reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

LG GSA-H42N nejdou vypalovat DVD+RW

hrouda28 (11)|20.3.2009 22:03
Dosud jsem běžně vypaloval CD a DVD+-R. Chtěl jsem poprvé použít DVD+RW (Kodak), ale disk nejde ani vymazat ani vypálit. Při vypalování přes Nero 7 i 9 mi hlásí chybu příkazu formátování, vypálení se neuskuteční.
Na LG GSA-H42N jsem nahrál RL01. Stále nic. Podle popisu by mechanika s tímto DVD+RW měla bezproblémů pracovat. Info z Nera disk rozpozná, včetně jeho kapacity, také jdou z něj přečíst data (vypálená na jiném PC). Vypalovat jsem zkoušel přes Nero 7 i 9 - NeroStartSmart, Nero Burning Rom. U DVD+-R problémy nemám. Je to záhada. Předem díky za radu.

Intel(R) Core(TM)2 CPU6300@ 1.86GHz Speed : 1868 MHz; MB: ASU P5B-E;
CD-ROM/DVD: HL-DT-ST DVDRAM GSA-H42N SCSI CdRom Device;
RAM: 2.00 GB
Windows System : Windows XP Professional Service Pack 3 (Build 2600)
odb (505)|20.3.2009 23:43
[QUOTE=hrouda28;231478] jdou z něj přečíst data (vypálená na jiném PC). [/QUOTE]
Bolo vypalene na inem PC (tym padom aj na inej mechanike) a to bude pravdepodobne problem. Niekedy je problem zmazat prepisovatelne DVD na inej mechanike ako bolo to DVD vypalene (hlavne u LG mechanik). Skusil by som ho zmazat v mechanike, kde bolo vypalene a potom ho vyskusal v tvojej mechanike.
hrouda28 (11)|21.3.2009 00:02
Upřesňuji: nejde formátovat a mazat ani originál, ani vypálené "jinde". Jen jsem tím chtěl demonstrovat, že LG je schopná s DVD+RW pracovat. Jsem z toho jelen ...
StD (1963)|21.3.2009 07:55
[quote=hrouda28;231540]Upřesňuji: nejde formátovat a mazat ani originál, ani vypálené "jinde". Jen jsem tím chtěl demonstrovat, že LG je schopná s DVD+RW pracovat. Jsem z toho jelen ...[/quote]

Jako první se zbav toho "všeználka" Nera ze systemu (stačí ponechat InCD pro DVD+-RW a DVD-RAM) a opatři si solidnější vypalovavací program (např. ImgBurn nebo GearPro).

Za "normálních okolností" by ti mělo InCD detekovat zasunutí nezapsaného (neformátovaného) media RW okamžitě.
hrouda28 (11)|21.3.2009 16:03
Tak jsem zkusil ImgBurn a CDBurnerXP. Oba programy rozpoznají DVD+RW. Poznají, zda je prázdné či již na něm něco je. Oba ale napíší chybu při snaze o zápis, formátování .... takže výsledek jako u Nera. Takže mechanika je kaput?

PS: např CDBurnerXP hlásí : Chyba zařízení 335872. Failure starting erase DVD+RW format (0x052000) Invalid command operation code.
Richmond (8084)|21.3.2009 16:10
Zkousels to RWcko palit jako DVD-R? Tedy v Neru udelat novy DVD > Nepouzivat vice oddilu & na karte Vypalit zaskrtnout Uzavreni disku (DAO). Pri vypalovani by ti to melo zmenit Book-Type na DVD-R. Popr. stahni vyse zmineny ImgBurn a naformatuj DVD (full format, ne jen smazani TOC)
hrouda28 (11)|21.3.2009 16:47
Omlouvám se, ale v ImgBurn se ještě moc neorientuji. Jak "dojdu" k příkazu formát?
Richmond (8084)|21.3.2009 16:51
Tools > Drive > Erase Disc > Full
hrouda28 (11)|21.3.2009 17:03
[QUOTE=Richmond;231655]Tools > Drive > Erase Disc > Full[/QUOTE]

I 17:01:30 Operation Started!
I 17:01:30 Device: [4:0:0] HL-DT-ST DVDRAM GSA-H42N RL01 (G:) (SCSI)
I 17:01:30 Media Type: DVD+RW (Disc ID: INFODISC-A10-01) (Speeds: 2,4x; 4x)
I 17:01:30 Quick Erase: No
I 17:01:30 Erasing Disc...
E 17:01:30 Failed to Erase Disc! - Reason: Invalid Command Operation Code
E 17:01:30 Operation Failed! - Duration: 00:00:00

Takže výsledek stále stejný.
Richmond (8084)|21.3.2009 17:15
Napadlo me nechat si to sformatovat na jiny mechanice a pak na nej zkusit neco vypalit...
hrouda28 (11)|21.3.2009 17:22
[QUOTE=Richmond;231666]Napadlo me nechat si to sformatovat na jiny mechanice a pak na nej zkusit neco vypalit...[/QUOTE]

To už jsem zkoušel. Končí to vždy chybou ....
StD (1963)|21.3.2009 20:36
Když tam vidím ten Adip Infodisc - to je Emgeton, že jo. Tyhle mrchy tím byly pověstný, ještě jich tu pár takových "naformátovaných" nečitelných mám. V každém případě nezatracuj mechaniku, ale to medium, to je sh*t made in... Klaus šmaus. Vyhoď to a +RW používej Ricoh (Traxdata, Ritek, Arita) nebo Verbatimy, nebo OEM s jejich Adipy (TDK a spol.). Jinak to je neštěstí.
Richmond (8084)|21.3.2009 20:49
Jj, Ricohy se maji s LG moc radi - sam na ne palim zalohy (printable) a jeste NIKDY se mi nestalo, ze bych neco nenacetl nebo ze by mi to z disku "zmizelo". Jinak z +RW tu mam Sony a tem se taky vyhni obloukem - ostatne to asi vsemu co stoji jako tri rohliky...
StD (1963)|21.3.2009 20:57
[quote=Richmond;231736]Jj, Ricohy se maji s LG moc radi - sam na ne palim zalohy (printable) a jeste NIKDY se mi nestalo, ze bych neco nenacetl nebo ze by mi to z disku "zmizelo". Jinak z +RW tu mam Sony a tem se taky vyhni obloukem - ostatne to asi vsemu co stoji jako tri rohliky...[/quote]
...já je beru po 50 ve spindlu za 10 liber. Nekup to, a bez (v)OSích poplatků! ale to je OT srry.

Nicméně ten výmaz/nové formátování Infodisců/Emgetonů se občas "zadařil" pod starým DVDDecrypterem (s vypnutým AnyDVD off course).
hrouda28 (11)|21.3.2009 21:03
[QUOTE=StD;231730]Když tam vidím ten Adip Infodisc - to je Emgeton, že jo. Tyhle mrchy tím byly pověstný, ještě jich tu pár takových "naformátovaných" nečitelných mám. V každém případě nezatracuj mechaniku, ale to medium, to je sh*t made in... Klaus šmaus. Vyhoď to a +RW používej Ricoh (Traxdata, Ritek, Arita) nebo Verbatimy, nebo OEM s jejich Adipy (TDK a spol.). Jinak to je neštěstí.[/QUOTE]

Jedná se o Kodak DVD+RW, ale koupený v Tescu. Distribuci podle obalu (zadní strana) zajišťuje též Tesco ..... Že by ....???
StD (1963)|21.3.2009 21:11
Kodaky mají Adip Ricoh pouze u DL (dvouvrstvých) - to co máš je totéž co Emgeton. I cenově je to stejné.
Nikdy nekoukej na balení, ale "co je uvnitř" = zápisová vrstva.

BTW: Ještě mě tak napadlo - jak psal Richmond vymazat v jiné mechanice - ANO, ale na stroji, kde není Nero/InCD, ale jen Panasonic driver pro DVD-RAM - pro tento účel mám v práci jednu starou LG GSA-4082B a je na to sqělá.
Richmond (8084)|21.3.2009 21:14
Na ten format problemovych medii jsem tenkrat pouzil uspesne Alcohol, ale mam pocit ze to bylo jeste za doby CDRW...

edit: Nekdy mam pocit ze se na DVD nezalohuje, ale jen premistuje aby se zamezilo spatnemu pocitu, ze bylo neco smazano z disku. Vubec nejlepsi je kdyz si clovek nedela zalohy a pak mu odejde disk, zaviruje pc a pak si naivne mysli ze nic neni ztraceno a ze to nakej "borec" umi spravit - kdyz vsak zjisti opak tak by platily zlatem :mistake
StD (1963)|21.3.2009 21:28
@Richmond: Už to má sice hodně málo co společného s topic "LG GSA-H42N nejdou vypalovat DVD+RW" ale Archive Grade média mají cosi do sebe - nevidíš tam ty odlišnosti ruční masové kovovýroby, jako u toho spotřebního braku pro BFU... Ale i ta cena je o něčem jiném a ona zmíněná GSA-H42N by po nich jen zamlaskala. :inlove
Richmond (8084)|21.3.2009 21:35
No mozna ze tak daleko zase nejsem... Ze zacatku vzdycky predpokladam nejakou miru zachovani zdraveho rozumu a mnohdy me pak stejne nemine prekvapeni. Proste kdyz si nekdo mysli ze si koupi vypalovacku za petikilo, bude palit na pivni tacky za korunu a jeste si pak po trech letech zacne stezovat ze ta vypalovacka blbe pali me vzdycky dostane. Ja to nemyslim zle, ale proste nekdy je dobry zauvazovat...
StD (1963)|21.3.2009 21:43
No u mě ta "statistika" vypadá trochu jinak, protože 4+2 aktivní vypalovačky (+2 v záloze, vše různé značky/typy) jedou pořád, tak to v Logu z KProbe testu každé placky dokážu vysledovat - například před vánoci jsem měl po 2 letech jeden cake LightScribe +R medií Verbatim (Taiwan) úplně na zblití - 8 z 10 jsem vyhodil - přitom vše předtím (Verbatim India) a i potom další Taiwan byly 1A. Ale u těch +RW je to alchymie - ty se musí naformátovat v jedné a používat stále ve stejné mechanice - jde o zápis LeadIn stopy a někdy se to nemusí dařit jinde dobře přečíst.
Ale s tím "pětikilem za 3 roky starou mechaniku a plackou za korunu" jsi to vystihl. :thumb
hrouda28 (11)|21.3.2009 23:02
Koupím jiné placky a dám vědět. Zatím díky za rady.
hrouda28 (11)|29.3.2009 20:14
Tak, bohužel, až teď jsem se dostal opět k řešení problému - angína si nevybírá. Koupil jsem v jiném obchodě Verbatim DVD-RW a vše je OK.
Děkuji všem, kteří se mi snažili poradit.
pigi01 (2)|18.4.2009 18:52
ahoj prosim vas mne nejdu vypalovat vojvrstvove dvd mam tu istu vypalovacku bol som u kamarata to vypalit a jemu to islo co s tim moze byt napalovacka podporuje dvd+r dl inak vsetko ine napaluje
xmarek (1676)|18.4.2009 19:15
V minulosti jsem řešil podobný problém u vypalovačky Sony. Pomohl update firmware. Otázka zní zda je medium detekováno správně ve vypalovacím software. (Předpokládám, že software podporuje vypalování DL médií).
StD (1963)|18.4.2009 19:43
[QUOTE=pigi01;240650]ahoj prosim vas mne nejdu vypalovat vojvrstvove dvd mam tu istu vypalovacku bol som u kamarata to vypalit a jemu to islo co s tim moze byt napalovacka podporuje dvd+r dl inak vsetko ine napaluje[/QUOTE]

Buď prosím konkrétní - přesně jaká media - DVD+R DL je totéž jako kdyby jsi napsal "autobus", pouze široký pojem. Jinak také závisí na použitém softwaru, od neřádu Nera, který dávají sice zadarmo, ale je za trest, nečekej zázraky.
pigi01 (2)|19.4.2009 13:37
ahoj jasne ze pouzivam cd dvd+r dl a program pouzivam aj nera ale na to pouzivam imgburn a cd clon hlavne imburg ale ako ja som s nerom celkom spokokojni co sa tika vypalovania mp3 a dvd co sa tika update firmware to som skusal a nepomohlo asi pomoze nova vypalovacka
StD (1963)|20.4.2009 07:06
[QUOTE=pigi01;240933]ahoj jasne ze pouzivam cd dvd+r dl a program pouzivam aj nera ale na to pouzivam imgburn a cd clon hlavne imburg ale ako ja som s nerom celkom spokokojni co sa tika vypalovania mp3 a dvd co sa tika update firmware to som skusal a nepomohlo asi pomoze nova vypalovacka[/QUOTE]

Když napíšu "konkrétní" tak od tebe chci vědět: Výrobce, druh media, max. rychlost vypalování, Adip media, stejně jako typ tvé vypalovačky, firmware XY, potom OS a použité programy - přesně - nevím co je "imburg", snad "Wartburg"?? Já znám jen ImgBurn.

BTW, jestli umíš číst, tak toto je dotaz/thread na DVD+RW. Na DL si založ nový. Nedělej z toho guláš.