jsem zažil peklo. Po zapnutí notebooku přeblikával v intervalech cca. 1 min. Den před tím jsem mu nastavoval nějaký automatický kontrast. Do toho nastavení už jsem se ani nemohl dostat. Nakonec jsem to nějak po půl hodině mačkání čehokoliv v menu Display-e vyřešil.

Prostě příště až se rozhodnu doporučit SAMSUNG firmě tak si dám nejdřív pořádnou facku. :mad:
pepos01 (518)|21.3.2009 11:25
Ještě mně nyní napadlo... tento LCD má síťový vypínač ( na zadní straně ) a dotykový vypínač ( na předním panelu ).Při vypínání PC samozřejmě nechávám síťový vypínač v poloze ,,zapnuto,,. Ovšem měl bych vypínat LCDčko alespoň tím dotykovým vypínačem nebo ne?
Logout (4018)|21.3.2009 14:12
Vypínat dotykovym vypínačem je imho k ničemu - monitor se vypne stejně sám, když nedostává signál.
pepos01 (518)|21.3.2009 14:14
Díky! :)