reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

asus 500gP a dhcp server

dodo2 (21)|10.12.2006 17:55
teoreticky projekt v skole--> mam vytvorenych niekolko podsieti pripojenych na switche ktore su pripojene LAN1,LAN2,LAN3 routra asus 500gP. WAN je pripojeny na internet so statickou IP. Dokopy ma cela siet 512 verejnych pouzitelnych IP adries, teda masku 23.
Otazka znie: dokaze dhcp server, ktory ma router asus 500gP pridelit ip-cku podla mac adries? tolkym pc? nieje to nejako obmedzene?

otazka 2: dalo by sa na tomto routri pripojit siet do internetu tak, ze by asus pracoval v rezime klienta a pripajal by celu siet? A tiez este prideloval ip adresy ako dhcp sever podla mac adries?
eraser (0)|17.12.2006 17:51
Ja by som povedal, že router disponuje DHCP serverom pre max. 253 pripojených klientov.
Lamak (96)|17.12.2006 20:13
WL500g.Deluxe supports up to 253 IP addresses for your local network. The IP address of a local machine can be assigned manually by the network administrator or obtained automatically from WL500g.Deluxe if the DHCP server is enabled.

zde mas odpoved primo z firmwaru....mam ted routr doma jen v DELUXE provedeni......tudis je odpoved jasna na obe otazky....a vlaste je to jasne hned, protoze na vytvoreni site s tolika PC bys potreboval minimalne 3
routry (253+253+8).
V pripade 253 PC by byly obje odpovedi ano, pokud se nemylim.