reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Dvojice disků

altair_87 (41)|12.3.2009 08:29
Zdravím, mám 2 disky oba od firmy Samsung oba na 320GB. Jeden mám rozstřelený na 3 části a druhý v celku. Pokud chci kopírovat z jednoho na druhý tak mi kopírovací rychlost začne na 60 - 90 a pak klesne a na 3 - 10 a disk chroupe jako o život a po chvíli se opět vrátí do vyšších hodnot. Dá se s tím něco udělat, aby disk jen na stálých 60? Předem díky všem moc za odpověď.

Super díky za odpověď a dá se s tím nějak hnout?
cool.user (2822)|12.3.2009 08:32
Nejspise pretahujes ze systemoveho disku na disk nesystemovy. To je pak tohle chovani pochopitelne.

Dale pak, udrzovat konstatni rychlost zapisu/cteni neni mozne, jelikoz zalezi na fyzickem umisteni souboru, jak rychle se budou cist/zapisovat.
mpitman (206)|12.3.2009 08:43
Jen doplnim, ze pokud rychlost klesa az na takhle nizke hodnoty, je take pravdepodobna fragmentace dat - zkus udelat defragmentaci...
Kozouš (500)|12.3.2009 10:58
2 altair_87 Dá se s tím něco udělat, aby disk jen na stálých 60? Ano, pořiď si SSD.

Co se týče kolísání rychlosti, kopíroval jsi data z 1. fyzického disku na 2. fyzický disk bo pouze mezi logickými disky? To že ti to tak lítá není úplně v pořádku, pakliže kopíruješ mezi 1.fyz. a 2. fyz. diskem. Fragmentace souborů je ta lepší možnost.
Zkusil bych krom defragmentace také testy (především povrchu) v HD tune (Samsungy jsou známé svou "spolehlivostí").
Dojigiri (1629)|12.3.2009 16:20
A jsou to pořád stejný data (např. samý "velký soubory", např. video) anebo je to např. tak, že velký soubory běží na vysoký rychlosti, a mezi nima jsou adresáře s malinkýma souborama a u těch řádově klesá rychlost přenosu? V takovým případě by to totiž bylo zcela normální chování (u velkých souborů převažuje čtení dat, kdežto u malých spotřebuje většinu času čtení adresářový struktury, atributů souborů atd., což způsobuje vysokou režii).
fanynek (2048)|12.3.2009 16:48
[QUOTE=Kozouš;228716]........Samsungy jsou známé svou "spolehlivostí"[/QUOTE]

Tak tohle mi prosím tě vysvětli.
Dávám Samsungy už tak půl roku do sestav (a i já jsem si díky jejich parametrům jeden nedávno pořídil), a jestli máš nějaký informace o jejich poruchovosti, tak bych to taky rád věděl.:mistake
altair_87 (41)|12.3.2009 18:41
Jedná se o kopírování například obrazů DVD nebo her. Jedná se o kopírování z jedno fyzického disku na druhý. Ze systémového na nesystémový, navíc ten systémový mám rozdělený na na 3 oddíly a ten nesystémový v celku. Jinak se samsungy problém nemám, lidem je běžně dávám do sestav a nikdo si doteď nestěžoval.

Jen dodávám, že ten nesystémový disk je nově koupený, a ten systémový se současným systémem užívaný řádově rok, bez provedení defragmentace systémového disku.
fanynek (2048)|12.3.2009 19:24
Udělej defragmentaci systémovýho disku, udělej test obou disků v HD Tune, cvičně si zjisti jejich "rychlost", hoď sem SMARTy obou disků (viz screeny), podívej se, jestli ti nějaký proces "nebrzdí" systém, nebo se něco nespouští při tom kopírování/přesouvání, zkus vypnout antivirus při tý operaci (zjistil jsem u sebe například, že se někdy podaří Kasperskymu jakási šikovná aktualizace, že moje běžně hodně svižný PC jede, jak šnek, do další aktualizace, kde zřejmě "něco" opravili. Jakmile KIS vypnu, jede to zase normálně-nejedná se o scan) a pak sem napiš, co jsi vyzkoušel a zjistil. Mimochodem, co používáš za AV soft a jak ho máš nastavený, co se týče úrovně ochrany souborů, nebo něco podobného? Kemo měl podobnou položku na něco jako "very high" a to mu dělalo něco podobného.
Jaký režim máš nastavený v BIOSu?
1.jpg 2.jpg 3.jpg long bench_datový.jpg
Kozouš (500)|12.3.2009 19:31
Takže je to jasné. Defragmentuj. ;-)
ICEBOSS (3435)|21.3.2009 20:09
zkus defragmentaci, ale jednou jsem tohle videl u samsung f1 disku pri cteni jako "feature".