reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Instalace - zadávání produkt key

Sanek (12)|10.3.2009 08:10
Ahojte, chtěl by jsem Vás poprosit o radu. Měl jsem nainstalované legální windows XP. Pomocí programu Keyfinder.2.0.1 jsem si vyčetl produkt key, na internetu jsem si stáhl windows XP a při instalaci jsem zadal můj původní legální produkt key, ale instalačka mi píše že není správný ?? Tento problém měl i kamarád, který opisoval produkt key přímo ze štítku co má na case, ale prostě instalačka winxp je nebere i když vím že je 100% správný. Instalace dál nechce pokračovat. Sice můžu nainstalovat winxp s produkt key co koluje na internetu se kterým by systém šel nainstalovat, ale já tam chci mít ten můj starý produkt key. Mohly by jste mi poradit v čem může být chyba a jak zadat 100% správný produkt key ??
Předem děkuji všem za rady.
Jeff Brawo (109)|10.3.2009 08:22
Originalni mas windows xp HOME a stahl jsi windows xp PRO?
Pokud mas koupeny pocitac s legalnimi Windows, instalacni CD by jsi mel dostat k tomu
havran666 (1)|10.3.2009 08:30
zaleží jestli jsi si stahl ten správný produkt tady je přehled verzi XP
http://www.ovsem.net/windows-xp/vsechny-verze-windows-xp
Sanek (12)|10.3.2009 08:36
[QUOTE=Jeff Brawo;227757]Originalni mas windows xp HOME a stahl jsi windows xp PRO?
Pokud mas koupeny pocitac s legalnimi Windows, instalacni CD by jsi mel dostat k tomu[/QUOTE]
Nainstalovaná verzi jsem měl Windows XP Professional. CD asi k tomu bylo, ale koupil jsem tento počítač od známého a ten mi toto original CD nedal a prej ho doma ani nemá. Asi si ho nechal pro nainstalování winxp do svého nového PC.
A to jaká je to verze windows xp professional už asi nezjistím protože jsem zformátoval PC :(
Tommula (232)|10.3.2009 08:51
A nemel jsi na COA stitku neco jako Win XP Professional 1-2 CPU ? Delalo mi to problem na par PC, kde byl tento COA stitek, jsou to stare WIN ktere pri preinstalaci novym CD nebraly key..

pokud dobre rozumim v PC predtim jsi mel XPprof. a stahl jsi si z netu taky XPprof. ?!
Sanek (12)|10.3.2009 09:12
[QUOTE=Tommula;227768]A nemel jsi na COA stitku neco jako Win XP Professional 1-2 CPU ? Delalo mi to problem na par PC, kde byl tento COA stitek, jsou to stare WIN ktere pri preinstalaci novym CD nebraly key..

pokud dobre rozumim v PC predtim jsi mel XPprof. a stahl jsi si z netu taky XPprof. ?![/QUOTE]

Předtím jsem měl XP Prof a z netu jsem si stáhl taky XP prof SP3. COA štítek nemám, ale od toho co jsem koupil PC jsem měl nainstalované XP, které neměli problém s ověřením pravosti. Zkoušel jsem zadávat při instalaci XP produkt key co mám COA štítku na case v práci a ten to taky nebere :( a známí měl stejný problém.
Tommula (232)|10.3.2009 09:16
no a co takhle jine instacni medium s xpp sp2 ?
Sanek (12)|10.3.2009 09:18
[QUOTE=Tommula;227778]no a co takhle jine instacni medium s xpp sp2 ?[/QUOTE]

Nemůže být produkt key nějak svázaný s instalačním CD ?? Zkoušel jsem zatím dvě různé verze winxp prof, ale zatím stejný výsledek
Tommula (232)|10.3.2009 09:24
pokud vim tak by nemel byt, zkusil bych sehnat nejakou starou verzi XP bud bez SP nebo s nejakym starym SP 1/2 ...
Sanek (12)|10.3.2009 11:49
[QUOTE=Tommula;227781]pokud vim tak by nemel byt, zkusil bych sehnat nejakou starou verzi XP bud bez SP nebo s nejakym starym SP 1/2 ...[/QUOTE]

Tak myslíš, že jediný problém je že instaluji xp prof ve verzi SP3 ?? a ve verzi SP1 nebo SP2 to nainstaluji bez problémů ?
Dojigiri (1629)|10.3.2009 12:18
Je to stejná jazyková verze doufám? (čísla z ENG nejdou na CZE a naopak)

Nejsem si jistej, jestli taky náhodou se neliší OEM a VOL verze instalaček, na internetu kolujou sériový čísla od VOL a pokud se instalačky liší tak tam budou taky povětšinou VOL, a možná na ně nepůjde OEM product key? Jeden čas jsem si s tím trochu hrál ale už si to přesně nepamatuju ...


// EDIT takže ano, CD pro VOL, Retail a OEM se liší.

Hlavní rozdíl je soubor i386/setupp.ini - zkopíruj CD na disk a najdi tenhle soubor a otevři v notepadu.

Zde je vidět tohle (například):
ExtraData=707A667567736F696F697911AE7E05
Pid=55034000

Důležitý je PID - prvních 5 čísle znamená, jestli je CD RETAIL (51882), VOL (51883) nebo OEM (82503)
- poslední 3 znaky znamenají, jaký Product Key bude instalace akceptovat, jestli RETAIL (335), VOL (270) nebo OEM (OEM)

Takže zkus hodnotu změnit na
Pid=82503OEM
(bude se chovat jako OEM CD a bude akceptovat OEM ProductKey)
anebo možná bude fungovat i
Pid=51882OEM
(bude se chovat jako retail CD ale bude akceptovat OEM klíč)

(předpokládám samozřejmě že máš OEM klíč, pokud by to byl retail klíč, číslo změň odpovídajícím způsobem)

a pak CD znova vypálit (přes nLite aby bylo bootovací) a zkusit z něj nainstalovat (doporučuju samozřejmě zkoušet na CD-RW nebo DVD-RW, protože pokusů možná bude potřeba víc)


více zde: http://www.infocellar.com/winxp/oem-recover-retail.htm
pod nadpisem How to Tell which Version you Have - the "Pid" - je to až dole

- už jsem si s tim jednou dřív hrál protože jsem měl podobný problémy a dělal jsem s tim různý pokusy (myslím že fungovalo i VOL cd s OEM klíčem)
Logout (4018)|10.3.2009 12:32
Problém v servicepaccích nebude - teda jestli nemáš nějaké pirátské číslo v novejch SP zablokovaný.
Častej problém je, že se mixujou XP Professional a Corporate - jsou identický, ale corporate jsou předinstalovaný a maj jiný sériový čísla.
astec (1823)|10.3.2009 13:24
[QUOTE=Logout;227835]Problém v servicepaccích nebude - teda jestli nemáš nějaké pirátské číslo v novejch SP zablokovaný.
Častej problém je, že se mixujou XP Professional a Corporate - jsou identický, ale corporate jsou předinstalovaný a maj jiný sériový čísla.[/QUOTE]

Obávám se že nemáš pravdu. Poslední série WIN XP Pro se SP3, lépeřečeno jejich klíče nenainstaluješ na CD nižší, tedy dřívější. Má to co dočinění s vyčerpáním číslené řady, nebo tak nějak. Aspoň takto to bylo vysvětlováno na školeních. (Tedy inteligentněji než jáá to píšu)....
Druhá možnost je ta co píše dojigiri. Tu mám taktéž ověřenou. Tedy ne to přepisování, ale určení
Sanek (12)|10.3.2009 13:29
[QUOTE=Dojigiri;227831]Je to stejná jazyková verze doufám? (čísla z ENG nejdou na CZE a naopak)

Nejsem si jistej, jestli taky náhodou se neliší OEM a VOL verze instalaček, na internetu kolujou sériový čísla od VOL a pokud se instalačky liší tak tam budou taky povětšinou VOL, a možná na ně nepůjde OEM product key? Jeden čas jsem si s tím trochu hrál ale už si to přesně nepamatuju ...


// EDIT takže ano, CD pro VOL, Retail a OEM se liší.

Hlavní rozdíl je soubor i386/setupp.ini - zkopíruj CD na disk a najdi tenhle soubor a otevři v notepadu.

Zde je vidět tohle (například):
ExtraData=707A667567736F696F697911AE7E05
Pid=55034000

Důležitý je PID - prvních 5 čísle znamená, jestli je CD RETAIL (51882), VOL (51883) nebo OEM (82503)
- poslední 3 znaky znamenají, jaký Product Key bude instalace akceptovat, jestli RETAIL (335), VOL (270) nebo OEM (OEM)

Takže zkus hodnotu změnit na
Pid=82503OEM
(bude se chovat jako OEM CD a bude akceptovat OEM ProductKey)
anebo možná bude fungovat i
Pid=51882OEM
(bude se chovat jako retail CD ale bude akceptovat OEM klíč)

(předpokládám samozřejmě že máš OEM klíč, pokud by to byl retail klíč, číslo změň odpovídajícím způsobem)

a pak CD znova vypálit (přes nLite aby bylo bootovací) a zkusit z něj nainstalovat (doporučuju samozřejmě zkoušet na CD-RW nebo DVD-RW, protože pokusů možná bude potřeba víc)


více zde: http://www.infocellar.com/winxp/oem-recover-retail.htm
pod nadpisem How to Tell which Version you Have - the "Pid" - je to až dole

- už jsem si s tim jednou dřív hrál protože jsem měl podobný problémy a dělal jsem s tim různý pokusy (myslím že fungovalo i VOL cd s OEM klíčem)[/QUOTE]

Toto je velice zajímavá informace. Díval jsem se na setupp.ini a bylo tam:
[Pid]
ExtraData=69786D65666D74766D6F671AECEEA7
Pid=55703270

Takže by jsem měl zmenit pid na:
Pid=51882OEM
vypálit na RW a zkoušet nainstalovat?
Logout (4018)|10.3.2009 13:30
Jojo, to máš pravdu, na to jsem zapoměl. A OEM/neOEM se taky vlastně čísla lišej jak píše dojigri - IMHO kápnul na správno notu...
Dojigiri (1629)|10.3.2009 13:58
[QUOTE=Sanek;227853]
Pid=51882OEM
vypálit na RW a zkoušet nainstalovat?[/QUOTE]

Mělo by IMHO stačit změnit poslední tři čísla na OEM (tj. Pid=55703OEM) aby to akceptovalo OEM product key, anebo na to retail 51882OEM, pokud by ani to nefungovalo tak nejjistější by mělo bejt udělat z něj celý OEM CD tj. změnit na 82503OEM.

Na RW to vypal v nLite ten umí udělat bootovací CD (jako je originální instalační CD). Zkopíruj všechno co tam je (ne jenom složku i386, ale hlavně i ostatní soubory co jsou v rootu, jako např. win51.ip apod. protože při instalaci přímo z CD se některý z nich kontrolujou - další složky jako ValueAdd tam bejt nemusí; na jmenovce CD alespoň podle mých zkušeností nezáleží, ta může bejt vcelku libovolná).


// EDIT dal bych tam to komplet OEM, tj. 82503OEM, protože jak jsem teď našel tady v diskusi
http://www.msfn.org/board/lofiversion/index.php/t25630.html
by potom moh bejt problém s aktivací (pokud by to byly Retail Windows nainstalovaný s OEM klíčem) - já to kdysi jak jsem si vzpomněl zkoušel z toho důvodu, že jsem chtěl to nainstalovat jako Corporate (VOL) verzi Windows, kde není nutná aktivace, ale s OEM klíčem (tj. "obejít" aktivaci), ale to nefunguje, protože aktivace se stejně spustí, protože to záleží na typu ProductKey (tj. pro ostatní, který by to chtěli zkoušet - takto nelze obejít aktivaci)
Sanek (12)|10.3.2009 14:35
Děkuji moc za všechny informace. Tento týden to vyzkouším. Chtěl jsem se ještě zeptat jestli lze nějakým způsobem změnit produkt key už na nainstalovaných winXP prof SP3. Pomocí programů, které by měli umět tuto změnu produkt key to nejde proto to píše stejně jako při instalaci, že produkt key není správný.
Sanek (12)|10.3.2009 15:07
Stačilo by v nainstalovaných winxp sp3 prof v souboru i386/setupp.ini udělat změnu v PID na 82503OEM a půjde produkt key změnit ?
Teď jsem se díval jaký mám pid v práci v setupp.ini na nainstalovaných XP SP3 a je tam Pid=76389OEM
Dojigiri (1629)|10.3.2009 15:26
Jo, ono to první pětičíslí může bejt různý, protože těch typů instalaček je víc než ty 3 základní. Z hlediska klíče, kterej to akceptuje, by měly bejt důležitý ty poslední 3 znaky.

Jestli to půjde změnit v nainstalovaných Windows, aby akceptoval OEM product key, to nevím, to jsem nikdy nezkoušel, ale můžeš to zkusit :) - ovšem ne na "produkčním" systému, aby sis ho nezrušil :) (jinak to bude asi podobný jako při instalaci, že pokud chceš změnit u Windows nainstalovaných s Retail klíčem na OEM, tak to asi nepůjde ze stejnýho důvodu).
Intri (3490)|10.3.2009 16:58
Sorry, jestli jsem to přehlídl, ale poukázal někdo na XP SP2C? C verze XP SP2 byla vydána z důvodu nedostatku produktových klíčů. Byl změněn způsob jejich generování, což znamená, že staré klíče z XP SP2 nepůjdou na XP SP2C a naopak.

Nedočetl jsem se, jestli Sanek zkoušel stáhnout XP SP2C a dát do něj svůj klíč, ale myslím, že tohle by mohlo vyřešit problém snadněji něž nějaké úpravy systémových INI.:-)
Sanek (12)|11.3.2009 07:23
[QUOTE=Intri;227954]Sorry, jestli jsem to přehlídl, ale poukázal někdo na XP SP2C? C verze XP SP2 byla vydána z důvodu nedostatku produktových klíčů. Byl změněn způsob jejich generování, což znamená, že staré klíče z XP SP2 nepůjdou na XP SP2C a naopak.[/QUOTE]

A podle čeho poznám, že se jedná o verzi XP SP2C ??
StD (1963)|7.8.2016 18:59
Sorry, že budím tuto starou mrtvolku, ale mám stejný problem s WIN SBS std 2003 R2 a jeho reinstalací. Mám M$ originál CD retail, ale štítek s kódem je na OEM HP (server HP ProLiant ML110). OS se nainstalí, ale KEY to nebere.
setupp.ini vypadá takto:

[QUOTE]
[Pid]
ExtraData=786F687170637175716954806365EF
Pid=69712270

[/QUOTE]

Jináč linux na tom běhá jako drak, ale je mi líto toho vylepeného štítku, nenainstalit tam původní OS... a už se s tím s*ru půl dne, dva týdny mi trvalo než jsem sehnal ty správné instalačky a teď hlavou do zdi...
StD (1963)|7.8.2016 23:35
Hmm, nikdo nic, tedy zkusím metodu úpravy toho PID na 69712OEM. Ztratit nemám co, jen čas.