reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Commodore PC10c

vlask (42)|9.12.2006 20:23
Jak tak vidim postovani 486tek tak si rikam ze uz asi budu moc starej, kdyz mi nepripadaji nijak zajimave z hlediska historie :)
Ale aby tu bylo i neco opravdu starozitneho, tak se podelim o fota jednoho starecka ktereho jsem dostal darem i s Herkules monitorem. Kupodivu funguje porad skoro jako novy (akorat po nekolika hodinach ma tendenci tuhnout) a kdyz se tam hodi Ati VGA Wonder tak se na tom da i hrat takovej prince of persia (na 19ti palcovem LCD vypada opravdu nadherne - na Herkulesu se na to naopak neda divat :P )
Tak jeste konfigurace:
Commodore PC10c
CPU Siemens 8088-1-P
640KB ram (staci prece kazdemu ze :) )
HDD Western Digital 20MB
grafika Paradise PVC4
2x 5.25 floppy (ani jedna asi nefunguje)
a k tomu vsemu 3 volne ISA 8bit sloty na rozsireni (pokud budete mit to stesti a nejakou 8bit kartu jeste nekde najdete :) )
Datum vyroby tipuju na 1988 podle polepek na biosu.
pc10c-front.jpg pc10c-top.jpg pc10c-inside.jpg pc10c-back.jpg
tgfh (2985)|9.12.2006 21:30
No pěkný kompík! :D
Jen mám jednu otázku: Jaký používáš OS? XP nebo už jsi přešel na Vistu :D ?
Fox_22 (119)|11.12.2006 01:12
[QUOTE=tgfh]No pěkný kompík! :D
Jen mám jednu otázku: Jaký používáš OS? XP nebo už jsi přešel na Vistu :D ?[/QUOTE]

co blbneš, dyť na tom běží VISTA RELOADED a místo monitoru je k tomu taková holo kabinka jako ve stár treku

nestřelíš to ? da bedna se mi hodně líbí !
PS není to vtip
boboco (1987)|11.12.2006 07:10
[quote=Fox_22]
nestřelíš to ? da bedna se mi hodně líbí !
PS není to vtip[/quote]

Je to ATX nebo tolik nenáviděný BTX?:notsure

-ATX bych bral, taky se mi líbí, kam se hrabou skříně Lian-Li:o :p
tequilla (1015)|11.12.2006 14:00
A ten druhy seriovy port je volaky cudny :notsure. Jinak moc pekna strojovna :D.
boboco (1987)|11.12.2006 19:37
[quote=tequilla]A ten druhy seriovy port je volaky cudny :notsure. Jinak moc pekna strojovna :D.[/quote]

To je normální velikej sériák, aby z něl byl normální malinkej, existuje redukce, někde ji snad ještě i mám;)
wolf007 (653)|12.12.2006 13:11
pekna masinka skoda ze se muj sharp mz 821 uz odebral na vecnost,u techle stariku aby mel clovek 2 kousky,jeden na provoz a druhy na dily,btw ten hardisk neni to nahodou velke jako mensi cihla ? jinak pripomina mi to trosku pc-xt ...
mech13 (5526)|12.12.2006 13:19
ten HDD je "obycejny" 3,5'' pevny disk:) je pravda ze v te dobe byly kousek vyssi... tusim ze je vysoky jako obyc 5,25'' mechanika. nekde doma mam presne takovy 40MB:)
vlask (42)|12.12.2006 20:50
[QUOTE=wolf007]pekna masinka skoda ze se muj sharp mz 821 uz odebral na vecnost,u techle stariku aby mel clovek 2 kousky,jeden na provoz a druhy na dily,btw ten hardisk neni to nahodou velke jako mensi cihla ? jinak pripomina mi to trosku pc-xt ...[/QUOTE]

Cihla disk to neni, ten byval v tech starsich - napr jeden peknej byl v tehle Tesle (viz foto), sem chvili uvazoval, ale nakonec sem ho nevzal - precejen chteli 50kc/kilo a ty stary disky sou pekelne tezky - jako tezitko je to pomerne drahe :)

Jinak PC XT to prakticky je, akorat ne od IBM :)
Je tam samozrejme Dos a M602/t602 a jine temer povine softy pro starsi ceska PC..... :)

Case neprodam, byla by ho skoda, kdyz funguje - doporucuju projet google na nejblizsi srotiste kde sbiraji i pocitace a nasledne navstivit, mozna budes mit stesti :)
tesla1.jpg
boboco (1987)|12.12.2006 20:56
[quote=vlask]Cihla disk to neni, ten byval v tech starsich - napr jeden peknej byl v tehle Tesle (viz foto), sem chvili uvazoval, ale nakonec sem ho nevzal - precejen chteli 50kc/kilo a ty stary disky sou pekelne tezky - jako tezitko je to pomerne drahe :)

Jinak PC XT to prakticky je, akorat ne od IBM :)
Je tam samozrejme Dos a M602/t602 a jine temer povine softy pro starsi ceska PC..... :)

Case neprodam, byla by ho skoda, kdyz funguje - doporucuju projet google na nejblizsi srotiste kde sbiraji i pocitace a nasledne navstivit, mozna budes mit stesti :)[/quote]

já obdivuju tu krásnou ruční práci:D Spousta drátků, obyčejnějch pasivních součástek, které se dají odpájet, vymněnit, připájet... dnes už je to těžká miniaturizace a když se něco po.... tak se to po.... a většinou je to neopravitelný:cry
wolf007 (653)|14.12.2006 21:03
hmm tohle vlakno mi primelo moje prvni pc,bylo to 386sx am[amd] 25mhz 5.5mb ram,40mb disk+mouse klavesky+5.25+3.5flopy,sb pro 2.0 [opti 82c931] ta zvukovka mozna bude dlaskovi povedoma ....
vlask (42)|14.12.2006 22:48
No dneska sem narazil na krasny obrazek takoveho tezitka na stul, ktery bych klidne i za tech 50/kilo koupil, akorat by mi asi trochu zavazel na stole, ale jako podlozka pod nohy taky dobrej :))))

http://media.knuttz.net/0612/time_vs_capacity/time_and_technology_001.jpg
BlackFrog (563)|15.12.2006 23:35
[QUOTE=vlask]No dneska sem narazil na krasny obrazek takoveho tezitka na stul, ktery bych klidne i za tech 50/kilo koupil, akorat by mi asi trochu zavazel na stole, ale jako podlozka pod nohy taky dobrej :))))

http://media.knuttz.net/0612/time_vs_capacity/time_and_technology_001.jpg[/QUOTE]
tak to je pekny:D:D:D:turtle
Fox_22 (119)|21.12.2006 17:13
nemá někdo ty počítače které byli v centru CI5 v profesionálech(vím to asi nemá nikdo když to papká pár kilovat a zabírá několik místností) ? nebo info o těch PC
vlask (42)|21.12.2006 22:47
[QUOTE=Fox_22]nemá někdo ty počítače které byli v centru CI5 v profesionálech(vím to asi nemá nikdo když to papká pár kilovat a zabírá několik místností) ? nebo info o těch PC[/QUOTE]

To budes mit asi smulu, staci kdyz ti reknu ze jedna firma na likvidaci odpadu kterou sem nasel kdesi na netu, mela v popisu sluzeb i polozku - "likvidace salovych pocitacu, vlastni odvoz" a mas hned jasno. V tehle vecech musi byt tolik drahych kovu, ze uz to muselo davno vsechno skoncit nekde roztavene.
Frog (510)|27.12.2006 18:19
[QUOTE=vlask]To budes mit asi smulu, staci kdyz ti reknu ze jedna firma na likvidaci odpadu kterou sem nasel kdesi na netu, mela v popisu sluzeb i polozku - "likvidace salovych pocitacu, vlastni odvoz" a mas hned jasno. V tehle vecech musi byt tolik drahych kovu, ze uz to muselo davno vsechno skoncit nekde roztavene.[/QUOTE]

tak tomu sa hovorí v správnu chvílu na správnej stránke :)
kiež by takych firiem bolo viac