reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

"Nedeterministicke" vypadky routra (linksys WRT54GC)

fazy (2)|16.3.2009 17:39
Zdravim, mam jeden problem k diskusii:

Vyuzivam propojenie UPC 10Mbit v centre Brna. Zapojeny mame router Linksys WRT54GC (s najaktualnejsim firmwarom). 1 desktop sa pripaja cez ehternet kabel, 3 zvysne ntbky cez wifi.

Problem spociva v tom, ze na zdanlivo nedeterministickom opakovacom principe router "vypadava": odpoji pocitace pripojene bezdratovo, nefunguje pripojenie do sveta, nie je sa mozne pripojit ani na aministracnu stranku routra (192.168.1.1). Pri opakovanom pokuse o bezdr. pripojenie toto zlyhava. Router je potrebne restartovat, cim padom sa premazu vsetky logy, takze z tych tiez nie je mozne vyzistit, co sa dialo tesne pred vypadkom.

Niekedy sa to stane kratko po pripojeni niektoreho ntbku k wifi (vacsinou ale asi u jedneho konkretneho ASUSu), niekedy pocas bezneho pouzivania. Interval vypadku je cca. 1x za 1-2 dni. Pocul som rozne nazory - napr. konfliktny HW - po rest. vsak pripojenie u vsetkych pc funguje. Dalej som pocul, ze niektore routre padnu pri nejakej konkretnej akcii, prijati konkretnych paketov na konk. porte. Logy vsak bohuzial k disp. nemam.

Zaujimalo by ma, ci mate niekto podobne skusenosti, prip. ci sa to da nejak riesit a ci je to reklamovatelne (vzhladom na malu pravdepodobnost reprodukcie problemu prave v momente reklamacie).

Zamyslal som sa nad tym, ci ma vyznam stravit tyzden kazdy vecer googlenim a hladanim priciny. Bezny uzivatel by ho zrejme proste odniesol k reklamacii. Ak vsak by aj bola uznana, ak nezistim co je pricinou, nebudem vediet kupit taky novy router, u ktoreho by sa tento problem uz nevyskytoval.

diky vopred za nazory a rady
Debil041 (1)|31.3.2009 17:54
Ahoj,

můžeš prosím popsat ještě následující:
- nastavení TCP/IP protokolu pro LAN - DHCP či statická adresa
- operační systém používaný na notebooku (Vista/XP/Linux/...)
- aplikované service packy
- model kabelového modemu od UPC

Potýkám se se stejným problémem, na jehož řešení jsem krátký. Naprosto nepredikovatelné výpadky přístupu do internetu :runaway
faugusztin (453)|31.3.2009 18:33
A este jednu vec by som skontroloval - nepouzivas nahodou torrenty ? Ak ano, tak tie dokazu router odrovnat bez problemov kvoli stovkam spojeni, ktore jednoducho ip_conntrack nezvladne. V tomto pripade doporucujem limitovat pocet spojeni na nejakych 100-200.
fazy (2)|22.5.2009 16:00
faugusztin: jj torrenty wifi zabijaju, nepouzivam ich vsak

Debil041: problem u mna zmizol po presedlani z WPA2 sifrovania na WPA... zrejme je vypocetne natolko zlozitejsie, ze ho proste pri nasom provoze nezvladal...

- nastavení TCP/IP protokolu pro LAN - DHCP či statická adresa - DHCP
- operační systém používaný na notebooku (Vista/XP/Linux/...) - XP
- aplikované service packy - SP2
- model kabelového modemu od UPC - Motorola SB-5101e