Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 27

Téma: LG GSA-H42N nejdou vypalovat DVD+RW

Nováček
    Registrace
    Mar 2009

Dosud jsem běžně vypaloval CD a DVD+-R. Chtěl jsem poprvé použít DVD+RW (Kodak), ale disk nejde ani vymazat ani vypálit. Při vypalování přes Nero 7 i 9 mi hlásí chybu příkazu formátování, vypálení se neuskuteční.
    Na LG GSA-H42N jsem nahrál RL01. Stále nic. Podle popisu by mechanika s tímto DVD+RW měla bezproblémů pracovat. Info z Nera disk rozpozná, včetně jeho kapacity, také jdou z něj přečíst data (vypálená na jiném PC). Vypalovat jsem zkoušel přes Nero 7 i 9 - NeroStartSmart, Nero Burning Rom. U DVD+-R problémy nemám. Je to záhada. Předem díky za radu.

Intel(R) Core(TM)2 CPU6300@ 1.86GHz Speed : 1868 MHz; MB: ASU P5B-E;
    CD-ROM/DVD: HL-DT-ST DVDRAM GSA-H42N SCSI CdRom Device;
    RAM: 2.00 GB
    Windows System : Windows XP Professional Service Pack 3 (Build 2600)
    Odpovídat lze po přihlášení

odb odb je offline
    Obyvatel SHW
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od hrouda28 Zobrazit příspěvek
    jdou z něj přečíst data (vypálená na jiném PC).
    Bolo vypalene na inem PC (tym padom aj na inej mechanike) a to bude pravdepodobne problem. Niekedy je problem zmazat prepisovatelne DVD na inej mechanike ako bolo to DVD vypalene (hlavne u LG mechanik). Skusil by som ho zmazat v mechanike, kde bolo vypalene a potom ho vyskusal v tvojej mechanike.

Nováček
    Registrace
    Mar 2009

Upřesňuji: nejde formátovat a mazat ani originál, ani vypálené "jinde". Jen jsem tím chtěl demonstrovat, že LG je schopná s DVD+RW pracovat. Jsem z toho jelen ...

StD StD je offline
    Starousedlík SHW Avatar uživatele StD
    Registrace
    Feb 2007

Citace Původně odesláno od hrouda28 Zobrazit příspěvek
    Upřesňuji: nejde formátovat a mazat ani originál, ani vypálené "jinde". Jen jsem tím chtěl demonstrovat, že LG je schopná s DVD+RW pracovat. Jsem z toho jelen ...
    Jako první se zbav toho "všeználka" Nera ze systemu (stačí ponechat InCD pro DVD+-RW a DVD-RAM) a opatři si solidnější vypalovavací program (např. ImgBurn nebo GearPro).

Za "normálních okolností" by ti mělo InCD detekovat zasunutí nezapsaného (neformátovaného) media RW okamžitě.

Nováček
    Registrace
    Mar 2009

Tak jsem zkusil ImgBurn a CDBurnerXP. Oba programy rozpoznají DVD+RW. Poznají, zda je prázdné či již na něm něco je. Oba ale napíší chybu při snaze o zápis, formátování .... takže výsledek jako u Nera. Takže mechanika je kaput?

PS: např CDBurnerXP hlásí : Chyba zařízení 335872. Failure starting erase DVD+RW format (0x052000) Invalid command operation code.

Starousedlík SHW Avatar uživatele Richmond
    Registrace
    May 2008

Zkousels to RWcko palit jako DVD-R? Tedy v Neru udelat novy DVD > Nepouzivat vice oddilu & na karte Vypalit zaskrtnout Uzavreni disku (DAO). Pri vypalovani by ti to melo zmenit Book-Type na DVD-R. Popr. stahni vyse zmineny ImgBurn a naformatuj DVD (full format, ne jen smazani TOC)

Nováček
    Registrace
    Mar 2009

Omlouvám se, ale v ImgBurn se ještě moc neorientuji. Jak "dojdu" k příkazu formát?

Registrace
    May 2008

Tools > Drive > Erase Disc > Full

Nováček
    Registrace
    Mar 2009

Citace Původně odesláno od Richmond Zobrazit příspěvek
    Tools > Drive > Erase Disc > Full
    I 17:01:30 Operation Started!
    I 17:01:30 Device: [4:0:0] HL-DT-ST DVDRAM GSA-H42N RL01 (G (SCSI)
    I 17:01:30 Media Type: DVD+RW (Disc ID: INFODISC-A10-01) (Speeds: 2,4x; 4x)
    I 17:01:30 Quick Erase: No
    I 17:01:30 Erasing Disc...
    E 17:01:30 Failed to Erase Disc! - Reason: Invalid Command Operation Code
    E 17:01:30 Operation Failed! - Duration: 00:00:00

Takže výsledek stále stejný.

Registrace
    May 2008

Napadlo me nechat si to sformatovat na jiny mechanice a pak na nej zkusit neco vypalit...

Nováček
    Registrace
    Mar 2009

Napadlo me nechat si to sformatovat na jiny mechanice a pak na nej zkusit neco vypalit...
    To už jsem zkoušel. Končí to vždy chybou ....

StD StD je offline
    Registrace
    Feb 2007

Když tam vidím ten Adip Infodisc - to je Emgeton, že jo. Tyhle mrchy tím byly pověstný, ještě jich tu pár takových "naformátovaných" nečitelných mám. V každém případě nezatracuj mechaniku, ale to medium, to je sh*t made in... Klaus šmaus. Vyhoď to a +RW používej Ricoh (Traxdata, Ritek, Arita) nebo Verbatimy, nebo OEM s jejich Adipy (TDK a spol.). Jinak to je neštěstí.

Registrace
    May 2008

Jj, Ricohy se maji s LG moc radi - sam na ne palim zalohy (printable) a jeste NIKDY se mi nestalo, ze bych neco nenacetl nebo ze by mi to z disku "zmizelo". Jinak z +RW tu mam Sony a tem se taky vyhni obloukem - ostatne to asi vsemu co stoji jako tri rohliky...

StD StD je offline
    Registrace
    Feb 2007

Jj, Ricohy se maji s LG moc radi - sam na ne palim zalohy (printable) a jeste NIKDY se mi nestalo, ze bych neco nenacetl nebo ze by mi to z disku "zmizelo". Jinak z +RW tu mam Sony a tem se taky vyhni obloukem - ostatne to asi vsemu co stoji jako tri rohliky...
    ...já je beru po 50 ve spindlu za 10 liber. Nekup to, a bez (v)OSích poplatků! ale to je OT srry.

Nicméně ten výmaz/nové formátování Infodisců/Emgetonů se občas "zadařil" pod starým DVDDecrypterem (s vypnutým AnyDVD off course).

Nováček
    Registrace
    Mar 2009

Citace Původně odesláno od StD Zobrazit příspěvek
    Když tam vidím ten Adip Infodisc - to je Emgeton, že jo. Tyhle mrchy tím byly pověstný, ještě jich tu pár takových "naformátovaných" nečitelných mám. V každém případě nezatracuj mechaniku, ale to medium, to je sh*t made in... Klaus šmaus. Vyhoď to a +RW používej Ricoh (Traxdata, Ritek, Arita) nebo Verbatimy, nebo OEM s jejich Adipy (TDK a spol.). Jinak to je neštěstí.
    Jedná se o Kodak DVD+RW, ale koupený v Tescu. Distribuci podle obalu (zadní strana) zajišťuje též Tesco ..... Že by ....???

Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Hry které šli už nejdou
    Od MartyDzeksons v sekci Počítačové hry
    Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 09-11-2013, 21:06
  2. U her nejdou dialogy
    Od wariorpolni v sekci Zvukové karty a kodeky
    Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 26-04-2013, 13:57
  3. Nejde mi vypalovat