reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problem pri instalaci Win se SATA Diskem

johnny79 (1)|20.3.2009 11:35
Zdravím všechny,
Po reklamaci základní desky jsem se dostal do problému.
Při pokusu instalace Win XP i Vista mi v zapojení SATA dsku nechce instlace začít.
Dostanu se při instlalaci asi ke třetí obrazovce, ale pak mi napíše, že systém nemůže najít žádný disk. Když jsem zkoušel instalaci na starý ATA disk tak vše proběhlo bez problémů a instlace se bez problémů zdařila.
Mám pocit, že chyba bude někde v Raid připojení, nebo něco obdobného. Můžete mi nějak poradit ať už s nastavením v Biosu, nebo s Raid nastavením. Díky
ZD MB ASUS A8N-SLI Prem. skt. 939, NForce4U
mech13 (5526)|20.3.2009 12:50
v biosu musis prepnout SATA radic do kompatibilniho rezimu (SATA legacy mode) nebo do windows pri instalaci nahrat ovladace z diskety klavesou F6
KunNy (410)|20.3.2009 12:53
Umožňuje řadič desky přepnout do IDE kompatibilního módu? Zkus se podívat do biosu do sekce Advanced bios features popř Integraded peripheral (nebo podobně, popř sem hodit přímo pobrázky biosu) a tam najít něco jako SATA control mode, SATA configuration...
Další možností je integrace ovladačů do instalačního CD s Windows (ideálně přes nlite) nebo zkopírování ovladačů na disketu a pak drivery přes F6 při instalaci poskytnout.
// mech mě přeběhl, ale shodli jsme se ;)
eraser (0)|22.3.2009 15:24
Hmm, tak zaujímavosťou v tomto prípade je, prečo sa odmieta nainštalovať i Vista, ktorá by mala podporovať AHCI štandardne. :notsure
Richmond (8084)|22.3.2009 15:50
Otazkou je, kam ma dotycny zapichnutej disk - jestli na radic Silicon Image tak na ten tusim ani Visty nemaji ovladac

edit:

Zelene = nVidia
Cervene = Sil3114 a defaultne je na nich zapnut RAID takze pozor na to...