reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Co je to za disk

Yossik (33)|11.12.2006 12:56
Zdravím, došel mi konečně domů počítač. Bohužel v něm nebyl objednyný Seagate Barracuda 7200.10 320GB ale nějaký Western Digital. Tak jsem to projel v programech HD Tune, HD Tach a Sisoft Sandra. Rád bych věděl jestli se opravdu jedná o tento HD http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=34890

Jde mi o to, ze ten disk docela rve (pri Random acces testu to byla fakt síla) a navic me prijde ze je nejak spatne zapojenej, viz sandra (ta mi hlasi ze bych ho mohl vyuzivat efektivneji, bohuzel jsem lama a zapojeni moc nerozumim.)
Co si o tomto disku myslite? Díky za Vaše názory, nevim zda ho mam vratit nebo si ho nechat.

SiSoft Sandra:

General Capabilities
Channel : Master
Type : ATA
Removable : No
Model : WDC WD3200KS-00PFB0
Revision : 21.00M21
Serial Number : WD-WCAPD2782566
ATA/ATAPI Approved Version : 7.00
Cache Size : 16MB

Transfer Modes Support
Block Size : 16
Width : 16-bit
Maximum PIO Mode : PIO-4
Maximum DMA MW Mode : MWDMA-2
Maximum UDMA Mode : UDMA-6

Transfer Modes Active
Current Block Transfer : 16
Current Active Mode : UDMA-5

Performance Tips
Warning 3100 : S.M.A.R.T not enabled; consider enabling for safety.
Warning 3104 : Current mode not optimal. Check settings.
Tip 2 : Double-click tip or press Enter while a tip is selected for more information about the tip.
Tach.jpg Disk.jpg
Smeli (2302)|11.12.2006 13:19
Pokud jsis objednal Seagate (a máš někde kopii objednávky) a přišel ti WD tak je to jasná reklamace...
Yossik (33)|11.12.2006 13:31
[QUOTE=Smeli]Pokud jsis objednal Seagate (a máš někde kopii objednávky) a přišel ti WD tak je to jasná reklamace...[/QUOTE]

Souhlas, ale zase uz mi to jede a nechci zase 10 dni resit jinej disk s byt bez PC...Jde mi o to jestli kdyz se podivas na ty vysledky z HD Tachu, HD Tune a Sandry, tak jestli je to vsechno OK. Nekde jsem videl srovnani WD3200KS a prave te Barracudy 7200.10 a vysli z toho oba stejne. Tak nevim...co myslite?
tequilla (1015)|11.12.2006 13:47
Disk tam mas skutecne ten, na ktery odkazujes a to, ze Everest nebo Sandra ukazuji UDMA-6 u SATA disku bych se vubec netrapil...je to jen jejich spatna detekce. Jinak je vse ok, jen bych jeste zapnul v biosu S.M.A.R.T. -> je to sikovna vecicka a Everest nebo Sandra by ti potom mohla cist i diagnostiku disku.
boboco (1987)|11.12.2006 19:41
[quote=Yossik]Souhlas, ale zase uz mi to jede a nechci zase 10 dni resit jinej disk s byt bez PC...Jde mi o to jestli kdyz se podivas na ty vysledky z HD Tachu, HD Tune a Sandry, tak jestli je to vsechno OK. Nekde jsem videl srovnani WD3200KS a prave te Barracudy 7200.10 a vysli z toho oba stejne. Tak nevim...co myslite?[/quote]

Doma jsem WD3200KS měl a teď mám Seagate 320GB 7200.10 a myslím, že kvalitou jsou na tom stejně a s hlučností bys to se Seagate nevyhrál (dokud je práznej, je tichounkej, ale jakmile ho zaplníš, překonává WD bezkonkurečně). Je to určitě na reklamaci, ale ty disky jsou oba dobrý (pokud člověk nechytí vadnej kus), takže zvaž jestli něco podnikat nebo ne...:notsure
mech13 (5526)|11.12.2006 20:45
ja bych to radsi vratil. pevne disk je bohuzel jedna z min spolehlivech veci/odolnech na prevoz apod., a kdyby se ti nedejboze neco stalo, tak bych nechtel videt jak se s nima budes za rok dohadovat ze mas fakturu seagate a davas jim WD... ted je to verstvi a nemel by byt problem to vymenit. poslal bych jim mail, ze ti dali neco jinyho a ze bys nerad byl bez disku, tak to nejak rychle vymenit
Yossik (33)|11.12.2006 21:21
Pokud jsou ty udaje z HD tachu a HD tune v normalu, tak si ten disk asi ponecham. Pokud podle tech vysledku neni mezi nim a baracudou takovy rozdil tak to vzal cert. Boboco ty mas baracudu...dosahujes vyrazne lepsich vysledku???
wizaard (913)|11.12.2006 22:31
Bacha na to, já vážně souhlasím s mechem13, disky to jsou bezesporu oba kvalitní a je všeobecně známo, že nové 7200.10 jsou oproti WD dosti hlučné a výkonově velmi podobné, ovšem já bych se spíš zaměřil na tu záruku, protože nikdy nevíš, co se stane! Plně souhlasím s mechem13 a myslím si, že bys to (pokud nemáš přebytek tisícovek - event. nějakou pošli ;)) neměl brát na lehkou váhu! V budoucnu už pak nikomu nedokážeš, že je to Seagate a záruku Ti nevezmou (pokud nás ovšem malinko nevodíš za nos a na dodáku vážně nemáš WD, pak je vše OK a nech si ho).
boboco (1987)|11.12.2006 22:35
[quote=wizaard]Bacha na to, já vážně souhlasím s mechem13, disky to jsou bezesporu oba kvalitní a je všeobecně známo, že nové 7200.10 jsou oproti WD dosti hlučné a výkonově velmi podobné, ovšem já bych se spíš zaměřil na tu záruku, protože nikdy nevíš, co se stane! Plně souhlasím s mechem13 a myslím si, že bys to (pokud nemáš přebytek tisícovek - event. nějakou pošli ;)) neměl brát na lehkou váhu! V budoucnu už pak nikomu nedokážeš, že je to Seagate a záruku Ti nevezmou (pokud nás ovšem malinko nevodíš za nos a na dodáku vážně nemáš WD, pak je vše OK a nech si ho).[/quote]

To je pravda, minimálně kontaktuj firmu kde jsi ten PC koupil a domluv se s nimi co dál. V případě pozdějíš reklamace bs mohl šeredně narazit.
Já disky testoval jen přes Everesta, soudě podle Tvých výsledků, je zřejmě vše vpořádku - v normě.
Yossik (33)|11.12.2006 23:31
Stou zarukou je to v pohode...chlapek o tom vi a klidne mi disk vymeni...spis me slo o to, ze jsem mel vybrany ten seagate a nechtel jsem nic horsiho. A kdyz je podle vas vse v norme (trochu me totiz vydesila ta prumerna rychlost v HD tachu -jen 57 MB/s) ....tak si ho necham. Diky za pomoc ;)
ICEBOSS (3435)|15.12.2006 00:05
57MB v HD tachu (btw, dost zjednodusenej a neprukaznej test) je velmi slusnej vysledek. Moje 15K starsi SCSI dava neco pres 60MB, nutno ovsem podotknout, ze na pomalym a omezujicim radici.

K tomu, ze ti poslali neco spatne... zalezi, co mas na fakture a na dodaku. Osobne bych asi trval na vybranem modelu, i kdyz disky to jsou oba dost slusny.