reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problem s připojením k internetu

Swwwoby1 (70)|22.3.2009 10:21
DObrý den mam problém s připojením k internetu.. jak s LAN tak s wifi.. normálně mi šel a pak najendou přestal.. zkusil jsem přeinstalovat ovladače to nepomohlo.. tedy ono jako hlásí mi to že jsm připojený k internetu.. ale nejde se mi přihlasit třeba na icq.. prohlížeč nic.. wifinu mam funkční nalezenou a když jsem dělal ruční testy wifiny tak neuspěšně na ping vůbec nevim co mam dělat poradíte mi někdo ?
Swwwoby1 (70)|22.3.2009 10:22
jo ješte jsem zapomněl dodat.. že aktualizace na windows mi to stahuje.. což se tedy dost divím..
Maximus12 (763)|22.3.2009 10:25
A pres co si pripojenej ?

Zkusil bych projet PC antivirem zda neni zavirovane..
Swwwoby1 (70)|22.3.2009 10:28
dobrá zkusim .. no přopojenej zkoušel jsem přes obojí a ani jedno nefunguje.. no PC tak mam nové nově nainstalovane.. tedy mam visty no a jak je C:\Users\složka toho člověka tak tu jsem tam něchtel protže jsem měl v plánu mít hudbu atd jinde na disku D: tak jsem se pokusil tu složku smazat ale napadlo mě jesti to s tím nemůže souviset.. ?
Maximus12 (763)|22.3.2009 10:43
a co k pripojeni pouzivas ? APcko ? wifi router ? od O2 ???

to s tim C:\users moc nechapu.. tos smazal neci (svuj) profil ???
kevin00 (10238)|22.3.2009 10:45
[QUOTE=Swwwoby1;231842]dobrá zkusim .. no přopojenej zkoušel jsem přes obojí a ani jedno nefunguje.. no PC tak mam nové nově nainstalovane.. tedy mam visty no a jak je C:\Users\složka toho člověka tak tu jsem tam něchtel protže jsem měl v plánu mít hudbu atd jinde na disku D: tak jsem se pokusil tu složku smazat ale napadlo mě jesti to s tím nemůže souviset.. ?[/QUOTE]

A nejde náhodou ve Vlastnostech ta složka přesunout na jiný disk či změnit její cíl ? :notsure
Jak máš nastaven TPC/IP protokol ? Máš nastaveno získat IP adresu automaticky ? Pokud tedy nemáš pevnou IP adresu.
Neblokuje Ti připojení firewall ? Zkus jej pozastavit a připojit se k internetu.
Swwwoby1 (70)|22.3.2009 10:50
[QUOTE=Maximus12;231849]a co k pripojeni pouzivas ? APcko ? wifi router ? od O2 ???

to s tim C:\users moc nechapu.. tos smazal neci (svuj) profil ???[/QUOTE]


No nejdřív jsem přesunul na D: a pak jsem smazal.. ale nvm jeslti to nebyla blbost.. asi se tam ukládali náký data.. kteý jsem potřeboval k připojení.. ted mi ten internet nejde a předtim než jsem smazal tak to šlo nvm proč..
Swwwoby1 (70)|22.3.2009 10:53
[QUOTE=kevin00;231850]A nejde náhodou ve Vlastnostech ta složka přesunout na jiný disk či změnit její cíl ? :notsure
Jak máš nastaven TPC/IP protokol ? Máš nastaveno získat IP adresu automaticky ? Pokud tedy nemáš pevnou IP adresu.
Neblokuje Ti připojení firewall ? Zkus jej pozastavit a připojit se k internetu.[/QUOTE]

J8 nvm jak mam nastavenej nákej porotokol.. .. a získat automaticky IP adresu nemam pokaždý když se zkoušim připojeít k internetu musim zadat získat IP adresu... .. bránu firewall jsem vypnul.. ale furt to nejde.. jak se toho probelmu mam zbavit.. mam přeinstalovat OS nebo tak něco ?
kevin00 (10238)|22.3.2009 10:54
[QUOTE=Swwwoby1;231855]No nejdřív jsem přesunul na D: a pak jsem smazal.. ale nvm jeslti to nebyla blbost.. asi se tam ukládali náký data.. kteý jsem potřeboval k připojení.. ted mi ten internet nejde a předtim než jsem smazal tak to šlo nvm proč..[/QUOTE]

Složku User nemaž, stačí ve Vlastnostech změnit cíl a pak to funguje jako odkaz. otevřeš a jsi na D:\ . Tak ji zkus zase nakopírovat nazpátek. Jestli jsi ji celou zkopíroval, tak vrátíš data zpět a mohlo by to chodit ....

EDIT:
Pro lepší přehlednost threadu prosím používej tlačítka EDIT
Maximus12 (763)|22.3.2009 10:54
[QUOTE=Swwwoby1;231855]No nejdřív jsem přesunul na D: a pak jsem smazal.. ale nvm jeslti to nebyla blbost.. asi se tam ukládali náký data.. kteý jsem potřeboval k připojení.. ted mi ten internet nejde a předtim než jsem smazal tak to šlo nvm proč..[/QUOTE]

Tak to sis pravdepodobne smazal profil i s jeho nastavenim, podivej se jak mas nastaven ten TCP/IP protokol, jak psal kevin. Jinak mas v PC vic profilu ? Nebo si se hlasil na jeden ? Jde jen o to, zda si to zapricinil smazanim toho profilu nebo je to necim jinym..
Swwwoby1 (70)|22.3.2009 11:01
[QUOTE=kevin00;231858]Složku User nemaž, stačí ve Vlastnostech změnit cíl a pak to funguje jako odkaz. otevřeš a jsi na D:\ . Tak ji zkus zase nakopírovat nazpátek. Jestli jsi ji celou zkopíroval, tak vrátíš data zpět a mohlo by to chodit ....

EDIT:
Pro lepší přehlednost threadu prosím používej tlačítka EDIT[/QUOTE]

Právě že jsem to celé nezkopíroval.. seknul se comp.. jsem to restartoval.. a od te doby i když jsem svuj profil vrátil zpět to nefuguje.. .. jak se tedy toho probelmu zbavim.. myslim že to bude tim smazáním profilu jak tento problém odstraním?
kevin00 (10238)|22.3.2009 11:04
Pokud nezískáváš IP adresu automaticky, bude zřejmě nejlepší zavolat svému poskytovateli, aby Ti poskytl potřebné informace jak si připojení nastavit. Jaký je tvůj poskytovatel (kabelovka, wi-fi, o2 .... ) ?
Swwwoby1 (70)|22.3.2009 11:08
O2... ale tak to mi asi nmusí pomoct.. když je to moje blbost.. já jsem si tu složku smazal předtim to šlo ted to nejde.. nepomohlo by kdybych přeinstaloval ty programy znova.. nebo přeinstaloval OS.... mam primární disk na windows a instalačky.. tak by mi to nedalo tolik práce..
Swwwoby1 (70)|22.3.2009 11:12
A nešlo by prostě jednoduše nák tam dát zpátky ty nastavení do tý složky.. pak by to bylo asi v pohodě.. ale nevim co a jaký to je ten problém..
kevin00 (10238)|22.3.2009 11:17
No, tak stačí třeba ještě použít Google. Strýček Google ví všechno ;)

Linky:
Vyhledání pomocí Google
O2 TechZona
Maximus12 (763)|22.3.2009 11:19
[QUOTE=Swwwoby1;231868]O2... ale tak to mi asi nmusí pomoct.. když je to moje blbost.. já jsem si tu složku smazal předtim to šlo ted to nejde.. nepomohlo by kdybych přeinstaloval ty programy znova.. nebo přeinstaloval OS.... mam primární disk na windows a instalačky.. tak by mi to nedalo tolik práce..[/QUOTE]

Reinstal systemu ti v zadnem pripade nepomuze, to bys musel nastavovat uplne vse co si nastavil po instalaci znovu i to pripojeni. Jak si pripojen od O2 ? Mas router, adsl modem? wifi ?

To nastaveni do slozky nepude dat z5, musis to nastavit znova - podle me by stacilo nastavit v TCP/IP bud DHCPko nebo IPnu, zalezi jak si pripojen a jak mas pripadne nastaveni modem.
Swwwoby1 (70)|22.3.2009 11:30
JO tak díky.. já to s google zkusim prodiskutovat... díky všem ..
Swwwoby1 (70)|22.3.2009 11:32
[QUOTE=Maximus12;231877]Reinstal systemu ti v zadnem pripade nepomuze, to bys musel nastavovat uplne vse co si nastavil po instalaci znovu i to pripojeni. Jak si pripojen od O2 ? Mas router, adsl modem? wifi ?

To nastaveni do slozky nepude dat z5, musis to nastavit znova - podle me by stacilo nastavit v TCP/IP bud DHCPko nebo IPnu, zalezi jak si pripojen a jak mas pripadne nastaveni modem.[/QUOTE]

no právě jde o to že já jsem vubec nic nenastavoval.. nainstaloval jsem ovladač a připojil jsem se.. mam totiž nezabezepčenou sít.. :D :D:D:D... ale tak nemam tu nikoho kdo by mi kard net.. bydlim na samotě.. :D ale to je vedlejíší
Maximus12 (763)|22.3.2009 11:50
[QUOTE=Swwwoby1;231886]no právě jde o to že já jsem vubec nic nenastavoval.. nainstaloval jsem ovladač a připojil jsem se.. mam totiž nezabezepčenou sít.. :D :D:D:D... ale tak nemam tu nikoho kdo by mi kard net.. bydlim na samotě.. :D ale to je vedlejíší[/QUOTE]

tak to co popisujes je wifina, a zkousel si to pres kabel ? nastavit v TCP/IP DHCP pripadne jak psal kevin IPnu ? melo by to behat..
Swwwoby1 (70)|22.3.2009 12:58
[QUOTE=Maximus12;231894]tak to co popisujes je wifina, a zkousel si to pres kabel ? nastavit v TCP/IP DHCP pripadne jak psal kevin IPnu ? melo by to behat..[/QUOTE]
zkoušel jsem přes kabel.. taky nešlo.. ale prostě net nefunguje.. ale aktualizace se mi stahujou .. :D no a TCP/IP DHCP tak to nák nvm co to je.. a nevim co a jak a kde mam nastavit.. asi mi google pomuže uvidíme..
Swwwoby1 (70)|22.3.2009 13:24
ale problem bude asi jenom v mém pc ne v routeru ne.. ? když se sestra s notebookem připojí v pohodě...
Maximus12 (763)|22.3.2009 14:01
[QUOTE=Swwwoby1;231934]ale problem bude asi jenom v mém pc ne v routeru ne.. ? když se sestra s notebookem připojí v pohodě...[/QUOTE]

Jo tak to bude - jak se sestra pripojuje ? pres wifi nebo kabelem ?

Mrkni na start - nastaveni - sitove pripojeni - pripojeni k mistni siti - pravym vlastnosti - vyber tam protokol site TCP/IP a dej vlevo vlastnosti, tam se mrkni jak to ma nastavene sestra a jak ty a podle toho to nastav.
to je pro kabel, pokud pres wifinu bude to obdoba.. zas zkontroluj nastaveni a nastav to podle toho.
Speda (154)|22.3.2009 15:07
Nepouživáš Eset smart security 4? měl jsem stejný problém a zároveň bych chtěl někoho informovat, po nainstalovaní mi šlo jen ICQ prohlížeč ne. když sem se obrátil přímo na Eset tak sem se nestačil divyt někomu může nod 4 i když je finál uplně odpojit od internetu technik mě zdělil že o tomto problému ví a že už pracujou na opravě a za 14 dní si ho mám stáhnou přímo z Esetu a ani za boha sem na to nemohl přijít protože sem ho tam dal po instalaci Windows skoušel jsem mu vypnou firevall a to taky nepomohlo
Swwwoby1 (70)|22.3.2009 15:40
[QUOTE=Speda;231987]Nepouživáš Eset smart security 4? měl jsem stejný problém a zároveň bych chtěl někoho informovat, po nainstalovaní mi šlo jen ICQ prohlížeč ne. když sem se obrátil přímo na Eset tak sem se nestačil divyt někomu může nod 4 i když je finál uplně odpojit od internetu technik mě zdělil že o tomto problému ví a že už pracujou na opravě a za 14 dní si ho mám stáhnou přímo z Esetu a ani za boha sem na to nemohl přijít protože sem ho tam dal po instalaci Windows skoušel jsem mu vypnou firevall a to taky nepomohlo[/QUOTE]

Lol .. tak v tom je tedy problem :D no tak to fakt je dost.. no takže upřesním to nevim jeslti mam eset smart security 4.. ale asi jo je to takové t s tím okem že? takže když ho odinstaluju a nainstaluju jiný antivirus tak by to mělo jít ? doufam boha.. už mě to fakt .. ty víš co :D
pas!k (3765)|22.3.2009 15:41
Docasne reseni problemu s eset smart security naleznete zde .. https://www.svethardware.cz/forum/showthread.php?t=32072

Nebo si proste nainstalujte trojku dokud tu chybu v nove verzi neodstrani..
Swwwoby1 (70)|22.3.2009 15:50
tak to bylo nodem.. mi tak nasral.. když to tak řeknu sprostě.. že už ho nechci nidky videt v compu.. doporučte mi nějaký dobrý jiný antivir když už jsme u toho ..
pas!k (3765)|22.3.2009 15:58
http://www.kaspersky.cz/

Ale hned bych ho neodsuzoval kazdemu se nekdy zadari .. eset ma dobre produkty ..
Swwwoby1 (70)|22.3.2009 15:59
[QUOTE=Swwwoby1;232010]tak to bylo nodem.. mi tak nasral.. když to tak řeknu sprostě.. že už ho nechci nidky videt v compu.. doporučte mi nějaký dobrý jiný antivir když už jsme u toho ..[/QUOTE]

a děkuji za pomoc.. bylo to tedy dost specifické..
Logout (4018)|22.3.2009 18:43
Avira - má i free verzi (jednou denně teda zobrazí vcelku vtipnou reklamu, ale aspoň člověk ví, že proběhl update).
Speda (154)|23.3.2009 06:41
Nod je dobrej přejdi k 3 jako já 4 je nová tak se tam objevila chyba eset stoho neobviňuji ale je fakt že to mohli někde uvést byl sem bez netu skoro 2 dny a fakt by mě nenapadlo že antivir je tak bezbečný že mě nikam nepustil :) ale jak říkám chyba se odstraní a 4 bude opravdu dobrá