Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Zobrazené výsledky: 1 až 7 z 7

Téma: Co znamena u zdrojov slovo efektivita alebo inak povedane ucinnost (Efficiency)???

Starousedlík SHW
    Registrace
    May 2006

Tak a kto mi v tomto poradi??? Doteraz som si myslel, ze je to ono, ale kamarat mi to vyvratil a preto sa chcem spytat vas.... Naschval neuvadzam, co si pod tymto slovom predstavujem, aby som nezavadzal, za odpovede dakujem....
    Odpovídat lze po přihlášení

Čestný člen Avatar uživatele boboco
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od pegy
    Tak a kto mi v tomto poradi??? Doteraz som si myslel, ze je to ono, ale kamarat mi to vyvratil a preto sa chcem spytat vas.... Naschval neuvadzam, co si pod tymto slovom predstavujem, aby som nezavadzal, za odpovede dakujem....
    Efektivita, účinnost nebo klidně Efficiency...
    ...když to hodně znejdnoduším, účinnost určuje kvalitu zdroje. Když má zdroj účinnost 85% znamená to, že 85% eletřiny, kterou zaplatíš zdroj využije a těch zbylých 15% ne. Těch 15% zdroj neumí přeměnit a to jsou ztráty. Vždy nějaké jsou, každý chce mít ztráty samozřejmě co nejmenší. Účinnost také znamená, že pokud má člověk 400W spínaný zdroj s účinností 50% (pouze příklad, u spínaného zdroje nemožné), tak aby mu tento zdroj vydal 400W, tak potřebuje dodat 800W. S účinností souvisí samozřejmě i topný výkon zdroje (pokud má zdroj účinnost 90% nemůže si dovolit moc topit, to by pak bylo perpetum mobile a nebo chybně uvedená účinnost

Snažil jsem se to vysvětlit co nejjednodušeji, někdo jiný možná začne chrlit vzorečky

Ještě jinak: Účinnost je poměr výkonu ku příkonu v procentech (*100)
    Naposledy upraveno uživatelem boboco: 10-12-2006 v 23:29

Starousedlík SHW
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od boboco
    Ještě jinak: Účinnost je poměr výkonu ku příkonu v procentech (*100)
    Fajn dik, presne toto iste len polopatickejsie mi povedal aj kamarat, ok dik, zas som o nieco mudrejsi....

Čestný člen Avatar uživatele boboco
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od pegy
    Fajn dik, presne toto iste len polopatickejsie mi povedal aj kamarat, ok dik, zas som o nieco mudrejsi....
    Tak od toho je tu naše fórum. Nikdo nevíme vše Hloupost není nevědět, ale neptat se

Pravidelný diskutér Avatar uživatele aldafallout
    Registrace
    Jul 2006

je to rozdíl mezi příkonem a výkonem. Prikon si muzes predstavit jako tu praci, co ma zdroj vykonat a prikon to co mu za to musis dat. Jak to byva, tak mu musis dat vic energie nez ti vrati v podobe vykonane prace. Zbytek pak premeni v energii ztratovou (treba teplo). Ucinost se udava v procentech. Diky vnejsim vlivum (treba treni) nemuze mit nic 100 procentni ucinost (perpetum mobile). Proste jak psal boboco

Obyvatel SHW
    Registrace
    Jul 2006

Citace Původně odesláno od aldafallout
    je to rozdíl mezi příkonem a výkonem
    Nikoliv rozdíl, ale poměr výkonu ku příkonu.

Citace Původně odesláno od aldafallout
    Diky vnejsim vlivum (treba treni) nemuze mit nic 100 procentni ucinost (perpetum mobile). Proste jak psal boboco
    Když už jste zmínil perpetum mobile prvního druhu porušující první zákon termodynamický, tak ještě nemůže existovat ani perpetum mobile druhého druhu porušující druhý zákon termodynamický, aneb proč elektrárny mají účinnost jen kolem 35 %.

Edit: Myšleno samozřejmě takové elektrárny, kde se na elektrickou energii přeměňuje teplo, tedy elektrárny jaderné, uhelné atd.
    Naposledy upraveno uživatelem Ritchie83: 12-12-2006 v 12:20

Pravidelný diskutér Avatar uživatele aldafallout
    Registrace
    Jul 2006

prominte preklep proste vykon/prikonem, prikon je vyssi cislo tak mi vyjde cislo mensi nez nula

Podobná témata

1. Reakcí: 11
    Poslední příspěvek: 10-06-2008, 08:19
  2. Reakcí: 11
    Poslední příspěvek: 27-05-2007, 11:46
  3. oprava zdrojov atx
    Od grizzlyman25 v sekci Zdroje
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 12-07-2006, 10:17