reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Minidistra

Lechy (7)|15.3.2009 15:27
Používáte minidistra? (Malé distribuce Linuxu?) Pokud ano, jaké považujete za nejlepší a považujete je vůbec za vhodná pro domácí použití? Co třeba např. Puppy Linux?
matyyy (2527)|15.3.2009 15:34
používám DSL
a pak GoblinX:Micro narozdíl od DSl prostředí vypadá celkem hezky (a dá se do něj celkem snadno něco doistalovat akorát se diskro poněkud nafukuje)
MartyMcFly (222)|16.3.2009 10:34
Takové malé distribuce jsou převážně dobré na opravdu staré počítače jako nějaké 486/DX2 či nějaká stará Pentia či AMD. Osobně v nich vidím použití právě na tento starý hadware, který může pak doma pracovat jako malý kancelářský počítač atd. Ostatně tyto distribuce vyplňují jinak "prázdné místo", protože nepředpokládám, že např. openSuSe by jste chtěli instalovat na opravdu starý počítač. Byla by to taková malá sebevražda.

Jen tak mimochodem mám tady ve virtuálním počítači přímo Puppy Linux pro testovací účely na počítač do garáže. Zatím mi připadá na svojí velikost opravdu vybavený a stabilní. Opravdu mě příjmeně překvapil :-)

Howk
Dragokazov (4)|20.7.2009 13:01
Puppy Linux jsem zatím nezkoušel, ale velice pozitivní zkušenost mám se SLAXem. Instalace nového SW je prostřednictvím tzv. modulů - ty se stáhnou (je to soubor .lzm, nic víc) a nahrají do adresáře MODULES a SW jede. Zatím mi tam jelo skoro vše, až na wifi (mam Dell Wireless 1505, nejsem Linux expert, tak nevím, jak ji zprovoznit)

Slax jede perfektně jak z liveCD, tak i z USB, kde ho mám, když někam jdu. Má grafické prostředí KDE a je HODNĚ nenáročný... a hodně svižný... zatím vždy posloužil svému účelu.