reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Dratova mys na pracu

lbs (3)|17.3.2009 10:00
Nepaci sa mi trend bezdratovych mysi, teda presnejsie to, ze v pomere k bezdratovym mysiam je tak malo kvalitnych dratovych mysi. Samozrejme, nehovorim o hracskych mysiach, na tych mi vadi krokovacie koliecko, ktore je na pracu nepouzitelne (rychle a hladke rolovanie v dlhych dokumentoch).

Takze hladam kvalitnu dratovu mys na pracu s kolieckom s hladkym rolovanim. Bezdrat nechcem aj keby mali baterky vydrzat pol roka, tie mysi mam zafixovane ako tazke, nepresne, s vypadkami. Na hranie mam Microsoft Intellimouse Explorer 3.0. Na pracu momentalne pouzivam Microsoft Intellimouse Explorer Platinum, ktora mi celkom vyhovuje aj tvarom a velkostou (podobne ako Explorer), ale malo vydrzi - do roka sa mi vzdy na nej nieco pokasle.

Viete mi nieco odporucit? Dik.
xxviktor (406)|17.3.2009 13:46
Mohl by jsi blíže specifikovat na jakou práci. Pokud máš na mysli psaní dokumentů apod, tak ti bohatě postačí i nějaká levněší. Ten Explorer 3 se ti na pracování moc nezdá?
lbs (3)|17.3.2009 14:26
Ide o tvorbu webov, kodovanie a programovanie, takze aj praca v grafickych editoroch, co si vyzaduje dostatocne presnu mys. Na druhej strane som zvyknuty rolovat hore dole v zdrojakoch kolieskom, takze na Exploreri 3 mi vadi krokovacie koliesko, ktore sa na tento styl prace nehodi.

Aky mate nazor na Logitech G9? Ta by mozno vyhovovala, kedze koliesko sa da prepnut na hladky chod. Ale cital som aj nejake kritickejsie recenzie.

Pripadne sa spytam aj inak - existuje este nejaka hracska mys okrem G9, ktora ma relativne hladky chod kolieska? Viem, ze je to trochu blbost, lebo v hrach by to skor vadilo, ale predsa len.
xxviktor (406)|17.3.2009 14:48
G9tka jistě nebude špatná volba, pokud tě práce živí a myš ti dobře sedne do ruky, tak nemáš nad čím přemýšlet. Možná bych vyzkoušel ještě G5tku (jestli máš teda rád ruku podpírající větší myši).
mech13 (5526)|17.3.2009 14:53
akcelerace scroolovani na IE3 nepomaha? (podle toho jak rychle s koleckem tocis, tolik textu odscroolujes - pomaly toceni radky, rychly skubnuti stranky)
lbs (3)|17.3.2009 15:48
ok, pozriem sa na G9, trochu sa obavam, ze mi bude prilis mala do ruky, ale to uz budem musiet vyskusat osobne. zda sa mi, ze idealna by pre mna bola nejaka kombinacia technologie kolieska z G9 a tvaru G5, snad Logitech s nejakou takou hracskou mysou casom pride

akceleracia scrollovania mi moc nevyhovuje, navyse koliesko v IE3 je dost hlucne pri rolovani, to je skratka krokovacie koliecko, akonahle s nim zacne clovek rolovat uz rachoti
xxviktor (406)|17.3.2009 18:02
No G5tka hladký běh myslím nemá. Nejdůležitějším parametrem u myši je ale imho ergonomie. Zajdi někam do obchodu (Logitechy maji i v blbym datartu) a zkus jestli ti padnou do ruky.
Salamander (6177)|11.7.2009 17:44
Hele, doufam, ze nevadi, kdyz trosku ozivim tohle tema, potreboval bych nejakou dratovou mysku, jak na praci, tak na obcasne hrani ... financni limit neuvedu, chtel bych neco kvalitnejsiho, se slusnym pomerem k cene ... diky :D
meeee (1110)|11.7.2009 17:54
Já jako všude v takových případech nahodím Deathadder.
Z hlediska pohodlí, tlačítek a senzoru super. Mám ho radši než G9, ta se na něj, co se pohodlí týče, nedotáhne (a to má dva gripy) a tlačítka má tužší a hlučnější.
Salamander (6177)|11.7.2009 18:09
Diky, jeste celkem uvazuju o Habu, nebo Lachesis ... ale asi si je budu muset skocit nekam do obchodu napred trosku "osahat" :D
meeee (1110)|11.7.2009 18:15
[QUOTE=Salamander;269300]Habu, nebo Lachesis ...[/QUOTE]

Lachesis bych se asi vyhnul, na můj vkus je jich dost bugovejch a ten souměrnej tvar mi taky moc nesedne. Člověk si sice zvykne, ale...
Po Habu poslední dobou taky tak trochu pokukuju jako po náhradě G9.
Richmond (8084)|11.7.2009 18:37
Habu mam a za ty prachy docela zklamanej a navic to moc sajnuje, navic na to kvuli cemu jsem ji kupoval je moc mala (nizka, v miste tlacitek moc placata ala Razer - je tedy mensi nez IE3EE). Senzorove je ok + software taky (makra, akceleracni kolecko...). Na muj vkus je moc vyhajpovana a moc "gaming", na druhou stranu je vetsi nez G9 coz mi vyhovuje. Za dva roky pouzivani vypada jak nova, nevrze (ale to je u tyhle kategorie standard)

edit: Uvazoval jsi o Ravenu?
Salamander (6177)|11.7.2009 18:58
[QUOTE=Richmond;269303]
edit: Uvazoval jsi o Ravenu?[/QUOTE]

Jako uznavam, ze muze byt dobra, ale na stul bych si neco takovyho nedal
cefallu (72)|13.3.2013 15:51
zdravím,

nechci zakládat nové téma: chci si koupit novou myš a od zkušenějších zde přítomných bych potřeboval nějaké to moudro k zamyšlení, předem děkuji za případné reakce!

situace:
v současnosti mám už druhou myš od A4tech (obě patří mezi ty levnější) u první byl takový slabý ocásek, který se asi po 3 letech v nějakém místě uštípnul, u té druhé mi přestává správně fungovat 3. tlačítko (=stisk kolečka), myš jsem i rozebral a vyčistil, ale po par dnech má stejnou tendenci = při stisku kolečka to v autocadu hodí jakoby funkci "zoom na vše", prostě to klikne dvakrát a asi i víckrát za sebou a navíc při klasickém rolování kolečkem v dokumentu/webu občas vynechá, posune se jen nepatrně ve směru dolu... co mě překvapilo bylo to, že když jsem myš otevřel zjistil jsem, že kolečko je uchyceno z jedné strany téměř "napevno" a z druhé strany se osa kolečka dotýká spínače (při zmáčknutí kolečka ho stiskne), tzn. dojde lehce k vychýlení kolečka na jednu stranu - normálně si toho člověk u myši nevšimne, pokud jí nerozebere.. zajímalo by mne, jestli tato "technika" je používána i ostatními výrobci myší - nemám v tom zkušenosti... smůla je, že u téhle druhé myšky mi v lednu propadla 2 letá záruka...

požadavky na novou myš (je jich dost vzhledem k ceně, ale nemyslím si že je to přehnané:D):
- cena max. 500 kč
- práce: autoCAD (důležitá kvalita 3. tlačítka=používám opravdu často na posun pohledu v cadu), browsení na netu, hry pouze občasně když je čas/sraz: vesměs warcraft 3/dota a WoW classic (víc jak 5 programovatelných tlačítek je pro mne naprostá zbytečnost)
- drátová
- kvalitní senzor (je mi jedno jestli optika/laser/bluetrack)
- nechci takové ty nalepené pogumované boční stěny u myši (viz. spousta levných myší od A4tech), odlupují se časem a je to celé mazlavé:thumbdown
- delší kabel
- preferuji větší myši min. 11+cm
- jsem pravák a dlouhoprsťák :D
- myš by měla něco vydržet, nestřídám věci jako ponožky =)
- preferuju konzervativní vzhled, klávesnici nemám podsvícenou, ale to je jen na okraj

líbí se mi tyto (řazeno vzestupně dle ceny):
logitech RX250 - tu bych vzal hned, ale manželce se moc nelíbí ;) mám rád jednoduché a funkční věci, vzhledem k ceně se dají koupit dvě v porovnání s některými níže uvedenými...
HP 5-button optical comfort mouse - měl jsem pocit, že by HP mohlo dělat i kvalitní myš, ale možná to je jen pocit...
A4tech bloody V5 - tady mě láká robustní kolečko, sic mám po svých zkušenostech na tuto značku lehkou averzi, ale dal bych jí šanci
Microsoft comfort mouse - ta se líbí i manželce, sic podpořím Microsoft, ale pokud ta myš bude kvalitní, tak ho podpořím rád...

a trochu nostalgie nakonec
vzpomínám, jak ještě v době nástupu winXP jsem si tehdy pořídil jakousi laserovou geniusku asi za 200kč (koupil jsem první myš co jsem viděl v kráme na stojánku), funguje u rodičů pořád a to na tom každý den někdo něco dělá (a já na tom tehdá pařil ty zlatý pecky: diablo2, starcraft, C&C atd.), jen už má setřenou stříbrnou barvu z tlačítek...