reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Asus Commando - zapina sa na 2x

wanrouter (126)|15.3.2009 13:09
Ahoj, som dlhodobym majitelom dosky Commando.

Nech davam akykolvek bios, doska vzdy nabieha na dvakrat.

1x sa zapne cca na 2 sekundy, vypne ...
2x nabehne komplet pc

Robi to aj ked nie je OC.

Zdroj 500W Seasonic
dinko (82)|13.4.2009 09:24
Tak, tiež mám Commando, ale nič podobné som nezaznamenal...
Aké tam máš ešte komponenty???
Keď už nič skús si skontrolovať aspoň prepojenie dosky a tlacitiek a lediek na skrinke, ja som to raz zapojil naopak a robilo to divné veci...
A flashni BIOS na najnovší.
Ak používaš nejaký soft od Asusu z CD od dosky môže to robiť možno aj on, ja ich nepoužívam...
Čo si vlastne už skúšal? Resetol si Cmos? Pozeral si diagnostický display? Nepípne bios nejako inak keď sa vypne? Preinštaloval si nejaké komponenty/windows?
Kurnik to by ma pekne žralo, keby som musel 2x stlačiť power.
Najlepšie to máš celé rozobrať a poskladať znova aj systém nahodiť nanovo...

Ešte skús aj stránky Asusu, či tam nie je niečo podobné vo FAQ sekcii.
KunNy (410)|13.4.2009 10:11
Hlavně bych vyzkoušel zapojit speaker, popř vymazat CMOSku a pokud nic nezabere tak flashnout poslední finální verzi biosu (zkusit můžeš i ověřenou betu).
I to rozebrání a znovu složení sestavy není od věci, já bych vyzkoušel minimální konfiguraci (osazená deska jen tím nejnutnějším) rozběhnout mimo case bez připojeného front panelu (piny pro power tlačítku spojit třeba šroubovákem..).
Pokud by ani toto nepomohlo, vyzkoušel bych sestavu s jiným zdrojem - ikdyž Seasonicy jsou dobré zdroje.
Taky můžeš vypsat kompletní konfiguraci počítače.
Richmond (8084)|13.4.2009 14:33
Commando (a i jine - napr. P5K, M3N, M4A) tohle dela. Napr. pokud se hybne s OC nebo napetim, tak se po ulozeni biosu pc jakoby vypne a za 2s se zapne. Je to vlastnost, ne vada (Asus tomu rika tusim C.O.P.P.). Pokud se v biosu nic nemeni a dela to pri "studenym" startu (tlac. PWR) tak bych byl obezretnejsi.
faugusztin (453)|13.4.2009 14:56
Toto mi robila doska s P965 (P5B VM DO) aj bez OC. Ako pise Richmond, je to vlastnost.
wanrouter (126)|13.4.2009 15:06
no ... toto robi len pri OC, ked je standardna konfiguracia nerobi nic, normalne nabehne.

Asi to bude vlastnost, mate pravdu... stlacim power doska nabehne na 2s, vypne sa a zase sa sama zapne.

Doska je este v zaruke ale idem ju menit za DFI s X48 len som chcel ze ked ju budem predavat aby mi niekto nepovedal, ze je to pokazene :)))

Dakujem za tipy...
Richmond (8084)|13.4.2009 15:21
A dela to pri "studenym" startu (tzn. vypnuty pc)? Mas vypnute C1E? RAM nastavene manualne nebo pres SPD?
edit: Me to delala kdyz jsem mel zapnute C1E + manualne ram (vic nez 1.8v). Delala to i P5K-WiFi Deluxe pri OC (C1E vypnuty)...
dinko (82)|13.4.2009 15:29
Ja som myslel, že musíš 2x stláčať PWR.
Pokiaľ sa iba na sekundu dve akokeby vypne ale hned začne nabiehať tak je to v poriadku.
wanrouter (126)|13.4.2009 18:28
[QUOTE=Richmond;238716]A dela to pri "studenym" startu (tzn. vypnuty pc)? Mas vypnute C1E? RAM nastavene manualne nebo pres SPD?
edit: Me to delala kdyz jsem mel zapnute C1E + manualne ram (vic nez 1.8v). Delala to i P5K-WiFi Deluxe pri OC (C1E vypnuty)...[/QUOTE]

Tak som to skusal, C1E je vypnute. Pouzivam 1066+ Vitesty, mam ich pretaktovane, je tam aj vyssia voltaz.

Ked som nastavil vsetko na default tak to nerobi, urcite to bude tym pretaktovanim... mozno doska dava nejaku rezervu pri nabijani kondenzatorov a inych elektrotechnickych suciastok.
Richmond (8084)|13.4.2009 18:42
Jj, to by odpovidalo ;)
wanrouter (126)|18.5.2009 13:38
[QUOTE=Richmond;238813]Jj, to by odpovidalo ;)[/QUOTE]

Zapojil som novu Asus Rampage Formula a tam to robi tiez. Takze to je asi u vsetkych dosiek R.O.G
shapet (29)|21.5.2009 06:38
dual boot je obecnou vlastnosti vetsiny MoBo s chipsety uz od od P35 (jen Intel toto dela).