reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

místo win XP MAC OS

Matheas (4)|11.12.2006 16:28
Zdravím, taky už vás nebaví nespolehlivost a nestabilita WINDOWS? Chci se zeptat zda by někdo nevěděl o tom, jak si nainstalovat MAC OS ( škoda že linux nemá větší software podporu, jinak by to pro mě bylo jasné ) do normálního počítače kde jedou windows? ( pokud to nejde, tak rposím, blbé připomínky si nechte pro někoho jiného, chci se jen zeptat protože to nevím, nazdra:-) )
SmartMole (297)|11.12.2006 17:18
Bohužel/bohudík to nejde....záleží jak se na to díváte. Musel byste mít opravdu specifický hardware, aby tak nějak fungovalo. Ale žádného stabilního řešení nedosáhnete. Navíc nevím o legální cestě jak využívat OS X na PC. Samotné se totiž neprodává.

Takže, co se týče té stability, tak buď budete muset přejít na linux nebo se naučit pracovat s windows tak, aby byly stabilní.
Asson (35)|11.12.2006 17:21
[QUOTE=Matheas]Zdravím, taky už vás nebaví nespolehlivost a nestabilita WINDOWS? Chci se zeptat zda by někdo nevěděl o tom, jak si nainstalovat MAC OS ( škoda že linux nemá větší software podporu, jinak by to pro mě bylo jasné ) do normálního počítače kde jedou windows? ( pokud to nejde, tak rposím, blbé připomínky si nechte pro někoho jiného, chci se jen zeptat protože to nevím, nazdra:-) )[/QUOTE]

Možná existuje jednodušší způsob, ale nikdy jsem to nezjišťoval, možná proto, že ty dva slovíčka co jsi napsal před slovem WINDOWS, jsem od dob NT 5.0/5.1 u sebe nezaznamenal ;-)...

Zkus se mrknout tady:
http://www.osx86.theplaceforitall.com/howto/

edit: tak asi neexistuje :D
cool.user (2822)|11.12.2006 17:37
[QUOTE=Matheas]Zdravím, taky už vás nebaví nespolehlivost a nestabilita WINDOWS? Chci se zeptat zda by někdo nevěděl o tom, jak si nainstalovat MAC OS ( škoda že linux nemá větší software podporu, jinak by to pro mě bylo jasné ) do normálního počítače kde jedou windows? ( pokud to nejde, tak rposím, blbé připomínky si nechte pro někoho jiného, chci se jen zeptat protože to nevím, nazdra:-) )[/QUOTE]
A ted si poloz oztaku, chces si nainstalovat macos jen pro to ze je v mode nadavat na to jaky sou windows shit, nebo kvuli tomu ze bys vedel ze ten system je doopravdy lepsi nez winxp? :rolleyes:

Dalsi otazka zni, videls nekdy macos jinak nez na screenshotu? :D
mech13 (5526)|11.12.2006 17:51
windows XP jsou stabilni a spolehlivy system, zavada vetsinou byva v HW, ovladacich bez WHDL nebo mezi zidli a klavesnici.
cool.user (2822)|11.12.2006 18:15
[QUOTE=mech13]windows XP jsou stabilni a spolehlivy system, zavada vetsinou byva v HW, ovladacich bez WHDL nebo mezi zidli a klavesnici.[/QUOTE]
Jen si dovolim opravit, nejedna se o WHDL ale o WHQL (Windows Hardware Quality Labs)
SmartMole (297)|11.12.2006 19:01
[QUOTE=cool.user]A ted si poloz oztaku, chces si nainstalovat macos jen pro to ze je v mode nadavat na to jaky sou windows shit, nebo kvuli tomu ze bys vedel ze ten system je doopravdy lepsi nez winxp? :rolleyes:

Dalsi otazka zni, videls nekdy macos jinak nez na screenshotu? :D[/QUOTE]

To jsem se snažil naznačit. Ja se stabilitou windows nemám sebemenší problémy.
joachimwedel (56)|11.12.2006 20:56
[QUOTE=Matheas]Zdravím, taky už vás nebaví nespolehlivost a nestabilita WINDOWS? Chci se zeptat zda by někdo nevěděl o tom, jak si nainstalovat MAC OS ( škoda že linux nemá větší software podporu, jinak by to pro mě bylo jasné ) do normálního počítače kde jedou windows? ( pokud to nejde, tak rposím, blbé připomínky si nechte pro někoho jiného, chci se jen zeptat protože to nevím, nazdra:-) )[/QUOTE]


Bohuzel ti nepomuzu s Mac OS ale Linux ma nejvetsi software podporu hned po Windows,takze pokud chces mit stabilni system bez viru apod. je to nejlepsi volba.
Styryx (351)|11.12.2006 23:50
[QUOTE=Matheas]Zdravím, taky už vás nebaví nespolehlivost a nestabilita WINDOWS?[/QUOTE]

Co se týče spolehlivosti a stability, Win XP Pro je v tomhle ohledu celkem v poho (nebudem si tedy nic nalhávat, občas se prostě zasekne, což už se mi stalo několikrát, cca 2-3x do roka, takže žádná krize; Linux už se mi párkrát zaseknul taky).

Problémy bych viděl spíše bezpečnostního charakteru, zde má IMHO Linux navrch. Pokud chcete systém pouze na práci, je Linux velmi ok.

Pokud ovšem chcete hrát hry, pak patrně nezbyde nic jiného než používat Windows - jsou sice možné emulátory jako WineHQ, ale nejede přes ně úplně vše, zejména pokud budete chtít používat originály budou patrně např. problémy s ochranami.
Matheas (4)|12.12.2006 08:16
oki, takže jsem se dozvěděl že si MAC nenaistaluji, hm škoda. Jo a s těma woknama, jako jak říkáte, že jsou tak perfektně stabilní, tak to jsem asi naprostý pako který neumí s počítačem vůbec nic, kdybych tak jednou měsíčně neopravoval registry některých částí systému, tak to musim celí znova a znova přeinstalovávat, doufám že si inženýři dali v Microsoftu záležet, a win Vista budou už stabilnější
Matheas (4)|12.12.2006 08:18
[QUOTE=cool.user]A ted si poloz oztaku, chces si nainstalovat macos jen pro to ze je v mode nadavat na to jaky sou windows shit, nebo kvuli tomu ze bys vedel ze ten system je doopravdy lepsi nez winxp? :rolleyes:

Dalsi otazka zni, videls nekdy macos jinak nez na screenshotu? :D[/QUOTE]


mno měl jsem tu čets již několikrát, ať už s iBookem ( kterej je naprosto perfektní ) tak i s normálním stolním MAC kterýho jsem měl asi 14 dní doma
first.indian (683)|12.12.2006 08:32
[QUOTE=SmartMole]Bohužel/bohudík to nejde....záleží jak se na to díváte. Musel byste mít opravdu specifický hardware, aby tak nějak fungovalo. Ale žádného stabilního řešení nedosáhnete. Navíc nevím o legální cestě jak využívat OS X na PC. Samotné se totiž neprodává.
[/QUOTE]
Tak ono to jde a ne ze nejde... Akorat to ma ten hacek ze to nebude legalni ;) No a druhej ne hacek ale primo hák jsou ovladace aby to alespon nejak fungovalo. :(
Smith (10)|12.12.2006 14:14
[QUOTE=Matheas]oki, takže jsem se dozvěděl že si MAC nenaistaluji, hm škoda. Jo a s těma woknama, jako jak říkáte, že jsou tak perfektně stabilní, tak to jsem asi naprostý pako který neumí s počítačem vůbec nic, kdybych tak jednou měsíčně neopravoval registry některých částí systému, tak to musim celí znova a znova přeinstalovávat, doufám že si inženýři dali v Microsoftu záležet, a win Vista budou už stabilnější[/QUOTE]

Tak to asi jsi, protože Windows XP je stabilní, spolehlivý OS, takže jako v drtivé většině případů je chyba mezi klávesnicí a žídlí, a ne ve WinXP ;)
cool.user (2822)|12.12.2006 14:29
[QUOTE=Matheas]oki, takže jsem se dozvěděl že si MAC nenaistaluji, hm škoda. Jo a s těma woknama, jako jak říkáte, že jsou tak perfektně stabilní, tak to jsem asi naprostý pako který neumí s počítačem vůbec nic, kdybych tak jednou měsíčně neopravoval registry některých částí systému, tak to musim celí znova a znova přeinstalovávat, doufám že si inženýři dali v Microsoftu záležet, a win Vista budou už stabilnější[/QUOTE]
Dovolil bych si te opravit, "pako" ktery neumi s pocitacem vubec nic ne"polame" windows, mnohem horsi je clovek kterej si mysli ze o tom vi vsechno a pritom vi prd a nasledne svym neodobrnym zasahem a pristupem windows pomalu ale jiste potapi pod vodu...

Osobne mam soucasnou instalaci win XP na svem pc jiz neco malo kolem 6 mesicu a nebyl sem zatim donucen byt jedinkrat cokoliv "opravovat"...
SmartMole (297)|12.12.2006 14:31
[QUOTE=first.indian]Tak ono to jde a ne ze nejde... Akorat to ma ten hacek ze to nebude legalni ;) No a druhej ne hacek ale primo hák jsou ovladace aby to alespon nejak fungovalo. :([/QUOTE]

Jasně že to jde, ale opravdu se s hardwarem, který je Aplle hodně podobný, právě s toho důvodu, abyste vůbec měli šanci sehnat ovladače. Takže ve výsledku to s většinou pc nejde. Navíc, určitě s tím nedosáhnete požadované stability! :-)
SmartMole (297)|12.12.2006 14:52
[QUOTE=cool.user]Dovolil bych si te opravit, "pako" ktery neumi s pocitacem vubec nic ne"polame" windows, mnohem horsi je clovek kterej si mysli ze o tom vi vsechno a pritom vi prd a nasledne svym neodobrnym zasahem a pristupem windows pomalu ale jiste potapi pod vodu...

Osobne mam soucasnou instalaci win XP na svem pc jiz neco malo kolem 6 mesicu a nebyl sem zatim donucen byt jedinkrat cokoliv "opravovat"...[/QUOTE]

Jo jo....já kdybych v nedávné době neměnil hardware a nechtěl si překopat strukturu disku, tak bych měl win xp bez reinstalace 2 roky (před tím jsem měl win 98 a jiné pc) a to naprosto stabilní. Startovaly o 20 vteřin déle než po čisté instalaci, ale to díky tomu, že jsem tam přidal další serepetičky. Takže když se člověk chová k systému slušně, tak funguje naprosto bez problémů.

Horší jsou pak ty případy lidí, co si myslí, že jsou vinpauvr-jůzři a ti pak pořád nadávají, jak je ten systém na dvě věci, že to pořád padá atd...ale co, těm to člověk nevysvětlí...:-)))
Smith (10)|12.12.2006 15:01
[QUOTE=cool.user]Osobne mam soucasnou instalaci win XP na svem pc jiz neco malo kolem 6 mesicu a nebyl sem zatim donucen byt jedinkrat cokoliv "opravovat"...[/QUOTE]

Nápodobně ... moje současná instalace WinXP má něco přes 7 měsíců, PC jede nonstop, a nikdo jsem nic "neopravoval"
Honny (262)|13.12.2006 20:04
Win XP SP2 jsou velmi dobře a stabilně použitelný systém. Zas nadruhou stranu není tak těžký je zrušit :D