reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

[hotovo] Náhlé přestání vyhledání dostupné bezdrátové sítě

rebelkarel (4)|15.3.2009 22:26
Dobrý den,
mám problém s bezdrátovým připojením k síti. Používám internet od O2, který dlouhou dobu normálně „šlapal“, pak najednou přestal. Nic sem v počítači nového neinstaloval, nic neodinstalovával, nic nenastavoval. Odpoledne toho dne jsem byl normálně připojen a večer již ne. Na notebooku mám samozřejmě zaplou wifi. Problém je následující- když dám vyhledat dostupné bezdrátové sítě, vyhledá to všelijaké možné, jen ne zrovna tu, kterou používám. Pomocí kabelu zavedeného do routru se připojit lze, bezdrátově ne. Nevíte tedy čím by mohlo být způsobeno, že najednou se mi bezdrátová síť přestane zobrazovat? Když dám vedle kamarádův notebook, síť to samozřejmě vyhledá. Problém bude tedy zřejmě v notebooku, ale zas nechápu, že jiné sítě vyhledat lze. Samozřejmě jsem zkoušel znovu síť nastavit apod… Je možné, že je tedy někde v notebooku najednou nastaveno např. blokování sítě? Chápu, že je problém dost nesrozumitelně a špatně popsán, ale snad lze pochopit..
Díky moc všem za rady..
Tommula (232)|16.3.2009 06:28
Dival jsi se na nastaveni bezdr. sitovky, na uprednostnovane site? nemas tam tu o2 jako uprednostnovanou? kdyztak zkus odstranit ze seznamu a zkusit vyhledat znova..
MartyMcFly (222)|16.3.2009 10:40
Zdravím, osobně mám takový pocit, že jsem tenhle problém už jednou řešil u jednoho klienta doma, který také měl domácí síť a dva notebooky. Jeden s ní pracoval výborně bez další problémů, ale druhý prostě "blbnul" buď nepřijal adresu z DHCP serveru routeru, nebo síť nevyhledal tj. nenašel. Když jsem změnin SSID tak ji na poprvé našel a na podruhé to bylo úplně mrtvé.

Moje otázka na začátek prosím zní: Jaký operační systém používáte a nevíte jaký chip Atheros, Broadcom či Prism používá Vaše bezdátová karta?

Pokud používáte Windows Vista: Řešení spočívá v reinstalaci ovladače síťové karty tj. bezdrátové.
rebelkarel (4)|16.3.2009 15:03
[QUOTE=MartyMcFly;229933]Zdravím, osobně mám takový pocit, že jsem tenhle problém už jednou řešil u jednoho klienta doma, který také měl domácí síť a dva notebooky. Jeden s ní pracoval výborně bez další problémů, ale druhý prostě "blbnul" buď nepřijal adresu z DHCP serveru routeru, nebo síť nevyhledal tj. nenašel. Když jsem změnin SSID tak ji na poprvé našel a na podruhé to bylo úplně mrtvé.

Moje otázka na začátek prosím zní: Jaký operační systém používáte a nevíte jaký chip Atheros, Broadcom či Prism používá Vaše bezdátová karta?

Pokud používáte Windows Vista: Řešení spočívá v reinstalaci ovladače síťové karty tj. bezdrátové.[/QUOTE]

Jako OS používám Windows XP. Nadruhoz otázku bohužel odpověď nvím, lze to nějak zjistit?
Síť jsem zkusil odebrat z upřednostňovaných, ale stále nejde. Stále to vyhledá jiné sítě, ale tuto ne.
rebelkarel (4)|16.3.2009 15:16
Ještě mě napadlo,měl jsem v počítači nějaky program net4switch, tem sem odinstalovával.. nemůže to být způsobeno tím?
rebelkarel (4)|16.3.2009 22:50
Tak náhle jako přestala fungovat, tak po 5 dnech zase síť funguje.. Ale i tak díky všem za pomoc a rady..
eraser (0)|19.3.2009 23:34
Niekdy môže problémy spôsobovať cudzia sieť, ktorá interferuje s tou domácou. Tiež sa mi stáva, že nechytám svoje AP na jednej strane domu, vo vzdialenosti 12 metrov a prestupom cez jednu stenu, pricom na danej strane je asi tucet wifi sietí, kde je takmer nemožné nastaviť unikátny kanál.