reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Sestavy, notebooky a PDA: NTB baterie dotaz

Neregistrovaný (0)|26.3.2009 18:26
Jméno tazatele: marek

Znění dotazu:
Dobrý den, mám ntb Fujitsu Siemens Amilo Pro 3205 je 3 roky starý. Až dneska jsem si všim jedný věci. Zapnul jsem ho a baterie byla úplně vybítá. Dva dny byl ntb vypnutý. Je to normální chování baterie, že se zcela nabitá vybije po dvou dnech kdy se s ntb nepracuje? Děkuji za odpověd

HW a SW počítače jehož se dotaz týká:
Fujitsu Siemens Amilo Pro 3205
Richmond (8084)|26.3.2009 18:30
Ta uz to ma za sebou... Baterky maji zivotnost cca rok, rok a pul - podle toho, jak casto se nabiji/vybiji. Zaruka je na baterie 6mes. takze asi tak ;)

edit: novy baterky maji mit ubytek za 24h cca 1-3% pokud se nemylim...
Intri (3490)|26.3.2009 18:33
Není, nejpravděpodobnější možnosti jsou asi dvě: 1) notebook spal, nebyl přímo vypnutý. 2) Baterie je stará a nedokáže notebook udržet naživu. 3) Někdo ji zapomněl nabít.:-)

Svévolně by se baterie opravdu neměla vybít.
neregistrovany:marek (0)|26.3.2009 18:35
Dobře, jelikož už rok ntb je primárně zapojen v sítí a tedy jak Vy říkáte baterka je na odpis neničím si tím další součástí ntb?
mstejska (2912)|26.3.2009 18:54
Jine soucastky by trpet nemely. Ale je to divne ze ti odesla ta brzo. Ja mam NB 3 a pul roku a a na baterku mi ted vydrzi asi 1,5 hodiny. Na zacatku to bylo 3. Jinak pokud das NB pouze uspat nebo zavres viko tak se ti baterka vybiji. Ne rychle ale vybiji.
Neregistrovaný:marek (0)|26.3.2009 19:01
Tak mě taky vydrží ta baterie jak je nabitá přes hodinu. Možná jsem ho opravdu dal uspat místo vypnutí, ale na 99% jsem si jistý, že jsem ho vypínal. Zkusím to pohlídat.
johny__g (6387)|28.3.2009 08:35
Jen pro zajímavost, já mám notebook z roku 2002, baterie původní a i po sedmi letech má asi 55 % kapacity, vydrží přes hodinu. Notebook většinou jede ze sítě. Takže se nemusíš bát, nic se tím neničí.