reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

nVidia vs. ATI aneb věčný boj

boboco (1987)|10.12.2006 21:09
Příspěvky jsem přesunul, rád si o této věci podiskutuji, zajímají mě Vaše názory a zkušenosti, jen to prosím musíme udržet v určité formě:inlove
Původní téma je k dispozici zde
[quote=fanik]
No já se neřídím testy, obzvlášť některé jsou "mimo" (snad záměrně) a řídím se tím co mám vyzkoušeno na vlastní kůži.

Ten gainward (co je na fotografii), jestli se nepletu běží na frekvencích GT, ale dělají se dva a ten druhý má o něco nižší frekvence a je o cca 200Kč levnější.
Přetaktovat se dá s klidem na 650MHz, ale... no však uvidíš sám

Jinak jsem se už vyjádřil v předchozím příspěvku a vím proč, jinak opakuji kdybych byl limitovaný 4000Kč, tak v každém případě x1650XT, kdybych až tak limitovaný nebyl a mohl obětovat další 1000Kč, tak jednoznačně x1950Pro (ale to už jsem jinde sry)

Nejsem fan/ati/k a nejsem ani nv/idiot ...kdybych byl fanatik tak si v životě žádnou nvidii nekoupím a už vůbec bych na ni nevymýšlel voltmody nebo biosmody a až např. intel udělá pořádnou grafickou kartu, která bude v daném cenovém segmentu lepší, tak mi jak ati tak nv můžou políbit
[/quote]

Myslím, že seš fanATIk, nemůžu si pomoct po přečtení Tvých příspěvků. Mě ATI prostě ne a ne přesvedčit a aféra se Sapphire Radeony x1950Pro mi na důvěře k této značce (a celkově k ATI) moc nepřidala. Já snad kvůli Tobě tu x1650XT zkusím, zajímá mě hlavně to, jestli bude vykreslování do dálky oproti nVidii opravdu znatelně lepší nebo jsou to jen výkřiky do tmy... Ještě to zvážím, mě jen štvou ovladače od ATI (ještě že "nové" rozhraní u ForceWare se dá vypnout, to bych nadával i na ně... modlím se, ať se neuchytí). Takže já to zvážím, ostatně, nVidia mě pěkně naštvala s novou řadou karet, musím se jí nějak pomstít:D -přestože se asi zas k nVidii na jaře vrátím (podle toho co vyplivne na trh, jak se to bude hřát, kolik to bude žrát a jak to bude celkově vypadat:)
OT: Ještě k Tobě, Faníku, jaký bys doporučil k ATI drivery a čím nejlíp ATI taktovat?:notsure
Smeli (2302)|10.12.2006 21:53
Lol...

"Aféra" s x1950Pro je jen problém Sapphiru, ostatní výrobci na tom takhle nejsou (a myslím že i Ultimate verze téhle karty už je na tom lépe).
U ATi neplatí zas až tak jako u nvidie, že nej jsou nějaké ovladače. Povětšinou se nechává to, že se ovladače postupně zdokonalují, jen u novějších karet bývá problém v tom, že obyč ovladače nejsou kompatabilní s novou kartou... většinou tohle řeší ale další verze. A na taktování - asi podle toho co ti líp sedne (v čem ti to půjde) - někomu ATT, někomu ATi Tool...

faniku, sry za OT
boboco (1987)|10.12.2006 22:07
[quote=Smeli]Lol...
"Aféra" s x1950Pro je jen problém Sapphiru, ostatní výrobci na tom takhle nejsou...[/quote]
Nechci pokračovat v OT, vím, že to byl problém Sapphire, ale jen si nepamatuju, že by se něco podobného dělo nVidii nebo některé společnosti vyrábějící karty s nVidia čipy:notsure. A vzpomenuli-si na půvabnou x700 AGP a její AGP můstek pracující kolem 100°C... Prostě to ve mně nebudí důvěru, tyhle "drobné" nedokonalosti... neříkám, že nVidia je bez problémů (bohatě postačí průšvih s HDCP u 8800), ale myslím že co se týče kvality je nVidie oproti ATI prostě dál... Můj názor:cool:
Godlike (166)|10.12.2006 22:09
Kdyz si nastavis srovnatelnou kvalitu obrazu na GS,takovou jako ma 1650PRO vykon dost pada na drzku.Takovych recenzi na svete koluje kde je 7600GT lepsi(v def. nastaveni ovladacu,cili blbost) nez 1650PRO.Navic i vyssi rozliseni +hdr+fsaa+af,tam je leckde PRocko rychlejsi.Holt kdo nevi nevi ani nechce vedet.Hlavne u ATI karet vykona brutalne roste s novyma ovladacema.Podivej se kde je vykonem NV grafika za rok a kde porovnatelna ATI.
boboco (1987)|10.12.2006 22:25
[quote=Godlike]Kdyz si nastavis srovnatelnou kvalitu obrazu na GS,takovou jako ma 1650PRO vykon dost pada na drzku.Takovych recenzi na svete koluje kde je 7600GT lepsi(v def. nastaveni ovladacu,cili blbost) nez 1650PRO.Navic i vyssi rozliseni +hdr+fsaa+af,tam je leckde PRocko rychlejsi.Holt kdo nevi nevi ani nechce vedet.Hlavne u ATI karet vykona brutalne roste s novyma ovladacema.Podivej se kde je vykonem NV grafika za rok a kde porovnatelna ATI.[/quote]
Byl jsem rozhodnut pro Gainwardku 7600GS za 3 000,- já ale pro tu srandu tu x1650XT koupím a jsem moc zvědav. Vždy pokud to jen trochu jde (a ono to s 7900GTO jde vždy) používám maximální kvalitu, AA a AF, takže mě výkon v 640x480 bez AA fakt netrápí, ale byl jsem vždy spokojen, i s bývalou 7600GT, tak fakt nevím co si myslet. Já dávám do sestav ATIny zhruba ve stejné míře jako nVidii, ale doma jsem ATI nikdy neměl, prostě nedůvěra. Stejně tak jsem ale nesnášel AMD a jak jsem si pak vychvaloval mýho Venice na 2,66Ghz. S příchodem C2D jsem ale přesedlal zpět k Intelu:turtle. Jsem tedy zvědav na kvalitu obrazu, s přímým porovnáním k 7600GS/GT. Buďto ATI mé sympatie získá nebo se jí hodně rychle zbavím, uvidíme:) Já si zatím NIKDY nemohl na jedinou kartu od nVidie stěžovat, a s ATI jsem zažíval často problémy co se kompaktibility týče atp. Minu-li u nVidie řadu 5xxx (některé topítka a vysavače), vždy skvělé karty. Stále ale nevím co si myslet o nové osmičkové řadě, nebudí ve mě důvěru, ale když jsem se podíval co plánuje ATI, myslím, že opět zůstanu u nVidie... uvidíme:notsure
fanik (81)|11.12.2006 00:12
no já bych byl nejraději ponejprv zasvěcen o jaké aféře x1950Pro to zde mluvíte???
Nemáte doufám na mysli ten nesmysl z vr-zone? pardon nebo snad z nv-zone? mohl bych vám dát nahlédnout do korespondence ze shaminem, ale to se opravdu nedělá...

Mě u nvidie fascinuje například tráva nebo stromy, použiji své oblíbené FarCry (ale děje se tak i jinde) - jdu jdu a najednou LUP! a 10m přede mnou se materializuje půlmetrový trs trávy a věř mi že to stejné je i u crysis na 8800GTX (viz poslední trailer).
Po zdlouhavém badání a nastavovaní nejen v samotném farcry ale i v ovladačích přes rivatuner jsem se dostal k tomu, že ten trs trávy vyskočí ve vzdálenosti 50m což už není tak do očí bijící, respektive toho už si ani nevšimneš když po tom nepátráš, jenže ouha average fps -20 =)
no jak píše godlike... nevyhazuju peníze jenom proto abych mohl pošpinit nvidii, prostě vyšší výkon je získaný šizením kvality.
http://img441.imageshack.us/img441/5691/aht8az.jpg

jinak trápil jsem 7800GS a většího trotla neznám, provozoval jsem 7600GT na 800MHz, což je +43% ale reálný nárust výkonu oproti 560MHz max 5-10% dle hry nebo dle testu, exceluje pouze v pixel testu v mark03 - nosorožec slon (což je dneska už trochu mimo)

/ed/jinak používam nick fAn(AT)iK na csports.com docela známé jméno, ale nesouvisí to absolutně s ati =)))
/ed2/ jinak 8800 jsou moc povedené karty (konečně), aby ta zmínka o crysis nebyla pochopena špatně, jen jsem zvědavý jestli ten drtivý výkon a kvalita neni jen pod dx9
Fox_22 (119)|11.12.2006 01:05
[QUOTE=fanik]no já bych byl nejraději ponejprv zasvěcen o jaké aféře x1950Pro to zde mluvíte???
Nemáte doufám na mysli ten nesmysl z vr-zone? pardon nebo snad z nv-zone? [/QUOTE]

tohle by mě taky zajímalo
chystám se být majitelem X1950PRO 512MB AGP
ale všiml jsem si že ATI (1950pro) dala v 3dmark03 10850 a 7600GT na stejné sestavě 13492 přijde mi to divné
fanik (81)|11.12.2006 04:35
kde jsi tohle propána viděl???? to je výsledek u 7600GT z 03 ale u x1950Pro z 05 =)

/ed všiml jsem si až teď...OC... no záleží na konkrétní kartě, já používám vždycky aktuální drivery a když se mi zdá že něco nejede, tak jak má - přejmenuji spouštěcí soubor - tohle byla krpa např. u fearu vs catalysty (dost často to pomůže), byly tam nějaké optimalizace dobré pro x19xx, ale nebyly vhodné pro x16xx.
Teď je nová verze atitool 0.26, která podporuje zatím úplně vše (včetně komplet nvidie)... používám atitraytool, ale kvůli driver tweakům.
Vyhnul bych se tomu oc prográmku od ati, který nějak podivně upravuje latence pamětí (zvyšuje a paměti jsou pak v podstatě méně výkonné) nebo to můžeš nejdříve přetaktovat v tom a pak ještě zkusit dotaktovat paměti v atitool, někdy to jde pak ještě podstatně více díky těm upraveným latencím, ale to je zbytečně komplikované pro normální použití

Hm a někdy se dá pěkně taktovat přímo z CCC a někdy to je na nic... záleží asi na jednotlivé kartě (jinou logiku jsem v tom nenašel)
Smeli (2302)|11.12.2006 11:25
"Aféra" s x1950Pro - je řeč o tom, že Sapphire použil jiné napájení (konkrétně VRM) na svých kartách, narozdíl od ostatních, a to se nezvládalo uchladit tím pasivkem, viz. https://www.svethardware.cz/forum/showthread.php?t=2717&page=2
Fox_22 (119)|11.12.2006 20:03
[QUOTE=fanik]kde jsi tohle propána viděl???? to je výsledek u 7600GT z 03 ale u x1950Pro z 05 =)

/ed všiml jsem si až teď...OC... no záleží na konkrétní kartě, já používám vždycky aktuální drivery a když se mi zdá že něco nejede, tak jak má - přejmenuji spouštěcí soubor - tohle byla krpa např. u fearu vs catalysty (dost často to pomůže), byly tam nějaké optimalizace dobré pro x19xx, ale nebyly vhodné pro x16xx.
Teď je nová verze atitool 0.26, která podporuje zatím úplně vše (včetně komplet nvidie)... používám atitraytool, ale kvůli driver tweakům.
Vyhnul bych se tomu oc prográmku od ati, který nějak podivně upravuje latence pamětí (zvyšuje a paměti jsou pak v podstatě méně výkonné) nebo to můžeš nejdříve přetaktovat v tom a pak ještě zkusit dotaktovat paměti v atitool, někdy to jde pak ještě podstatně více díky těm upraveným latencím, ale to je zbytečně komplikované pro normální použití

Hm a někdy se dá pěkně taktovat přímo z CCC a někdy to je na nic... záleží asi na jednotlivé kartě (jinou logiku jsem v tom nenašel)[/QUOTE]


A je zase rozhodnuto, opravdu je to 11000 v 05, díky za osvěžení paměti :)
boboco (1987)|11.12.2006 20:18
[quote=fanik]no já bych byl nejraději ponejprv zasvěcen o jaké aféře x1950Pro to zde mluvíte???
Nemáte doufám na mysli ten nesmysl z vr-zone? pardon nebo snad z nv-zone? mohl bych vám dát nahlédnout do korespondence ze shaminem, ale to se opravdu nedělá...

Mě u nvidie fascinuje například tráva nebo stromy, použiji své oblíbené FarCry (ale děje se tak i jinde) - jdu jdu a najednou LUP! a 10m přede mnou se materializuje půlmetrový trs trávy a věř mi že to stejné je i u crysis na 8800GTX (viz poslední trailer).
Po zdlouhavém badání a nastavovaní nejen v samotném farcry ale i v ovladačích přes rivatuner jsem se dostal k tomu, že ten trs trávy vyskočí ve vzdálenosti 50m což už není tak do očí bijící, respektive toho už si ani nevšimneš když po tom nepátráš, jenže ouha average fps -20 =)
no jak píše godlike... nevyhazuju peníze jenom proto abych mohl pošpinit nvidii, prostě vyšší výkon je získaný šizením kvality.
http://img441.imageshack.us/img441/5691/aht8az.jpg

jinak trápil jsem 7800GS a většího trotla neznám, provozoval jsem 7600GT na 800MHz, což je +43% ale reálný nárust výkonu oproti 560MHz max 5-10% dle hry nebo dle testu, exceluje pouze v pixel testu v mark03 - nosorožec slon (což je dneska už trochu mimo)

/ed/jinak používam nick fAn(AT)iK na csports.com docela známé jméno, ale nesouvisí to absolutně s ati =)))
/ed2/ jinak 8800 jsou moc povedené karty (konečně), aby ta zmínka o crysis nebyla pochopena špatně, jen jsem zvědavý jestli ten drtivý výkon a kvalita neni jen pod dx9[/quote]

Tak o jaké aféře zde mluvím, je snad jasné, totální selhání společnosti Sapphire. Aneb chybka při návrhu svého originálního PCB:mistake. Zajímavé, to co píšeš o kvalitě zobrazování nVidie, neuvěřím, dokud neodzkouším, což už bude brzy:)
Sám jsem doma měl vcelku dlouho 7600GT a vážně by mě zajímalo, jak jsi dosáhl 800MHz pro jádro? To se mi zdá vážně podivné, tos dělal nějakej těžkej V-Mod ne?:D A nárust výkonu o 5-10%:hmm Buďto těch 800Mhz prostě bylo fakt moc a karta nezvládala (jo, to by ten nízkej nárust výkonu vysvětlovalo) a nebo ses prostě spletl - a to myslím, vážně, protože jsem 7600GT od MSI taky taktoval a dostal jsem ji z 560/1400 na 640/1640 a nárust výkonu byl značný - kolem 10% FPS navrh minimálně!!! zvláštní, nemyslíš?:notsure
A zatím se mi nová řada karet nVidie moc nelíbí... nevím, no, možná předsudky kvůli naprosto nestandardním rozměrům, velkému tepelném výkonu (no, uznávám, že na High-END ATIny to teda ještě pořád nemá:turtle) a vysoké spotřebě...

[quote=fanik]kde jsi tohle propána viděl???? to je výsledek u 7600GT z 03 ale u x1950Pro z 05 =)
[/quote]
No, to teda nevím, já měl se 7600GT 640/1640 s AMD Athlonem Venice 2,66GHz téměř 15 000 bodů v 3D Marku03.
S C2D, s tou samou kartou přes 16400 bodů... Zvláštní:sleep
[quote=fanik]
/ed všiml jsem si až teď...OC... no záleží na konkrétní kartě, já používám vždycky aktuální drivery a když se mi zdá že něco nejede, tak jak má - přejmenuji spouštěcí soubor - tohle byla krpa např. u fearu vs catalysty (dost často to pomůže), byly tam nějaké optimalizace dobré pro x19xx, ale nebyly vhodné pro x16xx.
Teď je nová verze atitool 0.26, která podporuje zatím úplně vše (včetně komplet nvidie)... používám atitraytool, ale kvůli driver tweakům.
Vyhnul bych se tomu oc prográmku od ati, který nějak podivně upravuje latence pamětí (zvyšuje a paměti jsou pak v podstatě méně výkonné) nebo to můžeš nejdříve přetaktovat v tom a pak ještě zkusit dotaktovat paměti v atitool, někdy to jde pak ještě podstatně více díky těm upraveným latencím, ale to je zbytečně komplikované pro normální použití
Hm a někdy se dá pěkně taktovat přímo z CCC a někdy to je na nic... záleží asi na jednotlivé kartě (jinou logiku jsem v tom nenašel)[/quote]

Hmm, to taktování je taky zvláštní, tady si zapnu upravený ForceWare, nastavím takty a o víc se nestarám. Ale možná bych si na to časem zvyknul, jen nechci aby mi na pozadí kvůli taktování běžel další soft.:notsure
P@pi (1519)|11.12.2006 20:22
[QUOTE=boboco]
A zatím se mi nová řada karet nVidie moc nelíbí... nevím, no, možná předsudky kvůli naprosto nestandardním rozměrům, velkém tepelném výkonu (no, uznávám, že na High-END ATIny to teda ještě pořád nemá:turtle) a vysoké spotřebě...
[/QUOTE]

Který ATIny žerou tolik co 8800GTX?
Smeli (2302)|11.12.2006 20:36
2boboco - problém není ani tak v PCB jako ve špatně nadimenzovaném chlazení VRM, viz "pasivek" na Ultimate verzi vs. normální verze.

2p@pi - taky nefím :)
boboco (1987)|11.12.2006 20:40
[quote=P@pi]Který ATIny žerou tolik co 8800GTX?[/quote]

Uznávám napsal jsem to nevhodně. Příkon Radeonu X1950XTX je o chlup menší (řádově waty) než u GeForce 8800GTX, ale rozdíl ve výkonu je +/- 30% (je to ve spustě případů i mnohem víc, ale nerad bych nadržoval...:) ). Co z toho vyplývá si již každý určitě odvodí sám.

Ale omlouvám se, špatně jsem formuloval myšlenku. Ano, GeForce 8800GTX je v tuhle chvíli největší žrout na trhu, ale ve srovnání 8800GTX ku Radeonu x1950XTX je poměr výkon/spotřeba u ATI opravdu kapku mimo...

No uvidíme s čím se ATI vytáhne, už se těším;)

EDIT: Ještě doplním přesná čísla dle serveru Dailytech
8800GTX Full Load 321W / x1950XTX Full Load 308W

[quote=Smeli]2boboco - problém není ani tak v PCB jako ve špatně nadimenzovaném chlazení VRM, viz "pasivek" na Ultimate verzi vs. normální verze.
[/quote]
jj, to souhlasí, prostě špatné chlazení... (já to bral jako špatně zvolenou součástku - VRM obvod)
Smeli (2302)|11.12.2006 20:44
To jo, ale bylo by taky na místě srovnávat konkurenty, proti kterým je X1950XTX mířena, tedy X1950XTX vs 7950GX2 ap
boboco (1987)|11.12.2006 21:13
[quote=Smeli]To jo, ale bylo by taky na místě srovnávat konkurenty, proti kterým je X1950XTX mířena, tedy X1950XTX vs 7950GX2 ap[/quote]

7950GX2, to je snad omyl přírody:D Jo, adekvátní srovnání bude až po příchodu nových karet od ATI, to jest pravda. -Stejně ATi nVidii určitě trumfne, jak v počtu tranzistorů, tak ve spotřebě, tak v tepelném výkonu, no uvidíme jak se tyhle dva obříci poperou po stránce grafického výkonu, těším se na první testy:)
P@pi (1519)|11.12.2006 21:42
Ale taky si vem, že 8800 je novější karta a tudíž se snažili zmenšit nároky co nejmíň. V době, kdy vyšla architektura x1xxxx se o spotřebě moc neuvažovalo. A spotřeba v IDLE je taky rozdíl a IMHO je důležitější než spotřeba ve FULL :p. Kolik času tvůj PC běží v 3D na plný výkon a v kolik ve 2D?

Ale R600 asi taky bude žrout :).
boboco (1987)|11.12.2006 21:58
[quote=P@pi]Ale taky si vem, že 8800 je novější karta a tudíž se snažili zmenšit nároky co nejmíň. V době, kdy vyšla architektura x1xxxx se o spotřebě moc neuvažovalo. A spotřeba v IDLE je taky rozdíl a IMHO je důležitější než spotřeba ve FULL :p. Kolik času tvůj PC běží v 3D na plný výkon a v kolik ve 2D?

Ale R600 asi taky bude žrout :).[/quote]

Dobře, už mě nekamenujte:D Si tu ATI pro srandu fakt pořídím:D Vybral jsem teda tuhle: http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=42054 (samozřejmě za jinou cenu:o)

Jo, uznávám, v určitých směrech jsem proti ATI zaujatej, ale to je jen dáno spoustou problémů - praktických zkušeností, které s kartami ATI mám:thumbdown. A jsem doslova alergickej na CCC a Net Framework:D

No v nejhorším ji dám tátovi k Vánocům a vezmu si jeho pasivní 7600GS od Galaxy která mě stála pár korun:D
P@pi (1519)|11.12.2006 22:03
Možná si četl můj článek o ovladačích. Pravda je, že CCC je děs běs hrůza, ale na druhou stranu ATT je špička a nebál bych se říct, že je lepší než Rivatuner pro nVidii.

Ale neboj se s ATI mít problém nebudeš (snad :D).
boboco (1987)|11.12.2006 22:06
[quote=P@pi]Možná si četl můj článek o ovladačích. Pravda je, že CCC je děs běs hrůza, ale na druhou stranu ATT je špička a nebál bych se říct, že je lepší než Rivatuner pro nVidii.

Ale neboj se s ATI mít problém nebudeš (snad :D).[/quote]

Já mám na grafiky takovou kliku... no uvidím:D Asi do ATT půjdu raději:turtle
Fox_22 (119)|11.12.2006 23:37
takže jestli jsem to pochopil správně tak mám koupit 8800GTX, vypnout přímotop a v 3Dmark 06 dát na demo LOOP že ? :)
Osobně si myslím že ATI to tak nenechá a natrhne NVIDII ř.. však vy víte co :)
fanik (81)|11.12.2006 23:39
Jo PCB sapphire ale to je tak nějak už minulost... já myslel kdoví co horšího

2Boboco
800MHz jsem se nespletl =)) nevím jestli z 1,33v na 1,55v je brutální v-mod, obzvlášť potom co jsem viděl i v-mody na 1,9v (to už podle mě brutus je)
jinak ta 7600GS AGP na 750MHz s 1,33v
///ed/ example: http://mujweb.cz/Pocitace/oc-lab/oc.jpg

Hmm měl jsi ji a nevyzkoušel jsi to? jediný skutečně pořádný nárust výkonu je díky přetaktování pamětí, já mluvil o přetaktování jádra bez přetaktování pamětí.

Výsledek 13000bodů reálně odpovídá - nepřetaktovaná karta na nepřetaktovaném počítači, samozřejmě i 16000 bodů je reálných na jiném a pokud možno přetaktovaném počítači. Nevím co se ti nezdá.
Forceware ti nikdy neumožní přetaktování v takovém rozsahu jako například atitool, nehledě na to že vůbec nemusí běžet na pozadí, také ho můžeš použít jen pro přetaktování a pak tyto hodnoty (nastavené v atitool) použít ve forceware a už se tím nemusíš zabývat.

CCC nemusíš vůbec instalovat a můžeš bez problémů používat klasické rozhraní.
AtiTrayTool je skutečně lepší než rivatuner - mnohem jednodušší a přehlednější a přinejmenším stejně silné, kdyby takové bylo i NvTray (ikdyž je to taky dobrá utilitka)
boboco (1987)|12.12.2006 08:02
[quote=fanik]Jo PCB sapphire ale to je tak nějak už minulost... já myslel kdoví co horšího

2Boboco
800MHz jsem se nespletl =)) nevím jestli z 1,33v na 1,55v je brutální v-mod, obzvlášť potom co jsem viděl i v-mody na 1,9v (to už podle mě brutus je)
jinak ta 7600GS AGP na 750MHz s 1,33v
///ed/ example: http://mujweb.cz/Pocitace/oc-lab/oc.jpg

Hmm měl jsi ji a nevyzkoušel jsi to? jediný skutečně pořádný nárust výkonu je díky přetaktování pamětí, já mluvil o přetaktování jádra bez přetaktování pamětí.

Výsledek 13000bodů reálně odpovídá - nepřetaktovaná karta na nepřetaktovaném počítači, samozřejmě i 16000 bodů je reálných na jiném a pokud možno přetaktovaném počítači. Nevím co se ti nezdá.
Forceware ti nikdy neumožní přetaktování v takovém rozsahu jako například atitool, nehledě na to že vůbec nemusí běžet na pozadí, také ho můžeš použít jen pro přetaktování a pak tyto hodnoty (nastavené v atitool) použít ve forceware a už se tím nemusíš zabývat.

CCC nemusíš vůbec instalovat a můžeš bez problémů používat klasické rozhraní.
AtiTrayTool je skutečně lepší než rivatuner - mnohem jednodušší a přehlednější a přinejmenším stejně silné, kdyby takové bylo i NvTray (ikdyž je to taky dobrá utilitka)[/quote]

Tak to dík za odpověď:) Zní to věrohodně;). No, snad mě z ATIny nenaskáče kopřivka, kupovat ji budu 18.12.:turtle :turtle :turtle
fanik (81)|12.12.2006 12:07
něco ti nebude fungovat a já pak budu mít karmu -26 ne? =)))
boboco (1987)|12.12.2006 20:35
[quote=fanik]něco ti nebude fungovat a já pak budu mít karmu -26 ne? =)))[/quote]

;)

Když už ty záporné bodíky uděluju (za celou svou existenci asi 2x), tak to musí mít důvod:). U Tebe je vidět, že víš, o čem mluvíš (přestože těch 800MHz u 7600GT mě vážně šokovalo:D ) a že jsi drobně nakloněn na stranu ATI není pro mě důvodem nějak Tebou pohrdat nebo podobně...

Jinak je to HW, může být vadná ATI stejně jako nVidia, prostě jen kupa tranzistorů a serepetiček kolem... Celou svou vývojovou éru jsem prožíval s nVidia kartami, tak jsem moc zvědav na tu ATI potvůrku:) Jestli opravdu zaregistruji lepší kvalitu obrazu, rozhodně u mě získá velké plus. Jak už jsem jednou napsal, do sestav ty karty dávám tak půl na půl, ale nikdy jsem se nepouštěl do nějakejch testů s ATI, takže to bude malá premiéra:)

Každej máme oblíbenou jinou značku, jiné výrobce, jsem rád, že se tahle diskuze udržela v mezích (i přes mé výpady:D) a že se neobjevil žádný inteligent, který si tvrdě stál za svým: "nVidia (nebo ATI) is BEST a všichni ostatní jděte do p*****!!!

Díky za názory všech:inlove.
Figy (2)|26.12.2006 09:44
Jisté je, že s nástupem GeForce 8 začíná ATI ztrácet a není to jen trend poslední doby. Jediné čím může Ati dotáhnou jsou DDR4 paměti. Uvidíme co ukáže čas.:)
fanik (81)|26.12.2006 11:11
Já bych uvítal nějaké konkretní informace a čísla - nejen marketingové bláboly typu SM 3.0 gf6xxx apd. nesmysly. Kuju předem
Smeli (2302)|26.12.2006 14:19
[QUOTE=Figy]Jisté je, že s nástupem GeForce 8 začíná ATI ztrácet a není to jen trend poslední doby. Jediné čím může Ati dotáhnou jsou DDR4 paměti. Uvidíme co ukáže čas.:)[/QUOTE]

1. blbost
2. Blbost
3. BLBOST


GeForce 8 - jiná generace GK, architektury ap. Pokud někdo srovnává současný hi-end NVIDIE měl by si uvědomit, že X1950XTX byla mířena proti 7950GX2, kde svou funkci plní na jedničku. O nějakých trendech se tady nedá mluvit.:stupid

Edit:
1. tohle je jako srvnávat současnou K8 s C2D. Lidi si prostě neuvědomují, že srovnávají něco, co už je na trhu delší dobu s novinkou. Srovnávají starou technologii s novou.
2. Pokud budeme mluvit ATI vs. NVIDIA platí tu poslední dobou to, že ATi odpovídá. Je pravdou, že pokud jde např. o dobu GF6600GT, neměla v mainstreamu ATi žádného nástupce do ringu a X700Pro prostě nestačila. Když vememe v potaz 7600GT, odpověď se opět dostavila později - nejdřív jako X1800GTO (jejíž některé verze šly odemknout na X1800XT 256 nebo X1800XL a výkonem sme se posunuly), následně se zde usídlila X1900GT jako odbytiště zmetků a finishuje X1950Pro, na kterou není odpověď a jako přímý konkurent X1650XT.
3. Když si tak dobře vzpomínám, že to byla ATi, které přišla s novou architekturou u R580 a jeho odvozenin v podobě RV560 a RV535. Takže ať přemýšlím jak přemýšlím, utíká mi opodstatnění tvého tvrzení.
fanik (81)|26.12.2006 18:57
musím tě opravit - proti 6600GT nebyla x700 (mimochodem x700XT by na ni s přehledem stačila, ale situace kolem x700 je mnohem komplikovanější - ati neměla zájem o tenhle směr), nýbrž x800GTO (ikdyž relativní zpoždění) a ta ji i bez SM 3.0 dávala na frak. Na 6800 byla mířena x850XT...
Smeli (2302)|26.12.2006 20:53
[QUOTE=fanik]musím tě opravit - proti 6600GT nebyla x700 (mimochodem x700XT by na ni s přehledem stačila, ale situace kolem x700 je mnohem komplikovanější - ati neměla zájem o tenhle směr), nýbrž x800GTO (ikdyž relativní zpoždění) a ta ji i bez SM 3.0 dávala na frak. Na 6800 byla mířena x850XT...[/QUOTE]


Bohužel původně ano, X700XT, která k nám nedorazila byla vhodný soupeř do ringu proti 6600GT, na 6600nonGT byla mířena X700Pro. X800GTO a spol. přišly v době vymetání skládů a na počátku nástupu X1xxx generace
pegy (757)|27.12.2006 23:49
[QUOTE=Smeli]Bohužel původně ano, X700XT, která k nám nedorazila byla vhodný soupeř do ringu proti 6600GT, na 6600nonGT byla mířena X700Pro. X800GTO a spol. přišly v době vymetání skládů a na počátku nástupu X1xxx generace[/QUOTE]
Hmmm o X700XT som nikdy nepocul a tom som pri VGA od ATI uz od cias 9200.... ale o 9800XT som tiez toho vela nevidel.....
Smeli (2302)|27.12.2006 23:58
[QUOTE=pegy]Hmmm o X700XT som nikdy nepocul a tom som pri VGA od ATI uz od cias 9200.... ale o 9800XT som tiez toho vela nevidel.....[/QUOTE]

RV410 taktovaná na 475/525, dalo by se říct "výběr z 410-ek"

http://techreport.com/reviews/2004q3/radeon-x700xt/index.x?pg=1
http://www.driverheaven.net/reviews/X700XT/index.htm
wolf007 (653)|5.2.2007 21:11
podotykam tento prispevek neni pro flame: zajima me vas nazor na uspesnost nvida vga rada 5xxx dekuji,respektive jake byli po strance technologiji
boboco (1987)|5.2.2007 21:18
[quote=wolf007]podotykam tento prispevek neni pro flame: zajima me vas nazor na uspesnost nvida vga rada 5xxx dekuji,respektive jake byli po strance technologiji[/quote]
Odpověď bude asi taková, jaká se dá čekat, "pětkovou řadu" jsem přeskočil. Ty karty mě opravdu nezaujaly a odrazovalo mě silně jejich často opravdu velké tepelné vyzařování. Zkrátka, podle mě, ošklivý krok vedle... Toť můj názor:)
Pavlis (2)|5.2.2007 23:39
[QUOTE=wolf007]podotykam tento prispevek neni pro flame: zajima me vas nazor na uspesnost nvida vga rada 5xxx dekuji,respektive jake byli po strance technologiji[/QUOTE]

muj nazor je ten, 5kova rada byl nejvetsi dosavadni omyl nvidie, ikdyz ale to je rekneme "zaujaty" nazor a dalsi ten ze posledni uspesna a "povedena" rada byly titania 4xxx
pas!k (3765)|6.2.2007 07:29
[QUOTE=wolf007]podotykam tento prispevek neni pro flame: zajima me vas nazor na uspesnost nvida vga rada 5xxx dekuji,respektive jake byli po strance technologiji[/QUOTE]
Zajimavy krok nvidie do sveta primotopu .. nastesti se pak zase vratili k vyrobe grafickych karet ;)
wolf007 (653)|6.2.2007 09:28
nvida vga karet jsem za svuj dosavadni pc zivot pomerne dost od tnt2 pro g4mx 440 nevyhnula se mi ani gf3 ti200,5tkovou radu jsem tak nejako preskocil ale ted mam 7300gt a jsem spokojen jen tak menit nebudu,uz nejsem tak naruzivy hrac ...
Pavlis (2)|6.2.2007 21:17
nerad vyvolavam flame, ale myslim ze toto si reakci zaslouzi

[QUOTE=Hudri]t.j. jediny argument fanAtikov padol s prichodom 8800, ale daktori to neberu do uvahy a dalej vykrikuju ze Ati ma najlepsiu kvalitu obrazu - treba ich nechat v tom.[/QUOTE]

ano nvidia se po tolika letech konecne dotahla to je teda vykon!!

[QUOTE=Hudri] Ja by som si Ati nekupil po mojej torture s R9700 nikdy viac. Uz takmer 2 roky mam 6600GT a som maximalne spokojny (len vykon je uz slaby) - nemusim riesit VPU Recover a podobne chujoviny.[/QUOTE]

napr. VPU recover kdyz vypnes tak ho resit nemusis, ono vetsinou staci trochu myslet. a ostatni chujoviny ?? nejakej dalsi priklad nebo jen tlachas do vetru.
P@pi (1519)|6.2.2007 21:45
[quote=Lazov]...[/quote]

[quote=Hudri]...[/quote]

1, do větru tlacháte oba
2, asi se těžko shodnete, když jste oba silně zaujatí
3, nVidia se dotáhla po tolika letech?? Já mam pocit, že se tu o provaz přetahujou rovnoměrně už X let a dotahujou se navzájem pomalu každých půl roku
4, 8600 zadupe X1950PRO do země? Koupil jste si křišťálovou kouli?
5, ATI má lepší kvalitu obrazu? Zkuste to potvrdit nebo vyvrátit. Na netu se "blbci" kvůli tomu hádají nesutále dokola už pár roků, nechcete být "blbci" jako oni? To že má nová generace karet lepší FSAA, AF atp je snad jasné, tak to bylo (skoro) vždy, ať to byla ATI či nVidia. Jestli je kvalita výstupu (a to je to o čem se většina uživatelů hádá) lepší u ATI nebo nVidie je dost sporná otázka a rozhodně jí nemá cenu řešit, pokud nepřinesete nějaké pádné argumenty.
6, od dob 9700 se toho změnilo dost, nemůžete snad odsoudit celou firmu kvůli jedné jediné kartě, mohla to být kusová záležitost nebo záležitost výrobce karty (Sapphire, Club3D atd.). Měl jsem Radeona 9200SE u kterého se rozsypávali textury (kvůli konfliktu s VIA čipsetem) i GeForce 4 MX, která odešla měsíc po přetaktování... kupuju snad dneska S3 nebo XGI?
7, doplnit si libovolné rozlišení není pro "tak" zkušeného uživetele jako jste Vy snad problém, ne?
8, nic proti Vám oběma, flamy nejsou špatná věc... pokud máte co říct. To že si začnete nadávat nebo vykřikovat "jinak bych na 8600 necekal a na nvidii uz vubec" by se správně mělo mazat ;)

PEACE, musel jsem ten začínající flame trošku udusit hned v začátku :hmm
Pavlis (2)|7.2.2007 09:01
[QUOTE=P@pi]1, do větru tlacháte oba
2, asi se těžko shodnete, když jste oba silně zaujatí
3, nVidia se dotáhla po tolika letech?? Já mam pocit, že se tu o provaz přetahujou rovnoměrně už X let a dotahujou se navzájem pomalu každých půl roku
[/QUOTE]

ano ta moje poznamka byla pouha reakce na to ze ted padl jediny argument, z ceho plyne ze pred tim to bylo naopak. ale jak to je se dohadovat nehodlam protoze je to jak rikas

[QUOTE=P@pi]
4, 8600 zadupe X1950PRO do země? Koupil jste si křišťálovou kouli?
5, ATI má lepší kvalitu obrazu? Zkuste to potvrdit nebo vyvrátit. Na netu se "blbci" kvůli tomu hádají nesutále dokola už pár roků, nechcete být "blbci" jako oni? To že má nová generace karet lepší FSAA, AF atp je snad jasné, tak to bylo (skoro) vždy, ať to byla ATI či nVidia. Jestli je kvalita výstupu (a to je to o čem se většina uživatelů hádá) lepší u ATI nebo nVidie je dost sporná otázka a rozhodně jí nemá cenu řešit, pokud nepřinesete nějaké pádné argumenty.
6, od dob 9700 se toho změnilo dost, nemůžete snad odsoudit celou firmu kvůli jedné jediné kartě, mohla to být kusová záležitost nebo záležitost výrobce karty (Sapphire, Club3D atd.). Měl jsem Radeona 9200SE u kterého se rozsypávali textury (kvůli konfliktu s VIA čipsetem) i GeForce 4 MX, která odešla měsíc po přetaktování... kupuju snad dneska S3 nebo XGI?
7, doplnit si libovolné rozlišení není pro "tak" zkušeného uživetele jako jste Vy snad problém, ne?
[/QUOTE]

s timhle naprosto souhlasim

[QUOTE=P@pi]
8, nic proti Vám oběma, flamy nejsou špatná věc... pokud máte co říct. To že si začnete nadávat nebo vykřikovat "jinak bych na 8600 necekal a na nvidii uz vubec" by se správně mělo mazat ;)
[/QUOTE]

tohle byl jediny muj pokus o flame, ale nikdo se nechyt a ani jsem nepredpokladal ze ano. Vychazim z toho ze nvidia karty jsou vykonne jen v dobe uvedeni a s postupem casu k nicemu( viz 9700PRO vs 5900, x800xt vs 6800xx, x1950xtx vs 7900gtx atd) ale je pravda ze se to konecne muze zmenit a tohle tezko vedet, ale pesimismus je u me velky

first.indian mno cena bude podle me nekde kolem 6k s dph pri uvedeni coz zalezi na vykonu jak to bude zajimave. pokud to bude vykonove srovnatelne s x1950pro tak nevim nevim, kazdopadne to predbiham a nechame se prekvapit
P@pi (1519)|7.2.2007 10:37
[quote=Lazov]tohle byl jediny muj pokus o flame, ale nikdo se nechyt a ani jsem nepredpokladal ze ano. Vychazim z toho ze nvidia karty jsou vykonne jen v dobe uvedeni a s postupem casu k nicemu( viz 9700PRO vs 5900, x800xt vs 6800xx, x1950xtx vs 7900gtx atd) ale je pravda ze se to konecne muze zmenit a tohle tezko vedet, ale pesimismus je u me velky
[/quote]

Vy poukazujete na nejvyšší výkonnostní třídu, kolik se takových karet prodá? Nejvíce se prodává mainstream a tam je právě často silnější nVidia (řada 6600GT či 7600GT, jak dlouho proti nim ATI hledala lék). Proti GeForce 6600GT postavila Radeon X700, ten příliš neuspěl. Proti GeForce 7600GT nejdřív vystoupila řada Radeon X1800 (teda původně měla směřovat do vyššího segmentu, ale výkon měla zhruba stejný jako 7600GT a přitom musela být drahá na výrobu => neokleštěné jádro a 256bitová sběrnice se muselo projevit v ceně). Takže, když se to nepovedlo s X1800, tak ATI přejmenovala produkty a do boje s GeForce 7600GT měla jít X1650PRO, žel bohu jak je vidět v nedávné recenzi, tak se to zase nepovedlo. Konkurencí je až X1650XT. Mít vždy nejlepší karty s nejlepší kvalitou obrazu a technicky nejpokročilejší nemusí vždy znamenat úspěch (viz. karty Voodoo 5 či XGI Volari).
aldafallout (194)|7.2.2007 10:58
[QUOTE=P@pi]Vy poukazujete na nejvyšší výkonnostní třídu, kolik se takových karet prodá? Nejvíce se prodává mainstream a tam je právě často silnější nVidia (řada 6600GT či 7600GT, jak dlouho proti nim ATI hledala lék). Proti GeForce 6600GT postavila Radeon X700, ten příliš neuspěl. Proti GeForce 7600GT nejdřív vystoupila řada Radeon X1800 (teda původně měla směřovat do vyššího segmentu, ale výkon měla zhruba stejný jako 7600GT a přitom musela být drahá na výrobu => neokleštěné jádro a 256bitová sběrnice se muselo projevit v ceně). Takže, když se to nepovedlo s X1800, tak ATI přejmenovala produkty a do boje s GeForce 7600GT měla jít X1650PRO, žel bohu jak je vidět v nedávné recenzi, tak se to zase nepovedlo. Konkurencí je až X1650XT. Mít vždy nejlepší karty s nejlepší kvalitou obrazu a technicky nejpokročilejší nemusí vždy znamenat úspěch (viz. karty Voodoo 5 či XGI Volari).[/QUOTE]
Zase musím souhlasit s P@pim. Dnes to vidím asi takto
NVidia se svou 7600GS je dobrá volba pro lowend, karta je slušně taktovatelná a při trochu dobré vůli (třeba Gainward) je z ní možno udělat GT)

Mainstream bych dal do rukou R1950Pro, těžko hledat dnes lepší volbu v daném segmentu

High-end je jednoznačně 8800 GTX. Proti ní nemá ATI konkurenční kartu.

Situace je každých půl roku jiná. Někdo vydá novou řadu, druhý sleví své drahé karty a ovládne nižší segment. Obecně bych nehledal smysl ve fame(u) ATI versus Nvidia. Každý výrobce má určitě co nabídnout a je na jejich cenové politice, obchodní taktice a povedenosti daných produktů, jak jsou schopni zaujmout zákazníky.
Pavlis (2)|7.2.2007 11:12
[QUOTE=P@pi]Nejvíce se prodává mainstream a tam je právě často silnější nVidia (řada 6600GT či 7600GT, jak dlouho proti nim ATI hledala lék). Proti GeForce 6600GT postavila Radeon X700, ten příliš neuspěl. Proti GeForce 7600GT nejdřív vystoupila řada Radeon X1800 (teda původně měla směřovat do vyššího segmentu, ale výkon měla zhruba stejný jako 7600GT a přitom musela být drahá na výrobu => neokleštěné jádro a 256bitová sběrnice se muselo projevit v ceně). Takže, když se to nepovedlo s X1800, tak ATI přejmenovala produkty a do boje s GeForce 7600GT měla jít X1650PRO, žel bohu jak je vidět v nedávné recenzi, tak se to zase nepovedlo. Konkurencí je až X1650XT. Mít vždy nejlepší karty s nejlepší kvalitou obrazu a technicky nejpokročilejší nemusí vždy znamenat úspěch (viz. karty Voodoo 5 či XGI Volari).[/QUOTE]

mno je pravda ze se spozdenim, ale preci jen byly uvedeny x800gt/gto na 6600gt a co je dnes pouzitelnejsi? 6600ka to urcite neni.
dale proti 7600gt byla mirena hned od zacatku x1800gto, vykon pri vydani podobny a dnes obrovsky rozdil, jen ta vyssi cena branila mas. rozsireni.
Cela rada byla opozdena proto take nebyla moc dlouho na trhu protoze v tradicnich cyklech prisla x1900 rada.
x1650pro je mirena od zacatku proti 7600GS kde vcelku s prehledem vytezi a dotahuje i GT postupem casu.

ale je pravda ze od ukonceni vyroby x1800gto karet do prichodu x1650xt nemela ati v teto cenove hladine zadny model ktery by tuto diru vyplnil.
preci jen vykonostni rozdil mezi x1600xt(x1650pro) a x1900gt(x1950pro) je velky.
Smeli (2302)|7.2.2007 11:51
[QUOTE=P@pi]Vy poukazujete na nejvyšší výkonnostní třídu, kolik se takových karet prodá? Nejvíce se prodává mainstream a tam je právě často silnější nVidia (řada 6600GT či 7600GT, jak dlouho proti nim ATI hledala lék). Proti GeForce 6600GT postavila Radeon X700, ten příliš neuspěl. Proti GeForce 7600GT nejdřív vystoupila řada Radeon X1800 (teda původně měla směřovat do vyššího segmentu, ale výkon měla zhruba stejný jako 7600GT a přitom musela být drahá na výrobu => neokleštěné jádro a 256bitová sběrnice se muselo projevit v ceně). Takže, když se to nepovedlo s X1800, tak ATI přejmenovala produkty a do boje s GeForce 7600GT měla jít X1650PRO, žel bohu jak je vidět v nedávné recenzi, tak se to zase nepovedlo. Konkurencí je až X1650XT. Mít vždy nejlepší karty s nejlepší kvalitou obrazu a technicky nejpokročilejší nemusí vždy znamenat úspěch (viz. karty Voodoo 5 či XGI Volari).[/QUOTE]


6600 -> x700Pro
6600GT -> x700XT -> x800GTO
7600GT -> x1800GTO -> x1650XT


x1800 nebyla původně směřována, ale byla směřována a tam své místo jako konkurent pro 7800 našla (vynechme sen GTX512). Po příchodu x1900 šla s cenou dolů, kdo v té době koupil X1800XT za cenu kolem 8k neprohloupil (nemluvě o x1800GTO od HISu, což byly jen přeznačené x1800XT 256).


Krom toho si nemyslím, že cena 8600 v nej provedení bude pod 5k bez DPH.

Toť vše, v diskuzi pokračujte v threadu ATi vs. nVidia - věčný boj, za každé další OT karma dolů.
P@pi (1519)|7.2.2007 11:53
[quote=Lazov]...[/quote]

Myslim, že ten flame je opravdu zbytečnej ;). Jestli je X1650PRO konkurencí pro 7600GS, tak také příliš úspěšná není. Je o necelých 5% výkonnější a porovnám-li nejlevnější typy z CZC, tak je o 16% dražší.

X800GTO je opravdu konkurencí pro 6600GT, sám jí vlastním. Problém je zase cena, když jsem jí kupoval, tak stála 6500Kč, 6600GT se prodávala mnohem níže. Dneska stojí X800GTO 4800Kč a 6600GT 2700Kč, což je o 78% dráž, tzn. úplně jiná cenová kategorie. X800GTO je samozřejmě výkonnější, ale tady mluvíme o přímé konkurenci.

Jinak i ATI s např. s X1950PRO nevede v mainstreamu špatně.

Nechci, aby jste si myslel, že jsem zástance nVidie. Je mi srdečně jedno co kupuju (sám jsem měl víc ATIn), ale je zbytečné se tu hádat a uvádět nepravdivé/zkreslené informace.

Sry Smeli měl jsem to rozepsáno...
Hudri (13)|7.2.2007 12:07
[QUOTE=P@pi]1, do větru tlacháte oba
2, asi se těžko shodnete, když jste oba silně zaujatí
3, nVidia se dotáhla po tolika letech?? Já mam pocit, že se tu o provaz přetahujou rovnoměrně už X let a dotahujou se navzájem pomalu každých půl roku
4, 8600 zadupe X1950PRO do země? Koupil jste si křišťálovou kouli?
5, ATI má lepší kvalitu obrazu? Zkuste to potvrdit nebo vyvrátit. Na netu se "blbci" kvůli tomu hádají nesutále dokola už pár roků, nechcete být "blbci" jako oni? To že má nová generace karet lepší FSAA, AF atp je snad jasné, tak to bylo (skoro) vždy, ať to byla ATI či nVidia. Jestli je kvalita výstupu (a to je to o čem se většina uživatelů hádá) lepší u ATI nebo nVidie je dost sporná otázka a rozhodně jí nemá cenu řešit, pokud nepřinesete nějaké pádné argumenty.
6, od dob 9700 se toho změnilo dost, nemůžete snad odsoudit celou firmu kvůli jedné jediné kartě, mohla to být kusová záležitost nebo záležitost výrobce karty (Sapphire, Club3D atd.). Měl jsem Radeona 9200SE u kterého se rozsypávali textury (kvůli konfliktu s VIA čipsetem) i GeForce 4 MX, která odešla měsíc po přetaktování... kupuju snad dneska S3 nebo XGI?
7, doplnit si libovolné rozlišení není pro "tak" zkušeného uživetele jako jste Vy snad problém, ne?
8, nic proti Vám oběma, flamy nejsou špatná věc... pokud máte co říct. To že si začnete nadávat nebo vykřikovat "jinak bych na 8600 necekal a na nvidii uz vubec" by se správně mělo mazat ;)

PEACE, musel jsem ten začínající flame trošku udusit hned v začátku :hmm[/QUOTE]

Mna len nahnevala reakcia ze by na nVidiu vobec necakal a sam som napisal ze X1950Pro je dobra karta.

k bodu 4: tak na to kristalovu gulu vazne nepotrebujem, a okrem toho bude mat DX10.

k bodu 6: Mal som doposial TNT2 Pro, MX 440, R9700Pro a 6600GT a len na Ati som mal problemy s hrami. Bolo to este AGP ale nesla na 8X ani za nic a to som si myslel ze je to doskou - tak som vymenil ViaKT400 za nForce2 a neslo aj tak. Problemy som mal aj s VPU recover a fastwrites - OK uznavam, to sa da zriesit ale pristup na net som pred 4 rokmi nemal ani ja ani kamosi v okoli tak som to nevygooglil. A vlastne ma to ani nenapadlo lebo predchadzajuce karty take problemy nemali tak som obvinoval Windows/hardware.

k bodu 7: k tomu som zistil len tolko ze to zrejme nezriesia ani "skusenejsi uzivatele" viz link:http://www.hardforum.com/showthread.php?t=1056786
a nejake pridavanie rozliseni tu zrejme nepomoze - inak ja si pridavam rozlisenia cez Power Strip takze to ozaj pre mna nie je problem.

Inak mas v ostatnom pravdu, zbrkle reakcie, kajam sa
Pavlis (2)|7.2.2007 12:31
pokud P@pi bude chtit muzem pokracovat zde tedy:)

[QUOTE=P@pi]Jestli je X1650PRO konkurencí pro 7600GS, tak také příliš úspěšná není. Je o necelých 5% výkonnější a porovnám-li nejlevnější typy z CZC, tak je o 16% dražší.
[/QUOTE]

ted jsou ceny hodne v relaci kolem 3t hodne naslapane tam tezko porovnavat pouze tyto dve karty. myslim ze daleko lepsi volby nez tyto karty jsou jiz x1650xt ci 7600GS s DDRIII. vsechny tyto karty se nyni pohybuji v rozmezi 2800-3500.

[QUOTE=P@pi]
X800GTO je opravdu konkurencí pro 6600GT, sám jí vlastním. Problém je zase cena, když jsem jí kupoval, tak stála 6500Kč, 6600GT se prodávala mnohem níže. Dneska stojí X800GTO 4800Kč a 6600GT 2700Kč, což je o 78% dráž, tzn. úplně jiná cenová kategorie. X800GTO je samozřejmě výkonnější, ale tady mluvíme o přímé konkurenci.
[/QUOTE]

ano mluvime o prime konkurenci, ale aktualnich rad. ale kdyz uz jsi se pustil do srovnani cen tak koukni sem
Powercolor Radeon X800GTO 256MB GDDR3 - 2620s dph
http://www.rsc-computers.cz/


[QUOTE=P@pi]
Nechci, aby jste si myslel, že jsem zástance nVidie. Je mi srdečně jedno co kupuju (sám jsem měl víc ATIn), ale je zbytečné se tu hádat a uvádět nepravdivé/zkreslené informace.
[/QUOTE]

jo tak to jsme za jedno. A jestli jsi tim uvadenim nepravdivych/zreslenych informaci myslel me, tak mi je prosim ukaz ano?:)

EDIT: ok vidim ze stejne se tocime kolem jednoho cili to nema smysl
[QUOTE=P@pi]
Zkreslené informace:
"Vychazim z toho ze nvidia karty jsou vykonne jen v dobe uvedeni a s postupem casu k nicemu"
[/QUOTE]
toto by byla zkreslena informace pokud by se ti ji podarilo vyvratit coz se nestalo

[QUOTE=P@pi]
Zkreslené informace:
"jinak bych na 8600 necekal a na nvidii uz vubec" - opravdu blbý argument
[/QUOTE]

tohle neni argument ale moje konstatovani, uznavam je zaujate ale o tom se tu nepru
P@pi (1519)|7.2.2007 12:51
[quote=Lazov]...[/quote]

Nechci pokračovat, nemá to smysl ;).

Zkreslené informace:
"Vychazim z toho ze nvidia karty jsou vykonne jen v dobe uvedeni a s postupem casu k nicemu"
"jinak bych na 8600 necekal a na nvidii uz vubec" - opravdu blbý argument ;)

a nereagoval jsem jen na Vás, reakce směřovala i k Hudrimu, protože říct " ale tak ju chvalia ze urcite nebude zla lenze 8600GT/Ultra bude ju s prehladom zadupe do zeme a bude mat lepsiu kvalitu obrazu" - todle je zase si cucání informací z prstu. Ano pravděpodobně jí zadupe do země, jenže jaká bude cena? nVidia nastaví cenu tak, aby byla trošku lepší v poměru cena/výkon. ATI zareaguje snížením ceny nebo přejmenováním/zlevněním nějakého jiného modelu. Tohle je donekonečna...
"dalej vykrikuju ze Ati ma najlepsiu kvalitu obrazu - treba ich nechat v tom" - to je to samé akorát z druhé strany, sám autor příspěvku označuje tyto lidi za fanATIky, tím se odsoudil do té opačné skupiny :).

Nechci se hádat, nemá to smysl. Akorát to tvoří blbou atmosféru na fóru a spamujete(me) ten původní thread.


Edit by Smeli: přesunuto