reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

LCD ruší bezdrátovou myš?

Marenek (239)|19.3.2009 13:21
po rekonfiguraci bytu se mi dostaly pod jeden stůl dva počítače - u jednoho je bezdrátový set klávesnice s myší od MS, u druhého 24" LCD od HP. a teď pozor:

pokud je to HP LCD zapnuté, myška u toho druhého počítače nechce klikat. musí se buďto dýl podržet, nebo specielně stisknout a napotřetí klikne. krátce pomůže znovu sesynchronizovat spojení. a někdy ani to ne. přitom jezdí normálně, klávesnice píše normálně. když to LCD vypnu, myška začne okamžitě klikat jak má.

nesetkal jste se někdo s tím? nějaké řešení kromě rozesazení počítačů?
já vím - kdyby to někdo tvrdil mě, tak mu nevěřím ;-)
xxviktor (406)|19.3.2009 15:19
Co to je za myš? Není to nějakej Trust? Po zkušenostech se znameho setem od nich bych se už ničemu nedivil. Šílená firma.
Marenek (239)|20.3.2009 08:52
[QUOTE=xxviktor;231027]Co to je za myš? Není to nějakej Trust? Po zkušenostech se znameho setem od nich bych se už ničemu nedivil. Šílená firma.[/QUOTE]

myslel jsem, že MS je všeobecně známá zkratka - značka je Microsoft ;)
xmarek (1676)|21.3.2009 07:18
Microsoft není zárukou kvality. Ku příkladu Microsoft Wireless Notebook Optical Mouse 4000. To je myš, dle rčení dodělej si sám. Kolečko nepříjemně drhlo a pomohla až úprava pilníkem. Kolega si koupil podobnou a stěžoval si zase na dosah mezi myší a vysílačem (max. 20cm). A o bluetooth myších ani nemluvě. :rolleyes:

Vyzkoušejte dát myš blíž k vysílači a dejte do myši nové baterie.
Marenek (239)|23.3.2009 08:36
[QUOTE=xmarek;231554]Microsoft není zárukou kvality.[/QUOTE]

když už jsem měl nějaký MS HW v ruce, tak to bylo ok. o SW to tvrdit nemůžu.

[QUOTE=xmarek;231554] ...dosah mezi myší a vysílačem (max. 20cm). A o bluetooth myších ani nemluvě. :rolleyes:
Vyzkoušejte dát myš blíž k vysílači a dejte do myši nové baterie.[/QUOTE]

v tom to není. dosah není sice bůhvíco, ale do 2 m v pohodě. naopak proti krátké vzdálenosti varují i v návodu. a baterky jsou ok.

ale! teď to vypadá na červ Downadup / Conficker (?) co na flashky vnucuje to svoje viewfiles.exe. už na ploše jen vybrat některé ikony kliknutím je problém (exe, lnk, některé obrázky...), jiné jsou v pohodě (txt, adresáře)... a avg nic nenašlo, ale jak zastrčíš flashku....
Marenek (239)|27.3.2009 10:00
Tak sorry, byl to vir.

Po čtyřech večerech spojením všech posbíraných informací a rad jsem ho konečně identifikoval (také tu) a pomocí autoruns (velmi dobrá věc) a vlastního baťáku ;-) na vyhledání podezřelých fajlů jsem tu potvoru našel a odstranil. Doufám.

Avira spuštěná z nabootovaného Slaxu byla jedinej antivir, co podezřelej fajl označil za nákazu. Plus online testy. I když přímo ten fajl dám AVG nebo Avastu, hlásí zcela mylně, že je ok.

Myška kliká najednou tak jak má a i internet má rychlejší odezvy myslím...