reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Dotaz k tvorbě dávkových souborů

mikedge (40)|12.3.2009 08:45
Chtěl bych vytvořit dávkový soubor, který mi najednou spustí všechby programy (typicky 5), se kterými souběžně pracuji, abych je nemusel spouštět manuálně každý zvlášť. Když ale zapíšu do BATu porstupně odkazy ke všem programům "C:\Program Files\..." a spustím ho, dávka se spustí v příkazovém řádku a spustí se první program v pořadí, přičmž se provádění dávky zastaví, dokud ten první spuštěný program neukončím - až potom se spustí další, který dávku zase zastaví až do svého ukončení atd. Jak to udělat, aby se všechny programy spustily naráz? Předem děkuji za odpověď!
trodas (1753)|12.3.2009 09:01
Pokud nechces, aby vykonavani batch souboru cekalo na to, az se program v nem zavolany ukonci, pouzij prikaz start ;)

Priklad:
[QUOTE]powercfg.exe /setactive MonitorOFF
net stop PnkBstrB
net stop PnkBstrA
rem chkdsk /x /f D:
start D:\eMule\eMule
exit[/QUOTE]

Nastavi profil jenz vypne monitor po startu PC po jedne minute.
Zastavi sluzbu PnkBstrB.
Zastavi sluzbu PnkBstrA.
...pripadne zkontroluje disk...
Spusti eMule.
Ukonci se.
mikedge (40)|12.3.2009 09:09
Skvele, moc dekuji! Mimochodem, je nekde kvalitni prehled radkovych prikazu pro WinXP, ktery by umoznoval vytvaret pokrocilejsi bat soubory? Davky jsou pro me uplna srdecni zalezitost z dob MS-DOS, kdy jsem v nich vytvarel slozita menu a podobne skopicinky...
astec (1823)|12.3.2009 10:43
[QUOTE=mikedge;228695]Skvele, moc dekuji! Mimochodem, je nekde kvalitni prehled radkovych prikazu pro WinXP, ktery by umoznoval vytvaret pokrocilejsi bat soubory? Davky jsou pro me uplna srdecni zalezitost z dob MS-DOS, kdy jsem v nich vytvarel slozita menu a podobne skopicinky...[/QUOTE]

Jo jo programování v jazyce bat je skvělé.....
Jak přijdu dom tak se kouknu jak se jmenuje knížka. Myslím příkazní řádek ve WIN, ale nejsem si jistý... Někde mám v pdf něco, tak pohledám také teď něco potřebuji. Do logu potřebuji dostat na jeden řádek datum a čas a zapomněl jsem jak na to
astec (1823)|12.3.2009 10:48
Jinak já používám toto
http://technet.microsoft.com/cs-cz/library/bb491071(en-us).aspx
http://www.ss64.com/nt/
nebo přímo nápovědu ve WIN....
Ale rozšíření věci teď nemohu najít


Kurňa co dělám nejdou ty dva příspěvky nějak spojit??
mikedge (40)|12.3.2009 19:16
Diky moc.
Logout (4018)|12.3.2009 20:02
Napiš help v příkazovym řádku a dej enter :-)
Složitější skripty se daj dobře psát třeba v php...
pas!k (3765)|22.3.2009 14:30
Presunuto z operacnich systemu..
trodas (1753)|22.3.2009 22:26
Logout - [QUOTE]Složitější skripty se daj dobře psát třeba v php...[/QUOTE]

Pozor, nejsi na Linuxu, PHP neni beznou soucasti Windows (spis naprosto vyjmecnou) a on take chce ovladat primo exace a soubory v Win prostredi, nikoliv programovat webovou stranku, k cemuz je PHPcko primarne urceno ;)
Logout (4018)|22.3.2009 23:12
trodas - wim, ale stáhnout php-cli neni žádnej problém. A spouštět exáče pomocí
system, passthrough, popen, ....
jde snadno. Pro složitější skripty je to daleko pohodlnější než baťáky a přitom spousta lidí php umí... A co, že to je myšlený na webový stránky, s phpkem jde věcí :-)

PS: Tim se nechci PHPka nějak zastávat, jako jazyk je to strašnej bastl - ale na jednoduchý věci jednoduchej.
trodas (1753)|23.3.2009 20:50
To je pravda... jen mi takovy pouziti prijde, no... mirne receno zvraceny? :)
Logout (4018)|23.3.2009 23:21
Taky jsem si to říkal, když jsem to dělal poprve. Ale ono - co jinýho na windows použiješ? VBscript mi přijde zvrácenej ještě víc...
r34ktor (7477)|24.3.2009 04:31
[QUOTE=Logout;232582]Ale ono - co jinýho na windows použiješ?[/QUOTE]
Windows PowerShell