reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

problemi s SCSI???

ambassador (6)|13.3.2009 22:41
kamaradke nanovo instalujem Win XP, disk som rozdelil na dve particie C a D a ked potom na C instalujem Win XP tak ako ho formatuje tak vyhodi hlasku:

Setup was unable to format the partition. The disk may be damaged.
Make sure the driver is switched on and properly connected to your computer. If the disk is a SCSI disk, make sure your SCSI devices are properly terminated. Consult your computer manual or SCSI adapter documentation for more information.
You must select different partition for Windows XP.

akoze rozumiem ale aj tak neviem co mam teda robit lebo to SCSI ani neviem poriadne co je len co som nasiel nieco na nete a ked ten Win nainstalujem na D tak to nejak blbne cele

neviete mi niekto poradit ci mam nieco urobit s tim SCSI alebo co?

dakujem

PS: presny typ HDD neviem ani typ pripojenia ale ak staci odpisat to co je vytlacene na disku na stitku tak to sem mozem dat
Jiziii (796)|13.3.2009 22:45
Nejjednodušší je z toho disku udělat jeden oddíl, zformátovat, nainstalovat XP a rozdělit ve win
timhle zpusobem by to mělo bejt v pohodě
ambassador (6)|13.3.2009 22:56
skusim to teda takto ale ako alebo pomocou akeho software sa potom da urobit ta particia?

lebo ja som vzdy robil particiu disku pri bootovani z mechaniky

dakujem
Jiziii (796)|13.3.2009 23:08
Partition Magic, Acronis Disc Director, náký live CD Linuxu víc možností mě momentálně nenapadá
popřípadě skusit strejdu Googla
trodas (1753)|14.3.2009 10:24
SCSI je problem. Vzdy byl, proto se nedoporucuje na Win...

Ale k veci. Aby setup mohl pracovat s SCSI diskem, tak musi mit k tomu DRIVER! Jinak se pokousi pouzit asi nejaky z tech univerzalnich a nedopada to dobre, jak slysim. Takze, najit si na strance vyrobce (jake je to vlastne SCSI rozhrani - vyrobce a typ?) driver pro instalaci Windows, nahrat ho na disketu a pri zacatku instalace Win dat F6 a nasledne vybrat z floppy (z CD to nepujde, jen floppy - Winblows, no...) ten driver od vyrobce. PAK a teprve PAK to bude s tim SCSI rozhranim spolupracovat.

Pokud je to nejaky radic z Win uz podporovanych tak toto kolecko odpada, ale verit tomu moc neverim.

Deleni a parsitionovani disku bude opet problem (jako vse s SCSI) a to opet problem driveru - boot CD Acronis Partition Managera bude treba upravit tak, aby na nem byl driver pro tve SCSI zarizeni... Cize nejlepe vzit Hiren Boot CD a nacpat ten driver tam... Nepouzivat Partition Magic! NIKDY.
ambassador (6)|14.3.2009 20:34
to bude asi problem(zistit typ a vyrobcu toho SCSI) lebo je to kamaradkin PC a nema od neho ziadne instalacne CD ani ziadne doklady kedze uz nie je prvou majitelkou a mne ako nedokoncilo to instalovanie windowsu tak jedine co mozem je bootovanie a ist do Biosu, ak by to niekde tam bolo...
trodas (1753)|14.3.2009 20:44
Otevri pocitac, vyndej kartu a opis vsechny texty co jsou na ni. Mas-li fotak, vyfot a v hi-resu hod to sem, na to prijdem jedna dve co to je.

PS. normalni slusny SATA ci PATA disk se da sehnat za zhruby 600 - 800,- a bude pro problemu.
ambassador (6)|14.3.2009 20:47
a zaujimave je ze predtym mi to aspon chcelo bootovat z mechaniky teraz predtym vyhodi chybu:

Windows could not start because of an error in the software.
Please report this problem as:
load needed DLLs for kernel.
Please contact your support person to report this problem.

Teraz neviem ze ci je problem s cd win alebo tieto problemy su kvoly tomu SCSI rozhraniu lebo s tymto cd win som uz co to instaloval
ambassador (6)|14.3.2009 20:57
prepac ale ja som zasa neni nejaky odbornik, tou kartou ktoru mam vybrat myslis aku kartu?

ale myslim ze asi z pevneho disku chces vsetky udaje co su na tom stitku
robky (3195)|14.3.2009 21:19
[QUOTE=ambassador;229518]prepac ale ja som zasa neni nejaky odbornik, tou kartou ktoru mam vybrat myslis aku kartu?

ale myslim ze asi z pevneho disku chces vsetky udaje co su na tom stitku[/QUOTE]

Myslel tým zrejme základnú dosku, prípadne radič(ak je to samostatná karta, na ktorú je ten harddisk pripojený) a samotný harddisk ...
ambassador (6)|17.3.2009 20:41
ja uz ani neviem co dalej, ked mi uz ani nechce bootovat z mechaniky ale pozeral som v biose:

The Primary IDE Master: Hard Disk
The Secondary IDE Slave: Not detected
The Secondary IDE Master: CD/DVD ROM
The Secondary IDE Slave: Not detected

tie IDE Slave je normalne ze tam maju not detected? lebo uz som bol zufaly tak som otvoril debnu a vsetky kable ci co to je co su napojene na pevny disk som vytiahol a znova zapojil

dik
EditorPO (2819)|17.3.2009 22:37
Ono to asi bude normalny IDE alebo SATA disk. Tu hlasku s moznostou SCSI vyhadzuje Windows standardne. Vsimnite si tam to slovicko "if".

Ambassador, odfot detail HDD v mieste, kde je k nemu privedeny datovy a napajaci kabel.

Inak doporucil by som HDD a DVD pripojit na samostatne datove kable, obe zariadenia prepnut do rezimu Master.
speedsnail (4876)|18.3.2009 01:46
Přesně jak říká editorPo, chtělo si to pořádně přečíst co mu PC hlásí:
[quote]If the disk is a SCSI disk, make sure your SCSI devices are properly terminated.[/quote]

Na 95% se jedná o normální IDE/SATA disk. Win mají při instalaci problém na disk zapsat, tak vyhoděj chybu. Buď je disk špatně zapojený (kabel, jumpery pro master/slave), nebo je špatný samotný disk.

Jo a ještě když bootuješ z mechaniky, nemůže se ti zobrazit že Win could not load.. máš tedy asi blbě boot sequence v biosu.
trodas (1753)|19.3.2009 12:54
Takze cely ten humbuk ohledne SCSI disku/radice byl jen mylka a uzivatel co se pta ani nevi, jaky presne ma HW v pocitaci? Jezis...

Jinak me tak jen bleskove napada, ze Pertition Magicem nastaveny disk se specialne na starsich deskach s VIA chipsety chova presne takto podivne, cize pouzit Acronis Partition Manager z CDcka, vsechny partitiony odstranit a pak je vytvorit a zformatovat znovu. A pak to pojede.

Ted jsem mel zrovna takovy problem, ze D disk NTFS ve Win na KT400 chipsetu jel v pohode, ale zalohovat na nej pres Drive Image ani z Win, ani z dosu neslo. Ze pry nejaky problem. ChkDsk zadny problem nehlasil, ale ja uz vedel... Odstranil jsem v Acronisu ten partition, vytvoril jsem ho znovu a vse slape jak hodinky.
johny__g (6387)|19.3.2009 13:02
Jestli nebude problém v tom, že ten disk je opravdu poškozen?
Jestli aspoň poznáš disk od DVD mechaniky, tak ještě jednou otevři case a popiš přesně jak to máš zapojené - co máš na primary, co na secondary, a jestli je to zařízení na konci kšandy nebo uprostřed (master/slave). Taky sem napiš typ základní desky, mělo by to na ní být napsané. Pak se můžem hnout dál.