reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

ntb pro grafiku do 37 000 CZK

compadre (4)|18.3.2009 15:34
Ahoj, plánuji nákup notebooku. Budu ho využívat hlavně pro tvorbu grafiky v Adobe CS3, později CS4 (tvorba reklamy, webových stránek, flash, tiskovin, billboardů, ...), taky bych na si něm chtěl občas zahrát nějakou tu hru..

V současné době se mi nejvíce líbí:

Sony Vaio VGN-FW31ZJ (+ k němu bych vzal rychlejší HDD - 7200rpm)
http://www.czechcomputer.cz/product_doc-9057AA9F6CB9878CC1257549004F1CC5.html

Acer Aspire 6935G-944G32BN (LX.ATQ0X.025)
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=59749

Toshiba Qosmio F50-125
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=62604

Napište prosím své rady a zkušenosti s těmito stroji, popřípadě jaké jiné nb byste doporučovali. Moc díky..
compadre (4)|18.3.2009 17:33
Pěkný, moc pěkný, nejhezčí je ta cena..
Ale čekal jsem spíše nějaký názor k ntb co jsem zde uvedl nebo porovnání s ntb na který jste dal odkaz, popř. proč právě MSI GX720X-026CZ, v čem je lepší atd..
Smeli (2302)|18.3.2009 17:55
[QUOTE=compadre;230713]Pěkný, moc pěkný, nejhezčí je ta cena..
Ale čekal jsem spíše nějaký názor k ntb co jsem zde uvedl nebo porovnání s ntb na který jste dal odkaz, popř. proč právě MSI GX720X-026CZ, v čem je lepší atd..[/QUOTE]

Nevím teď jakým GPU disponuje 9700M ale řekl bych, že ten MSI je výkonostně srovnatelný s tebou uvedenou toshibou a má o třetinu nižší cenu, což je asi jeho nejsilnější stránkou.
Taren (73)|18.3.2009 18:09
Tak vámi 3 uvedené notebooky nejsou špatné.
Sony - pěkné rozlišení displeje, výkonný procesor, méně výkonná grafická karta oproti ostatním
Acer - opět pěkné rozlišení a výkonný procesor, více použitelnější grafická karta, ale "horší" značka = nejspíše horší kvalita zpracování apod.
Toshiba - řekl bych, že už má trochu znatelně pomalejší procesor než Sony Vaio, ale zase lepší grafickou kartu. Nedostačující mi zde příjde 1280*800, to při vaší práci bych bral alespoň 1440*900 (apod.).

Pokud potřebujete více grafickou kartu a nepotřebujete velké rozlišení, tak bych šel klidně do Toshiby, pokud výkon, tak zase Sony. Acer je solidní kompromis a v této cenové hladině nejspíše bude i solidně zpracovaný.

Klávesnice:
Sony - vypadá to, že se zde dá výborně psát, je dost rozložitá
Acer - na levé straně multifunkční tlačítka, na pravé straně je klávesnice až po okraj = řekl bych, že se na něm dá ještě stále dobře pracovat
Toshiba - je 15,4" a ještě k tomu jsou velké okraje (klávesnice relativně malá) - nedoporučuji pro silné prsty.

Disk:
Sony - hrozný, sice jsem neviděl test, ale 4200 otáček bych nesnesl, vzal bych jej jako externí do boxu
Acer - naopak co se týče rychlosti výborný
Toshiba - není uveden jaký je, těžko říct

Jsou tam i jiné věci, Sony a Acer mají například Bluray mechaniku. Mezi těma dvěma bych vybíral.
Ta Toshiba má nic moc rozlišení, procesor je nejslabší (stále velmi silný), není Bluray (moc lidí nevyužije, ale potěší), je menší (mi by stačil) i doba výdrže vypadá nejnižší. Do tohoto notebooku bych nešel.

TO MSI se mi líbí díky ceně. Hlavní nevýhoda - slyšel jsem stížnosti na kvalitu (pouze ale na různých fórech), procesor je ještě slabší než u Toshiby (ale stále může stačit).
Ostatní včetně disku, ramky a grafické karty je solidně postavené a klávesnice má dokonce numerickou část. Otázkou ještě je, zda je či není moc velký.
compadre (4)|18.3.2009 19:25
Něco takového jsem si představoval, pěkně rozepsáno.
K SV bych určitě dokoupil HDD s 7200rpm, s ním bude asi nejlepší z této trojice..

Co se týče MSI, taky jsem na tento model četl (na fórech, v diskuzy pod produktem) spíše stížnosti, ale i chválu. Asi to je o štěstí, jaký kus zrovna kdo dostal...

Aceru moc nevěřím, rozhodně nejsem proti němu, myslím, že se kvalita ntb zlepšuje a jak jste napsal, v této cenové relalaci by mohl být solidně zpracovaný.

Vidím to na SV..
xmarek (1676)|18.3.2009 19:38
Sony Vaio VGN-FW31ZJ. Značkám jako je MSI a ACER bych se obloukem vyhnul.
kokrhanek (92)|23.3.2009 12:41
Zkusil bych Dell Studio s nějakou konfiguraci s GPU Quadro
Logout (4018)|23.3.2009 17:30
Quadro, pokud se nebudou používat 3D programy, který to podporujou nejsou potřeba (nicméně nevadí). Na photoshop je ptřeba
- silnej procesor,
- aspoň nějaká grafika na akceleraci CS4
- 4GB RAM
- vysoký rozlišení - v týdle ceně bych do ničeho menšího než 1900xněci nešel.

Zkusil bych uvažovat o tomdle
http://asus.mironet.cz/asus-g71v7t104c-q9000-4gb-2x320gb-nv9700gt-brc-17quot-tv-vip+dp91340/
- na grafiku luxusní procesor, ale je nad limit
anebo to vaio, pokud nebude problém převážení.


Ale jestli to s tou grafickou prací myslíš vážně, tak doporučuju koupit levnější notebook a zbytek nacpat do pořádnýho kvalitního monitoru - dělat celej den na notebooku je pro vraha.
compadre (4)|29.3.2009 16:41
asus se mi moc líbí, nicméně 43 000 už je na mě moc.. Za pár dnů si jedu pro vaio..

S grafikou to myslím vážně, pořádný monitor bude, jen se musím trochu zorientovat ve světě LCD...
Superbobo75 (1)|27.4.2009 14:13
AHoj, jak to dopadlo s notebookem - mas už Vaio? Muzes tu dat nějaké zkušenosti, zatim jsem nanašel nic lepšiho. Jaka je kvalita obrazu v ramci věrnosti barev v grafice atd. Stačí na Adobe produkty atd.