Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 4 z 4 PrvníPrvní ... 234
Zobrazené výsledky: 46 až 51 z 51

Téma: Doporučte prosím anti-vir a anti-spyware

Starousedlík SHW
    Registrace
    Sep 2007

Citace Původně odesláno od fanynek Zobrazit příspěvek
    Tady něco málo na počtení:

http://viry.cz/forum/viewtopic.php?f...312dbdfbc901b0
    http://pc.poradna.net/q/view/2371-kerio-a-kaspersky

Můžeš si vytvořit nějak podobně pravidlo ve FW specielně pro tyto IP adresy a ten port (screen 1). A takhle si ten port přidáš do sledovaných (screen 2): kurňa mám tam 1343 místo 1434.
    Ale bohatě stačí to, co jsem psal před tím.
    tak jsem tam to pravidlo dal, ale uz tam mam jedno z drivejska - sice v nem neni vzdalenej port (ted uz jo) a ani explorer.exe... ten tam ma nakej urcitej smysl?
    nicmene mam pocit, ze na jinech pocitacich, co tu mame to neni..
    neni mozny, ze by to lakal nakej software? popripade, ze by se to vozilo po NAT? (tenhle pocitac je jakoby vychozi)

EIDT: ten nazev toho portu me teda rozesmal
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW / Pilot TMF Avatar uživatele fanynek
    Registrace
    Oct 2006

Ten explorer.exe jsem tam prasknul ten namátkou. Ono není důležitý, ke který aplikaci, nebo procesu se to pravidlo vztahuje, ale o to, na jakým portu a spojení z jaký adresy to má blokovat.

Zkus si projít všechna pravidla ve FW, mrkni, jestli si tam neodklep něco nechtěně (myslím povolení spojení), a podívej se, jestli všechny apl., co máš v pravidlech dobře znáš a víš, že jsou ok. A taky mám povolená v 99%-ech pravidel jen odchozí spojení.

Předpokládám, že máš úroveň nastavení FW na "Vysoké zabezpečení".

A být tebou bych si nechal zapnutá všechna vizuální oznámení a zvuk si nech klidně vypnutý. (Vzhled-Zapnout oznámení-Rozšířené-Bublina/Zvuk).
    Alespoň budeš mít přehled, jestli to ještě otravuje. Ale na mě to čas od času taky něco zkusí, ale pokud jsi to nastavil, jak jsem psal v př.43 ,tak by měl být pokoj, a nebo jen zahlásí, že byl odražen síťový útok.

Občasný diskutér
    Registrace
    Sep 2008

Avast
    Comodo
    Spybot - Kill & Destroy
    + paranoidni povypinani nekterych sluzeb windows

Avast - jsem spokojen, jedina vec co obcas otravuje je 100% vytizeni procesoru pri updatu (pokud nemate pouze jedno jadro jako ja tak si toho asi ani nevsimnete).

Comodo - dava jsem misto Keria (se kterym jsem byl velice spokojen) kvuli podpore ICS (kerio podporuje pouze v placene verzi). Slozitejsi nastavovani nez v Kerio, problem je, ze pri ICS rezimu neumi urcit cilovou aplikci, pokud to ma byt nejaka systemova vec. Ma jeden negativni efekt (ale to asi kazdy firewall), cloveka celkem desi kdyz vidi co vsechno aplikace pri spousteni delaji (nevi kvuli cemu potrebuje treba google picassa primy pristup na disk, nebo nejaky dvd prehravac primy pristup ke klavesnici ... a takovych veci je spousta) takze podporuje paranoiu.

Spybot - zatim spokojenost, na zaklada doporuceni je vypnuty rezident, aby se to nebilo s avastem.

Jinak se ridim tim ze na kazdy antivirus existuje virus, ktery neni detekovan, takze ignoruji argumenty mel jsem Antivirus A a nic nenasel, a po nainstalovani antiviru B to naslo 1000 viru.

Obyvatel SHW
    Registrace
    Dec 2007

Podle http://www.zive.cz/Bleskovky/Test-an...2/default.aspx není Avast tak špatný. Osobně užívám Avast, protim spyware tu mám Spybot - Search & Destroy a SpywareBlaster. Ještě mam nainstalovany Mwav (výborný soft), který je sice placeny, ale scan je free, takže si občas projedu disk a nalezeny potvory pak řeším Combofixem.

Resident mám u Spybota zaplej a zatím jsem neměl problém. Celkově mám resident podpořeny Spyware Blasterem, který taky nic jinyho, než další resident není. Rozhodně to není jak Avast s Nodem v jednom systému

Starousedlík SHW
    Registrace
    Sep 2007

Citace Původně odesláno od fanynek Zobrazit příspěvek
    Ten explorer.exe jsem tam prasknul ten namátkou. Ono není důležitý, ke který aplikaci, nebo procesu se to pravidlo vztahuje, ale o to, na jakým portu a spojení z jaký adresy to má blokovat.

Zkus si projít všechna pravidla ve FW, mrkni, jestli si tam neodklep něco nechtěně (myslím povolení spojení), a podívej se, jestli všechny apl., co máš v pravidlech dobře znáš a víš, že jsou ok. A taky mám povolená v 99%-ech pravidel jen odchozí spojení.

Předpokládám, že máš úroveň nastavení FW na "Vysoké zabezpečení".

A být tebou bych si nechal zapnutá všechna vizuální oznámení a zvuk si nech klidně vypnutý. (Vzhled-Zapnout oznámení-Rozšířené-Bublina/Zvuk).
    Alespoň budeš mít přehled, jestli to ještě otravuje. Ale na mě to čas od času taky něco zkusí, ale pokud jsi to nastavil, jak jsem psal v př.43 ,tak by měl být pokoj, a nebo jen zahlásí, že byl odražen síťový útok.
    tak vsechno jsem tak nastavil, ale ty utoky prichazej porad.. ano, je to, ze je to uspesne odrazilo, ale i tak..
    diky za pomoc

Starousedlík SHW
    Registrace
    Jul 2006

Citace Původně odesláno od xmarek Zobrazit příspěvek
    Bohužel moje zkušenost s AVG není nejlepší. Jednu dobu jsem používal Free verzi na počítači a jak kolega říkal splašily se mi tam trojské koně. Pomohlo pouze přeinstalování. Podobnou zkušenost jsem měl bohužel i s NOD32em.
    Netvrdím, že jsem si kolikrát na to bohužel sám nenaběhl, protože jsem se zabýval činností, která je s tím úzce spojená.

Takže nejlepší rada (i když možná hloupá ) je snažit se nestahovat neověřené věci a nechodit na stránky s pochybným obsahem. A nebo požívat LINUX.
    Moje zkušenost s AVG75 je příšerná.
    Hlásí dost falešných poplachů (extrémy co jsem zažil byla likvidace 7zipu jako vira a likvidace tar.bz2 archivu s vlastními zdrojáky), občas hlásí vira/trojana v cachi internet explorera (někdy na stránkách opravdu je zákeřný javascript, který většinou PC nenapadne, uživatel si zvykne až jednou...) a někdy je PC napadeno, ale AVG nedokáže vira odstranit.
    Co mi přijde vyloženě divný, je, že pokud je PC napadeno javascriptem tak AVGčku vůbec nevadí, že se přidalo něco do programů po spuštění a vira zahlásí až při plánované kontrole.
    Pak AVG75 způsobuje, že se dokumenty ve Wordu a Excelu otvírají třeba půl minuty a žere enormní množství paměti, takže je 512MB naprosté minimum.
    AVG85 je na systémové prostředky náročné méně, s Officem si rozumí a jak si vede při likvidaci havěti zatím odzkoušeno nemám.

Btw u Linuxu třeba není dobré povolit SSH a vytvořit účet test s heslem test. Pak něco chytneš brzo taky.

Citace Původně odesláno od Draken Zobrazit příspěvek
    Dva roky používám úspěšně kombinaci AVG 7.5 Free+Spybot - Search & Destroy+ad-aware
    a žádná havěť mi tu neběhá
    No s touto kombinací možná běhá a nevíš o tom :-/ Co jsem asi před dvěma lety po stažení nějaké trojan downloaderu likvidoval celou ZOO cca 12ti trojanů, tak zrovna adware nenašel skoro nic, AVG zrušilo cca 2/3, NOD další 2/3 a poslední potvoru pak dokázal zahubit až Microsoftí defender, kterého jsem vyzkoušel ze zoufalství.
    Naposledy upraveno uživatelem pavel_p: 02-04-2009 v 23:10

Strana 4 z 4 PrvníPrvní ... 234

Podobná témata

1. Reakcí: 44
    Poslední příspěvek: 29-11-2010, 09:50
  2. Radeony: ATi - Anti-Aliasing
    Od Komisar_oldd v sekci Grafické karty
    Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 29-01-2010, 13:13
  3. (Anti)Viry
    Od :o) v sekci Problémy s PC (HW/SW) a řešení