reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Co upřednostňujete při výběru tiskárny nebo multifunkčního zařízení pro domácí nebo firemní použití?

husky14 (4214)|16.3.2009 15:10
  • Cenu zařízení
  • Náklady na tisk
  • Známost výrobce
  • Reference (známí, kamarádi …)
  • Odborné časopisy - testy
  • Reklama
  • Promoakce

Poznámka: Pro hlasování je anketa k dispozici na homepage magazínu Svět hardware v pravém sloupci.
mech13 (5526)|16.3.2009 20:03
chybi mi v ankete moznost nabobtnalost ovladacu... kde jsou ty casy kdy na jedne diskete byl soft pro 5 OS... chapu ze doba jde dopredu, ale za ovladace ktery maji moznost instalace 300 nebo 500MB bych HP povesil za neco do pruvanu. takze bych asi vybral podle vyrobce - jaky pouziva soft a potom podle toho jaky ma ten ktery model naklady na tisk
matyyy (2527)|16.3.2009 20:17
většinou podle nákladů na tisk kam započítám i cenu zařízení a natipuju počet stránek (pro 200barevných stran se mi nevyplatí barevný laser)
TO mech13 linuxový ovladače pro všechny HPčka maj 16MB a fungujou líp než ty pro windows
machja (122)|16.3.2009 20:18
No něco na těch ovladačích bude. Ale pro mě jsou důležité testy -náklady na tisk a poměr cena/výkon
mech13 (5526)|17.3.2009 06:27
matyyy: no a vo tom to je... ony se daji najit i cca 20 MB drivery pro win, ale nez se k nim clovek na jejich webu proklika, uhodne ktery potrebuje a prijde na spravny postup jak to rozchodit tak ma mladi pryc... nemluve o tom, ze je nekde kdyz je to multifunkcni a chce skenovat...
Dufinos (422)|17.3.2009 09:31
U domácího jednoznačně cenu jak zařízení, tak i "náplní"... Jelikož jej užívám opravdu ojediněle.

U Firemního je mi docela jedno, kolik stojí, protože to já neplatím... Každopádně určitě u pracovní multifunkce preferuji jedinou věc a to je rychlost. V práci mám bohužel dost pomalý kousek od Canonu a nakopírovat např. dvacet stránek je docela o smrt. Docela mě štve strašně dlouhé "žhavení". Jinak tisk je dostatečně rychlý (jedná se o černou laserovku) i kvalitní. Vše funguje pořád perfektně a bez problémů až na tu rychlost žhavení... Hodila by se určitě i možnost barevného tisku, ale to bych chtěl asi moc...
jerryczech007 (98)|17.3.2009 21:18
Když kupuju domů, momentálně 1x Canon iP4500 a 1x HP F2280, upřednostním hlavně funkce, které využiju a potřebuju a samozřejmě kvalitu. Pokud kupuju do firmy, převážně HP LJ, pak mě zajímá i výdrž v každodenní zátěži / nízká poruchovost. Zatím jsem měl na výběr štěstí :)
Maximus12 (763)|17.3.2009 21:26
Jednak koukam po cene zarizeni, pak po nakladech na tisk a pripadne po nejake te recenzy.
Dusty007 (28)|20.3.2009 08:39
V te ankete dost chybi - funkce! Tj. jestli odpovida tiskarna mych potrebam. Jestlize potrebuju duplexni tisk, tak predne koukam po nem a pak az na naklady cehokoliv.
grapherX (888)|21.3.2009 09:55
Pro mně jsou důležité : cena zařízení, provozní náklady, výrobce (preferuji Canon)