reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Drápnutý tišťák? - Nevadí !!! :D

boboco (1987)|23.3.2009 10:18
Stalo se vám už někdy, že vám nějaký šikula přinesl základní desku, po které se prohnal pan Šroubovák či jiný kovový nástroj s naprosto destruktivními účinky pro citlivé PCB? Já jsem chystal krabici pro svoz elektroodpadu a zaujala mě jedna základní deska se socketem 939, se kterou si nějaké prasátko opravdu vyhrálo a tišťák to nepěkně odnesl. A tak jsem využil jeden víkendový večer, začal sundávat lak a proměřovat kolik cest je porušených ... touhle mravenčí prací jsem zjistil že 10 s tím, že 7 z nich jsou samozřejmě ty nejtenší datové spoje... Tak jsem bloudil po tišťáku, hledal odkud kam který spoj vede a začal je spojovat. Neustále proměřování, zda některá z cest není spojená s jinou je při takovýhle mravenčí práci nutností. V úspěch jsem ale příliš nedoufal, přeci jen, už jsem párkrát spojoval přerušené spoje, ale to mluvíme o jedné, dvou cestičkách, tady jich bylo deset a všechny namačkané u sebe...

No, v každém případě, po zhruba třech hodinách práce kdy mi málem vypadly oči z důlků jsem desku zapnul, bez toho aby se z něčeho kouřilo apod... tak jsem ji osadil a ona krásně a hladce naběhla... Musím říct, že jsem počítal se vším, ale s úspěchem ne :D Přikládám foto spíše pro pobavení a heslem - Nic není nemožné :D Podařilo se mi zachránit jednu desku před svozem elektroodpadu, nehledě na to, že poskytla útočiště pro Athlon 64 3200+, který se mi to válel zcela nevyužit :-)







Červené čáry označují drápance v tišťáku, oblast v červených elipsách potom oblasti kde byly spoje přerušeny. Bohužel, nepořídil jsem foto před operací, protože mě fakt nenapadlo, že se tahle operace může povést.

cool.user (2822)|23.3.2009 10:36
Se hodne nudis co? :D

Kazdopadne perfektni prace a cteni a gratuluju ke sprovozneni desky :D :thumb
boboco (1987)|23.3.2009 10:41
No jednalo se tak malinko o sázku:turtle, co prej boboco nedokáže:runaway, pche :p
mech13 (5526)|23.3.2009 10:53
congrats... btw co bys delal kdyby se zaryl do hlubsich vrstev?
boboco (1987)|23.3.2009 11:03
Ten rejpanec byl vážně hodně hlubokej a bál jsem se jestli není poškozena i další vrstva, ale zřejmě nebyla:) Co bych dělal kdyby jo? Vzdal bych desce čest, zbavil ji kondíků a rozloučil se s ní :slug