reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Kterou z těchto čtyř?

sixx (160)|9.3.2009 16:08
Zdar lidi koupil jsem si Razer Lachesis a špatně mě padne do ruku tak jí musím vyměnit za nějakou větší ,předtím jsem měl normální myš Chicony ale už odešla do věčních lovišt, tak jsem chtěl něco na hry hraju hlavně COD 4,myš držím spíše v prstech než v celé dlani vybral jsem tyto čtyři kousky:http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=105140000000000N71
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=59725
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=40577
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=46879
Takže kterou z nich vybrat ?
Richmond (8084)|9.3.2009 17:10
Mam Habu, prijde mi stejna jako Laser 6000 akorat drazsi a bohuzel vic svetelkujici. Na delsi "sessiony" mi prijde nejlepsi Intellimouse 3.EE, posledni dobou vlastne ani Habu nepouzivam takze asi tak. Habu se mi zda o chloupek lepsi nez Copperhead ale software ma ms lepsi.
edit: Me napr. nesedi placaty mysicky takze jsem zvyklej na vetsi coz IE splnuje, oproti Habu a Laser 6k ma vyssi "hrb"
xxviktor (406)|9.3.2009 18:39
To co píšu všude, už jsi se jednou spálil, tak vyraž do obchodu a vyzkoušej si je (logitechy maji i v blbem datartu). Mohl by jsi zkusit přidat ještě dead addera, sice má napsané relativně malé dpi, ale 4000 stejně nepoužiješ. Já s Lachesis jedu na 2000, protože při 4 už mi myš ujížděla i při dvoukliku. Důležitější je ergonomie jak už sám víš.
Draken (1578)|13.3.2009 15:25
já osobně bych volil tuhle: Logitech G5 Laser Mouse Blue
jeden člověk ji tu má v práci na kreslení a drží se dobře je i poměrně velká ...
myslím že ale stejně je nejlepší si myš vyzkoušet rovnou v prodejně...
kolemjdoucí_oldd (45)|13.3.2009 15:59
no na hry hlavne potrebujes lehkou mys pro rychle reakce a logitech nepatri mezi ty nejlehci( cituji slova prodejce, u ktereho jsem kupoval tez herni mysku)
Noxxik (2)|13.3.2009 16:31
Já osobně mohu doporučit Logitech G9, velice přesná a rychlá myš. Parádní do ruky, dva gripy pro dva způsoby držení - prsty nebo dlaní. Nastavitelná hmotnost.
Z mé osobní zkušenosti mohu říct, že je to nejpohodlnější myš, co jsem držel v ruce.

Popřípadě G5, ta je opravdu velká; ale určitě nejlépe myš vyzkoušet před zaplacením, některé e-shopy s kameným obchodem to umožňují.
Maximus12 (763)|13.3.2009 17:05
Nejlepsi pri vyberu drazsi mysi je, kdyz se nekam kde ji maj zajdes podivat a zkusis si jak ti sedi v ruce, pripadne u kamose nebo proste nekde, naslepo bych mys nekupoval, pak ti bude spatne sedet nebo te z toho bude pobolivat ruka a bude to na pr....

Jinak z tech co si uvadel bych bral pripadne Habu nebo pak mrkni na nejakyho Razera napr. Diamondback docela slusna myska. Ale je to vse o tom aby ti sedla do ruky :)
sixx (160)|14.3.2009 13:25
Ahoj tak jsem otestoval pár myšek a to Razer Lachesis,Logitech G5,Logitech G9,SteelSeries Ikari Laser .Dopadlo to tak že RAZER je lehounký super senzor ale strašně placatý tak že se mě tuze špatně držel,LOGITEH G5 je nejtěžší a ujížděl mě neustále doprava vadilo že při držení mám malíček a prsteníček jakoby podseklý pod myší a při hraní mě bolela ruka takže ten je nejhorší z těhto čtyř teda pro mě,LOGITECH G9 to je úplně jiná káva v COD 4 na koho se podíváš tak je mrtvej absolutně super ,STEEL SERIES IKARY taky dobře padne do ruky je delší než G9 ,ale zase užší ten jsem dnes přinesl takže jsem ho ještě neotestoval což udělám během dneška a pak napíšu jak dopadl v praxi .Zatím to vypadá že si nechám na devadesát procent LOGITECH G9 I když je to menší myška tak věřím že když dokoupím nějakou k valitní podložku tak to nebude mýt chybu.Na fotkách je pro srovnání moje stará myš CHICONY s ní jsem hrál tři roky.
G 5 ,Lachesis.jpg G5,lachesis,Chicony.jpg Chicony,Ikary,G 9.jpg Ikary,G9.jpg
machja (122)|14.3.2009 18:15
Habu je z těch co si uváděl nejlepší a jinak G9x
metrEy (15)|15.3.2009 16:47
vybral by som si roccat kone, tiez si ju idem kupit. V recenziach dostava tie najlepsie hodnotenia.
xxviktor (406)|16.3.2009 16:57
Nevím, jestli jsi si toho všiml, ale praktická každá myš v této cenové relaci dostává ve většině testů vysoké, někdy až absolutní hodnocení. V praxi pak poznáš, že 3200 nebo 4000 dpi je stejně nepoužitelné, dva senzory reklamním tahákem a světýlka... Spíš trapné a budeš akorát nadávat, že se ti špatně drží, protože myš je sice ergonomická, ale ty ji prostě ovládáš jiným způsobem, než pro jaký byla navržena. Ultimátní myš prostě neexistuje.

Edit: Jen tak btw, jak se tak dívám na ty fotky, tak ta Lachesis je z nich stejně nejhezčí:)
matiiii (65)|17.3.2009 16:28
ja som dakedy velmi tuzil po habu, zdala sa mi neuveritelna, ale potom tie tvrde recenzie sa nedali ignorovat... Nemas tam v ponuke IE 3.0, ale asi mas na to svoje dovody... Kone dosahuje extra vysledky, ale neviem, ako dlho si planujes ponechat mysku (ci ti vadi kazovost...) Ak nie, tak by som bral Lachesis, ak ano, tak Ikari ;)
sixx (160)|17.3.2009 20:41
Ahoj tak už jsem si vybral LOGITECH G9 je pro mě absolutní vítěz ani po několika hodinách hraní ruka nebolí navíc bezvadnej softwer , podložku jsem pod ní koupil prozatím: http://www.alza.cz/hracska-podlozka-pod-mys-steelpad-4d-lite-d82066.htm
to jsem netušil že podložek vyráběj nespočet druhů z různých materiálů .
Dufinos (422)|24.3.2009 18:19
[QUOTE=kolemjdoucí;229241]no na hry hlavne potrebujes lehkou mys pro rychle reakce a logitech nepatri mezi ty nejlehci( cituji slova prodejce, u ktereho jsem kupoval tez herni mysku)[/QUOTE]

Osobně bych řekl, že rada, jestli koupit lehkou či těžkou myš je docela irelevantní, jelikož každé ruce vyhovuje něco jiného. To samé ohledně velikosti... Jsou to prostě moc subjektivní kritéria pro výběr....

Ale ta slova prodejce, kterého jsi citoval se mi nějak nezdají... Přeci jenom myši, u kterých si můžeš měnit zátěž jsou (co jsem se zatím kdy díval) jenom herní. Pokud by tedy opravdu platilo, že pro hraní je lepší lehčí myš, tak by přeci výrobci neinvestovali do vývoje závaží a hlavně zbytečně nezdražovali těmito příslušenstvími své herní myši....
Dufinos (422)|24.3.2009 18:27
[QUOTE=Dufinos;232806]Osobně bych řekl, že rada, jestli koupit lehkou či těžkou myš je docela irelevantní, jelikož každé ruce vyhovuje něco jiného. To samé ohledně velikosti... Jsou to prostě moc subjektivní kritéria pro výběr....

Ale ta slova prodejce, kterého jsi citoval se mi nějak nezdají... Přeci jenom myši, u kterých si můžeš měnit zátěž jsou (co jsem se zatím kdy díval) jenom herní. Pokud by tedy opravdu platilo, že pro hraní je lepší lehčí myš, tak by přeci výrobci neinvestovali do vývoje závaží a hlavně zbytečně nezdražovali těmito příslušenstvími své herní myši....[/QUOTE]

Myslím si, že jsi rozhodně "nešlápl vedle" se svým výběrem... Jenom jsem tě chtěl poprosit (jelikož taky přemýšlím o nové myši a tahle je jednou z variant), jestli by jsi mohl změřit "výšku" myši (od podložky až po "záda"). Byl bych totiž docela rád, kdyby se mi vešla "do stolu". Předem díky (jestli se ovšem ještě vrátíš k této diskuzi)...
sixx (160)|25.3.2009 00:39
[QUOTE=Dufinos;232810]Myslím si, že jsi rozhodně "nešlápl vedle" se svým výběrem... Jenom jsem tě chtěl poprosit (jelikož taky přemýšlím o nové myši a tahle je jednou z variant), jestli by jsi mohl změřit "výšku" myši (od podložky až po "záda"). Byl bych totiž docela rád, kdyby se mi vešla "do stolu". Předem díky (jestli se ovšem ještě vrátíš k této diskuzi)...[/QUOTE]

Ahoj tak jsem naměřil 3,4cm.
Dufinos (422)|25.3.2009 09:27
Super... Díky moc. Takže do stolu se mi v pohodě vejde... Takže si do "deníčku" píšu k této myšce další plus :-D :-D

Jsem ale stejně pořád hodně na vážkách... Přemýšlel jsem o Sidewinderu od MS, jelikož mám ti v této řadě klávesnici a jedním slovem naprosto "bombastická"... Ale... Lidi si docela stěžují na špatnou ergonomii úchopu... Pak se mi docela líbí razery a u nich jsem snad ani negativní reakce nečetl... No a Logitech, i když se o něm říká, že už si s kvalitou nedává takovou práci jako dříve, je pořád Logitech...
sixx (160)|26.3.2009 21:05
Ahoj nejlepší je jak mě i tady radily sám si myš osahat v tescu v letňanech mají vedle vodafonu v shopu logitech g9 a zkoušel jsem tam i roccat kone ,ale jak ti padne do ruky je jedna věc a druhá jak se ruka cítí po pár hodinách hraní.Logitech g9 nebyl ze začátku můj faforit právě kvůli svému tvaru ,ale až v praxi jsem z jistil že je super.Jediná možnost je koupit myš v nějakém shopu na netu a když ti nesedne tak ji můžeš bez udaní důvodu vrátit do deseti nebo čtrnácti dnů,ale samozdřějmě ji nesmíš vůbec poškodit hlavně pozor na spodek myši na to jsou někde háklivý.Tak přeju šťastnou ruku při výběru ahoj.
xxviktor (406)|27.3.2009 00:01
Na vracení do 14 dnů pozor. Sám jsem zkoušel a byl jsem odrbán. Lhůta končila v úterý, výrobek jsem doporučeně poslal ve čtvrtek a milej prodejce to prostě nechal hnít na poště dokud lhůta nevypršela. Raději běž do obchodu zkoušet.
Logout (4018)|27.3.2009 02:04
xxviktor: co to bylo za prodejce? Takový to chce rozmáznout.

Jinak co se týče tý lhůty 14 dní, tak jsem někde čet, že stačí do 14 dnů vyjádřit vůli odstoupit od smlouvy (není důležitý termín vrácení zboží, ale právě ten akt odstoupení od smlouvy).
Takže bych doporučoval např. zavolat a zároveň poslat doporučeně zásilku. Pokud by pak tvrdil, žes nevolal, stačí jednoduchej výpis telefonních hovorů od operátora (ideálně zavolat tak, abys měl nějakýho svědka, ale to je opruz).

A zkusil bych se ale stejně zeptat na SOČce popř. obchodní inspekci, jestli todle neni z pohledu prodejce nezákoný (jestli se to stalo někdy teď).
xxviktor (406)|27.3.2009 02:55
Byl to skvělý, uznávaný Czech Computer. Podle jeho obchodních podmínek máš poslat výrobky spolu s vyjádřením. Průser je, že mu to musí do těch 14 dnů dojít na prodejnu, nestačí to jen poslat 14. den. Zavolání ti myslím nepomůže, tyhle věci budou chtít písemně. Bohužel ti pošta nedává žádnou záruku, kdy to tam dojde, takže oni mi můžou říct, že jim to došlo až v úterý a já neudělám nic (samozřejmě mi každá pošťačka potvrdila, že je blbost, aby šel půl kilovej doporučenej balíček někam tak dlouho). Když už posílat, tak nejlíp nějakou přepravkou nebo tam to zboží dostat nějakou formou, u které se tohle stát nemůže.
Dufinos (422)|27.3.2009 08:37
[QUOTE=sixx;233572]Ahoj nejlepší je jak mě i tady radily sám si myš osahat v tescu v letňanech mají vedle vodafonu v shopu logitech g9 a zkoušel jsem tam i roccat kone ,ale jak ti padne do ruky je jedna věc a druhá jak se ruka cítí po pár hodinách hraní.Logitech g9 nebyl ze začátku můj faforit právě kvůli svému tvaru ,ale až v praxi jsem z jistil že je super.Jediná možnost je koupit myš v nějakém shopu na netu a když ti nesedne tak ji můžeš bez udaní důvodu vrátit do deseti nebo čtrnácti dnů,ale samozdřějmě ji nesmíš vůbec poškodit hlavně pozor na spodek myši na to jsou někde háklivý.Tak přeju šťastnou ruku při výběru ahoj.[/QUOTE]

Já jsem si osobně "ošahal" ten sidewinder od MS a musím uznat, že by to bylo zřejmě na zvykání, jelikož ten tvar prostě na první dotek neseděl mé ruce... Mám zatím lasorovou myšku od A4techu (750F) a ta mi do ruky vyloženě vklouzla. A to jsem ji ani neměl ošahanou, prostě jsem ji jenom objednal... Docela mi ale do ruky pasovaly razery... G9 jsem ještě nedržel...
sixx (160)|29.3.2009 20:02
Ahoj v CZC jsem párkrát už nakupoval a problém z vrácením peněz jsem měl taky a to zrovna u myši kterou jsem vybalil a zkusil asi tak 10 minut hraní a dostal jsem o třicet procent méně peněz že jsem ji prý ošoupal zespoda už když jsem myš vyndal z balení tak už ošoupaná lehce byla ,ale dokazuj jim něco tak jsem dostal o 600 Kž méně ,ale chybama se člověk učí tak tam už nic nekoupím.A ktomu ošoupání když jsem doma vybali Logitech G9 taky byl lechce ošoupán ,ale myslí že se to stane při manipulaci v ktabici o papírovou podložku .Jinak nejlepší s kušenosti z reklamacemi a vracením peněz mám v ALZE naprosto bez problémů můžu jen doporučit.