reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Vlastnoruční úpravy skříně...

Dufinos (422)|25.3.2009 15:24
Pochlubte se lidi s "vlastnoručními" úpravami skříně... Osobně mám AeroCool AeroEngine II - SSA u kterého mě docela mrzela nadbytečná hlučnost... Papírových 26dB se mi před koupením zdálo být poměrně málo, ale ve finále hučela docela rapidně... Takže na řadu přišel skalpel, nůžky na plech a pilník... Momentálně jsem v mezifázi úpravy... Sháním nějaký rozumný tahokov, popř. si koupím mřížku na 12cm exhaust...

Jednalo se o levnější skříň s docela tenkými plechy, takže finální doladění není 100%ní. Po hodině s pilníkem jsem to prozatím vzdal :) :)

Takže pište, vkládejte obrázky apod... Ať je se čím inspirovat pro příště :)

P.S. poslední foto (s otevřenými dveřmi) je ještě před úpravou, aby šel vidět nějvětší hučák - přední turbína...
moje sk?í? 1.jpg moje sk?í? 2.jpg moje sk?í? 3.jpg moje sk?í? 4.jpg moje sk?í? 5.jpg moje sk?í? 6.jpg
Richmond (8084)|25.3.2009 16:15
Prihazuju hoooodne stare fotky upravy Avance C001 Terminator (vytvoreni kulate mrizky z tahokovu, vymena led apod. bizuterie) + dira pro chladic (to byla tenkrat blbost :mistake), na dalsich je mod Freezera pro socku A - omluvte velikost fotek, foceno za dob, kdy ani mobily nemely fotak!!! Posledni je odstraneni mrizky, plech je o neco tlusci nez ve tvym pripade takze zabrouseni by trvalo dele...
AvanceC001.jpg AvanceC002.jpg EpoX-1.jpg EpoX-2.jpg Freezer-1.jpg Freezer-2.jpg Freezer-3.jpg my.Regulator.jpg
Dufinos (422)|25.3.2009 17:23
S tou "mojí" tloušťkou plechu byl spíše problém v tom, že při broušení se prohýbal a vibroval... Na to by podle mého byla nejlepší hliníková skříň... Jenže na druhou stranu tyto skříně již většinou bývají vyřešené tak, že tam podobné úpravy nejsou zapotřebí...

Každopádně jsem si dost pomohl, co se týče hlučnosti a podle mého i chlazení... Před tím vyštípáním mřížek to stačilok vyzkoušet papírkem "nasávání" fanů... Na krajích se vracel vzduch v turbulencích zpátky... Teď už se nic podobného neděje. Dokonce se tah zlepšil natolik, že když na "přední mřížku", před bývalou turbínou, přiložím A4ku papír, tak ho ten "podtlak" normálně udrží...

Jinak máš (měl jsi) velmi pěknou skříň... Předpokládám, že to byl Bigtower, takže pro mě "nedostupné" ovoce... Jsem bohužel docela značně omezen prostorem a vybrat takovou skříň, která by se vešla do stolu, byl skoro nadlidský úkol...
Richmond (8084)|25.3.2009 17:30
Byl to spis tower nez bigtower - velikostne cca jako Antec P182

edit: jinak ta posledni fotka je CoolerMaster Cavalier 3, plech je presny opak toho Aerocoolu (EC)
Dufinos (422)|25.3.2009 17:32
Teď mě ještě napadlo, že jsem nepřidal foto, jak vypadá "čelní otvor" po odstranění turbíny...

Chyba napravena ;) :)

P.S. Nemáte někdo náhodou tak cca. 15x30cm tahokovu a nejedete v nejbližších dnech přes Rožnov pod Radhoštěm? :) :) :)
100_1611.jpg
Dufinos (422)|25.3.2009 17:40
[QUOTE=Richmond;233171]Byl to spis tower nez bigtower - velikostne cca jako Antec P182

edit: jinak ta posledni fotka je CoolerMaster Cavalier 3, plech je presny opak toho Aerocoolu (EC)[/QUOTE]

Hmmm... když jsem se díval na rozměry, tak hlavně výška by mému stolu dělala značné problémy... Abych jej tam "narval" tak bych musel odříznout jednu podpůrnou příčku. Takže by bylo možné, že by mi nakonec stůl dopadl jako WTC a z case udělal HTPC :) :)
optim (391)|25.3.2009 19:18
Tak rad bych si koupil skrin od nekoho, kdo necpe plech pred/za vetrak, ale pomalu se toho napadu vzdavam, protoze takove skrine dela jen Lian-li. Reknete mi pls, ze jsem nejakeho vyrobce prehlid.
Richmond (8084)|25.3.2009 19:23
Mno ten Avance mel vetraky v plastovych kosich - vzdalenost k mrizce cca 1.5-2cm, ale nic ti nebrani vzit stipacky a trochu ji poopravit... BTW oka to melo snad 1x1cm takze ja nestipal... U toho CM jsem to zase sprasil, pac po pulce uz byly oddelany stipacky :mistake
Dufinos (422)|25.3.2009 19:36
[QUOTE=Richmond;233228]Mno ten Avance mel vetraky v plastovych kosich - vzdalenost k mrizce cca 1.5-2cm, ale nic ti nebrani vzit stipacky a trochu ji poopravit... BTW oka to melo snad 1x1cm takze ja nestipal... U toho CM jsem to zase sprasil, pac po pulce uz byly oddelany stipacky :mistake[/QUOTE]

:) :) tak to já jsem to štípačkama ani nezkoušel a hned jsem si od kámoše půjčil pákové nůžky na plech... Ten předek šel jako po másle... Za to na tom zadku jsem se docela zadr.sekl... Přeci jenom velmi malé dírky (cca. 0.8cm) a mezi nimi stejně tlustý plech... Takže jsem se tam nemohl dobře dostat a musel jsem na nůžky hodně tlačit, aby mi nesklouzávaly po tom plechu, ale "roztrhly" jej... Chci ale ukecat matku, ať mi půjčí hrotovou brusku... Je výtvarnice a používá to na vybrušování vzorů do skla. Takže tímto bych mohl ty zuby, podle mého, docela dobře obrousit na "víceméně" pravidelný exhaustový kruh...
Richmond (8084)|25.3.2009 20:05
Do ty brusky si kup hooodne kvalitni "kaminek" aby ti nemizely pred ocima jako tenkrat me na Dremelu :D
U vyfuku bych se na to asi... neresil - preci jen tam neni videt a navic, kdo ma z toho porad vyndavat komponenty (ja to strihal za ziva, zabrousil jsem to cca pul roku po strihani, a to jeste na rychlo) :cool:

Spis setri na Lian-li ;)
Dufinos (422)|25.3.2009 22:47
Na jejich kousky (myslím Lian Li) jsem se díval, ale zrovna "v mém rozměru" nejsou zrovna nejkrásnější ze všech... Bohužel... Třeba nejdřív koupím nový stůl s větším "hangárem" a pak... Kdo ví :)
Richmond (8084)|25.3.2009 23:01
Lian Li PC-8B - Black
Rozměry: 210 x 450 x 490 mm
Dufinos (422)|26.3.2009 08:41
ta už je velká... Ať už ten rozměř 490mm znamená výšku nebo hloubku, tak je to moc... Už ta moje mi docela ze stolu vykukuje... Akorát kvůli těm dvířkům je to výhoda, jelikož jim nevadí deska stolu... Ale přední nožičky mi už stojí na kraji "propasti" :)