reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

M$ vydal finálni verzi Internet Exploreru 8

trodas (1753)|19.3.2009 20:05


Mrkvosoft začal nabubřele tvrdit, že IE8 je "nejrychlejší prohlížeč na planetě", což mě pořádně nadzvedlo. Z novinek obsahuje (kromě zmíněného zrychlení načítání stránek) funkci InPrivateBrowsing, což je vlastně blokování cookies aby se nedaly zneužívat na sbírání informací a pod. Osobně chci vidět, jak to bude fungovat, protože na cookies je založené každé přihlášení na fórum a pod. Sessions nejsou v módě nějaký ten pátek proto, že pak nejde třeba poslat kamarádovi odkaz na téma na fóru přes ICQ, protože byste museli nejdříve z linku ručně vypreparovat váš session... A pokud by v sessionu server neuchovával IP nebo byste byli s kamarádem na stejné neveřejné IP, tak by rázem byl zalogováín za Vás...

No to jen tak na okraj. Aby demonstrovali, jak jsou nejrychlejší na světě, tak načítali různé stránky a v tabulce to vypadá následovně:

[CODE]stránka - Firefox 3.5 - Internet Explorer 8
yahoo.com - 1:30 - 1:32
live.com - 3:42 - 3:40
msn.com - 0:97 - 0:83
youtube.com - 2:80 - 2:55
microsoft.com - 3:47 - 3:75
blogger.com - 2:88 - 1:52
facebook.com - 2:08 - 1:98
myspace.com - 5:53 - 3:68
ebay.com - 4:43 - 3:42
amazon.com - 3:35 - 2:28[/CODE]

Takže jak vidíte, nejrychlejší na planetě nejsou vždy, docela trapas je prohrát na vlastní M$ stránce... Ale zajímalo by mě proč použili betaverzi Firefoxu - snad ne proto, že je neoptimalizovaná - a také proč nepoužili v testu i Operu :) Asi proto, že už be nebyli nejrychlejší ve většině testů?

Stahujte od "hodného" M$ zde:

Internet Explorer 8 česky pro Win XP (32bit) http://download.microsoft.com/download/7/F/2/7F2D755E-1568-482A-AC6B-2602B50FB88E/IE8-WindowsXP-x86-CSY.exe
Internet Explorer 8 anglicky pro Win XP (64bit) http://download.microsoft.com/download/7/5/4/754D6601-662D-4E39-9788-6F90D8E5C097/IE8-WindowsServer2003-x64-ENU.exe
Internet Explorer 8 česky pro Win Vista (32bit) http://download.microsoft.com/download/B/5/2/B5245432-3418-4FFA-8209-3B8B48DBDE9B/IE8-WindowsVista-x86-CSY.exe
Internet Explorer 8 česky pro Win Vista (64bit) http://download.microsoft.com/download/F/6/4/F64C37A3-B7A6-4DD6-9A16-98C3FFFF3D54/IE8-WindowsVista-x64-CSY.exe
(IE8 pro Win XP 64bit není v české verzi)


zdroj: http://www.novinky.cz/internet-a-pc/software/164334-.html
Jiziii (796)|19.3.2009 20:38
myslím že pár milisekund až sekund mě k používání Expolderu nepřinutí
navíc mě přišlo v tom grafu pro microsoft trapný že ve FF se stránky mrkvosoftu načítaj rychlejc :D prostě pro mě sou to paka když si takovej fail dali do tabulky :mistake
a docela se divím že upgrade na vyšší verzi nezpoplatnili :D (i když chápu že konkurenční boj mezi FF,O a GCh)
Intri (3490)|19.3.2009 21:48
No, nevím, jak moc spolehlivý je Peacekeeper, ale IE8 Beta projel ten test na plné čáře ( viz thread ).

[OT] @trodas: Jestli chceš dělat aktuality, fajn, ale dělej je, laskavě, objektivně. Tvůj názor v aktualitách nikoho nezajímá. Dej ho buď na konec aktuality ( až POTÉ, co uvedeš všechny objektivní pravdy ), nebo ještě líp ho hoď do diskuze pod aktualitu, nebo si jej jednoduše nech pro sebe. Ale mixovat fakta v aktualitě s tvými názory, na to nikdo není zvědavý. [OT]
astec (1823)|19.3.2009 21:54
To je blábol nebo aktualita??? Nějak tu ofic zprávu nemohu najít. Zkusím zítra Blesk
Intri (3490)|19.3.2009 21:59
[QUOTE=astec;231154]To je blábol nebo aktualita??? Nějak tu ofic zprávu nemohu najít. Zkusím zítra Blesk[/QUOTE]

Je to vycucané z Novinek.
astec (1823)|19.3.2009 22:00
[QUOTE=Intri;231157]Je to vycucané z Novinek.[/QUOTE]

To je to samé..... Nevím jak hledám tak hledám, nemohu nic najít. Omlouvám se, ale bere mně čert, když čtu takové výkřiky.
r34ktor (7477)|20.3.2009 01:20
[QUOTE=astec;231154]Nějak tu ofic zprávu nemohu najít.[/QUOTE]
http://www.microsoft.com/Presspass/press/2009/mar09/03-18IE8AvailablePR.mspx
Maximus12 (763)|20.3.2009 06:27
tak nejaka vylepseni, ze je nejrychlejsi to me fakt neohromi, IE nepouzivam uz pekne dlouhou dobu a ani nebudu. Tohle je jen na natahani lidi co nevedi, ktera bije..
pas!k (3765)|20.3.2009 06:56
Vazim si objektivnich nazoru .. to co tu ovsem predvadi trodas (a ne jen v tomto threadu) hranici s HW bulvarem.. (Microsoft je spatny a hura podme ho vsichni poslalapat) K tomu se samozrejme pripoji nekolik dalsich stejne odhodlanych anti microsoft nalazenych jedincu a nemuze se z toho vyklubat nic jineho nez tenhle naprosto zbytecny a nic nerikajici thread ..
cool.user (2822)|20.3.2009 10:24
IE8 hodnotim velice kladne a i presto ze na nej neprejdu, nemam duvod do nej a MS vseobecne kopat, jak tady nekdo predvadi a to jenom kvuli tomu ze je to MS produkt.

IE8 jsem par hodin zkousel (stejne jako predesle bety) a z meho pohledu prinasi par zajimavych veci.

+rychlost (je v praktickem uziti vyrazne rychlejsi nez IE7. Na nejaky "benchmarky" hazim bobek, protoze rychlost prohlizece se imho deli na dve kategorie. Nedostatecna a dostatecna a IE8 rozhodne spada do dostatecne kategorie)

+ Acceleratory a Web Slices jsou prijemna vec a nezlobil bych se pokud by byly implementovany do FF.

+ Barevne seskupováni a vseobecne "tab session" je dalsi z vcelku zajimavych veci i kdyz se obavam ze pro vetsinu lidi spise realne nevyuzitelna.

+ Predelany url bar ve stylu FF a O. A nutno podotknout ze predelany imho (aspon v pripade FF) lepe.

+ moznost vratit stop/reload tlacitka vedle sipek ve stylu ie6.

- Stale to IE7 rozhrani/layout, ktery mi absolutne nesedi :(.

Takze suma sumarum, nemam duvod na IE8 prechazet, ale stejne tak nemam duvod do nej kopat jen proto ze je to MS produkt, protoze IE8 je dle meho nazoru rozhodne prohlizec kvalitni.
astec (1823)|20.3.2009 13:20
Zatím na 3 mašinách potřebuji provést aktualizaci. Aktualizace končí pádem - Nesprávně fungující nebo škodlivý doplněk způsobil zavření této webové stránky v aplikaci Internet Explorer.

Zkuste to jestli je to jen u mně ...
Díky
EditorPO (2819)|20.3.2009 15:51
[quote=astec;231333]Zatím na 3 mašinách potřebuji provést aktualizaci. Aktualizace končí pádem - Nesprávně fungující nebo škodlivý doplněk způsobil zavření této webové stránky v aplikaci Internet Explorer.

Zkuste to jestli je to jen u mně ...
Díky[/quote]
Vsak vypni docasne doplnky, asi su nekompatibilne.
astec (1823)|20.3.2009 16:00
[QUOTE=EditorPO;231371]Vsak vypni docasne doplnky, asi su nekompatibilne.[/QUOTE]

Šak je mam vypnute....
trodas (1753)|1.4.2009 15:07
astec - zdroj zpravy je uveden dole v linku, kdyby jsis zpravu vubec precetl, nez na ni budes reagovat, udelal bys docela moudrou vec :)


Teď ohledně mé údajné zaujatosti a stylu, jakým jsem tuto novinku podal.

Ano, je podána lehce s nadhledem a do M$ se obouvá. A víte proč? Protože - a to jste nějak přehlédli - protože v té zprávě M$ lže jako když tiskne a celá ta reklama kolem IE8 má charakter reklamy klamavé, čiže nezákonné.
Není to proto, že bych trpěl nějakou nenávistí k M$, jak mi tu mnozí mylně podsouvají - to bych jejich Windows nepoužíval a přešel bych na Linux.

Čiže nezaměňujte prosím následek za příčinu.
Příčina - až provokačně drzá lživá prohlášení Microsoftu.
Následek - humorně-kousavé uvedení těchto lží v kontextu reality.

Realita:
- M$ srovnával IE8 proti betaverzi Firefoxu, čiže ostrý produkt proti betaverzi konkurence = takové srovnání nemá žádnou vypovídací hodnotu, betaverze v sobě typicky obsahuje neoptimalizovaná kód a dost debug kódu, obojí beta verzi aplikace zpomaluje, což se M$ hodí do krámu, chce-li tvrdit jak je nejrychlejší na planetě
- M$ IE8 není "nejrychlejší browser na planetě" už podle jejich vlastních testů/zprávy kdy z 10 testů 2x vyhrál Firefox 3.5 beta
- M$ ze srovnání vyloučil dlouhodobě nejrychlejší browsery jako Opera a Safari, aby "srovnání" umožnilo lživou reklamu o tom, jak je IE8 "nejrychlejší browser na planetě"
- M$ pohodlně a efektivně vyloučil z testu rychlosti test Javascriptu, jenž měl při nahrávání uvedených stránek jen minimální vliv na výsledný čas, neboť v Peacekeeper benchmarku (kde jde vlastně jen o rychlost Javy) IE8 proti konkurenci zaostává (nemluvě o pádech, restartech testu a pod.)

Ciže pokud mám "svými slovy" popsat novinku opředenou takovou pavičinou marketingovách lží, manipulací a podvodů - pak ji logicky popisuji mírně až silně ironicky a nemyslím si, že je to na závadu. Pohodlné podsouvání-mi jak že "nenávidím M$" je přinejmenším neférovou podpásovkou, pokud to není přímo urážlivé. A co víc, zavádí to debatu mimo téma, do osobní roviny typu "co má trodas proti M$", místo aby se debata držela tématu a tím je uvedení IE8 a jeho rychlost/spolehlivost.
Případně zkušenosti z praxe jeho užívání, do čehož se pustil jen cool.user, budiž mu chvála.

Nějaké nezávislé srovnání rychlostí IE8 s konkurencí (Firefox, Opera, Safari) na nejlépe stejném počítači/Win/verzi Javy by bylo více než vhodné a mohlo by případně vyvrátit mé přesvědčení, že Opera a Safari vyhodil M$ ze srovnání proto, že byly rychlejší než IE8.


Pokud chcete "důkaz místo slibů" jak M$ lže, pak zkuste tuto zprávu: https://www.svethardware.cz/forum/showthread.php?p=235270
(pozor, nevhodné pro skalní M$ fanatiky a snadno se pohoršující osoby)
cool.user (2822)|1.4.2009 15:17
[QUOTE=trodas;235276] je podána lehce s nadhledem[/QUOTE]

Ja si teda nadhled predstavuju naprosto jinak ;)

Vyjadrovat se ke zbytku, respektive s tebou debatovat by byla stejnak jen ztrata casu.
astec (1823)|1.4.2009 19:45
[QUOTE=trodas;235276]astec - zdroj zpravy je uveden dole v linku, kdyby jsis zpravu vubec precetl, nez na ni budes reagovat, udelal bys docela moudrou vec :)

[/QUOTE]

Nápodobně. Oficiální zpráva je uveřejněna na stránkách výrobce. Tam jsem ji bohužel nenašel. Novinky.cz a podobné deriváty nepovažuji, stejně jako Vy prohlášení f. MS, za oficiální zprávy.
Toť vše
pavel_p (993)|1.4.2009 20:30
Jaké s ním máte zkušenosti? Já ho zkoušel asi 2 hodiny v práci a zdálo se mi, že některé stránky není schopen vůbec zobrazit (nekonečně dlouho se načítaly), zatímco FF i Opera je zvládly bez problémů. Takže můj závěr je, že načte ještě míň stránek než Opera (ta měla problémy zas jinde hlavně kvůli certifikátům)
Rosta43 (154)|2.4.2009 00:36
[QUOTE=astec;231333]Zatím na 3 mašinách potřebuji provést aktualizaci. Aktualizace končí pádem - Nesprávně fungující nebo škodlivý doplněk způsobil zavření této webové stránky v aplikaci Internet Explorer.

Zkuste to jestli je to jen u mně ...
Díky[/QUOTE]

Souhlasím. Problém se projevil u mašin s nainstalovaným SP1, poté nainstalován IE 8 a očekávaná aktualizace.
Dále u mašin s čistě nainstalovanými XP PRO SP2, poté IE 8 a tím končím
U SP 3, aktualizace všechny, poté IE8 bez problémů
trodas (1753)|2.4.2009 00:37
Hmmm, hmmm, certifikaty. Ty se snazim vzdy akorat vypnout, aby to nerusilo - protoze nic opravdu ciliveho do netu nezadavam. Obcas zamrzi, kdyz i placeny hosting (naposledy mi to tusim udelal OneBit kde chtel kamarad stranky) ma administraci s neplatnym certifikatem a FF kvuli tomu "vrci" a clovek musi udelovat vyjimku...
To v IE8 nebo v Opere nejde, aby slo pokracovat i v takovem pripade? (mam sice na disku Operu 9.02 ale nejak ji moc nepouzivam)

A ten Peacekeeper v IE8 jede? http://service.futuremark.com/peacekeeper
Rosta43 (154)|2.4.2009 00:38
Nezlobte se na mne, ale moudrou věc by jste udělal, kdyby jste zbrkle a fanaticky neodsuzoval druhé a přečetl co píší
astec (1823)|2.4.2009 00:46
[QUOTE=Rosta43;235417]Souhlasím. Problém se projevil u mašin s nainstalovaným SP1, poté nainstalován IE 8 a očekávaná aktualizace.
Dále u mašin s čistě nainstalovanými XP PRO SP2, poté IE 8 a tím končím
U SP 3, aktualizace všechny, poté IE8 bez problémů[/QUOTE]

U těch mašim se SP1,ty mám také, jsi zkoušel potom aplikovat SP 3? Mně to mašinu sestřelí a restartuje se. a u jiné nechce laborovat
pavel_p (993)|2.4.2009 23:33
[QUOTE=trodas;235418]To v IE8 nebo v Opere nejde, aby slo pokracovat i v takovem pripade? (mam sice na disku Operu 9.02 ale nejak ji moc nepouzivam)

A ten Peacekeeper v IE8 jede? http://service.futuremark.com/peacekeeper[/QUOTE]
- tou Operou a certifikáty si fakt nejsu jistej, rozhodně je to na nějaký výzkum. IE8 a FF3 umožňují pokračovat ... teda nepodepsanou ActiveX komponentu IE zas naštěstí nesežere a ani se nezeptá na její instalaci
- peacekeeper jede: IE8 : 364 / FF3.0.8 : 513 / Opera 9.62 : 545