Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 1 z 8 123 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 117

Téma: Jaký je váš názor na projekty distribuovaných výpočtů?

Čestný člen Avatar uživatele husky14
    Registrace
    Jun 2007

• Jsem pro, počítám pravidelně
    • Jsem pro, už jsem se někdy k nějakému projektu přidal
    • Jsem pro, ale nezapojuji se
    • Jsem proti, nevidím důvod účastnit se těchto projektů
    • Je mi to jedno
    • Nevím, tyto projekty neznám

Poznámka: Pro hlasování je anketa k dispozici na homepage magazínu Svět hardware v pravém sloupci.
    Naposledy upraveno uživatelem husky14: 26-02-2010 v 11:44
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele cool.user
    Registrace
    May 2006

Neprovozuju.

Na jednu stranu se lidi honi poslednich x let pri stoupajici cene energii za co nejnizsi spotrebou jak v idle, tak v loadu a na druhou stranu nechavaj vytezovat pc temahle vecma.

Ne dik.

Starousedlík SHW Avatar uživatele robky
    Registrace
    Oct 2006

Vyskúšal som a mám z toho zmiešané pocity. Po prvotných peripetiách s rozbehaním klienta, následnými pádmi ovládača grafickej karty (stále to vlastne je beta klient F@H) a časovým limitom na výpočet úlohy, kde vlastne x-dňové počítanie vyjde nazmar, som si povedal - dosť. Chcel som pomôcť, ale stojí mi to za to?

Starousedlík SHW Avatar uživatele astec
    Registrace
    Jun 2008

Citace Původně odesláno od robky Zobrazit příspěvek
    Vyskúšal som a mám z toho zmiešané pocity. Po prvotných peripetiách s rozbehaním klienta, následnými pádmi ovládača grafickej karty (stále to vlastne je beta klient F@H) a časovým limitom na výpočet úlohy, kde vlastne x-dňové počítanie vyjde nazmar, som si povedal - dosť. Chcel som pomôcť, ale stojí mi to za to?
    Naprostý souhlas, říkal jsem si aspoň zatížím mašiny než pudou pryč a uděláme něco pro dobro. Ale když není vidět výsledek a lidé si s instalací a provozem trápí tak radeji 3D mark .....

Pravidelný diskutér Avatar uživatele Marenek
    Registrace
    Oct 2006

já začal se seti. ufouni jsou ufouni. v počítání jsem měl přestávku - v jisté fázi s lehce postarším počítačem než jsem se dopočítal výsledku, už data zastarala a výsledek byl odmítnut ;-) zkusil jsem pak po upgradu i nějaký medicínský programy, ale nakonec jsem toho nechal. jednak nabubřel klient a začal zavazet v paměti, jednak je bezpečnější počítač vypnout než jej nechat stále běžet (výpadky proudu vs. data na disku), jednak plná zátěž opotřebovává větrák ;-) (jakože to topí), jednak to žere elektriku, jednak člověk prostřednictvím svého stroje otročí zdarma i na třeba komerčních projektech.

samosebou pokud stroj patří někomu jinému a elektriku neplatíte, takže vás to netrápí, počítá se mnohem snáz. ale v tom případě v podstatě kradete ;-)

každopádně to je po technické stránce velmi zajímavá věc.

Starousedlík SHW / Pilot TMF Avatar uživatele Deee-aN
    Registrace
    Jan 2008

"Jsem pro, počítám pravidelně"
    IMHO má tohle v případě výpočtů pro lékařský výzkum hlubší smysl, který dalece přesahuje smysl debaty o úspoře několika set korun ročně. Samozřejmě si každý musí rozmyslet, jestli si to může dovolit, protože minimálně GPU klienti dávají kartě při nastaveném vysokém vytížení docela za uši a s tím vyšší spotřeba souvisí.
    Můžete "adoptovat" dítě z Afriky (= posílat mu peníze), dávat peníze na charitu nebo něco jiného a nebo počítat třeba F@H a svým malým kouskem se podílet na výzkumu léčby civilizačních chorob.
    Je to na každém....

BTW, ti klienti fungují a pokud někomu ne, není problém v nich....

Starousedlík SHW Avatar uživatele cool.user
    Registrace
    May 2006

Uhm, ta anketa teda nemela dlouhehej zivot

Starousedlík SHW Avatar uživatele KEOSAN
    Registrace
    May 2008

Tie projekty mozu byt dobra vec a nemusia.

a/ sice je volny pocitacovy cas, ale vacsia zataz znamnea vacsiu spotrebu elektrickej energie, ktoru niekto zaplatit musi.
    b/ druha vec je, ci sa da doverovat aplikacii,
    c/ tiez je dolezite, ci to, co sa pocita je ozaj to, co tvrdi autor. Napr. moze sa pocitat geneticky vyskum. To sa da pouzit vsak na liecenie ludi, alebo ako biologicka zbran....

Takze potom ma z toho clovek rozporuplne pocity, comu verit....

Ako pozitivum vsak mozem hodnotit niektore taketo aplikacie, ze sa daju pouzit napr. ako umela zataz pri simulacii stability pocitaca, ze ako jedny z mala dokazu realne vyuzivat viacjadrove CPU /ci viac CPU/

Registrace
    Jun 2007

Citace Původně odesláno od cool.user Zobrazit příspěvek
    Bude patrně příští týden pokračovat.... teď dostala aktuálně přednost ta současná

Starousedlík SHW / Pilot TMF Avatar uživatele HiLow
    Registrace
    Jul 2006

Kdysi jsem pocital seti, proste ufouni jsou srdecni zalezitost.
    Ale dnes uz nepocitam nic, snazim se setrit elektrickou energii, cpu podtaktovavam, vsude mam prodluzky s vypinaci, takze se standby u nas doma nekona, natoz pocitani foldingu.

Starousedlík SHW Avatar uživatele Intri
    Registrace
    Sep 2007

Já to nepočítám, říkám si, že neustálá žátěž pro PC asi taky není to nejvhodnější. Na druhou stranu, pokud jde o energii, to může být asi úplně jedno. Když budou lidí plýtvat elektřinou, možná zaplatí vyšší účty, ale když tou elektřinou budou šetřit, energetickým společnostem klesnou zisky a zvýší ceny... Takže tak nebo tak, ty peníze prostě vysolíme. Osobně raději budu solit za to, že se nebudu ve spotřebě omezovat a že z ní budu mít užitek, než za to, že se budu neustále hlídat a omezovat.

Registrace
    Jun 2007

Citace Původně odesláno od cool.user Zobrazit příspěvek
    Tak ji máte zase zpátky....

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Dec 2008

Citace Původně odesláno od Intri Zobrazit příspěvek
    Já to nepočítám, říkám si, že neustálá žátěž pro PC asi taky není to nejvhodnější. Na druhou stranu, pokud jde o energii, to může být asi úplně jedno. Když budou lidí plýtvat elektřinou, možná zaplatí vyšší účty, ale když tou elektřinou budou šetřit, energetickým společnostem klesnou zisky a zvýší ceny... Takže tak nebo tak, ty peníze prostě vysolíme. Osobně raději budu solit za to, že se nebudu ve spotřebě omezovat a že z ní budu mít užitek, než za to, že se budu neustále hlídat a omezovat.
    Souhlasím, energii nejde schovat a elektrárny jedou i když jsou počítače vyplé = pokud někdo ten proud neodebere, rovnou se vyhodí.
    Šetřit energii bude mít smysl až tu co nespotřebujeme okamžitě budeme moct schovat na později.

Obyvatel SHW
    Registrace
    Jan 2009

Nesouhlasim, celkova spotreba elektriny se neustale zvysuje a setreni jednotlivcu na tom nic nezmeni. Narust spotreby s sebou ponese nutnost zvysit produkci a rosireni Temelina/Dukovan/.. bude muset nekdo zaplatit. Ceny porostou a je na kazdem z nas, at si rozmysli, zda mu stoji za to setrit.

Jinak myslenku distribuovanych vypoctu podporuji, ale sam se na nich nepodilim.

Redaktor SHW / Digimanie Avatar uživatele Milan Šurkala
    Registrace
    May 2006

Podílel jsem se, ale vzhledem k tomu, že jeden výpočet trvá spoustu hodin, jen výjimečně se mi podařilo dopočítat výsledek v nějakém rozumném čase. Takže nyní už toto neprovozuji.

Strana 1 z 8 123 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. Jaký je Váš názor na tuto sestavu?
    Od keramos v sekci Chci doporučit sestavu/notebook
    Reakcí: 6
    Poslední příspěvek: 13-07-2013, 23:18
  2. Ventilátory: Jaký máte názor na Noctuu
    Od maniiax v sekci Chlazení
    Reakcí: 40
    Poslední příspěvek: 23-12-2009, 06:35
  3. Jaký je Váš názor ?
    Od x v sekci Volná témata
    Reakcí: 7
    Poslední příspěvek: 27-11-2007, 00:13
  4. WEB hry - Hrajete je? Jaký je váš názor?
    Od respex v sekci Počítačové hry
    Reakcí: 7
    Poslední příspěvek: 06-09-2007, 12:28
  5. Jaký je váš názor na krádež avataru?
    Od Honny v sekci Volná témata
    Reakcí: 40
    Poslední příspěvek: 28-02-2007, 17:42