reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

windows xp home sp3

PETR107 (11)|22.3.2009 18:19
Ahoj, po aktualizaci na sp3 se mě po startu PC nenačte klávesnice. Ve správci je vidět s vykřičníkem, a u ovladače je napsáno, že nepracuje správně. Po odinstalaci a novém načtení hardwaru, pracuje i když počítač chce restart. Po restartu nebo opětovném startu PC se problém opakuje. Potřeboval bych provést reinstalaci, ale kde vzít sp3. Mám originál xp home sp2, těmi už reinstalaci neprovedu, jen novou instalaci a to zabere jeden den(s ostatními programy). Předem díky za radu, jestli vůbec nějaké schůdné řešení je.
Logout (4018)|22.3.2009 18:45
No, imho i se SP2 by měla jít oprava instalace SP3 - akorát pak musíš znova nainstalovat SP3.
Jinak bych zkusil odinstalovat klávesnici, dvakrát restartovat a pak teprv ji znova naisntalovat. Btw. co je to za klávesnici?
trodas (1753)|22.3.2009 22:03
Ja bych nainstaloval WinXP primo se zabudovanymi SP3 ...

PETR107, mas SZ ;)

Jinak me doporuceni je u WinXP jit maximalne do SP1.0a a ne do vyssich kvuli omezenim pro P2P (max 10 konexi) a dalsim zpomalujicim ochranam ktere tam M$ pridal - nicmene bez HW firewallu a odstraneni IE muze byt takovy OS dneska pomerne nezabezpeceny... No nevim. Linky mas v SZ, takze enjoy :D
optim (391)|22.3.2009 22:21
Je to max 10 otevrenych spojeni za sekundu. FUD prenechme jinym.
trodas (1753)|22.3.2009 22:39
No, ani to neni presne. Je to omezeni na maximalne NAJEDNOU "half-open" connections. Ja bych to prelozil jako oteviranych, protoze napul otevrene neni na PC s binarni architekturou nic. But 0 nebo 1 ...

Problem je, ze tento limit se objevil zcista jasna a brutalne (pokud je nepatchovan) omezuje rychlost P2P na uplne minimum. Maly prehled:

Windows 2000 - Half open connections max 16 777 216
Windows XP - Half open connections max 16 777 216
Windows XP SP1 - Half open connections max 16 777 216
Windows XP SP1.0a - Half open connections max 16 777 216
Windows XP SP2 - Half open connections max 10
Windows XP SP3 - Half open connections max 10
Windows Vista - Half open connections max 10

...

Reseni je zde: http://www.utorrent.cz/help/half-open.php

Jinak od SP2 jsou take aktivni ochrany spusteni softwaru a dalsi, ktere system rozhodne nezrychluji a ja je nesnasim... Ale to je samo vec kazdeho co preferuje. Jestli pocitac, co mu rika co ma ci nema delat, anebo... ;)
Logout (4018)|22.3.2009 23:20
Dík za ten typ na ten patch. Protože já osobně bych nikomu (počítačově nezběhlýmu) běh bez updatovanejch windowsů nedoporučoval. A jinak v SP3 jsou zas nějaký věci urychlený a naopak ty největěší blbiny typu centrum zabezpečení jdou vypnout, takže po patřičnym tuningu IMHO těch nevýhod SP3 nebude moc a převažujou samý pozitiva a doživotní jistoty :-)
I když je pravda, že o tomdle nastavení jsem nevěděl/už zapoměl a kdoví kolik špeků tam ještě zůstalo? Ale stejně používat na internet přiúpojený PC bez servicepacku je imho věc velmi nedoporučeníhodná.
optim (391)|22.3.2009 23:44
Tak to se omlouvam, hned mi bylo jasne, ze to nebude 10 spojeni, ale nehledal jsem dost dukladne.

Edit: Tak dlouho jsem se nemoh "politicky korektne" vymacknout k problemu, az to Logout napsal za me. Pod to bych se podepsal, service pack uzivateli v prve rade slouzi k oprave chyb a pokud nekdo pouziva zhusta nejrozsirenejsi desktop OS, tak ma smulu a musi zkousnout i urcita "vylepseni".

Imho je dalsim spekem SP3 "Windows Genuine Advantage" update, ktery aktivuje aktivni kontrolu poctivosti nabyti OS. Vzhledem k tomu, ze vysel az po SP2, cekal bych ho tam - i kdyz jeho pouziti pry podminuje pouziti Windows/Microsoft Update buhvi odkdy, takze bez nej si uzivatel tak 2 roky nezaaktualizoval.
Logout (4018)|23.3.2009 03:20
Je to mírně OT, ale když se už o tom baví, kdyžtak promiňte. Co se týče WGA, tak automatický updaty běžej i s nevalidovanejma windowsama. A pokud má někdo problém s WGA (neni pravda, že problémy s WGA maj jen piráti...), nebo prostě nechce aby ho MS kontroloval , doporučuju nástroj mublinder.

A nejsem si jistej, že WGA je součástí SP3 - imho se WGA stahuje separátně, akorát podmínkou stažení SP3 pomocí windows update je instalace WGA. Pokud se to však nechá na automatickejch updatech, myslim, že lze mít SP3 bez WGA.
Intri (3490)|23.3.2009 03:27
[QUOTE=trodas;232141]Problem je, ze tento limit se objevil zcista jasna a brutalne (pokud je nepatchovan) omezuje rychlost P2P na uplne minimum.[/QUOTE]

Kolik je to minimum? Ani na XP, ani na Vistě a ani na W7 jsem nikdy nezažil, že by nešlo stahovat mým maximem ( cca 700 kB/s ). A tím myslím jak běžné stahování přes prohlížeč, tak P2P ve formě eMule nebo torrentů. Jinak koukal jsem i do Event Vieweru a nikde ani známka po události 4226. A to si troufám říct, že dávám eMuli celkem dost nakládačku.
optim (391)|23.3.2009 11:52
Nejde o rychlost, jde o "rozbihani" prenosu. Toto omezeni se tyka pouze TCP (UDP neni stavove a half-open spojeni tam nedava smysl) odchozich spojeni, ale prave TCP budou P2P protokoly pouzivat pro ridici spojeni kvuli spolehlivosti. Na zacatku prenosu se bude chtit klient pres TCP pripojit k ostatnim peerum a dokud se obe stany nedohodnou na tom, ze je spojeni otevreno (tedy nez absolvuji 3-handed handshake), budou tato spojeni half-open. No a pokud je peeru moc, na navazani vsech spojeni se bude chvili cekat.

Neni to ale nic tajneho, programy jsou na to urcite pripraveny a nekde v menu bude polozka, ktera specifikuje maximalni pocet half-open spojeni a defaultni hodnota bude <10.

[QUOTE=Logout;232183]A nejsem si jistej, že WGA je součástí SP3 - imho se WGA stahuje separátně, akorát podmínkou stažení SP3 pomocí windows update je instalace WGA. Pokud se to však nechá na automatickejch updatech, myslim, že lze mít SP3 bez WGA.[/QUOTE]
Mas pravdu, nejak perlim v tomhle threadu.
Intri (3490)|2.4.2009 21:48
Tak teď jsem se opravdu velice hlasitě zasmál.:D :D :D

Dostat za můj poslední post tady -2 RB s textem "half-open connections omezeni na 10 je znamy problem, brutalne zpomalujici P2P milionum lidi - ze jsis ty toho nevsiml je tva vyzitka", to ses fakt vyznamenal, milý trodasi.

Chlapče, uvědom si, že to není moje nepovšimnutí, ale naopak povšimnutí. Event Viewer to dokázal, prostě tam ta chyba není, to znamená, že jsem prostě na limit půlotevřených připojení nenarazil.

Ale co, díky moc za vysoce kvalitní pobavení, fakt jsi mi zvedl náladu, zdecimovanou prací do školy.:-) Nemohl sis pro svou pomstu za ztrátu bodů kvůli nesmyslně psaným aktualitám vybrat horší příspěvek.:-) Fakt ještě jednou díky, tohle byla špica. A to ještě nemluvím o tvých češtinářských schopnostech.