Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 4 123 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 48

Téma: nVidia vs. ATI aneb věčný boj

Čestný člen Avatar uživatele boboco
    Registrace
    May 2006

Příspěvky jsem přesunul, rád si o této věci podiskutuji, zajímají mě Vaše názory a zkušenosti, jen to prosím musíme udržet v určité formě
    Původní téma je k dispozici zde
    Citace Původně odesláno od fanik
    No já se neřídím testy, obzvlášť některé jsou "mimo" (snad záměrně) a řídím se tím co mám vyzkoušeno na vlastní kůži.

Ten gainward (co je na fotografii), jestli se nepletu běží na frekvencích GT, ale dělají se dva a ten druhý má o něco nižší frekvence a je o cca 200Kč levnější.
    Přetaktovat se dá s klidem na 650MHz, ale... no však uvidíš sám

Jinak jsem se už vyjádřil v předchozím příspěvku a vím proč, jinak opakuji kdybych byl limitovaný 4000Kč, tak v každém případě x1650XT, kdybych až tak limitovaný nebyl a mohl obětovat další 1000Kč, tak jednoznačně x1950Pro (ale to už jsem jinde sry)

Nejsem fan/ati/k a nejsem ani nv/idiot ...kdybych byl fanatik tak si v životě žádnou nvidii nekoupím a už vůbec bych na ni nevymýšlel voltmody nebo biosmody a až např. intel udělá pořádnou grafickou kartu, která bude v daném cenovém segmentu lepší, tak mi jak ati tak nv můžou políbit
    Myslím, že seš fanATIk, nemůžu si pomoct po přečtení Tvých příspěvků. Mě ATI prostě ne a ne přesvedčit a aféra se Sapphire Radeony x1950Pro mi na důvěře k této značce (a celkově k ATI) moc nepřidala. Já snad kvůli Tobě tu x1650XT zkusím, zajímá mě hlavně to, jestli bude vykreslování do dálky oproti nVidii opravdu znatelně lepší nebo jsou to jen výkřiky do tmy... Ještě to zvážím, mě jen štvou ovladače od ATI (ještě že "nové" rozhraní u ForceWare se dá vypnout, to bych nadával i na ně... modlím se, ať se neuchytí). Takže já to zvážím, ostatně, nVidia mě pěkně naštvala s novou řadou karet, musím se jí nějak pomstít -přestože se asi zas k nVidii na jaře vrátím (podle toho co vyplivne na trh, jak se to bude hřát, kolik to bude žrát a jak to bude celkově vypadat
    OT: Ještě k Tobě, Faníku, jaký bys doporučil k ATI drivery a čím nejlíp ATI taktovat?
    Naposledy upraveno uživatelem boboco: 10-12-2006 v 22:17 Důvod: Přesun příspěvků
    Odpovídat lze po přihlášení

Čestný člen Avatar uživatele Smeli
    Registrace
    May 2006

Lol...

"Aféra" s x1950Pro je jen problém Sapphiru, ostatní výrobci na tom takhle nejsou (a myslím že i Ultimate verze téhle karty už je na tom lépe).
    U ATi neplatí zas až tak jako u nvidie, že nej jsou nějaké ovladače. Povětšinou se nechává to, že se ovladače postupně zdokonalují, jen u novějších karet bývá problém v tom, že obyč ovladače nejsou kompatabilní s novou kartou... většinou tohle řeší ale další verze. A na taktování - asi podle toho co ti líp sedne (v čem ti to půjde) - někomu ATT, někomu ATi Tool...

faniku, sry za OT

Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od Smeli
    Lol...
    "Aféra" s x1950Pro je jen problém Sapphiru, ostatní výrobci na tom takhle nejsou...
    Nechci pokračovat v OT, vím, že to byl problém Sapphire, ale jen si nepamatuju, že by se něco podobného dělo nVidii nebo některé společnosti vyrábějící karty s nVidia čipy. A vzpomenuli-si na půvabnou x700 AGP a její AGP můstek pracující kolem 100°C... Prostě to ve mně nebudí důvěru, tyhle "drobné" nedokonalosti... neříkám, že nVidia je bez problémů (bohatě postačí průšvih s HDCP u 8800), ale myslím že co se týče kvality je nVidie oproti ATI prostě dál... Můj názor

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Jun 2006

Kdyz si nastavis srovnatelnou kvalitu obrazu na GS,takovou jako ma 1650PRO vykon dost pada na drzku.Takovych recenzi na svete koluje kde je 7600GT lepsi(v def. nastaveni ovladacu,cili blbost) nez 1650PRO.Navic i vyssi rozliseni +hdr+fsaa+af,tam je leckde PRocko rychlejsi.Holt kdo nevi nevi ani nechce vedet.Hlavne u ATI karet vykona brutalne roste s novyma ovladacema.Podivej se kde je vykonem NV grafika za rok a kde porovnatelna ATI.

Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od Godlike
    Kdyz si nastavis srovnatelnou kvalitu obrazu na GS,takovou jako ma 1650PRO vykon dost pada na drzku.Takovych recenzi na svete koluje kde je 7600GT lepsi(v def. nastaveni ovladacu,cili blbost) nez 1650PRO.Navic i vyssi rozliseni +hdr+fsaa+af,tam je leckde PRocko rychlejsi.Holt kdo nevi nevi ani nechce vedet.Hlavne u ATI karet vykona brutalne roste s novyma ovladacema.Podivej se kde je vykonem NV grafika za rok a kde porovnatelna ATI.
    Byl jsem rozhodnut pro Gainwardku 7600GS za 3 000,- já ale pro tu srandu tu x1650XT koupím a jsem moc zvědav. Vždy pokud to jen trochu jde (a ono to s 7900GTO jde vždy) používám maximální kvalitu, AA a AF, takže mě výkon v 640x480 bez AA fakt netrápí, ale byl jsem vždy spokojen, i s bývalou 7600GT, tak fakt nevím co si myslet. Já dávám do sestav ATIny zhruba ve stejné míře jako nVidii, ale doma jsem ATI nikdy neměl, prostě nedůvěra. Stejně tak jsem ale nesnášel AMD a jak jsem si pak vychvaloval mýho Venice na 2,66Ghz. S příchodem C2D jsem ale přesedlal zpět k Intelu. Jsem tedy zvědav na kvalitu obrazu, s přímým porovnáním k 7600GS/GT. Buďto ATI mé sympatie získá nebo se jí hodně rychle zbavím, uvidíme Já si zatím NIKDY nemohl na jedinou kartu od nVidie stěžovat, a s ATI jsem zažíval často problémy co se kompaktibility týče atp. Minu-li u nVidie řadu 5xxx (některé topítka a vysavače), vždy skvělé karty. Stále ale nevím co si myslet o nové osmičkové řadě, nebudí ve mě důvěru, ale když jsem se podíval co plánuje ATI, myslím, že opět zůstanu u nVidie... uvidíme
    Naposledy upraveno uživatelem boboco: 10-12-2006 v 22:29

Občasný diskutér
    Registrace
    May 2006

no já bych byl nejraději ponejprv zasvěcen o jaké aféře x1950Pro to zde mluvíte???
    Nemáte doufám na mysli ten nesmysl z vr-zone? pardon nebo snad z nv-zone? mohl bych vám dát nahlédnout do korespondence ze shaminem, ale to se opravdu nedělá...

Mě u nvidie fascinuje například tráva nebo stromy, použiji své oblíbené FarCry (ale děje se tak i jinde) - jdu jdu a najednou LUP! a 10m přede mnou se materializuje půlmetrový trs trávy a věř mi že to stejné je i u crysis na 8800GTX (viz poslední trailer).
    Po zdlouhavém badání a nastavovaní nejen v samotném farcry ale i v ovladačích přes rivatuner jsem se dostal k tomu, že ten trs trávy vyskočí ve vzdálenosti 50m což už není tak do očí bijící, respektive toho už si ani nevšimneš když po tom nepátráš, jenže ouha average fps -20 =)
    no jak píše godlike... nevyhazuju peníze jenom proto abych mohl pošpinit nvidii, prostě vyšší výkon je získaný šizením kvality.
    http://img441.imageshack.us/img441/5691/aht8az.jpg

jinak trápil jsem 7800GS a většího trotla neznám, provozoval jsem 7600GT na 800MHz, což je +43% ale reálný nárust výkonu oproti 560MHz max 5-10% dle hry nebo dle testu, exceluje pouze v pixel testu v mark03 - nosorožec slon (což je dneska už trochu mimo)

/ed/jinak používam nick fAn(AT)iK na csports.com docela známé jméno, ale nesouvisí to absolutně s ati =)))
    /ed2/ jinak 8800 jsou moc povedené karty (konečně), aby ta zmínka o crysis nebyla pochopena špatně, jen jsem zvědavý jestli ten drtivý výkon a kvalita neni jen pod dx9
    Naposledy upraveno uživatelem fanik: 11-12-2006 v 00:21

Občasný diskutér
    Registrace
    Sep 2006

no já bych byl nejraději ponejprv zasvěcen o jaké aféře x1950Pro to zde mluvíte???
    Nemáte doufám na mysli ten nesmysl z vr-zone? pardon nebo snad z nv-zone?
    tohle by mě taky zajímalo
    chystám se být majitelem X1950PRO 512MB AGP
    ale všiml jsem si že ATI (1950pro) dala v 3dmark03 10850 a 7600GT na stejné sestavě 13492 přijde mi to divné

Občasný diskutér
    Registrace
    May 2006

kde jsi tohle propána viděl???? to je výsledek u 7600GT z 03 ale u x1950Pro z 05 =)

/ed všiml jsem si až teď...OC... no záleží na konkrétní kartě, já používám vždycky aktuální drivery a když se mi zdá že něco nejede, tak jak má - přejmenuji spouštěcí soubor - tohle byla krpa např. u fearu vs catalysty (dost často to pomůže), byly tam nějaké optimalizace dobré pro x19xx, ale nebyly vhodné pro x16xx.
    Teď je nová verze atitool 0.26, která podporuje zatím úplně vše (včetně komplet nvidie)... používám atitraytool, ale kvůli driver tweakům.
    Vyhnul bych se tomu oc prográmku od ati, který nějak podivně upravuje latence pamětí (zvyšuje a paměti jsou pak v podstatě méně výkonné) nebo to můžeš nejdříve přetaktovat v tom a pak ještě zkusit dotaktovat paměti v atitool, někdy to jde pak ještě podstatně více díky těm upraveným latencím, ale to je zbytečně komplikované pro normální použití

Hm a někdy se dá pěkně taktovat přímo z CCC a někdy to je na nic... záleží asi na jednotlivé kartě (jinou logiku jsem v tom nenašel)
    Naposledy upraveno uživatelem fanik: 11-12-2006 v 05:11

Registrace
    May 2006

"Aféra" s x1950Pro - je řeč o tom, že Sapphire použil jiné napájení (konkrétně VRM) na svých kartách, narozdíl od ostatních, a to se nezvládalo uchladit tím pasivkem, viz. http://www.svethardware.cz/forum/sho...?t=2717&page=2

Občasný diskutér
    Registrace
    Sep 2006

kde jsi tohle propána viděl???? to je výsledek u 7600GT z 03 ale u x1950Pro z 05 =)

/ed všiml jsem si až teď...OC... no záleží na konkrétní kartě, já používám vždycky aktuální drivery a když se mi zdá že něco nejede, tak jak má - přejmenuji spouštěcí soubor - tohle byla krpa např. u fearu vs catalysty (dost často to pomůže), byly tam nějaké optimalizace dobré pro x19xx, ale nebyly vhodné pro x16xx.
    Teď je nová verze atitool 0.26, která podporuje zatím úplně vše (včetně komplet nvidie)... používám atitraytool, ale kvůli driver tweakům.
    Vyhnul bych se tomu oc prográmku od ati, který nějak podivně upravuje latence pamětí (zvyšuje a paměti jsou pak v podstatě méně výkonné) nebo to můžeš nejdříve přetaktovat v tom a pak ještě zkusit dotaktovat paměti v atitool, někdy to jde pak ještě podstatně více díky těm upraveným latencím, ale to je zbytečně komplikované pro normální použití

Hm a někdy se dá pěkně taktovat přímo z CCC a někdy to je na nic... záleží asi na jednotlivé kartě (jinou logiku jsem v tom nenašel)

A je zase rozhodnuto, opravdu je to 11000 v 05, díky za osvěžení paměti

Registrace
    May 2006

Nemáte doufám na mysli ten nesmysl z vr-zone? pardon nebo snad z nv-zone? mohl bych vám dát nahlédnout do korespondence ze shaminem, ale to se opravdu nedělá...

Mě u nvidie fascinuje například tráva nebo stromy, použiji své oblíbené FarCry (ale děje se tak i jinde) - jdu jdu a najednou LUP! a 10m přede mnou se materializuje půlmetrový trs trávy a věř mi že to stejné je i u crysis na 8800GTX (viz poslední trailer).
    Po zdlouhavém badání a nastavovaní nejen v samotném farcry ale i v ovladačích přes rivatuner jsem se dostal k tomu, že ten trs trávy vyskočí ve vzdálenosti 50m což už není tak do očí bijící, respektive toho už si ani nevšimneš když po tom nepátráš, jenže ouha average fps -20 =)
    no jak píše godlike... nevyhazuju peníze jenom proto abych mohl pošpinit nvidii, prostě vyšší výkon je získaný šizením kvality.
    http://img441.imageshack.us/img441/5691/aht8az.jpg

jinak trápil jsem 7800GS a většího trotla neznám, provozoval jsem 7600GT na 800MHz, což je +43% ale reálný nárust výkonu oproti 560MHz max 5-10% dle hry nebo dle testu, exceluje pouze v pixel testu v mark03 - nosorožec slon (což je dneska už trochu mimo)

/ed/jinak používam nick fAn(AT)iK na csports.com docela známé jméno, ale nesouvisí to absolutně s ati =)))
    /ed2/ jinak 8800 jsou moc povedené karty (konečně), aby ta zmínka o crysis nebyla pochopena špatně, jen jsem zvědavý jestli ten drtivý výkon a kvalita neni jen pod dx9
    Tak o jaké aféře zde mluvím, je snad jasné, totální selhání společnosti Sapphire. Aneb chybka při návrhu svého originálního PCB. Zajímavé, to co píšeš o kvalitě zobrazování nVidie, neuvěřím, dokud neodzkouším, což už bude brzy
    Sám jsem doma měl vcelku dlouho 7600GT a vážně by mě zajímalo, jak jsi dosáhl 800MHz pro jádro? To se mi zdá vážně podivné, tos dělal nějakej těžkej V-Mod ne? A nárust výkonu o 5-10% Buďto těch 800Mhz prostě bylo fakt moc a karta nezvládala (jo, to by ten nízkej nárust výkonu vysvětlovalo) a nebo ses prostě spletl - a to myslím, vážně, protože jsem 7600GT od MSI taky taktoval a dostal jsem ji z 560/1400 na 640/1640 a nárust výkonu byl značný - kolem 10% FPS navrh minimálně!!! zvláštní, nemyslíš?
    A zatím se mi nová řada karet nVidie moc nelíbí... nevím, no, možná předsudky kvůli naprosto nestandardním rozměrům, velkému tepelném výkonu (no, uznávám, že na High-END ATIny to teda ještě pořád nemá) a vysoké spotřebě...

No, to teda nevím, já měl se 7600GT 640/1640 s AMD Athlonem Venice 2,66GHz téměř 15 000 bodů v 3D Marku03.
    S C2D, s tou samou kartou přes 16400 bodů... Zvláštní
    Hmm, to taktování je taky zvláštní, tady si zapnu upravený ForceWare, nastavím takty a o víc se nestarám. Ale možná bych si na to časem zvyknul, jen nechci aby mi na pozadí kvůli taktování běžel další soft.
    Naposledy upraveno uživatelem boboco: 11-12-2006 v 20:22

Čestný člen Avatar uživatele P@pi
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od boboco
    A zatím se mi nová řada karet nVidie moc nelíbí... nevím, no, možná předsudky kvůli naprosto nestandardním rozměrům, velkém tepelném výkonu (no, uznávám, že na High-END ATIny to teda ještě pořád nemá) a vysoké spotřebě...
    Který ATIny žerou tolik co 8800GTX?

Registrace
    May 2006

2boboco - problém není ani tak v PCB jako ve špatně nadimenzovaném chlazení VRM, viz "pasivek" na Ultimate verzi vs. normální verze.

2p@pi - taky nefím

Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od P@pi
    Který ATIny žerou tolik co 8800GTX?
    Uznávám napsal jsem to nevhodně. Příkon Radeonu X1950XTX je o chlup menší (řádově waty) než u GeForce 8800GTX, ale rozdíl ve výkonu je +/- 30% (je to ve spustě případů i mnohem víc, ale nerad bych nadržoval... ). Co z toho vyplývá si již každý určitě odvodí sám.

Ale omlouvám se, špatně jsem formuloval myšlenku. Ano, GeForce 8800GTX je v tuhle chvíli největší žrout na trhu, ale ve srovnání 8800GTX ku Radeonu x1950XTX je poměr výkon/spotřeba u ATI opravdu kapku mimo...

No uvidíme s čím se ATI vytáhne, už se těším

EDIT: Ještě doplním přesná čísla dle serveru Dailytech
    8800GTX Full Load 321W / x1950XTX Full Load 308W

Citace Původně odesláno od Smeli
    2boboco - problém není ani tak v PCB jako ve špatně nadimenzovaném chlazení VRM, viz "pasivek" na Ultimate verzi vs. normální verze.
    jj, to souhlasí, prostě špatné chlazení... (já to bral jako špatně zvolenou součástku - VRM obvod)
    Naposledy upraveno uživatelem boboco: 11-12-2006 v 20:53

Registrace
    May 2006

To jo, ale bylo by taky na místě srovnávat konkurenty, proti kterým je X1950XTX mířena, tedy X1950XTX vs 7950GX2 ap

Strana 1 z 4 123 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. GeForce: AGP - Nvidia MSI 5700LE VS Nvidia BFG 6600GT
    Od NeoChevy v sekci Grafické karty
    Reakcí: 7
    Poslední příspěvek: 02-09-2013, 19:52
  2. Připojení telefonu - věčný problém
    Od Gigaset v sekci Problémy s PC (HW/SW) a řešení
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 24-10-2012, 20:03
  3. nVidia GeForce 8600GT - NVIDIA Kernel Mode Driver přestává pracovat